صفحه 41 از 364 نخستنخست ... 31323334353637383940414243444546474849505191141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Member sahand1357 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

پیش فرض پاسخ : مدت زمان معمول پذیرش یک مقاله isi

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand1357 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان،
    ضمن تشکر از نکات و راهنماییهای دوستان. من همان طور که عرض کرده بودم به editor in chief ژورنال ایمیل زدم و وضعیت مقالمو سوال کردم که الان ۸۰ روز هست هیچ خبری نیست. در جواب گفت که فلان شخص ادیتور اصلی‌ شما هستش ولی‌ کاملا منطقی‌ توضیح داد که مقاله شما رو به ۷ تا داور !!!!!!!!!!!!! فرستادیم که از این ۷ تا، تا الان فقط یکی‌ جواب داده و فکر می‌‌کنیم که نظر یک داور‌ برای تصمیم گیری کم هست. همچنین توضیح داده که اگر لازم باشد با همون داور تصمیم گیری می‌‌کنیم ولی می خواهیم حداقل یکی‌ هم جواب بده، بعدا تصمیم گیری کنیم. حالا نمیدونم که چی‌ پیش میاد.
    به محض اینکه جواب گرفتم اینجا اطلاع رسانی می‌‌کنم. این هم عرض کنم IF ژورنال ۳.۵ هستش. و جالب اینکه خیلی‌ سریع و منطقی جواب میدهند.
    نکته دوم اینکه دوستان می‌‌توانند وضعیت مقالشون رو به صورت منطقی‌ پیگیری کنند، مثلا بعد از گذشت 70-80 روز. من چون جواب منطقی گرفتم، حتی اگر مقالم هم رد بشه اصلا ناراحت نمی شوم.
    دوستان امروز سابجکت ادیتور به من ایمیل زد که چون از ۷ تا داور فقط یکی‌ جواب داده، مجبورم مقالاتون رو دوباره به داوری بفرستم. یعنی‌ روز از نو و روزی از نو.

راستی‌ خوبیه پیگیری من این شد که حداقل پروسه داوری مقاله دوباره به جریان افتاد.

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

دوستان بد نیست تجربه شخصی کوچک خودمو بگم. برای کسانی که رشته برق هستن ژورنال IET واقعا سریع جواب میده. من دوبار برای IET Electric Power Application مقاله فرستادم هر دوبار هم سر یک ماه جواب داوری و کامنت تمام داورها رو بهم داد! واقعا جالب بود.
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    دوستان بد نیست تجربه شخصی کوچک خودمو بگم. برای کسانی که رشته برق هستن ژورنال IET واقعا سریع جواب میده. من دوبار برای IET Electric Power Application مقاله فرستادم هر دوبار هم سر یک ماه جواب داوری و کامنت تمام داورها رو بهم داد! واقعا جالب بود.
    سلام
    لينك مجله را ميدي؟
    منظور شما اين لينكه؟
    http://ieeexplore.ieee.org/xpl/Recen...number=4079749
    در رابطه به نحوه سابميت مقاله ي مختصر هم توضيح بديد. من بيشتر با الزوير و اشپرينگر كار كردم
    راستي سختگير كه نيستن؟ ارزيابي شما از نظرات داور چي بود؟
    مرسي
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    سلام
    لينك مجله را ميدي؟
    منظور شما اين لينكه؟
    http://ieeexplore.ieee.org/xpl/Recen...number=4079749
    در رابطه به نحوه سابميت مقاله ي مختصر هم توضيح بديد. من بيشتر با الزوير و اشپرينگر كار كردم
    راستي سختگير كه نيستن؟ ارزيابي شما از نظرات داور چي بود؟
    مرسي
    سلام،با اینکه مقالات IET هم مانند مقالات IEEE از یک سایت مشترک قابل دسترسی هستند ولی اساسا این دو ژورنال باهم متفاوتند. مجموعه ژورنال های IET برای کشور انگلیس هستند.
    این لینک خود موسسه هستش که شامل ژورنال های مختلفی در زمینه برقه و شما متناسب با زمینه مقالتون ژورنال مناسب رو می تونید اونجا پیدا کنید:
    http://www.theiet.org
    مثلا این ژورنال IET Electric Power Application هستش که من واسش مقاله فرستادم:
    http://digital-library.theiet.org/co...urnals/iet-epa
    باید بگم که ژورنال IET جزو ژرونال های بسیار معتبر زمینه برق هستش (بعد از IEEE و شاید یک دوتا ژورنال دیگه) و چاپ مقاله تواین مجله ارزش بسیار زیادی داره . و قطعا سخت گیر هم هستن. مقاله من رو 5 نفر داوری کرده بودن که واسه خودمم بسیار عجیب بود که چرا اینقدر زیاد. و عجیب تر اینکه باوجود اینکه 5 نفر داوری کرده بودن ظرف مدت یک ماه جواب مقاله رو دادن. داوری ها هم دقیق و ریز بود. نحوه تهیه مقاله مطابق با فرمت مورد نیاز برای داوری رو هم می تونید از توی خود سایت پیدا کنید (Author Guide). ارسال مقاله باید به صورت تک ستونه و دابل اسپیس باشه. عکس ها و جداول هم داخل خود متن قرار داده میشه و نیاز به آپلود تک تک شکل ها نیست و شما تنها فایل مقاله تون رو به صورت کامل آپلود می کنید (بر خلاف الزویر). ریزشو می تونید از خود سایت IET پیدا کنید
    شما که خودتون با اشپرینگر کار کردید من چندتا سوال داشتم:
    1-فرمت ارسال مقاله به این مجله به چه صورتی هستش؟ آیا باید به صورت تک ستونه و دابل اسپیس باشه یا از اول برای داوری به شکل نهایی مقاله رو باید ارسال کنیم؟
    2- محدودیت صفحه و یا شکل داره؟
    3- به طور معمول چقدر طول میکشه تا جواب بدن؟
    من می خوام برای این مجله مقاله ارسال کنم ولی دستگیرم نشد که آخرش چه شکلی می خوان. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    ویرایش توسط alpachino10 : July 20th, 2013 در ساعت 01:00 PM
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

