صفحه 42 از 43 نخستنخست ... 323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 429

موضوع: University at Buffalo, The State University of New York

Junior Member

پیش فرض پاسخ : University at Buffalo, The State University of New York

دوستان اگه پذیرش کسی اومده ممنون میشم اطلاع بده (همراه با مختصری از روزمه) تا ما هم حساب کار دستمون بیاد!

Junior Member odesa1988 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمران گرایش سازه دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU)

نقل قول نوشته اصلی توسط Gandolf نمایش پست ها
    دوستان اگه پذیرش کسی اومده ممنون میشم اطلاع بده (همراه با مختصری از روزمه) تا ما هم حساب کار دستمون بیاد!
    سلام؛
    نتیجه پذیرش: ریجکت از طریق ایمیل در 17 فوریه 2017
    زمان اپلای و رشته: فال 2017 دکترای عمران
    ارشد: مهندسی عمران گرایش سازه از دانشگاه علم و صنعت ایران با معدل 16.20 و نمره پایان نامه 19.75/20 (بالاترین در 3 سال اخیر در ارشد سازه علم و صنعت)، TA درس اجزای محدود دوره ارشد به مدت 2 سال
    کارشناسی: عمران صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با معدل 12.98 (بدلیل مشکلات با توجیه قیدشده در SoP)
    مقالات: 3 مقاله (1 ژورنال با ایمپکت بالا و 2 کنفرانس بین المللی) و ارایه در 4 سمینار داخلی
    ترجمه: ترجمه 3 کتاب تخصصی به زبان فارسی
    GRE: 319 (Q:163, V: 156, AWA:3.5
    TOEFL: 107 (R:29, L:29, S:24, W:25
    کار: 3 سال سابقه کار مرتبط در شرکت خودم بعنوان مدیر عامل و طراحی و اجرای بیش از 600 واحد مسکونی و ویلا در مناطق مختلف و ...، معلم زبان انگلیسی
    نکات برجسته رزومه: چندین مقام قهرمانی و نایب قهرمانی در رشته های شنا، جودو، بادی بیلدینگ، پاور لیفتینگ، هندبال؛ صحبت به زبانهای انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی و فهمیدن زبانهای آلمانی و عربی، سر گروه تیم مسابقات دانشگاه علم وصنعت در مسابقات ملی پول فولادی و کسب رتبه چهارم، سرگروه تیم تحقیقاتی اردوی دوره لیسانس، داتشن 8 certificate در زمینه های اکثرا نرم افزاری، عضویت در 13 جامعه علمی و ورزشی و اجتماعی
    نحوه و زمان تماس: تماس با استاد از طریق ایمیل و نظر مساعد ایشان مبنی بر اقدام نمودن اینجانب در ماه سپتامبر 2016
    Best Regards,
    Omid Eghlidos

رشته و دانشگاه

نمیدونم آیا به دلیل معدل دوره لیسانسم بوده و یا اینکه به دلیل دستور اجرایی آقای ترامپ و بدبینی کمیته دانشگاه نسبت به ریسک بالای پذیرش دانشجوی ایرانی، ولی احساس میکنم دلیل دوم محتملتر هست با توجه به نتایج پذیرش سالهای قبل این دانشگاه.
    Best Regards,
    Omid Eghlidos

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa1988 نمایش پست ها
    نمیدونم آیا به دلیل معدل دوره لیسانسم بوده و یا اینکه به دلیل دستور اجرایی آقای ترامپ و بدبینی کمیته دانشگاه نسبت به ریسک بالای پذیرش دانشجوی ایرانی، ولی احساس میکنم دلیل دوم محتملتر هست با توجه به نتایج پذیرش سالهای قبل این دانشگاه.
    شما معدل لیسانس و فوق لیسانس پایینی دارید و بوفالو برای شما بلند پروازی محسوب میشه!
    در همون راند اول شما رو رجکت کردن و کار به waitlist نکشیده...
    بوفالو رنک 32 هستش و در گرایش سازه و زلزله خیلی شناخته شده هستش!

