صفحه 73 از 171 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    too strange:
    1. شما فیلد کاریت حساسه تو ق؟
    2. شما خودت نوشتی یا استاد ؟
    نه احساس نیست. فیلدم Image Processing هست. RP هم چهار پنج خط بود که استادم نوشته بود. که فقط یه خط راجع به پروژه نوشته بود. بقیش چرت و پرت بود.

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

too strange:
    1. شما فیلد کاریت حساسه تو ق؟
    2. شما خودت نوشتی یا استاد ؟
    سلام ... من هم Research Proposal دادم چون هم ممکن بود بخواد و هم من برای فرصت مطالعاتی میرم و پروژه من تو ایران تعیین شده بود... خودم هم نوشتم ... تقریباً 2 صفحه شد که راجع به کاری بود که اینجا انجام دادم و کاری که قراره اونجا رفتم انجام بدم....کار من در مورد Renewable Energy هست که اصلاً حساس نیست.... اون خانومه RP من رو نگه داشت....موفق باشید.

Junior Member

از دوستانی که دیروز مصاحبه داشتن خبری نیست؟! لطفا اخبار سفارت را بدهید

Junior Member

دوستان وضعیت کلیرنس الان چجوریه؟ به من ایمیل زدن که 9 آگوست وقت دارن. من 19 آگوست باید دانشگاه باشم.

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.S نمایش پست ها
    دوستان وضعیت کلیرنس الان چجوریه؟ به من ایمیل زدن که 9 آگوست وقت دارن. من 19 آگوست باید دانشگاه باشم.
    الان 2 هفته ای کلیر میکنن
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

