صفحه 112 از 183 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1825

موضوع: ویزای کار TIER 2

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای کار TIER 2

نقل قول نوشته اصلی توسط sattar1363 نمایش پست ها
    نه- من پاسپورتم رو تحویل دادم و با برگه عبور اومدم ایران.
    پاسپورتم رو پریروز tlscontact بهم برگردوند و گفت باید منتظر ایمیل دومی باشم که ازم بخوان پاسپورتم رو تحویل بدم .
    اما با اینکه من 6 روزه ایمیل تاییدیه admin review رو گرفتم هنوز ایمیل پوم رو نگرفتم.
    برای شما ایمیل دوم اگر اومد کی اومد؟
    و اینکه دوستان کسی هست که در مورد اینکه چطوری میشه پیگیری کرد اطلاعاتی داشته باشه؟
    ما ادمین رویو نداشتیم

امیل اومد که سابمیت کنیم و سه شنبه سابمیت کردیم

شما سابمیت کردید ؟

Senior Member

تبریک میگم. آرزوی موفقیت براتون دارم.

لطفا اگر براتون امکان داره در قالب یک پست همه مراحل رو به طور خلاصه بفرمایید تا دیگر دوستانی که قصد دارن همین مسیر رو برن و بعدا این پست و صفحه رو میخونن با مراحل کار آشنا بشن .

ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط amirjadidi نمایش پست ها
    من از دفتر تهران اقدام کرده بودم. دقیقا سه هفته بعد پاسپورت‌هامون رسید. خوشبختانه نتیجه مثبت بود. یک ویزای یک ماهه دادند که بایستی تو این مدت سفر رو برنامه‌ریزی کنی و کارت BRP رو تحویل بگیری.
    اگر از دوستان کسی در مورد نحوه برنامه‌ریزی سفر، نکات و مدارک موردنیاز برای اجاره خونه، بازکردن حساب بانکی و... تجربه‌ای داره لطف کنه و راهنمایی کنه.
    من برنامم اینه که یک هفته زودتر از تاریخ شروع به کارم سفر کنم تا بتونم خونه اجاره کنم و کارهای اداری مربوط به بازکردن حساب و... رو انجام بدم. نمیدونم این ایده خوبیه یا نه؟!

ApplyAbroad Superstar

سلام منهم فکر نمیکنم برای اجاره خانه اساسا نیاز به حساب بانکی باشد. اگر صاحبخانه در قرارداد حتی درخواست direct debit بکند شما حدود یکماه دست کم فرصت دارید و در این مدت حساب هم حتما بازکرده اید و به بانکتان گفته اید ترتیب آنرا بدهد یا خودتان روی سایت بانک direct debit را باز میکنید. من خیلی مرغ و تخم مرغی به خاطر ندارم در کار باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط Nheydari نمایش پست ها
    خیلی مبارک باشه
    من هم میخام یک هفته زودتر برم
    شنیدم حساب و به راحتی باز نمیکنن تا ادرس نداشته باشیم!
    خونه هم نمیدن تا حساب نداشته باشیم!! یعنی باید بریم تازه دنبال دوندگی مرع و تخم مرعی
    میدونم بعضی بانکها هم خیلی سخت حساب باز میکنن که سراغشون نرید مثل HSBC

باز هم تبریک!
    نقل قول نوشته اصلی توسط KSR نمایش پست ها
    خیلی جاها هستند که برای خونه گرفتن نیاز صد در صدی به شماره حساب داشتند ندارند. برای آدرس هم مثلا بانک لویدز برای من با آدرس محل کار حساب باز کرد و آدرس منزل ازم نخواست. قرارداد و یک نامه از محل کار ازم خواستند.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام منهم فکر نمیکنم برای اجاره خانه اساسا نیاز به حساب بانکی باشد. اگر صاحبخانه در قرارداد حتی درخواست direct debit بکند شما حدود یکماه دست کم فرصت دارید و در این مدت حساب هم حتما بازکرده اید و به بانکتان گفته اید ترتیب آنرا بدهد یا خودتان روی سایت بانک direct debit را باز میکنید. من خیلی مرغ و تخم مرغی به خاطر ندارم در کار باشد
    در بعضی مواقع قبل از اجاره Credit check می کنند که نیاز به سابقه بانکی در کشور داره البته برای خانه هایی که کرایه بالاتر دارند. بعضی از صاحب خانه ها اصلا به کسی که سابقه Credit نداشته باشه اجاره نمیدن! ولی تعدادشون پایین هست و این چیزی نیست که مشکل ساز بشه. در 90 درصد مواقع فقط آژانس ها مدرکی برای اثبات درآمد رو میخوان. بعضی مواقع همون رو هم نمی خوان.

