صفحه 11 از 63 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 627

موضوع: پذیرش در حین سربازی

Member f_hoseini آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE-SUT

پیش فرض پاسخ : پذیرش در حین سربازی

واقعا کسی بوده که با وجود غیبت بازهم معافی بهش خورده باشه و تونسته باشه پاس بگیره؟
    آقا من یه نظر دارم.بیاین هرکس که پاس و ویزامیگیره شرایط سربازیش رو بگه و بگه با این مشکل خانمان سوز چه کرده تا بقیه هم بدونن قضیه از چه قراره؟ نظرتون چیه؟مثل شرایط ویزا یا پذیرش که میگن بچه ها.
    اگه برم دلم تنگ میشه !

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    اگه مثلا 4-3 ماه آخر سربازی پذیرش بیاد آدم میتونه درحین سربازیش کارای ویزا و کلیرنسش رو انجام بده که تاوقتی که پاس به دستمون میرسه سربازی هم تموم شده باشه و دیگه نیاز به گذاشتن وثیقه کامل برای اون چند ماه نباشه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_hamed
    حداقل اول کار باید پاسپورتتو به سفارت نشون بدی.
    منظورم اینکه در حین سربازی میشه وثیقه گذاشت و رفت برای ویزا و منتظر کلیرنس موند و سربازی رو هم تموم کرد یا نه اگه کسی پذیرش گرفت دیگه نمی تونه سربازیش رو ادامه بده.
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member

با با شما انتظارت خيلي زاده ها هم مي خواd سرباز باشي هم مي خواي بري خارج هم مي خواي ....
    اصلاً فكرش هم نكن چ,ن زماني كه سربازي جزو نيرو هاي مسلح محسوب مي شي و نيرو هاي مسلح هم به هيچ وجه اجازه خروج از كشور ندارن.
    ولي من خودم در حين سربازي (در حين آموزشي) معافيت تحصيلي و اجازه خروج از كشور گرفتم. درد سر داشت ولي مي ارزه. اول بايد I20 و بقيه مدارك كامل شده رو ببري وزارت علوم پيش خانوم اصفهاني بعدش اونا يه نامه مي دن نظام وظيفه بعدش نظام وظيفه يه نامه مي ده به پادگان محل خدمتت بدش شما از پادگان تصويه مي كني مي ري نظام وظيفه با نامه هاي مربوطه بعدش نظام وظيفه شما رو دو باره معرفي مي كنه به وزارت علوم بعدش وزارت علوم شما رو به دانشگاهت معرفي مي كنه بري مدركت رو آزاد كني بعدش دو باره مي آي وزارت علوم و اونا نامه مي دن به گذرنامه بعدش شما مي توني پاسپورت بگيري.
    البته تو هر كدوم از اين مراحل كلي مدرك لازم داري كه ممكنه هر كدومش يه هفته وقت لازم داشته باشه كه آماده بشه. ولي بايد حسابي بدويي.
    سعي كن مي توني

آقاي امير مي تونم بپرسم در كدام مرحله وثيقه گذاشتيد؟
    I remember the future again everyday

وقتی نامه ترخیصی از پادگان رو آوردی و وزارت علوم هم پذیرشتو تایید کرد یه نامه بهت میده و میری نظام وظیفه یه فرم بهتون میده که برید وثیقه بذارید.

سلام، من دیدم تجربه ای که خودم در این زمینه داشتم رو اگر بنویسم اینجا شاید به درد خیلیا بخوره با اینکه ممکنه همه پروسه ای که طی کردم کاملا مربوط به این تاپیک نباشه:
    من 31 خرداد 86 فوق لیسانس ام تموم شد و تاریخ فراغت از تحصیلم هم به این تاریخ ثبت شد یعنی 6 ماه فرجه برای اقدام سربازی می شد آخر آذرماه . . از اونجایی که من برای دو دانشگاه اقدام کرده بودم یکی مک گیل در مونترال برای ترم زمستان و واترلو برای ترم بهار تا اونجایی که میشد از این فرجه 6 ماه استفاده کردم تا جواب از طرف این دانشگاه ها بیاد اما متاسفانه دانشگاه مک گیل برای ترم زمستان به دلیل کمبود جا و رقابت شدید به من پذیرش نداد و قرار شد برای ترم پائیزی مجدد پرونده بررسی بشه از طرفی هم واترلو تا یک هفته مونده به آخر آذرماه جوابی در مورد پرونده ام نداد. من هم مجبوری در فاصله کمتر از یک هفته به اتمام زمان برای ارسال مدارک سربازی اونا رو فرستادم که 6 دی ماه دفترچه اعزام به خدمتم اومد به تاریخ اعزام برای اردیبهشت 87 . . به فاصله سه هفته بعد از دانشگاه واترلو و دانشکده ای براش اقدام کرده بودم ایمیلی گرفتم که offer letter دانشکده هم بهش الصاق بود و اوایل بهمن هم اصل نامه اومد. من با اون نامه به تاریخ 15 بهمن رفتم وزارت علوم - طبقه سوم - پیش خانم اصفهانی پرونده معافیت تحصیلی ام رو تشکیل دادم. یه چندتا فرم + گپی از شناسنامه و کار ملی و یه تعهد نامه که برای هر ترم تحصیلی که ثبت نام می کنم باید برگه ثبت نامیم رو به تایید سفارت ایران در کانادا برسونم و حداکثر تا شش ماه بعدش براشون بفرستم. بعد رفتم نظام وظیفه اونجا هم پرونده تشکیل دادم. بعد از تشکیل پرونده ام حدود یه هفته بعد رفتم وزارت علوم که یه معرفی نامه به نظام وظیفه دادم دستم که توش خواسته بودن نظام وظیفه برای معافیت تحصیلی صادر کنه. اصل دفترچه اعزام به خدمت رو هم ازم گرفت + 15 میلیون وثیقه . . برگشتم وزارت خونه، اونا هم یه معرفی نامه دادن برای گذرنامه. از اونجایی هم که من از قبل گذرنامه داشتم، همون نامه رو بردم اداره گذرنامه توی شهر آرا و 48 بعدش رفتم پاپورت رو با مهر خروج گرفتم . . مدت خروجم از تاریخ نامه وزارت خونه، 29 بهمن تا 31 فروردین، بدون پرداخت عوارض خروج بود و حالا هم که من اینجام
    در حین خدمت سربازی اگه هرگونه تغییری در شرایط پیش بیاد، منجمله شامل شدن معافیت تحصیلی، پزشکی، کفالت و . . اگر سرباز غایب نبوده باشید بدون هیچ مشکلی ترخیص میشید . . . البته مثل همه کارهای اداری در ایران دوندگی داره ولی شدنی . . .
    قبل از اعزام به سربازی هم اگه بازم تغییری در شرایط تون ایجاد بشه می تونین اقدام کنید . . . نمونه زنده اش خودم
    فقط یه زمانی هست که انگاری نمیشه ترخیص شد و اونم دوران آموزشی هست . . . در ضمن برای هر مقطع تحصیلی فقط و فقط و فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر می شود . . .
    موفق . شاد و پیروز باشید و امید تون به خدای بزرگ باشه