سفرنامه عشق آباد

ما 2 جولای مصاحبه داشتیم و کلا 20 نفر بودیم که خیلی بهمون خوش گذشت... شده بود مثل یه اردو دانشجویی!
    10 نفر آنلاین وقت گرفته بودن و 10 نفر اضطراری که همگی ساعت 9 صبح مصاحبه داشتیم
    از تهران ساعت 5 عصر ترمینال شرق تعاونی 2 راه افتادیم که بلیط اون 14000 تومن بود و فردا صبح ساعت 6 رسیدیم ترمینال قوچان
    بعد از اونجا تاکسی گرفتیم نفری 300 تومن تا میدون فلسطین و از اونجا هم تاکسی گرفتیم تا مرز باجگیران نفری 3000 تومن که 1 ساعت راه بود
    یه سری از بچه ها هم که مشهدی بودن از مشهد راه افتادن به سمت قوچان که اونم 1 ساعت راهه تا قوچان (اتوبوس 2000 تومن) و 1 ساعت هم تا مرز
    که همگی باهم هماهنگ کرده بوذیم که لب مرز همدیگه رو ببینیم
    وقتی وارد سالن گمرک میشید سمت راست یه بوفه هست که می تونید پولتون رو چنج کنید(سمت چپ هم سرویس یهداشتی هست)
    هر منات 675 تومن - هر دلار 2.8 منات (بانکهای داخل شهر هم دلار رو 2.86 چنج میکردن)
    ما نفری 50 دلار چنج کردیم که شد 140 منات
    در سمت ایران نفری 11000 تومن عوارض خروج از کشور در بانک پرداخت کردیم و در سمت ترکمنستان هم 12 دلار عوارض ورودی که توی بانک اونا پرداخت کردیم
    البته درواقع 10 دلار عوارض بود و 2 دلار فیش که ما همگی باهم پرداخت کردیم و یه فیش گرفتیم یعنی نفری 10 دلار
    توی مرز ایران نهاد ریاست جمهوری هم رفتیم که مشخصاتمون رو گرفت (نام دانشگاه ایران و امریکا، بورس، آدرس، تلفن و ...)
    مرز هم خلوت بود و درواقع فقط خودمون بودیم که به راحتی از مرز رد شدیم
    اون طرف مرز هم ون های دولتی بود که نفری 40 منات میگرفتن تا ببرن هودان که از اونجا هم تاکسی بود که نفری 10 منات میگرفت تا ببره هتل
    ما نفری 45 منات دادیم به ون تا مستقیم ببره هتل آک آلتبن که حدود نیم ساعت طول کشید
    حدود ساعت 12 ظهر رسیدیم هتل آک آلتین که 4 ستاره هست و نسبتا هتل خوبیه (آک یعنی سفید و آلتین یعنی طلا)
    check in هتل ساعت 1 بعدازظهر بود که ما توی لابی منتظر شدیم تا ساعت 1 بشه و اتاق ها رو تحویل بگیریم جالب بود ساعت 12:55 شد که رفتیم اتاق بگیریم رسپشن گفت 5 دقیقه دیگه صبر کنید!
    check out هتل هم ساعت 12 ظهر بود که باید حواستون باشه که حتی اگه یه ربع از 12 بگذره و تسویه حساب نکنید حدود 50 دلار جریمه ازتون میگیره
    اتاق سینگل 70 دلار و دابل 91 دلار بود که ما همگی دابل گرفتیم که میشد نفری 45.5 دلار
    مزیت این هتل نسبت به هتل عشق آباد اینه که صبحانه و استخر این هتل رایگانه و تمام کارمنداش انگلیسی بلدن و کیفیت اتاقاش بهتره
    و یه نکته دیگه اینکه توی حمام و دستشویی هر اتاق دمپایی وجود نداره بهتره با خودتون ببرید اما حوله صابون شامپو و سشوار وجود داره
    راستی وقتی وارد هتل میشید دست چپ یه اتاق توریست هست که یه خانم خوش برخورد مسئولش هست و می تونید اطلاعات ازش بگیرید
    خیلی جالب بود ما که باهاش صحبت میکردیم من ازش پرسیدم تو عشق آباد همه جا عکس رئیس جمهورتون (قربانقلی) هست که خندانه و فک کنم خیلی دوسش دارید(جالب بود واقعا همه جا عکسش بود تو مرز تو تاکسی تو هتل و...) گفت آره خیلی خوبه و این بار دومیه که رای آورده و به فکر مردمه ما اینجا آب برق گاز رایگانه و حقوقمون هم خوبه فقط لباس و غذا می خریم می گفت بچه هامون بهش میگن پدربزرگ...
    از اون خانم می تونید مجله های توریستی عشق آباد رو هم بگیرید...
    کنار این اتاق هم یه مغازه هست که صنایع دستی داره جالب بود یه خانم فروشندش بود که اعداد فارسی هم بلد بود!
    راستی عشق آباد موزه هم داره می تونید برید ببینید
    بعد که اتاق ها رو تحویل گرفتیم چندتا تاکسی گرفتیم رفتیم مرکز خرید یمپاش که طبقه فوقانی اون رستوران داشت و بچه ها کباب ترکی، پیتزا و ... سفارش دادن
    نفری تقریبا 20 منات شد
    گرفتن تاکسی هم خیلی راحته اکثر ماشینها مسافرکشی می کنن که معمولا تیوتا کمری هستن
    اونجا چون همه تاکسی ها دربست هستن هرجا بگید قبول می کنن
