نقل قول نوشته اصلی توسط pouyakalantary نمایش پست ها
با سلام.من داشنجوی رشته ی پزشکی سال پنجم هستم.مقاله ای تا الان ننوشتم ولی کار های اجرایی زیادی رو تا الان داشتم و کمپین های تحقیقاتی و غربالگری های زیادی رو برگزار کردم و حتی زیر نظر استانداری استان هم تا حالا کار انجام دادم و حتی با ngo های مختلفی هم در زمینه ی بهداشت و غربالگری کار کردم و صاحب امیاز و مدیر مسئول یه نشریه ی دانشجویی پزشکی هم هستم که تا الان دو تا شماره ی آن چاپ شده.می خواستم بدونم که همچین رزومه ای چقدر ارزش داره برای دانشگاه های اروپایی؟؟؟لطفا کمکم کنین.خیلی ممنون
بستگی داره برای کجا بخواین و برای چی؟
مثلا اگر دانشجویی می خواین پذیرش بگیرین، یعنی می خواین تخصص بگیرین، خب طبیعتا کارهای علمیتون اهمیت بیشتری داره. اگر برای کار پیدا کردن می خواین، سابقه تون از نظر کاری از تمام اینها مهم تر خواهد بود.
مثلا برای آلمان، اول از همه معدلتون مهمه. بقیه همه حاشیه است. و اینکه تو آلمان میشه آدم تز ننویسه برای پزشکیش. در این صورت، طرف عنوان Dr. رو نمی گیره. یعنی در نهایت می تونه روی مطبش بنویسه "خانم" یا "آقا"ی فلانی. حق نداره بنویسه دکتر. خب اونایی که تز می نویسن، یه درجه بالاتر حساب میشن. تو ایران چون شما می نویسین، خب این خودش تاثیر مثبته.
و یه چیز دیگه اینکه توی آلمان مثلا برای تخصص، باید با دکتری که می خواین زیر دستش کار کنین شخصا تماس بگیرین. این جوری نیست که مثلا یه دانشگاه هر سال این قدر دانشجوی تخصص بگیره. برای همین اون ارتباط شما و ایمیلاتون و اینکه چقدر رزومه تون به کار اون طرف بخوره و توجهشو جلب کنه خیلی مهم میشه.
دیگه اینکه تو اروپا هر کشوری یه زبون داره. بنابراین، باید با دقت انتخاب کنین کشورتونو چون بعد دیگه نمی تونین عوضش کنین! و صد البته که زبانتون صد در صد فاکتور تعیین کننده ایه. نمیشه دکتر بشینه تو مطب، مریض بیاد، بهش بگه انگلیسی صحبت کن که! خیلی مهمه که زبانتون خوب باشه.
برای همین میگم باید ببینین برای کدوم کشور می خواین. نمیشه یه قانون کلی داد برای همه ی کشورها.