صفحه 89 از 322 نخستنخست ... 39798081828384858687888990919293949596979899139189 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

می شه یک مقدار بیشتر در مورد رنک توضیح بدین. مثلا برای دانشگاهی در حد تاپ 50، یک نفر با پابلیش نیچر یا لااقل 4-5 مقاله از ژورنهای سطح 1(jacs, acs nano و...) از g8 استرالیا بهتره براشون یا یک نفر با مقالات معمولی یا خوب (ایمپکت 2-3) از cal tech؟ شما چون رشته مهندسی شیمی و مواد هستید بهتر می تونید جواب بدین.
    می خوام اهمیت رنک رو برای دانشگاههاشون بدونم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    البته منظور من از پرسیدن این بحث دکترا و پست دکترا این بود که مثلا کسی که دکترا رو ایران گرفته باشه از همون شریف و تهران و .... و برای پست دکترا آمریکا باشه وضعیتش برای پیدا کردن کار چطور هست؟
    حداقل در رشته های مهندسی خیلی جالب نیست. من یکی از شاگرد اول های شریف (از لیسانس تا دکترا) را دیدم که بعد از شش هفت سال کار پست داک و یک خروار مقاله موفق شد در یک دانشگاه درجه سوم کانادا اونهم با سفارش و معرفی یکی از استادهای همونجا کار استادی بگیره. در حالیکه همون دانشگاه یک فارغ التحصیل دانشگاه های متوسط کانادا با تعداد خیلی کمتری مقاله و مثلا یک پست داک رو استخدام کرده بود. کلا دکترای ایران اعتبار زیادی برای گرفتن کار در امریکا و کانادا نداره.

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

دوستان یک نکته رو لطفا در نظر بگیرین، دانشگاههای با رنک بالاتر از 50 معمولا موضوعی استاد رو انتخاب میکنند، اگر توی پوزیشنهای خالیشون برین مثلا میگن ما دوتا استاد میخوایم که تو این زمینه کار کنن (البته اون not limited معروف هم هست) و این یه نکته مهمه چون برای دانشگاههایی که میخوان رنکشون رو ارتقا بدن خیلی مهمه که بتونن همه موضوعات ریسرچ را کاور کنن، علاوه بر اون چیزی که من توی این قسمت دانشگاهها دیدم داشتن سابقه تدریس و ریسرچ قوی هست و همونطور که دوست عزیزمون گفتن اینکه طرف بلد باشه پروپوزال بنویسه تا بتونه گرنت بگیره (که اخیرا هم خیلی سخت تر شده) بنابراین خیلی از دوستان برای اینکه سابقه تدریس و ریسرچشون رو قوی کنند میرن post-doc که همونطور که دوستان گفتن یه جورایی داره پیشنیاز استاد شدن میشه! البته یه نکته ی خیلی مهمه دیگه مقالاته، در وهله اول شهرت مقاله مهمه نه IF ش، من از خیلی از بچه های دکترای امریکا مهندسی برق سئوال کردم جالبه که 80 درصد اصلا نمیدونستن IF یعنی چی؟!!!! درسته که این IF معیار مهمیه ولی کافی نیست، مثلا توی رشته ما ژورنال Solid state ایمپکت بالایی نداره ولی اعتبارش خیلی خیلی خیلی بالاست و یه جورایی بایبل الکترونیکه، اگر یه نفری یکی دوتا داشته باشه استاده شدنش خیلی خیلی راحته!

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    دوستان یک نکته رو لطفا در نظر بگیرین، دانشگاههای با رنک بالاتر از 50 معمولا موضوعی استاد رو انتخاب میکنند، اگر توی پوزیشنهای خالیشون برین مثلا میگن ما دوتا استاد میخوایم که تو این زمینه کار کنن (البته اون not limited معروف هم هست) و این یه نکته مهمه چون برای دانشگاههایی که میخوان رنکشون رو ارتقا بدن خیلی مهمه که بتونن همه موضوعات ریسرچ را کاور کنن، علاوه بر اون چیزی که من توی این قسمت دانشگاهها دیدم داشتن سابقه تدریس و ریسرچ قوی هست و همونطور که دوست عزیزمون گفتن اینکه طرف بلد باشه پروپوزال بنویسه تا بتونه گرنت بگیره (که اخیرا هم خیلی سخت تر شده) بنابراین خیلی از دوستان برای اینکه سابقه تدریس و ریسرچشون رو قوی کنند میرن post-doc که همونطور که دوستان گفتن یه جورایی داره پیشنیاز استاد شدن میشه! البته یه نکته ی خیلی مهمه دیگه مقالاته، در وهله اول شهرت مقاله مهمه نه IF ش، من از خیلی از بچه های دکترای امریکا مهندسی برق سئوال کردم جالبه که 80 درصد اصلا نمیدونستن IF یعنی چی؟!!!! درسته که این IF معیار مهمیه ولی کافی نیست، مثلا توی رشته ما ژورنال Solid state ایمپکت بالایی نداره ولی اعتبارش خیلی خیلی خیلی بالاست و یه جورایی بایبل الکترونیکه، اگر یه نفری یکی دوتا داشته باشه استاده شدنش خیلی خیلی راحته!
    چون من خودم Solid State کار میکنم صد در صد این فرمایشِ شما درسته. این IF بیشتر یه چیزِ تو ایران جا افتاده ! اینجا مثلا شما بخوای SSD مقاله بدی ، ژورنال هایی که حتی خیلی در این زمینه معروفن IF اشون دیگه ماکس 2.5 ـه.