    وقتی تاکسی ایستاد مثلا بگید یمپاش
    بعد که قبول کرد بگید نچه منات؟ یعنی چند منات؟ و هر عددی اون گفت شما در جواب بگید اوچ منات!
    دقت کنید که تاکسی های اونجا دربست هستن و کلا اوچ منات (3 منات) میگیرن حالا شما چه یه نفر باشید چه 4 نفر
    بهتره اعداد ترکمنی رو پرینت بگیرید اونجا بدردتون میخوره می تونید به فروشنده یا راننده تاکسی نشون بدید
    به تاکسی ها اگه بگید آک آلتین هتل، یمپاش، روسکی بازار و یا عشق آباد هتل به راحتی می فهمن و شما رو اونجا میبرن
    و یه نکته دیگه هم اینکه اونا سفارت امریکا رو بلد نیستن اما عشق آباد هتل رو بلدن برای همین روز مصاحبه به تاکسی بگید عشق آباد هتل چون سفارت امریکا دقیقا روبروی هتل عشق آباد هست
    بعد از یمپاش رفتیم روسکی بازار که از لحاظ ظاهری کیفیتش پایین تر از یمپاش بود اما همچی داشت مثل میوه و ...
    توی هتل هم روز اول استخر تعطیل بود اما روز دوم باز بود
    دزضمن تو یخچال هر اتاق نوشابه و آب معدنی هست اما چون گرونه بهتره نخورید (مثلا پپسی کوچک 2 دلار) اما نزدیک هتل یه سوپر مارکت هست که همه چی داره و ارزونه
    از در هتل که میرید بیرون اول میرید دست راست تا به خیابون برسید بعد حدود 100 متر که برید سمت چپ یه سوپر مارکت هست مثلا آب معدنی بزرگ 1 منات بود درصورتی که مثلا توی روسکی بازار 2 منات بود
    روز مصاحبه هم ساعت 7 صبح از خواب بیدار شدیم رفتیم صبحانه خوردیم که کیفیتش هم خیلی خوب بود و ساعت 8:30 رفتیم به سمت سفارت
    همه بچه ها دم در یه کیوسک حدود 30-20 متر پایین تر از در ورودی سفارت ایستاده بودن و دونه دونه میرفتن دم در اصلی پاسپورتشون رو نشون میدادن و میرفتن داخل
    البته اول اونایی که آنلاین وقت داشتن میرفتن بعد اضطراری ها
    من هم چون چندتا ویزا می خواستم پیک آپ کنم همون اول رفتم دم در ورودی و گفتم می خوام پیک آپ کنم نگهبان پاسپورت بچه ها، فیش 160 دلار و ایمیل کلیرشدن بچه ها رو ازم گرفت و گفت فردا ساعت 11 بیا ویزاهاشون رو بگیر فقط باید حواستون باشه که اگه برای پیک آپ رفتید اسم بچه ها رو روی یه کاغذ بنویسید که فرداش باید اسم بچه ها رو بگید تا ویزاشون رو بگیرید
    بعد از بازرسی به هر نفر یه اتکت دادن که به لباس آویزون میشد و یه شماره که بر مبنای اون مدارک رو تحویل می دادیم و مصاحبه میشدیم
    خلاصه همگی رفتیم تو اتاق انتظار که ساعت حدود 9:30 بود بعد دونه دونه شماره بچه ها رو می خوندن که برن مدارک رو تحویل بدن
    و بعد هم دونه دونه می خوندن که برن برای مصاحبه
    وقتی شماره من رو خوند من رفتم مدارک رو تحویل بدم اول انگشت نگاری کرد بعد I20, Sevis fee ,DS160 رو گرفت بعد گفت هرچی مدارک دیگه می خوای بدی همه رو روی هم بذار و بده
    که من هم admission letter, CV, SOP, TOEFL, GRE, BS, papers رو بهش دادم البته من برق بودم و فول فاند اما چون TA بودم RP نداشتم و چیزی هم نگفت و 160 دلار رو هم گرفت و رسید داد
    دقت کنید که این رسید مهمه و هم وقتی که می خواهید ایمیل بزنید ببینید کلیر شدید یا نه به شماره اون نیاز دارید و هم موقع پیک آپ باید فیش رو همراه داشته باشید
    تقریبا مدارک 8-7 نفری رو که به ترتیب گرفت مصاحبه هم شروع شد و به ترتیب شماره ها رو صدا میزد برای مصاحبه
    توی اتاق انتظار هم چون بچه ها همدیگه رو می شناختن جو خوبی برقرار بود...
    راستی اونجا یه ال سی دی هم داشت که ما منتظر بودیم فیلم بذارن اما خاموش بود! اما مجله و کتاب های خوبی در مورد امریکا، طبیعت و ... اونجا بود
    پرچم امریکا به علاوه عکس اوباما و هلاری کلینتون هم اونجا بود...
    تو اتاق انتظار آبسردکن هم بود و کنار اتاق هم سرویس بهداشتی
    وقتی شماره من رو صدا زد رفتم برای مصاحبه که اتاقش کنار همون اتاقی بود که مدارک رو تحویل داده بودم
    آفیسر فوق العاده خوش اخلاق بود.... یه خانم حدودا 60 ساله
    سلام کردم و آفیسر فوق العاده تحویل گرفت و احوال پرسی کرد من هم احوالش رو پرسیدم دقیقا انگار یه دوست قدیمی رو دیده باشم
