نقل قول نوشته اصلی توسط mahsof نمایش پست ها
سلام
من دانشجوي سال اول علوم و صنايع غذايي در دانشگاه شهيدبهشتي هستم.
براي اپلاي كردن قصد دارم كه از الان سرمايه گذاري كنم ، زبانم هم نسبتا خوبه ولي مدرك خاصي ندارم ، يك بار آموزش هاي ترميك رو تو يك موسسه تموم كردم و حالا ميخوام مجدد يك آموزشگاه ديگه برم و مدرك بگيرم.
به صورت كلي تو همه ي موارد به اصطلاح صفر كيلومترم و مي تونم الان با توجه به شرايطي كه بايد به وجود بيارم تو هر زمينه اي تلاش كنم.
اما مشكلم اينه كه تقريبا از اپلاي چيزي نمي دونم، فقط ميخوام قطعا بدون هزينه باشه تحصيلم.
تو كدوم كشور بايد اپلاي كنم؟
زبان چي بخونم؟ چه مدركي بگيرم؟ و از الان چه رزومه اي كسب كنم كه اپلاي م راحت باشه؟
و اينكه كِي اپلاي كنم بهتره؟ بعد از گرفتن مدرك كارشناسي يا در طول تحصيل تو اين مقطع؟
سلام. شما معدلتون رو در مقیاس ایران 17 به بالا حفظ کنید. هر چی معدلتون بالاتر باشه بهتر هست. همه واحدها رو با نمرات 17 به بالا پاس کنید. مشروطی یا افتاده نداشته باشید.
زبان : باید امتحان تافل یا IELTS بدید. من فقط امریکارو میدونم تافل میخواد. نمره از 120 هست و 110 به بالا شانس شمارو افزایش میده. اگر برای phd قصد داشته باشید اقدام کنید امتحان GRE هم باید بدید. زبان انگلیسی تون رو در همه مهارت ها بطور کلی تقویت کنید. سعی کنید کتاب های رشته خودتون رو به انگلیسی مطالعه کنید.
در طول دوره کارشناسی که نمیشه اپلای کرد چون مدرکی ندارید وقتی درستون تموم شد باید اقدام کنید ولی در حین تحصیل باید تمام مقدمات رو فراهم کنید. از ترم 5 و 6 پیگیر باشید
در دوره تحصیل فعال باشید البته واقعا از یک فارغ التحصیل لیسانس انتظاری نیست ولی سعی کنید در طرح های اساتید همکاری کنید یا در مقالات دانشجویان مستر و PhD
در زمینه رشته خودتون کارآموزی برید.
برای کشور چون هم رشته شما نیستم نمیتونم دقیق بگم ولی اگر کشورهای غیر انگلیسی زبان مدنظرتون هست مثل آلمان از الان یادگیری زبان آلمانی رو هم در برنامه تون بگذارید.
پست های این قسمت رو هم مطالعه کنید http://www.applyabroad.org/forum/for...ERASMUS-MUNDUS
موفق باشید