چون یک زمینه ی به شدت تخصصیه. ولی مثلا ژورنال Carbon که خیلی وسیعه حیطه ی کاریش IF ـش حدودای 5 ـه.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    من بیشتر فرهنگ عمومی مردم مدنظرم هست . مثلا توی ایران میبینی سر یه تصادف یا حتی بوق زدن و چراغ زدن ممکنه دعواشه و حتی یه نفرم کشته بشه سر هیچ و پوچ ! و یا مثلا دو نفر دارند راه میرند به هم تنه بزنن و بازم دوباره یه دعوایی تا حد مرگ پیش بره

البته آدم تا آدم فرق میکنه اما بالاخره وقتی فرهگ عمومی جامعه این باشه که اگر حواب ندی یا دعوا نکنی یعنی کم آوردی و ترسویی و .... خب مسلما تعداد این برخوردها بیشتر میشه . میخوام ببینم فرهنگ عمومی اونها در این موارد چیه و برخوردها معمولا چطوریه؟

مثلا شما حواست نیست با ماشین میزنی به آینه بغل یکی . طرف معمولا برخوردش چیه؟ یه بوق میزنه؟ یه تیکه میندازه ؟ فحش میده ؟ پیاده میشه با چوب بیس بال خمله میکنه؟ با شات گان شلیک میکنه؟ بالاخره یک عمومیتی توی رفتار مردم در هر منطقه وجود داره.

در مورد ارازل اوباش بیشتر منظورم شبیه این کسایی بود که توی ایران مقلا میبینید سر کوچه ها میشینن و الافن از صبح تا شب و از رو بیکاری به ملت گیر میدن و ...
    البته حتما نباید سر کوچه باشن ... ممکنه تو پارک ها یا تو قهوه خونه ها(اونجا میشه بار ها) یا هرجای دیگه پاتوق کنن و به شرارت بپردازند
    از این چیزا هم اونجا دیدید تا حالا؟
    همونطور كه گفتم همه اين چيزايي كه ذكر كرديد، اينجا هم اتفاق ميفته. شدت و فراوانيش در جاهاي مختلف تفاوت داره. در ضمن صحبت كردن از "فرهنگ عمومي" براي جايي مثل ايران هم معني نداره، چه رسه به جايي مثل آمريكا كه تنوع فرهنگيش به مراتب بيشتر از ايرانه.

براي اينكه جاي دور نريم، همين ٣-٤ هفته پيش دو تا دانشجوي سفيد آمريكايي كه در هر دو مهندسي هم بودن، توي يكي از خوابگاههاي دانشگاه با هم دعواشون شد، با چاقوي شكاري يك مقدار با هم گفتمان كردن، يكيشون شاهرگ گردنش پريد و به فاصله كوتاهي رفت اون دنيا، اون يكي هم توي بيمارستانه. هنوز هم معلوم نيست گفتمان سر چي بوده كه به اينجا كشيده. موارد اينجوري همه جا اتفاق ميفته. حالا از اين قضيه چه نتيجه اي در مورد "فرهنگ عمومي" قراره گرفته بشه؟
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    همونطور كه گفتم همه اين چيزايي كه ذكر كرديد، اينجا هم اتفاق ميفته. شدت و فراوانيش در جاهاي مختلف تفاوت داره. در ضمن صحبت كردن از "فرهنگ عمومي" براي جايي مثل ايران هم معني نداره، چه رسه به جايي مثل آمريكا كه تنوع فرهنگيش به مراتب بيشتر از ايرانه.