من یک مقاله رو 5 ماه jun در یک مجله اشپرینگر سابمیت کردم 2-3 روز دست ادیتور بود بعد 10 همون ماه رفت دست داور و Current Status شد Under Review
    امروز چک کردم Status Date که قبلا 06/10/2013 بود و روزی بود که مقاله رفته بود Under Review الان شده 07/21/2013 و Status هم همون Under Review هست
    این یعنی از مقاله رو دادن داور دوم؟

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

با سلام
    لطفا هرگونه سوال در مورد مقالات Springer را در تاپیک زیر مطرح نمایید :

پرسش و پاسخ : چگونه در ژورنالهای Springer مقاله چاپ کنیم !؟

با تشکر
    .You can either have results or excuses; not both

نقل قول نوشته اصلی توسط persiastore نمایش پست ها
    من یک مقاله رو 5 ماه jun در یک مجله اشپرینگر سابمیت کردم 2-3 روز دست ادیتور بود بعد 10 همون ماه رفت دست داور و Current Status شد Under Review
    امروز چک کردم Status Date که قبلا 06/10/2013 بود و روزی بود که مقاله رفته بود Under Review الان شده 07/21/2013 و Status هم همون Under Review هست
    این یعنی از مقاله رو دادن داور دوم؟
    دوست عزيز:
    مقاله شما 10ام june شده under review، الانم كه همان under review هست! خوب اين يعني داور عوض شده!؟؟!
    بنظر صبور باشيد. مقاله شما تحت داوريه، شايد دست 2 تا 5 داور هم باشه الان. داورها پشت سر هم داوري نميكنن. اديتور از چند تا داور همان زمان سابميت دعوت ميكنه و مقاله را براي بررسي به آنها ميفرسته. به محض اينكه نتايج داوري ها سابميت شد اديتور با شما تماس ميگيره.
    شاد باشي

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand1357 نمایش پست ها
    دوستان امروز سابجکت ادیتور به من ایمیل زد که چون از ۷ تا داور فقط یکی‌ جواب داده، مجبورم مقالاتون رو دوباره به داوری بفرستم. یعنی‌ روز از نو و روزی از نو.

راستی‌ خوبیه پیگیری من این شد که حداقل پروسه داوری مقاله دوباره به جریان افتاد.
    اين مسئله خيلي كم پيش مياد. شما بدشانس بوديد يكم

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

هفته پیش یه مقاله در ژورنال Elsevier سابمیت کردم. دیروز ایمیل زده که ریجکت به خاطر بد بودن زبان نوشتاری مقاله:

In its current state, the level of English throughout your manuscript does not meet the journal's desired standard. There are a number of grammatical errors and instances of badly worded/constructed sentences. Please check the manuscript and refine the language carefully.
    If you have difficulty with the English language, you may consult a professional language editing service. There are numerous services available throughout the world.
    To find out about Elsevier Language Editing Services please visit; http://webshop.elsevier.com/languageservices

این در حالیه که:
    - اولین باره برای من همچین اتفاقی میفته
    - من این مقاله رو با استادم نوشتم و قبل از سابمیت، استادم تمام اشتباهات نوشتاریش رو گرفت و ok داد
    - بنده خودم تو آزمون تافل، writing بالاترین نمره رو گرفتم (28 از 30) دفعه اولم هم نیست دارم مقاله مینویسم

با توجه به اینکه در ایمیلشون واسه language editing service سایتشون تبلیغ هم شده، این سوال مطرحه که آیا واقعا این ایراد به مقاله من وارده؟ یا این ایراد واسه کاسبی بیشتره؟

وقتی واقعا اشکالی پیدا نمیشه من چیکار کنم؟

اینم نظرات و تجربیات دوستان در سایر تاپیک ها:

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    سلام
    واسه شروع من بگم که حدود 3 ماه پیش یه مقاله تو elsevier سابمیت کردم(ایمپکت 2.8).. چند نفر از دوستان ویرایش انگلیسی کردن ولی مقاله تو مرحله technical check بحاطر انگلیسی ضعیف گیر کرد... گفتن ایرادهای انگلیسی رو برطرف کن و دوباره سابمیت کن. تو ایمیلشون هم گفته بودن میتونید از این موسسه های ادیت انگلیسی استفاده کنید و جالب اینکه آخر ایمیل تبلیغ موسسه ای رو گذاشته بود که واسه خود الزویر بود!!! که برای یک مقاله 30 صفحه ای تقریبا 300 یورو میگرفت و مقاله رو هم از لحاظ انگلیسی گارانتی میکرد... استادم بهش برحورد و گفت این ها بازار درست کردن برای خودشون و مقاله رو همون روز پس گرفت و بدون هیچگونه ویرایشی تو یه ژورنال دیگه از همون پایگاه الزویر و با ایمپکت 3.0 سابمیت کرد... جالبه که الان مقاله بدون هیچگونه ایراد انگلیسی تا یکی دو هفته دیگه چاپ میشه... حتی 1 ایراد هم از لحاظ انگلیسی به مقاله وارد نشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط fcbavaria نمایش پست ها
    من هم بعد از اينكه چند استاد مقالم رو چك كرده بودن و تازه يك بار هم به يه استاد زبان كار درست هم داده بودم و ok داده بود، مقالم رو فرستادم....حالا از مجله گفتن از نظر زبان مشكل داره و يه لينك هم دادن كه با 150 يورو كارت حل مي شه
    شديداً فكر مي كنم كه كاسبي راه انداختن...با استاد زبان تماس گرفتم كه باز بيا يه نگاه بنداز، استاده ميگه والا من ديگه اشكالي گير نميارم(راست هم ميگه)...حالا موندم چه كار كنم!
    لطفا یه نفر منو راهنمایی کنه بگه چیکار کنم؟ withdraw و ارسال به ژورنال دیگه؟ یا سابمیت دوباره با اصلاحات سوری؟

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

سلام
    1- اينكه كاسبي نيست و قسمت اديت مقالات سود و ضرري براي ژورنال نداره و اين صرفا ي پيشنهاد و كمك به شماست. شما ميتونيد براي اديت به آنها نديد و خودتان انجام دهيد
    2- مقاله شما ايراد دارد! اما شما نبايد فكر كنيد كه ايراد زيادي داره! شايد ي جا ي ويرگول نگذاشتي يا ي جا از كلمه درست و مصطلح براي اون منظور استفاده نشده. شما يا خودتان ي بررسي بكنيد يا بديد ي كسي براتون انجام بده. شايد استادتان بهتر كمك كنه
    3- اينكه استاد ايرادي نبينه دليل بر بي نقص بودن مقاله نيست و برخي از اساتيد بعضا خوب هم مشكل نوشتاري به زبان انگليسي دارند
    4- اينكه به ي جاي ديگه بفرستيد تصميم با شماست اما بنظرم ي چك بكنيد و بعدش در Response to technical check محكم بيان كنيد كه مقاله همه جوره و كامل بررسي شده و مشكلي ندارد. حال ممكنه شما ي ايراد پيدا كرده باشين يا 100 تا
    در پناه راستي
    نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl2012 نمایش پست ها
    هفته پیش یه مقاله در ژورنال Elsevier سابمیت کردم. دیروز ایمیل زده که ریجکت به خاطر بد بودن زبان نوشتاری مقاله:

In its current state, the level of English throughout your manuscript does not meet the journal's desired standard. There are a number of grammatical errors and instances of badly worded/constructed sentences. Please check the manuscript and refine the language carefully.
    If you have difficulty with the English language, you may consult a professional language editing service. There are numerous services available throughout the world.
    To find out about Elsevier Language Editing Services please visit; http://webshop.elsevier.com/languageservices

این در حالیه که:
    - اولین باره برای من همچین اتفاقی میفته
    - من این مقاله رو با استادم نوشتم و قبل از سابمیت، استادم تمام اشتباهات نوشتاریش رو گرفت و ok داد
    - بنده خودم تو آزمون تافل، writing بالاترین نمره رو گرفتم (28 از 30) دفعه اولم هم نیست دارم مقاله مینویسم

با توجه به اینکه در ایمیلشون واسه language editing service سایتشون تبلیغ هم شده، این سوال مطرحه که آیا واقعا این ایراد به مقاله من وارده؟ یا این ایراد واسه کاسبی بیشتره؟

وقتی واقعا اشکالی پیدا نمیشه من چیکار کنم؟

اینم نظرات و تجربیات دوستان در سایر تاپیک ها:

لطفا یه نفر منو راهنمایی کنه بگه چیکار کنم؟ withdraw و ارسال به ژورنال دیگه؟ یا سابمیت دوباره با اصلاحات سوری؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)