صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 23456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 114

موضوع: درخواست مهاجرت به کانادا از خارج از ایران (فدرال و کبک)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    École Polytechnique de Montréal, Mechanical Enginnering

پیش فرض پاسخ : درخواست مهاجرت به کانادا از خارج از ایران (فدرال و کبک)

نقل قول نوشته اصلی توسط M1KE نمایش پست ها
    تقاضای همزمان برای مهاجرت و تحصیل در یک کشور منع قانونی ندارد. با این حال نیازمندی ها و شرایط این دو کمی با هم تفاوت دارد. فردی که ویزای مهاجرتی می گیرد به دنبال اقامت و "ماندن" در کشور موردنظر است. در حالی که فردی که برای ویزای تحصیلی اقدام می کند می بایست پس از تحصیل به کشور خودش "برگردد". برای اثبات این کار هم باید با نشان دادن یک سری شرایط خانوادگی، شغلی و غیره نشان دهد که به کشور خودش وابستگی اجتماعی (Social tie)، فرهنگی، اقتصادی، کاری، خانوادگی و غیره دارد. با توجه به اینکه هم در فرم های درخواست ویزای دانشجویی و هم در فرم های اقامت شما می بایست به دیگر درخواست های ویزاهای خود اشاره کنید و آنها هم به طور پیش فرض از اینها اطلاع دارند می بایست در این مورد توضیحاتی بدهید.

به عبارتی وقتی برای مصاحبه درخواست ویزای دانشجویی می روید ممکن است بپرسند شما برای اقامت اقدام کرده اید چه تضمینی هست که برگردید؟ وقتی هم به مصاحبه ویزای اقامتی و مهاجرتی خود می روید ممکن است از شما بپرسند شما قصد تحصیل در کشور موردنظر را دارید (این مورد به ویژه زمانی حساسیت برانگیز است که مثلا شما به عنوان یک کارکن ماهر قصد اقامت داشته باشید و نه خویشاوندی و غیره). هر چند بعد از اقامت شما می توانید به سادگی به تخصیل بپردازید ولی قبل از آن اگر با هدف دیگری مثل کار کردن بوده باشد درخواست همزمان این دو کمی غیر عادی است.

در نهایت همانطور که گفتم منع قانونی ندارد و بوده اند افرادی که این کار را کرده اند ولی قدری با هم در تناقض هستند. مگر اینکه شما مثلا درخواست اقامت خویشاوندی داده باشید و قصد تحصیل هم داشته باشید که خیلی با هم تناقض ندارند. این را هم در نظر داشته باشید که اگر درخواست اقامت یا همان مهاجرت رد شود درخواست تحصیل هم رد خواهد شد.
    ممنون از این مطلب، من یک مقاله آموزنده در این زمینه پیدا کردم که با ذکر منبع در ادامه می آورم، منتها هنوز دو سوال برای من همچنان باقیست: 1- وقتی کسی پرونده مهاجرت مفتوح دارد بفرض قبولی نهایی و دریافت ویزای دانشجویی و شروع به تحصیل ادامه پرونده مهاجرتش را در کانادا باید پیگیری کند یا باید برگردد کشو خودش؟!! چون توی این مقاله بارها تاکید شده افیسر ویزای موقت باید از برگشت شما به کشور مبدائ اطمینان حاصل کند.
    2- اگر درخواست ویزای دانشجویی رد شود آیا تاثیر منفی روی پرونده مهاجرت دارد یا از هم مستقل هستند(در یکی از سایتهای بسیار مشهور مهاجرتی و اطلاع رسانی داخلی دیدم که مشاور گفته از هم کاملا مستقل هستند)

