صفحه 8 از 115 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1146

موضوع: آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezavf
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    من هم اوایل نگران معدل پایین بودم. اما نکته ای که هست اینه که توی امریکا همه شرایط شما با هم بررسی میشه و می تونید با GRE خوب ( Q=800, V>500 ) به راحتی معدل رو جبران کنید. البته معدل فوق هم خیلی موثره اما اگه لیسانس دارید مقاله هم خیلی میتونه تاثیر گذار باشه.
    من معدلم 5/14 الکترونیک هست و 2 تا مقاله هم دارم. جالبه که چند روز پیش که با یکی از اساتید Georgia Tech (رتبه2 در گرایش مورد نظر من) در تماس بودم ایشون از رزومه من خوششون اومده بود و به من می گفت که اونجا apply کنم و معدل پایین با GRE بالا قابل جبرانه. خوب وقتی Georgia این حرف رو بزنه دانشگاههای پایین تر چی بگن که شما نگران نباشید. بچه هایی هم که امسال با معدل پایین و رزومه خوب پذیرش گرفتند هم که زیاده.
    یه نکته مهم هم اینه که اگه دانشگاهتون معدل کل پایینی داره حتماً رتبه کلاسیتون ( و یا معدل کل کلاس) رو هم در کنار معدل خودتون بنویسید تا یه مقایسه خوبی صورت بگیره.
    اصلا نگران نباشید و در همه حال توکلتون به خدا باشه
    فراموش نکنید هر کی به شما گفت وضعت خیلی خوبه و ... به این معنی نیست که کار تمومه! دانشگاههای ایلینوی و UCSD دو دانشگاهی بودند که خفن تحویلم گرفتن و حتی یکیشون گفت اگر دوست داری می تونی بیایی تو شرکت من کار کنی! وقتی رسما اپلای کردم هر دو جا ریجکتم کردند!
    منم این تجربه رو دارم اما در این موارد تیر شما تا جایی برد داره که مربوط به استاده هستش- کلا باید مدارکتون و نمرات تا حدی برای admissions منظورم همون graduate office ها قابل قبول باشه
    در مواردی هم اگه استاد سفارش به اونا بکنه موضوع حله

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    من هم اوایل نگران معدل پایین بودم. اما نکته ای که هست اینه که توی امریکا همه شرایط شما با هم بررسی میشه و می تونید با GRE خوب ( Q=800, V>500 ) به راحتی معدل رو جبران کنید. البته معدل فوق هم خیلی موثره اما اگه لیسانس دارید مقاله هم خیلی میتونه تاثیر گذار باشه.
    من معدلم 5/14 الکترونیک هست و 2 تا مقاله هم دارم. جالبه که چند روز پیش که با یکی از اساتید Georgia Tech (رتبه2 در گرایش مورد نظر من) در تماس بودم ایشون از رزومه من خوششون اومده بود و به من می گفت که اونجا apply کنم و معدل پایین با GRE بالا قابل جبرانه. خوب وقتی Georgia این حرف رو بزنه دانشگاههای پایین تر چی بگن که شما نگران نباشید. بچه هایی هم که امسال با معدل پایین و رزومه خوب پذیرش گرفتند هم که زیاده.
    یه نکته مهم هم اینه که اگه دانشگاهتون معدل کل پایینی داره حتماً رتبه کلاسیتون ( و یا معدل کل کلاس) رو هم در کنار معدل خودتون بنویسید تا یه مقایسه خوبی صورت بگیره.
    اصلا نگران نباشید و در همه حال توکلتون به خدا باشه
    این رو هم اضافه کنم که به نظر من مهمترین نکته اینه که استادی رو پیدا کنید که از رزومه شما خوشش بیاد و جای خالی داشته باشه. در مورد Georgia Tech من به چندتا از استاتید ایمیل زده بودم ولی هیچ کدوم جواب نداده بودند تا جایی که شک کردم که شاید Georgia ایمیل های یاهو رو ***** میکنه! چون من جواب اولیه از خیلی از استادا می گرفتم ولی به آخرین استاد Georgia که ایمیل زدم ایشون 2 ساعت بعد از ایمیل با من تلفنی تماس گرفتند!!! این نشون میده که چقدر انتخاب استاد مهمه. استادی که حاضر میشه کار شما رو خودش پیگیری کنه مسلما اگه همه شرایط شما خوب باشه و مقاله داشته باشید دیگه معدل نگرانی نداره!
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