    اول انگشت نگاری کرد بعد اسمم رو پرسید و زمینه تحقیقاتیم رو
    بعد اسم دانشگاهی که قبول شدم و گفت تبریک میگم که فاند گرفتی!
    بعد گفت چه سالی لیسانست رو گرفتی و بعد از اون چی کار کردی؟ که من هم گفتم تافل و جی آرای خوندم و سربازی رفتم که باز هم خیلی تحویل گرفت مثلا تا گفتم تافل و جی آرای گفت great!
    و سوال آخری که پرسید این بود که بعد از اتمام درست می خوای چی کار کنی؟ که گفتم I love research and teaching تا این جمله رو گفتم با چهره فوق العاده خندان و شگفت زده گفت teaching! واقعا با این اخلاقش به آدم انرژی مثبت میداد بعد گفت کدوم دانشگاه گفتم اگه ممکن باشه می خوام برگردم ایران و استاد بشم که گفت خیلی عالیه
    بعد گفت خوشحالم که ویزای شما approve شده اما نیاز به administrative processing داره و یه برگه داد گفت 10 روز دیگه به این آدرس ایمیل بزن که تو اون برگه هم دقیقا نوشته بود با چه فرمت و سابجکتی باید ایمیل بزنیم
    بعد من هم که خیلی خوشحال شده بودم بهش گفتم اتفاقا همین امروز من ویزای چندتا از دوستام رو پیک آپ کردم که گفت آره دیدم ویزاهاشون آماده بود
    و در آخر هم ازش تشکر و خداحافظی کردم...
    وقتی مصاحبه هم تموم میشه مستقیما باید از سفارت خارج بشید و نمی تونید دوباره برید اتاق انتظار اما من کیفم رو اتاق انتظار گذاشته بودم که دوباره برگردم و به بچه ها خبر خوش بدم...
    خلاصه اون روز 20 نفر بویدم که 17 تا دانشجو بودن و همه گرفتن (فول فاند، بدون فاند، ریجکتی، که اکثرا برق بودن) و سه تا توریستی بودن که فقط 1 مادر بود که گرفت
    در کل مصاحبه و کلا این چند روزی که عشق آباد بودیم خیلی عالی بود و بهمون خوش گذشت البته من انتظارش رو داشتم...
    بعد از مصاحبه هم بچه ها توی پارک کنار سفارت قرار گذاشته بودیم و همگی برگشتیم هتل
    یه سری از بچه ها که می خواستن برگردن ایران تسویه حساب کردن و همون روز برگشتن ولی اکثرا موندن
    بعد همگی رفتیم first park که کنار سفارت بود و باربیکیو داشت و کباب خوردیم که خیلی خوشمزه بود و نفری 15 منات شد بعد هم یه مقدار گشتیم و برگشتیم هتل
    بچه ها رفتن استخر و اون شب هم خیلی خوش گذشت چون تولد یکی از بچه ها بود و جاتون خالی کیک خوردیم...
    فردای اون روز هم بازم رفتیم گشتیم و ظهر تسویه حساب کردیم و برگشتیم به سمت مرز
    حتی به سری از بچه ها بازم موندن عشق آباد اما متاسفانه موقع برگشت یه مشکلی براشون پیش اومد که دم مرز ترکمنستان بهشون گفته بودن چون بیشتر از 3 روز موندین باید نفری 400 دلار جریمه بدید!!!! بهشون گفته بوده درسته ویزاتون 5 روزست اما اگه می خواستید بیشتر از 3 روز بمونین باید تو دفتر عشق آباد اطلاع میدادید خلاصه با چک و چونه نفری 225 دلار ازشون گرفته بودن تا بذارن برگردن!!!! این نکته مهم رو هم دقت داشته باشید
    درضمن ما می خواستیم شهرهای دیگه رو هم بریم مثل آوازه و مرو اما پرسیدیم گفتن چون ویزای شما توریستی نیست نمی تونید برید
    توی عشق آباد سوار اتوبوس هم می تونید بشید که میشه نفری 20 تنگه (1 منات = 100 تنگه)
    راستی روزی که ما می خواستیم برگردیم چون فرداش 4 جولای بود و روز استقلال امریکا یه گروه کنسرت از امریکا اومده بودم هتل ما برای اجرا...
    و یه نکته مهم: روز مصاحبه وقتی من مدارکم رو تحویل دادم بعد از مصاحبه آفیسر همه مدارک رو به من برگردوند بجز CV و SOP فک کنم تو این 10 روز یه نگاه بهش میندازن برای بقیه بچه ها هم همین اتفاق افتاده بود
    درواقع اون مدارکی که روز مصاحبه تحویل میدادیم چون بلافاصله مصاحبه انجام میشه آفیسر فرصت نمی کنه بخونه اما CV و SOP براشون مهمه که نگه میدارن
    در برگشت هم همون بوفه ای که ازش منات گرفتیم مابقی منات رو بهش فروختیم هر منات 650 تومن (البته من فقط 7 منات اضافه آورده بودم)
    من کلا 300 دلار برده بودم که توی مرز 50 دلار منات خریدم (140 منات) 91 دلار رو به هتل دادم برای 2 شب و 160 دلار به سفارت دادم