براي اينكه جاي دور نريم، همين ٣-٤ هفته پيش دو تا دانشجوي سفيد آمريكايي كه در هر دو مهندسي هم بودن، توي يكي از خوابگاههاي دانشگاه با هم دعواشون شد، با چاقوي شكاري يك مقدار با هم گفتمان كردن، يكيشون شاهرگ گردنش پريد و به فاصله كوتاهي رفت اون دنيا، اون يكي هم توي بيمارستانه. هنوز هم معلوم نيست گفتمان سر چي بوده كه به اينجا كشيده. موارد اينجوري همه جا اتفاق ميفته. حالا از اين قضيه چه نتيجه اي در مورد "فرهنگ عمومي" قراره گرفته بشه؟
    چرا دیگه از روی فراوانیش میشه یه نتیجه کلی گرفت . مثلا بگیم آقا توی ایران از هر 1000 نفر 2 نفر چاقو میکشند موقع دعوا توی آمریکا از هر ایکس نفر اینقدر

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    درود

من هم منظورم سنجش ارزشگذاری رنک دانشگاه و رنک یا اعتبار مقالات هست. یعنی تقریبا همه دوستان مواد یا مهندسی شیمی می دونند که nano letter یک ژورنال بسیارسطح بالا محسوب می شه. در آمریکا برای گرفتن پوزیشن در انتخاب بین اپلیکنتهایی که دکترا از رنکهای خیلی خوب جهان دارند (مثلا زیر 50 هر رشه) اعتبار مقالات شخص مهمتره یا رنک دانشگاه یا...؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    چرا دیگه از روی فراوانیش میشه یه نتیجه کلی گرفت . مثلا بگیم آقا توی ایران از هر 1000 نفر 2 نفر چاقو میکشند موقع دعوا توی آمریکا از هر ایکس نفر اینقدر
    چند هفته پیش توی یکی از ایالت ها یه پسر احمق مسلسل گرفت دستش رفت تو یه مدرسه 23 تا بچه ی دبستانی رو کشت + خودش و مادرش ...

7-8 ماه پیش هم یه پسره رفت تو سینما ملت رو به گلوله بست و چند نفر مردن.

هر یکی دو ترم توی یکی از دانشگاه ها یکی به سرش می زنه می ره هم خوابگاهیش رو به ملکوت اعلا می پیوندونه!

الان شما برامون می شه یه نتیجه ی منطقی بگیرید؟ الان چند تا یکی این کار رو می کنن؟

الان شما که می گی از هر 1000 نفر، 2 نفر این کار رو می کنن مثلاً...برامون توضیح بدید از هر 1000 نفر چند نفر تو ایران موقع رانندگی فحش می دن؟
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

حالا که مبحث کار آکادمیک با مدرک خارج از آمریکا شد بد نیست یه چیز جالب بگم. تو دپارتمان عمران MIT لیست اسامی اساتید رو که ببینید متوجه میشید که خیلی از اساتید فارغ التحصیل از دانشگاه های خارج از آمریکا هستند. این چیزی هست که من حداقل در هیچ دپارتمان عمران دیگه ای در آمریکا، چه رنک بالا چه رنک پایین ندیدم. فکر کنم حدود ۳۰ درصد اساتید مدرک دکترا غیر از دانشگاه های آمریکایی داشتند. و جالبتر اینکه خیلی هاشون از دانشگاه های خیلی تاپی هم فارغ التحصیل نشده بودند. حالا میخواستم ببینم رویکرد گزینش اساتید در MIT منحصر به فرد هستش یا به قول معروف قضا و قدر این هیئت علمی international رو دور هم جمع کرده؟

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali66 نمایش پست ها
    حالا که مبحث کار آکادمیک با مدرک خارج از آمریکا شد بد نیست یه چیز جالب بگم. تو دپارتمان عمران MIT لیست اسامی اساتید رو که ببینید متوجه میشید که خیلی از اساتید فارغ التحصیل از دانشگاه های خارج از آمریکا هستند. این چیزی هست که من حداقل در هیچ دپارتمان عمران دیگه ای در آمریکا، چه رنک بالا چه رنک پایین ندیدم. فکر کنم حدود ۳۰ درصد اساتید مدرک دکترا غیر از دانشگاه های آمریکایی داشتند. و جالبتر اینکه خیلی هاشون از دانشگاه های خیلی تاپی هم فارغ التحصیل نشده بودند. حالا میخواستم ببینم رویکرد گزینش اساتید در MIT منحصر به فرد هستش یا به قول معروف قضا و قدر این هیئت علمی international رو دور هم جمع کرده؟
    من اینو از دوستانم زیاد شنیدم که فارغ التحصیل دانشگاههای معتبر خارج از آمریکا توی دانشگاههای آمریکا پوزیشن داشته باشند. واسه همین شکه شدم که شنیدم دوستمون گفت اصلا اونها رنک براشون مهم نیست و فارغ التحصیل دانشگاه آمریکایی رو ترجیح می دن. می شه تجربیات بقیه دوستان هم در این مورد بیان شه. ممنونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)