سلام به همگی
    من یه خورده شرایط پیچیده‌ایی دارم اگر کسی می‌تونه کمک کنه ممنــــــــــــــــــــــ ــــــون می‌شم
    منم معدلم پائین 13.26 لیسانس ریاضی از دانشگاه بین‌الملل می‌خوام برای اقتصاد یا برای ریاضی مالی اقدام کنم ielts7 دارم سابقه کاری دارم
    مقاله هم ندارم خلاصه امیــــــــــــــــــــــ ـد هم ندارم
    می‌خوام برای سوئد اقدام کنم
    چه قدر شانس دارم ؟

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzadnadali
    سلام به همگی
    من یه خورده شرایط پیچیده‌ایی دارم اگر کسی می‌تونه کمک کنه ممنــــــــــــــــــــــ ــــــون می‌شم
    منم معدلم پائین 13.26 لیسانس ریاضی از دانشگاه بین‌الملل
    درود
    این مطلب که بچه های ریاضی معدل های پایینی دارند رو تقریبا" همه میدوند این موضوع بلحاظ من خیلی نگران کننده نیست.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

saeid-moj
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina_R
    اول بگم كه من خيلي دقت كردم كه مرتبط‌ترين انجمن رو انتخاب بكنم. حالا مديران محترم اگه فكر مي‌كنين جاي بهتري وجود داره خودتون بي‌زحمت منتقلش كنين.
    راستش من معدلم خيلي پايينه. اما يه مقاله ISI دارم كه به زودي احتمالن افزايش پيدا مي‌كنه و زبانمم خيلي خوبه. تافل بالا ميارم احتمالن. حالا چند تا سوال.

1- با معدل بين 13 تا 14 ميشه جايي پذيرش گرفت؟ به نظرتون اصلن رو آمريكا و كانادا كار كنم. لطفن موارد عيني رو كه ديدين اگه وجود داره مثال بزنين. يه خورده روحيه بگيرم :'(

2- من دو ترم تا فارغ‌التحصيلي باقي دارم. معدلم الان دوازده و خورده‌اي هست. اما مي‌تونم تا نزديكاي 14 بالا بكشمش. حالا به نظرتون موقع Apply كردن ريزنمرات اين چند ترم رو هم بدم يا فقط يه نامه از دانشگاه كه تا دو ترم ديگه فارغ‌التحصيل ميشم؟ چون با اين Deadlineهايي كه دانشگاه‌ها اعلام كردن نمرات هيچ كدوم از اين دو ترم نميرسه تا اون موقع. اصلن همچين چيزي امكان پذير هست؟

در ضمن من مكانيك دانشگاه گيلان مي‌خونم. خواهش مي‌كنم كمك كنيد. خيلي روحيه‌ام پايينه.

دوست عزيز البته اين نكته رو هم عرض كنم كه براي رشته فني، معدل 13-14 همچين خيلييييي پايين هم تلقي نميشه ها!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid-moj
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sina_R
    اول بگم كه من خيلي دقت كردم كه مرتبط‌ترين انجمن رو انتخاب بكنم. حالا مديران محترم اگه فكر مي‌كنين جاي بهتري وجود داره خودتون بي‌زحمت منتقلش كنين.
    راستش من معدلم خيلي پايينه. اما يه مقاله ISI دارم كه به زودي احتمالن افزايش پيدا مي‌كنه و زبانمم خيلي خوبه. تافل بالا ميارم احتمالن. حالا چند تا سوال.