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

بدبینی در کار نیست ، حتما رزومتون مناسب نبوده برای این دانشگاه

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    شما معدل لیسانس و فوق لیسانس پایینی دارید و بوفالو برای شما بلند پروازی محسوب میشه!
    در همون راند اول شما رو رجکت کردن و کار به waitlist نکشیده...
    بوفالو رنک 32 هستش و در گرایش سازه و زلزله خیلی شناخته شده هستش!
    سینای عزیز در مورد معدل حرف شما درست هست ولی یک موردی رو هم باید بهش توجه کرد و اون هم معدل میانگین دانشگاهها و رتبه شما در کلاس هست. من در دوره لیسانس معدلم پایین بود ولی اگر نسبت به میانگین معدل دانشکده که 14.45 بود بخوام بسنجم و اینکه در بین 35 نفر ورودی که من 17 ام بودم شاید اونقدر پایین محسوب نشه بالاخص که با در نظر گرفتن دانشگاهی که توش درس خوندم، در مورد فوق که شرایط من جزو شرایط خوب بود چون در بین 25 نفر ورودی رتبم 6 بود و در پایان نامه در 3 سال اخیر بالاترین نمره رو کسب کردم و همینطور معدل دانشکده در ارشد 15.50 بود که باز با در نظر گرفتن خود دانشگاه محل تحصیلم فکر نمیکنم بلند پروارزی کرده بوده باشم!، مخصوصا وقتی 2 سال قبل از من از دوستان دوره لیسانس من از همین دانشگاه بوفالو با معدل نزدیک به 14 اون هم برای ارشد پذیرش گرفت بدون هیچ مقاله و یا نمره زبان ایده آلی (تافل 92 و جی آر ای 307). هر چند شاید بقول دوستمون رزومم مناسب نبوده باشه ولی من مطمینم در تصمیم گیری ها شرایط روز سیاسی مملکت بی تأثیر نیست هر چند به زبان چیز دیگه ای بگن.
    Best Regards,
    Omid Eghlidos

Junior Member

سینای عزیز در مورد معدل حرف شما درست هست ولی یک موردی رو هم باید بهش توجه کرد و اون هم معدل میانگین دانشگاهها و رتبه شما در کلاس هست. من در دوره لیسانس معدلم پایین بود ولی اگر نسبت به میانگین معدل دانشکده که 14.45 بود بخوام بسنجم و اینکه در بین 35 نفر ورودی که من 17 ام بودم شاید اونقدر پایین محسوب نشه بالاخص که با در نظر گرفتن دانشگاهی که توش درس خوندم، در مورد فوق که شرایط من جزو شرایط خوب بود چون در بین 25 نفر ورودی رتبم 6 بود و در پایان نامه در 3 سال اخیر بالاترین نمره رو کسب کردم و همینطور معدل دانشکده در ارشد 15.50 بود که باز با در نظر گرفتن خود دانشگاه محل تحصیلم فکر نمیکنم بلند پروارزی کرده بوده باشم!، مخصوصا وقتی 2 سال قبل از من از دوستان دوره لیسانس من از همین دانشگاه بوفالو با معدل نزدیک به 14 اون هم برای ارشد پذیرش گرفت بدون هیچ مقاله و یا نمره زبان ایده آلی (تافل 92 و جی آر ای 307). هر چند شاید بقول دوستمون رزومم مناسب نبوده باشه ولی من مطمینم در تصمیم گیری ها شرایط روز سیاسی مملکت بی تأثیر نیست هر چند به زبان چیز دیگه ای بگن.
    منم با معدل لیسانس 15.5 و ارشد سازه 17.70 و جی آر ای 315 با کوانت 170 و رایتینگ 3 و 9 سال سابقه تدریس و تافل 85 و یک مقاله در همین تاریخ ریجکت شدم
    منم برای دکتری سازه اقدام کرده بودم