نیت دوگانه (Dual Intent) در قوانین مهاجرت

چاپ شده در هفته نامه شهرما، تورنتو، پنجشنبه 24 سپتامبر 2009

نیت دوگانه یا dual intent در قوانین مهاجرت کانادا به وضعیتی اطلاق می‌شود که متقاضیِ مهاجرت دائم کانادا همزمان برای اقامت موقت در کانادا نیز اقدام کند. شاید در نگاه اول چنین وضعیتی غیر معمول و متناقض به نظر برسد ولی همانگونه که در مثال‌های زیر مشاهده می‌کنید امکان وقوع این وضعیت وجود دارد:
    فردی برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا یا به عبارتی مهاجرت به کانادا اقدام می‌کند و در زمان انتظار برای بررسی پرونده بنابر دلایلی همچون دیدار از کانادا، دیدار اقوام و خویشاوندانش در کانادا، و یا حتی کار (به صورت موقت) یا تحصیل در این کشور تصمیم می‌گیرد که برای دریافت ویزای اقامت موقت کانادا نیز اقدام کند. یا بالعکس کسی برای دریافت ویزای موقت (ویزای تحصیلی یا کار) اقدام کرده‌ و همزمان برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا نیز اقدام می‌کند.
    چنین وضعیتی همانگونه که در قوانین مهاجرت و پناهندگی کانادا (Immigration and Refugee Protection Act and Regulations) به صراحت بدان اشاره شده است غیر مشروع یا غیر قانونی نیست و هدف از این نوشتار تنها تشریح بخشی از قانون مهاجرت (ماده A22(2)) است که بیان می‌کند:
    "قصد و نیت یک فرد برای دریافت اقامت دائم کانادا مانع اخذ ویزای اقامت موقت کانادا توسط فرد مذکور نیست البته به شرطی که افسر تصمیم گیرنده قانع شود که فرد متقاضی در انتهای مدت زمان قانونی مشخص شده در ویزا، کشور را ترک خواهد کرد."
    به عبارت دیگر تشخیص حسن نیت متقاضی و اینکه وی کانادا را قبل از انقضای مدت ویزا ترک می‌کند یا نه بر عهده افسر ویزا گذاشته شده است. افسر ویزا حسن نیت متقاضی را با بررسی وضعیت و شرایط هر یک از متقاضیان بررسی کرده و درخواست آنان را پذیرفته یا رد می‌کند. عواملی که در تصمیم گیری افسر ویزا تاثیر گذارند عبارتند از:

• مدت زمانی که متقاضی قصد دارد در کانادا بگذراند
    • اینکه متقاضی قبلا سفری به کانادا داشته یا نه و اینکه درصورت حضور قبلی در کانادا تا چه حد به قوانین مربوط به ویزای اقامت موقت خود پایبند بوده است
    • وجود یا عدم وجود مدارکی مبنی بر اینکه متقاضی حمایت مالی شخص سومی (حقوقی یا حقیقی) را در مدت زمان حضور خود در کانادا در اختیار دارد یا خیر
    • دلبستگی های متقاضی در کشور محل اقامت اش (مواردی مثل داشتن شغل، خانواده، دارایی، ملک و املاک، و ...) که احتمال بازگشت وی را بالا می برند
    • اینکه متقاضی از نظر پزشکی و امنیتی شرایط ورود به کانادا را دارد یا خیر
    • کامل بودن مدارک یا وجود نقص در اسناد و مدارک ارسالی
    • آیا متقاضی از نظر سایر نیازمندی‌های ویزای اقامت موقت کانادا واجد شرایط است یا خیر

انتظاری که در وحله اول از متقاضیان اجازه تحصیل و یا اجازه کار موقت می‌رود ترک خاک کانادا در پایان مدت زمانی است که به صورت قانونی می‌توانند در کشور اقامت داشته باشند و این افراد در زمان اقدام برای اخذ ویزا باید بتوانند اطمینان افسر ویزا را در این مورد جلب کرده و این قصد و نیت را به نوعی به اثبات برسانند. با این وجود دولت فدرال کانادا همواره در تلاش برای جذب افرادی است که با استفاده از مهارت‌ها و قابلیت‌هایشان قادرند نقش مثبتی در اقتصاد کانادا داشته و نیاز بازار کار این کشور به نیروهای متخصص و آموزش دیده را برآورده سازند و به همین دلیل تمهیداتی نظیر گروه مهاجرتی "تجربه کانادایی" و یا "اجازه کار مخصوص فارغ التحصیلان خارجی" را تدارک دیده است تا زمینه جذب و اقامت قانونی افرادی که با اجازه اقامت موقت به کانادا وارد می‌شوند را فرهم کند.
    بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که از نظر قوانین مهاجرت کانادا نفس داشتن نیت دوگانه مشکل‌زا نیست و افسر ویزا نمی تواند تقاضای فردی را صرفا به علت dual intention نپذیرفته و آن را مبنای رد درخواست ویزای اقامت موقت یک فرد قرار دهد مگر اینکه با توجه به قرائن و شواهد موجود به این نتیجه برسد که متقاضی دارای حسن نیت نیست و قصد ترک خاک کانادا در پایان مدت معین شده را ندارد.

سلام
    ببخشید یه سوال داشتم. برای مدارک تحصیلی چه در ایران باشه و چه در خارج از ایران باشه باید مورد تایید چه ارگان بین المللی برسانیم. همسر من اپلای میکنند و اینکه فوق لیسانس شون رو از مالزی و لیسانس رو از ایران گرفتن. برای ایران که ترجمه رسمی مدرک و ریز نمرات موجود داریم ولی برای مدرک مالزی باید از طریق سفارت مالزی اقدام بشه یا نه؟
    ممنون اگر راهنمایی کنید

سلام دوستان
    من بلژیک هستم و قصد داشتم برای کبک اپلای کنم و باید از طریق پاریس این کار رو انجام بدم.
    میخواستم بدونم کسی اطلاع داره الان برای کبک از طریق پاریس حدوداً چقدر طول میکشه تا CSQ به دست شما برسه؟
    خیلی برام حیاتیه، لطفاً اگه میدونید جواب بدید.
    مرسی

سلام.
    من برای تعیید مدرک لیسانس و فوقم مدارک لازمو فرستادم WES و برای صرفه جویی در زمان و هزینه آدرس یکی از اقوام در MONTREAL رو دادم. حالا میتونم مدارک دیگمو بفرستم اونجا که اونا بفرستن یا نه؟ آدرس ها و غیره رو مربوط به ایران مینویسم فقط آنها پول رو بریزن و مدارک را ارسال کنند.