Junior Member

سلام

برای ویزای Tier 2 از چه سایتی باید استفاده کرد؟ GOV.uk یا Visa4uk؟

ممنون

Junior Member

ممنون از لطف شما. کل مراحل به این شکل بود:
    -بلافاصله بعد از اینکه پذیرش قطعی شد از HR دانشگاه یک کپی از قرارداد رو ایمیل کردند که امضا کنم. اون زمان حدود سه ماه و نیم تا شروع کارم فرصت داشتم.
    -امضا کردم و برگردوندم. بعدش دوباره ایمیل زدند که کپی آخرین مدرک و پاسپورت رو ارسال کنم تا برای CoS اقدام کنند.
    -۳ هفته طول کشید تا CoS رو بفرستند. توی این مدت من در مورد ویزای Tier 2 از سایت سفارت تحقیق کردم و همچنین تونستم یک وقت فوری برای آزمون UKVI بگیرم.
    -وقتی CoS دستم رسید، نتیجه آزمون UKVI هم روز بعدش رسید و دنبال گرفتن وقت رفتم.
    -تا ۲-۳ روز مدام سایت رو چک کردم تا اینکه روز سه‌شنبه ساعت ۱-۲ ظهر وقت سفارت ایران باز شد. همون موقع وقت گرفتم برای سه هفته دیگه (به کمک کردیت کارت دوستان).
    -روز موعود مدارک که شامل CoS، کپی کارنامه آزمون، پاسپورت و... بود رو تحویل دادیم و عکس و اثرانگشت هم همان زمان گرفتند. (برای اینکه بدانید چه مدارکی برای کیس شما لازمه حتما سایت سفارت رو شخم بزنید!)
    -دقیقا سه هفته بعد ویزا دم در خونه تحویل داده شد. که تا زمان شروع کار تقریبا یک ماه زمان دارم تا سفر کنم.

بنابراین اگر قصد دارید از دفتر تهران اقدام کنید، سه تا سه هفته رو کم و بیش در نظر بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط momad7 نمایش پست ها
    تبریک میگم. آرزوی موفقیت براتون دارم.

لطفا اگر براتون امکان داره در قالب یک پست همه مراحل رو به طور خلاصه بفرمایید تا دیگر دوستانی که قصد دارن همین مسیر رو برن و بعدا این پست و صفحه رو میخونن با مراحل کار آشنا بشن .

ممنونم

Junior Member

اینطور که من بررسی کردم میشه خونه‌ها رو هفتگی هم کرایه کرد.
    به نظر شما این ایده شدنیه که خونه‌ای رو یک هفته‌ای از ایران اجاره کرد و توی این یک هفته با خیال راحت دنبال خونه گشت، یا اگر همین خونه مورد مناسبی بود قرارداد رو تمدید کرد؟
    فکر میکنم قسمت سخت کار اینه که چجوری میشه بدون حضور فیزیکی در اونجا یک خونه اجاره کرد؟
    -مبلغ کرایه رو میتونم با کارت اعتباری دوستانم پرداخت کنم ولی مساله کلاهبرداری و... هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    در بعضی مواقع قبل از اجاره Credit check می کنند که نیاز به سابقه بانکی در کشور داره البته برای خانه هایی که کرایه بالاتر دارند. بعضی از صاحب خانه ها اصلا به کسی که سابقه Credit نداشته باشه اجاره نمیدن! ولی تعدادشون پایین هست و این چیزی نیست که مشکل ساز بشه. در 90 درصد مواقع فقط آژانس ها مدرکی برای اثبات درآمد رو میخوان. بعضی مواقع همون رو هم نمی خوان.

ApplyAbroad Superstar

سلام اجاره خانه ها را بر مبنای هفته محاسبه میکنند نه اینکه لزوما هفتگی اجاره بدهند. یعنی شما در ایران مثلا قرارداد ۱۲ ماهه- از قرار ماهی X - میبندید اینجا ۵۲ هفته ای - از قرار X/4 - هر دو هم میشود یکسال دست آخر. هستند صاحبخانه هایی که ۶ ماهه یا حتی ندرتا سه ماهه هم خانه اجاره میدهند ولی خیلی متداول نیست.

برای شما شاید اتاقهای دانشجویی مناسب تر باشد که برای یک ترم اجاره میکنید و در این مدت هم فرصت برای پیدا کردن محل دایمی مناسب دارید. یا هتلهای ارزان مثل travelodge برای یکی دو هفته خوب هستند. یا حتی اساسا هاستل اگر خیلی سختگیر نیستید. سایتهایی هم هستند که کمک برای اکومودیشن کوتاه میکنند. اگر روی جاهایی مثل gumtree نگاه کنید اینجور اسکان را هم میشود پیدا کرد.