Junior Member

ممنون از رادین بخاطر اطلاعات خوب و کاملش...

من 1 مرداد 86 فارغ التحصیل در مقطع لیسانس شدم..کارای واسه گرفتن گذرنامه، وثيقه و وزارت علوم و نظام وظيفه رو کردم که برای ترم Feb 2008 برم استراليا ولی ويزا دير شد به اون ترم نرسيدم. با موافقت وزارت علوم دیفر کردم برای July 2008 که ميشه آخر مرداد! حالا سوال من اينه که هر دليلي به اين ترم هم نرسم بايد چي کار کنم؟ با اينکه 1 سال از فارغ التحصيليم گذشته! بايد برم دفترچه رو پست کنم؟ اگه برم سربازی در حين خدمت مثلا اسفند امسال (Feb 2009) ميتونم دوباره مجوز خروج بگيرم؟
    نکته ديگه هم اینکه برادر من الان سرباز هست و آبان ماه سربازيش تموم ميشه! يعنی به هر حال من هنوز غيبت ندارم.. ميتونم از اين بازه زماني تا آبان ماه يه جوری استفاده کنم؟

ممنون ميشم راهنمايم کنيد

Junior Member

سلام دو تا سوال دارم، اولا ميدونين زمان ديدار مردمي كي هست و روالش چطوريه؟مثلا شب بايد اونجا جا بندازيم يا....؟دوم اينكه اگر بعد از رفتن از ايران معاف شيم مثلا دو سه ماه بعد از رفتن چطوري ميشه وثيقه رو پس گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gholi
    سلام دو تا سوال دارم، اولا ميدونين زمان ديدار مردمي كي هست و روالش چطوريه؟مثلا شب بايد اونجا جا بندازيم يا....؟دوم اينكه اگر بعد از رفتن از ايران معاف شيم مثلا دو سه ماه بعد از رفتن چطوري ميشه وثيقه رو پس گرفت؟
    زمان ديدار مردمي تا پيش از عيد دوشنبه ها بود.نيازي نيست كه از شب اونجا لنگر بندازيد.همون ساعت 5 صبح حاضر باشيد به ديدار مردمي مي رسيد.
    اگه معاف شدي هم مدرك معافيت رو ميبري امور مالي و انها هم يه نامه بهت ميدن كه ضمانت نامه بانكي كه بردي رو بتوني باطل كني.
    در مورد ديدار مردمي پارسال تو همون ساختمون نظام وظيفه(ميدون سپاه)برگزار ميشد.ولي بعدا كه چند دفعه واسه كارهاي ديگه رفتم نظام وظيفه ديدم جاشو عوض كردن(شايدم همون 3-2 بار كه عوض شده بود اطلاعيهشو زده بودن).حتما از قبل در مورد مكان برگزاري ديدار اطلاعاتتون رو تكيل كنيد.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsantl
    ممنون از رادین بخاطر اطلاعات خوب و کاملش...

من 1 مرداد 86 فارغ التحصیل در مقطع لیسانس شدم..کارای واسه گرفتن گذرنامه، وثيقه و وزارت علوم و نظام وظيفه رو کردم که برای ترم Feb 2008 برم استراليا ولی ويزا دير شد به اون ترم نرسيدم. با موافقت وزارت علوم دیفر کردم برای July 2008 که ميشه آخر مرداد! حالا سوال من اينه که هر دليلي به اين ترم هم نرسم بايد چي کار کنم؟ با اينکه 1 سال از فارغ التحصيليم گذشته! بايد برم دفترچه رو پست کنم؟ اگه برم سربازی در حين خدمت مثلا اسفند امسال (Feb 2009) ميتونم دوباره مجوز خروج بگيرم؟
    نکته ديگه هم اینکه برادر من الان سرباز هست و آبان ماه سربازيش تموم ميشه! يعنی به هر حال من هنوز غيبت ندارم.. ميتونم از اين بازه زماني تا آبان ماه يه جوری استفاده کنم؟

ممنون ميشم راهنمايم کنيد
    کسی ميتونه منو راهنمايي کنه؟؟ خيلی ممنون میشم چون خیلی خیلی برام مهمه و شرایط مشابه خودم رو نتونستم پیدا کنم...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)