حواله پول چطور؟ میشه از خارج پول حواله کرد؟

سلام

من مدارک تحصیلیمو فرستادم wes برای تایید اما برای جواب آدرس اقوام در MONTREAL رو دادم که مدارک دیگرو هم بفرستم براشون جواب wes و مدارک ارسالی بهشونو آنها بفرستن برای اداره مهاجرت. این کار مشکلی داره؟(اینجوری تو هزینه پست و زمان صرفه جویی میشه)

برای حواله پول چطور اشکالی داره پولو کسی از خارج از کشور پول حواله بکنه؟

دوستان یه سوال در مورد اقدام واسه FSWاز ایتالیا .اگر همین الان ۶۷ امتیازو بشه اورد وبه محض رسیدنITALY اقدام کرد چون ویزا یه ساله داخل پاس می خوره. من شنیدم ۴۵ ماه از ROME طول می کشه. کل دوان تحصیلی ۲ سال اگه باشه تا اون وقت متقاضی ایتالیا ر ترک کرده. پس همه چی از بین می ره و بسته می شه؟
    پروسه انکارا باید به مراتب کمتر از ۴ سال باشه.

سلام دوستان .خواهرم در اتریش در حال تحصیل هستند و 2 سال که اونجا ست و 32 سالشه و لیسانس مهندصی صنایع غذایی داره و اونجا داره فوق میگیره و 2 سال سابقه کاری مرتبط داره و آیلس 6.5 داره میخوام بدونم که از چه طریقی باید واسه skill worker اقدام کنه بهتره؟ کبک یا فدرال با از طریقه دیگه و آیا از اونجا اقدان کنه بهتره یا ایران ؟

Junior Member

دوستان سلام

یه سوال داشتم ممنون میشم فوری جواب بدید.

من ۵/۵/۲۰۱۴ مصاحبه قبول شدم و ۲۱/۵/۲۰۱۴ مدارکو فرستادم سیدنی ، بعد از این تاریخ (حدوداً ۰۶/۰۶/۲۰۱۴) من شهروندی یه کشوری رو گرفتم( الان ۲ تا پاسپورت دارم)، الان ایران هستم و می‌خوام مدیکالو اینجا برم، حالا سوال من اینه که آیا باید به ویزا آفیسم اطلاع بدم این مسئله‌‌رو که من دوتا پاس دارم، اگر جواب مثبت هست به چه صورت انجام بدم اینکارو؟آیا توی زمان پروسه تاثیری میذاره؟چون الان اونایی که با من مصاحبه رفتند دارند مدیکالشونو میگیرند.و اینکه بهتر این مسئله‌‌رو بعد از مدیکال بهشون بگم یا قبلش؟

ببخشید اگر اشتباه نوشتم(با بهنویس تایپ کردم)

قبلا ممنون از راهنمایی شما.

Member ماشین لباسشویی آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU

درود

می خواستم بدونم به نظر شما کسانی که در اروپا تحصیل یا زندگی می کنند آیا امتیاز ویژه ای برای مهاجرت به کانادا دارند؟ یا نه، هیچ فرقی بین کسی که در ایران ساکن یا مشغول تحصیل هست با فردی که همین شرایط را در اروپا دارد وجود ندارد، و یا به عبارتی در اروپا بودن شما را به کانادا نزدیکتر نمی کند!؟
    ممنون
    دنیای زیبای ما!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ماشین لباسشویی نمایش پست ها
    درود

می خواستم بدونم به نظر شما کسانی که در اروپا تحصیل یا زندگی می کنند آیا امتیاز ویژه ای برای مهاجرت به کانادا دارند؟ یا نه، هیچ فرقی بین کسی که در ایران ساکن یا مشغول تحصیل هست با فردی که همین شرایط را در اروپا دارد وجود ندارد، و یا به عبارتی در اروپا بودن شما را به کانادا نزدیکتر نمی کند!؟
    ممنون
    نه بودن در اروپا بخودی خود هیچ امتیاز ویژه ای برای مهاجرت به کانادا محسوب نمیشود. مگر اینکه از آن طریق زبان را تقویت کنید یا مثلا بتوانید پیشنهاد کاری بگیرید که امتیازهای مربوط به آنها را بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)