موفق باشید

اینطور که من بررسی کردم میشه خونه‌ها رو هفتگی هم کرایه کرد.
    به نظر شما این ایده شدنیه که خونه‌ای رو یک هفته‌ای از ایران اجاره کرد و توی این یک هفته با خیال راحت دنبال خونه گشت، یا اگر همین خونه مورد مناسبی بود قرارداد رو تمدید کرد؟
    فکر میکنم قسمت سخت کار اینه که چجوری میشه بدون حضور فیزیکی در اونجا یک خونه اجاره کرد؟
    -مبلغ کرایه رو میتونم با کارت اعتباری دوستانم پرداخت کنم ولی مساله کلاهبرداری و... هست.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

آهاااا ممنون از راهنمایی شما.
    فکر میکنید حدودا اجاره یک خانه چه مدت طول بکشد؟
    من الان محدوده جایی که قصد دارم خانه کرایه کنم را دقیقا میدانم و از سایت‌های مختلف نمونه‌های مختلف رو دارم بررسی میکنم. چکار میتونم بکنم که این پروسه کمتر بشه؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام اجاره خانه ها را بر مبنای هفته محاسبه میکنند نه اینکه لزوما هفتگی اجاره بدهند. یعنی شما در ایران مثلا قرارداد ۱۲ ماهه- از قرار ماهی X - میبندید اینجا ۵۲ هفته ای - از قرار X/4 - هر دو هم میشود یکسال دست آخر. هستند صاحبخانه هایی که ۶ ماهه یا حتی ندرتا سه ماهه هم خانه اجاره میدهند ولی خیلی متداول نیست.

برای شما شاید اتاقهای دانشجویی مناسب تر باشد که برای یک ترم اجاره میکنید و در این مدت هم فرصت برای پیدا کردن محل دایمی مناسب دارید. یا هتلهای ارزان مثل travelodge برای یکی دو هفته خوب هستند. یا حتی اساسا هاستل اگر خیلی سختگیر نیستید. سایتهایی هم هستند که کمک برای اکومودیشن کوتاه میکنند. اگر روی جاهایی مثل gumtree نگاه کنید اینجور اسکان را هم میشود پیدا کرد.

موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

سلام خواهش میکنم کار مهمی نبود.

راستش هیچ راهی نیست مثل همان ایران شاید خانه اول شرایط خوبی داشته باشد شاید باید کلی بگردید و و قت بگذارید.

فقط فراموش نکنید که بدون واقعا دیدن خانه و بررسی از نردیک چیزی را از راه دور اجاره نکنید. این عکسها و اطلاعات گاهی خیلی با واقعیت فرق دارند و بنگاهی ها هم اصلا در درجه صداقت همگن نیستند! مثلا نم داشتن طبقه همکف گاهی مساله ساز است. خراب بودن بویلر که خیلی متداول است و ...

همینطور برای محل و جغرافیا. با گوگل مپ و اینها هم واقعا نمیشود مطمین بود. من یادم هست اوایل جایی را قرار گذاشتم که ببینم قیمت خیلی خوبی به ظاهر عکسها داده بود ولی وقتی رفتم ببینم متوجه شدم ساختمان در واقع سر یک تپه ای بود که با دنده یک هم سخت میشد رفت و فاصله ذر خانه تا پارکینگ هم باز یک سربالایی ۵۰ متری یعنی برای هر خرید یک نیمچه کوهنوردی مثل شرپاهای اورست لازم بود!

با اینحال از روی سایتهایی مثل rightmove zoopla جاهایی را که مناسب به نظر میرسند را ببینید نقشه ساخنمان را بررسی کنید و با بنگاهی برای یک دو روز بعد از رسیدنتان قرار بگذارید که در وقت صرفه جویی کرده باشید. امید که زود موفق شوید.

موفق باشید

آهاااا ممنون از راهنمایی شما.
    فکر میکنید حدودا اجاره یک خانه چه مدت طول بکشد؟
    من الان محدوده جایی که قصد دارم خانه کرایه کنم را دقیقا میدانم و از سایت‌های مختلف نمونه‌های مختلف رو دارم بررسی میکنم. چکار میتونم بکنم که این پروسه کمتر بشه؟!
    ویرایش توسط susighton : September 10th, 2018 در ساعت 06:01 PM

Keep Calm and APPLY ON

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)