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

برای ارشد پذیرش گرفتن خیلی سخت نیست چون ذاتا فاندی هم نمیدن از اول بهش.(به ندرت میدن)
    ارشد اکثرا نوعی منبع درامد هست و معمولا اگر مینیمم رو داشته باشه بهش پذیرش میدن چون میدونن از حدود 1 درصد از پذیرفته شدگان متقاضی رفتن به اون دانشگاه خواهند بود.
    2 سال پیش رو با الان مقایسه نکنید. به هیچ وجه! هیچ بحث سیاسی و ترامپی در کار نیست! الان رقابت شدیدتر شده. هر سال بدتر از پارسال!
    در ضمن یه واقعیتی که هست شما نفر هر چندم هم که باشید باز معدلتون کم هست. معدل کم فوق العاده به چشم میاد (حتی معدل خیلی بالا اونقدر به چشم نمیاد که معدل کم) حالا شما هی بگو من نفر اول بودم که نبودید. نفر 17 ام که جای خود دارد! شاید حتی به نفر اول شما هم به راحتی پذیرش نمیدادند. میدونید چند نفر بالای ظرفیت با معدل 17 برای این دانشکده اپلای کردند؟ اگر این اطلاعات سری رو ببینید متوجه خواهید شد که گفته "ما رو باش"! خیلی هم دور از ذهن نبوده.
    توجیه در sop ؟!
    رشته عمران این دانشگاه هم که قوی هست و دیگه وضعیت مشکل تر میشه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    برای ارشد پذیرش گرفتن خیلی سخت نیست چون ذاتا فاندی هم نمیدن از اول بهش.(به ندرت میدن)
    ارشد اکثرا نوعی منبع درامد هست و معمولا اگر مینیمم رو داشته باشه بهش پذیرش میدن چون میدونن از حدود 1 درصد از پذیرفته شدگان متقاضی رفتن به اون دانشگاه خواهند بود.
    2 سال پیش رو با الان مقایسه نکنید. به هیچ وجه! هیچ بحث سیاسی و ترامپی در کار نیست! الان رقابت شدیدتر شده. هر سال بدتر از پارسال!
    در ضمن یه واقعیتی که هست شما نفر هر چندم هم که باشید باز معدلتون کم هست. معدل کم فوق العاده به چشم میاد (حتی معدل خیلی بالا اونقدر به چشم نمیاد که معدل کم) حالا شما هی بگو من نفر اول بودم که نبودید. نفر 17 ام که جای خود دارد! شاید حتی به نفر اول شما هم به راحتی پذیرش نمیدادند. میدونید چند نفر بالای ظرفیت با معدل 17 برای این دانشکده اپلای کردند؟ اگر این اطلاعات سری رو ببینید متوجه خواهید شد که گفته "ما رو باش"! خیلی هم دور از ذهن نبوده.
    توجیه در sop ؟!
    رشته عمران این دانشگاه هم که قوی هست و دیگه وضعیت مشکل تر میشه.
    من اصلا حرف شما رو رد نمیکنم و قبول هم دارم بخشی از حرفهایی که زدی رو، من اصلا به دنبال بهانه نیستم برای قبول نشدن خودم و اینکه بگم " خوب من شانس خیلی بالایی داشتم و حالا قضیه برعکس شده پس در حق من اجهاف شده" و دفاع هم از خودم نمیخوام بکنم. چیزی که اینجا اصلا باعث شد من این رو بنویسم یک موضوع خیلی ساده است که من به شدت باهاش مخالفم و هم در صحبت های دوست خوبمون سینا و هم صحبت های شما خیلی به چشم میاد و اون هم چند تا مطلب هست، اول اینکه شما بنا بر مقایسه صرفا معدل صحبت میکنید و اون هم بدون در نظر گرفتن شرایط جانبی اون به این معنی که وقتی من صحبت از SoP میکنم دلیلش این هست که اگر شما بعضی از دانشگاههای بخصوص اپلای کرده باشید در فرم آنلاینشون از شما خواستن که اگر معدلتون در هر دوزه ای پایین بوده دلیل اون رو در SoP خودتون بنویسید و اگر موجه باشه ما اون رو در نظر میگیریم. نکته