کلا به نظر من عشق آباد بهترین سفارته چون هم آفیسر خیلی خوش اخلاقی داره هم زود کلیر میکنه و مالتی میده و هم ارزونه و شهرش قشنگه...

با آرزوی موفقیت برای همه
    صدرا
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Microwaves

بچه های دیروز میگفتن که آفیسر عوض شده. یه خانوم جوون اومده. اون خیلی ها رو بدون کلیر (البته گویا اکثراً هنری بودن) ویزا داده و قریب به اتفاق بچه ها Approve شدن. اطلاعات بیشتری ندارم. بچه های اون تاریخ خودشون بهتر میتونن کمک کنن.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط manik1970 نمایش پست ها
    بچه های دیروز میگفتن که آفیسر عوض شده. یه خانوم جوون اومده. اون خیلی ها رو بدون کلیر (البته گویا اکثراً هنری بودن) ویزا داده و قریب به اتفاق بچه ها Approve شدن. اطلاعات بیشتری ندارم. بچه های اون تاریخ خودشون بهتر میتونن کمک کنن.
    شما مطمئنید؟ چرا این سفارت هر هفته آفیسرشو عوض میکنه؟؟ چه معنی داره//؟؟
    I love you USA

Junior Member
    رشته و دانشگاه

گویا این یکی هم خیلی خوب و خوش برخورده. اصلاً نگران نباشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط manik1970 نمایش پست ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه

مهم نیست که مدام عوض میکنه، مهم اینه که هر کی میاد از قبلی بهتره!
    من نقل قول کردم. کاش بچه هایی که دیروز مصاحبه داشتن میومدن اطلاعات دقیق تری میدادن. (البته فکر کنم خیلی هاشون هنوز عشق آبادن که ویزاشون رو پیک آپ کنن.)

شما مطمئنید؟ چرا این سفارت هر هفته آفیسرشو عوض میکنه؟؟ چه معنی داره//؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)