1- با معدل بين 13 تا 14 ميشه جايي پذيرش گرفت؟ به نظرتون اصلن رو آمريكا و كانادا كار كنم. لطفن موارد عيني رو كه ديدين اگه وجود داره مثال بزنين. يه خورده روحيه بگيرم :'(

2- من دو ترم تا فارغ‌التحصيلي باقي دارم. معدلم الان دوازده و خورده‌اي هست. اما مي‌تونم تا نزديكاي 14 بالا بكشمش. حالا به نظرتون موقع Apply كردن ريزنمرات اين چند ترم رو هم بدم يا فقط يه نامه از دانشگاه كه تا دو ترم ديگه فارغ‌التحصيل ميشم؟ چون با اين Deadlineهايي كه دانشگاه‌ها اعلام كردن نمرات هيچ كدوم از اين دو ترم نميرسه تا اون موقع. اصلن همچين چيزي امكان پذير هست؟

در ضمن من مكانيك دانشگاه گيلان مي‌خونم. خواهش مي‌كنم كمك كنيد. خيلي روحيه‌ام پايينه.

دوست عزيز البته اين نكته رو هم عرض كنم كه براي رشته فني، معدل 13-14 همچين خيلييييي پايين هم تلقي نميشه ها!
    من چون خودم مکانیکم میگم:

همه حالتش هست:
    کسی با معدل بالا ولی جی ار یی و تافل پایین و بدون مقاله و پذیرش نگرفته
    کسی با معدل پایین تر ولی جبران با تافل و زمنیه تحقیقی و جی ار یی و پیدا کردن استاد که دیگه بی خیال معدلش شده و پذیرش گرفته

بطور کلی دانشگاه های بالا بهر حال معدل های بالایی میخواند. چرا؟؟ چون applicant های قوی بیشتری هم دارند و معدل پایین رو درجا ریجکت میکنند- یعنی خود استاد تو اون دانشگاه هم شرط آفر و ... میگذاره واسه موقعی که شما از admissions office گذر کردی
    چند سالی هست که بچه های مکانیک رشته هاشون رو محض فرض کرده و به cramming روی آورده اند- یعنی اینکه معدل ها دو سه سالی هست بالا رفته

Junior Member

سلام
    منم مشکل معدل دارم بد,12.5 ,از علم و صنعتم...به نظرتون 1 مقاله IEEE و 3recommendation و 1.5 سال تجربه کار تا چه حدی می تونه استار رو متقاعد کنه؟؟؟البته دنبال فاندم نیستم... راستی تجربه کار اصلا کمکی می کنه؟از این لحاظ که هم تجربه دارم هم واسه همین نتونستم خوب درس بخونم.
    Thanx

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman_Uno
    سلام
    منم مشکل معدل دارم بد,12.5 ,از علم و صنعتم...به نظرتون 1 مقاله IEEE و 3recommendation و 1.5 سال تجربه کار تا چه حدی می تونه استار رو متقاعد کنه؟؟؟البته دنبال فاندم نیستم... راستی تجربه کار اصلا کمکی می کنه؟از این لحاظ که هم تجربه دارم هم واسه همین نتونستم خوب درس بخونم.
    Thanx
    Your work experince , the number of your articles and those three recom are typical of the students who r gonna apply. I believe that you 'd better strengthen your resume through some other boosting items

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman_Uno
    سلام
    Thanx
    اگه فاند نمی خواین، احتمال پذیرش گرفتن کم نیست. برای MSمی خواین برین یا PhD؟

سلام
    من خودم رو مثال می زنم
    معدل 14
    university of tehran
    2 تا جورنال
    2تا کنفرانس
    2 تا داخلی
    3-4 تا recom خوب

2 سال هم هست که درسم تموم شده
    برایMS از uwo وmaryland اولی با فاند و دومی بی فاند پذیرش گرفتم.
    یه موقع معدل در کل گروه یا دانشکده یا دانشگاه شما پایینه و اون وقت حدودی تو CV بنویس تو دورتون چندمی.سعی کن در همه ی موارد کاملا محکم و صادقانه کار کنی تا موفق تر بشی و اضطراب نداشته باشی.
    حالا شما حدیث مفصل بخوانید از این مجمل
    حتما research رو ادامه بده و حتما apply کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)