جالب این قضیه این بود که اگر من این رو فقط در یک دانشگاه میدیدم بعنوان یک امر خلاف عرف بهش نگاه میکردم ولی وقتی این رو در چندین دانشگاه دیدم متوجه شدم که بعشی از دانشگاهها که شامل دانشگاههای بسیار خوب هم میشه، و تعدادشون هم کم نیست، خیلی انسانی تر برخورد میکنند تا انقدر ماشینی و دوستان در این سایت بطور جامع خیلی ماشینی برخورد میکنند که چون اولین معیار برقرار نیست پس رد. مورد دوم هم اینکه خیلی از دوستان خودشون رو خیلی دست کم می گیرن، من داشتم در میان دانشجوهای دکترای یکی از دانشگاههای بسیار خوب (20 تای اول جهان) دنیا میگشتم و رزومه هاشون رو نگاه میکردم ببینم در مقام مقایسه من شانسی دارم، خوب خیلی ها که جز زمینه تحقیقاتیشون چیزی ننوشته بودند ولی یک بچه چینی یک لینک به Dropbox خودش گذاشته بود و CV کاملش رو اون تو گذاشته بود. بطور خلاصه بگم در حالت نرمال و بدون اینکه بخوام حتا با خودم مقایسه کنم دیدم فوق العاده ضعیف بوده (معدل لیسانس 2.5/4 از یک دانشگاه چین که حتا در رده بندی های ARWA چین هم نبود و ارشد از یک دانشگاه گمنام دیگه با معدل 3/4) ولی پذیرش گرفته بود. بعد دیدم که خیلی از بچه های با رزومه های خوب حالا به صرف اینکه معدلشون یا یک مورد دیگه ضعیف دارن بخصوص بچه های 6 تا دانشگاه اسم و رسم دار سراسری تهران میرن دانشگاههای رنک 300-400 اپلای میکنن که در مقام مقایسه دانشگاههای مبدا خودشون به مراتب با ارزشتر بودن و به صرف اینکه فقط بتونن پذیرش بگیرن و دلیل اصلیش هم اینه که فکرشون این هست که نباید بلندپروازی رد در حالیکه دارن Selling themselves short. کلا منظورم این بود که این دانشگاه در خود آمریکا رنکینگش حدود 100 هست (بر اساس US News 2017) و قاعدتا نباید به چشم دانشگاههای تاپ نگاش کرد و اون و یا دانشگاههای در این رنک رو به چشم اهداف بلند پروازانه در نظر گرفت. و صرف قبول نشدن من نباید و امثالهم نباید باعث دلسردی دوستان با شرایط مشابه بشه. همونطور که برای دوره ارشد که من میخواستم کنکور بدم همه میگفتن با توجه به شرایطم و با توجه به معدلم عمرا قبول نمیشم مخصوصا که همون سال دوباره کنکور ارشد رو از 6 درس کردن 15 تا درس، ولی با یک رتبه خیلی خوب قبول شدم . پس اگر میگم مسایل روز جامعه میتونه تأثیر داشته باشه نه به این معنی که در مورد من تأثیر داشته فقط بلکه منظورم اینه که در مورد همه دوستان ایرانی میتونه تأثیر داشته باشه همونطور که نمونش رو دوستمون بعد از من بیان کرد.
    ویرایش توسط odesa1988 : February 19th, 2017 در ساعت 08:21 PM
    Best Regards,
    Omid Eghlidos

Junior Member

دوست عزیز شما خودت رشته ت سازه س، بعد میای میگی رنک بوفالو بر اساس US NEWS حدود 100 هست؟؟؟ برادر من تعداد قابل توجهی از بزرگترین اسمهای مهندسی سازه دنیا تو این دانشگاه هستن، آزمایشگاه این دانشگاه جزو top 10 آزمایشگاهای سازه امریکاس... به نظر من شما شناخت کافی ندارید از این دانشگاه
    شما باید ببینید رنک سیویلش چیه...تازه رنک سیویل هم مهم نیس چون گرایش های دیگه هم تو رنکینگ دخیله...به جرات میشه گفت بوفالو تو سازه اگه top 10 نباشه جزو top 20 هست...این دانشگاه تو همه امریکا و حتی جهان تو مهندسی سازه یه برند محسوب میشه...