صفحه 132 از 135 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 1345

موضوع: لطفا راهنمایی کنید در مورد گرامر تافل

Junior Member vidreneh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمایی کنید در مورد گرامر تافل

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

وقتی دقت میکنم میبینم سوالهای سختی پرسیده اید. برا ی همین من اول اسانتر را میگویم و حتما با جوابهای دوستان پاسخ شما کامل میشود.

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که اینها را باید با کاربردشان یاد گرفت و با تعریف نمیشود. یکی از علتهای مشکل این است که ما در فارسی برای همه اینها زمین و زمینه به کار میبریم. در حالیکه فارم در واقع رمین خاص کشاورزی است یعنی مزرعه است. یک مشکل دیگر هم انواع زبان انگلیسی است که یک کلمه در یک کشور انگلیسی زبان معنایش با همان کلمه در کشور دیگر تفاوت تا حدی دارد.

فارم از همه راحت تر است. یعنی مزرعه و زمین کشاورزی و البته دامداری. کشتگاه و محصول هم مثلا میشود ولی لزوما دیگر زمین نیست. مثلا یک شغل بامزه ای تازگیها در امده به اسم air farming . که هوای تازه را در شیشه میکنند و شیشه ای تا 80 دلار میفروشند!!!! اندازه شیشه نوشابه یا مثلا دبه شیشه ای برای ترشی!

field زمینی است که کسی در ان کشاورزی نمیکند ولی علوفه رشد میکند و دیگر صحرا و بیابان نیست. در واقع زمین در تملک کسی ممکن است نباشد. مرتع بدون مالک که همه میتوانند از ان استفاده کنند. به رشته کاری و درسی هم گفته میشود. مثلا فلان موضوع در فیلد من نیست... یعنی رشته من نیست.

land از همه جالب تر است الان که فکرش را میکنم. مثلا شما یک تکه زمین میخرید که خانه درست کنید اینجا اصطلاح لند است مثلا دیگر فیلد نیست. البته برای سرزمین یک قوم هم گفته میشود یعنی به ان بزرگی... England ... the Netherlands...حالا این وسط یک چیزهای بامزه دیگری هم قرار میگیرد farmland‌ مثلا. که همان زمین کشاورزی و مزرعه است ولی به نظرم از فارم دیگر بزرگتر باشد. مثل مزارع خیلی بزرگ صنعتی که مثلا در آمریکا فراوان باشد.

امیدوارم که کمکی کرده باشم
    بسیار ممنونم
    دوست گرامی کانال یا گروه یا سایت ایرانی یا خارجی نمیشناسید که بشه توش سوال رو پرسید و زود به پاسخ رسید؟یعنی برای همین کار طراحی شده باشند!
    اینجا دوستانی مانند شما لطف میکنند و پاسخ میدن ولی شوربختانه زمان بسیاری رو از دست میدم!

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی نبود

متاسفانه خیر من گروهی را نمیشناسم. با اینحال از دید من انقدر روی اینترنت و سی دی و کتاب و فیلم .... منابع این روزها هست که شما احتیاجی به چیز دیگری ندارید و فقط لازم است خودتان را با انها آشنا و مانوس بفرمایید. واقعا بی شمار شده است. حتی یوتیوب اگر دسترسی داشته باشید جدا چندین دانشگاه اطلاعات دارد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط vidreneh نمایش پست ها
    بسیار ممنونم
    دوست گرامی کانال یا گروه یا سایت ایرانی یا خارجی نمیشناسید که بشه توش سوال رو پرسید و زود به پاسخ رسید؟یعنی برای همین کار طراحی شده باشند!
    اینجا دوستانی مانند شما لطف میکنند و پاسخ میدن ولی شوربختانه زمان بسیاری رو از دست میدم!

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Veteran

بسیار ممنونم
    از این فروم استفاده کنید
    https://forum.wordreference.com

بسیار ممنون از دوستان
    یک سوالی که امروز ذهنم رو درگیر کرده این هست چرا گاهی پشت صفت تفضیلی حرف the رو میاریم مانند !It's the largest city in the world
    از دید خودم چون شناخته شده است(بزرگترین شهر) باید the بیاد اما در جمله زیر پیش از busiest حرف the نیومده و خیلی جاهای دیگه که پیش صفت ترین the نمیاد...چرا؟!
    !The biggest and most popular market in London takes place every day in Camden but it is busiest and best at the weekend
    !Thanks

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

بسیار ممنون از دوستان
    یک سوالی که امروز ذهنم رو درگیر کرده این هست چرا گاهی پشت صفت تفضیلی حرف the رو میاریم مانند !It's the largest city in the world
    از دید خودم چون شناخته شده است(بزرگترین شهر) باید the بیاد اما در جمله زیر پیش از busiest حرف the نیومده و خیلی جاهای دیگه که پیش صفت ترین the نمیاد...چرا؟!
    !The biggest and most popular market in London takes place every day in Camden but it is busiest and best at the weekend
    !Thanks
    تا جایی که اطلاع دارم چون بار اول the اوردید و در موردش صحبت کردید در دفعات بعدی بدلیل اینکه شناخته شده میشه مجددا اورده نمیشه.

دوستان تو جمله ی زیر:
    Cars drive on the street. Pedestrian walk on the pavement
    جمله ی نخست مجهول میشد بهتر نبود؟اینطوری چه معنی میده اخه

درود بر دوستان
    Lights out is at 9.30 چه معنی میدهد؟

ApplyAbroad Superstar

یعنی مثلا در خوابگاه ساعت نه و نیم خاموشی میزنند و همه باید بخوابند...

درود بر دوستان
    Lights out is at 9.30 چه معنی میدهد؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

!It is a good idea to have food with a sauce so that it stays on the spoon and doesn't float away
    دوست عزیز اگه اینم راهنمایی کنی ممنون میشم
    میگه ایده خوبیه که با سس غذا بخوریم و سس بمونه رو قاشق و خیلی شناور نشه؟ و اینکه float away با همه ؟اگه هست دقیقا چه معنی میده؟ و اگه تنهاست away چه معنی میده در اینجا؟
    سپاس

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد دوست عزیز

واقعیت این را خیلی نمیفهمم. یعنی جمله را متوجه هستم ولی معنایش نه. شاید یک داستانی مثل الیس در سرزمین عجایب باشد که چیزهای عجیب غریب اتفاق می افتد.

با سس غذا بخوریم و سس بمونه رو قاشق و خیلی شناور نشه؟

فکر میکنم درستش این است

غذا را با سس بخوریم تا غذا بمونه رو قاشق و شناور نشه و بره(برود یک جایی ... راه بیافتد برود؟)؟

شما متن را دارید از روی ان باید حدس بزنید چه معنی میدهد. در مورد غذا خوردن ماهی کتاب داستان شما کف دریا احتمالا نیست؟

!It is a good idea to have food with a sauce so that it stays on the spoon and doesn't float away
    دوست عزیز اگه اینم راهنمایی کنی ممنون میشم
    میگه ایده خوبیه که با سس غذا بخوریم و سس بمونه رو قاشق و خیلی شناور نشه؟ و اینکه float away با همه ؟اگه هست دقیقا چه معنی میده؟ و اگه تنهاست away چه معنی میده در اینجا؟
    سپاس

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)