نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: یک پیشنهاد برای طبقه بندی بهتر مطالب فروم

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض یک پیشنهاد برای طبقه بندی بهتر مطالب فروم

آیا میشه صفحات یک تاپیک را بر حسب طبقه بندی موضوعی به صورت صفحات تو در تو درآورد؟

الان تاپیک هایی وجود دارن که به علت تعداد صفحات زیاد (بیش از 10 صفحه و یا حتی بیش از 50 صفحه!) جستجویی موضوعی را کمی مشکل می کنند!
    آیا میشه مثلا یه تاپیک ایجاد بشه به اسم سنتر تاقل ...... بعد وقتی وارد تاپیک شدیم چندتا زیرشاخه وجود داشته باشه مثلا اطلاعیه های ثبت نام، نحوه برگزاری آزمون، تصاویر سنتر و ....
    یا مثلا برای کارت های اعتباری یه تاپیک باشه به اسم شرکت های ارائه دهنده کارت های اعتباری در ایران بعد زیر شاخه این تاپیک هر شرکتی مجزا شده باشه تا بحث ها خیلی بهتر طبقه بندی بشه
    و یا توی تاپیک رتبه بندی دانشگاههای امریکا، برحسب رشته زیر شاخه وجود داشته باشه و ...
    و در نهایت بتونیم یه تاپیک 30-20 صفحه ای رو بر مبنای طبقه بندی موضوعی به صورت صفحات تو در تو دربیاریم که هم پیدا کردن مطلب مورد نظر فوق العاده راحت تر بشه و هم دیگه سوال تکراری مطرح نشه.
    در حالت عادی بعضی مطالب خیلی مهم وجود دارن که وقتی تعداد صفحات یه تاپیک زیاد میشه دیگه خونده نمیشن! در واقع با این کار مشابه ویکی دسترسی به مطالب خیلی راحت تر میشه.
    البته احتمالا این کار رو نشه با نرم افزار فعلی انجام داد اما به توجه به تغییراتی که قراره در فروم انجام بشه بد نیست این پیشنهاد هم مورد بررسی قرار بگیره که مطالب به بهترین نحو در اختیار بچه ها قرار بگیره.
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : یک پیشنهاد برای طبقه بندی بهتر مطالب فروم

در حال حاضر زیرگروه‌هایی وجود داره که داخل‌شون تاپیک‌ها قرار گرفته‌اند. عملا چیزی که شما می‌گید معادل همینه که یک زیرگروه جدید مثلا برای سنتر تافل ایجاد بشه. یک قابلیت دیگه باز در حال حاضر وجود داره، استفاده از برچسب‌هاست. اگر مثلا اطلاعیه‌های ثبت نام، نحوه برگزاری آزمون، تصاویر سنتر و ... بر چسب «سنتر تافل» بخوره، شما وقتی یکی از این موضوعات رو می‌بینید با کلیک کردن روی برچسب «سنتر تافل» در پایین موضوع می‌تونید تمام موضوعاتی که برچسب «سنتر تافل» خورده‌اند رو ببینید.

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : یک پیشنهاد برای طبقه بندی بهتر مطالب فروم

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    در حال حاضر زیرگروه‌هایی وجود داره که داخل‌شون تاپیک‌ها قرار گرفته‌اند. عملا چیزی که شما می‌گید معادل همینه که یک زیرگروه جدید مثلا برای سنتر تافل ایجاد بشه. یک قابلیت دیگه باز در حال حاضر وجود داره، استفاده از برچسب‌هاست. اگر مثلا اطلاعیه‌های ثبت نام، نحوه برگزاری آزمون، تصاویر سنتر و ... بر چسب «سنتر تافل» بخوره، شما وقتی یکی از این موضوعات رو می‌بینید با کلیک کردن روی برچسب «سنتر تافل» در پایین موضوع می‌تونید تمام موضوعاتی که برچسب «سنتر تافل» خورده‌اند رو ببینید.
    عملا نمیشه برای هر تاپیکی که تعداد صفحاتش زیاده (بیش از 10 صفحه) یه زیرگروه مجزا (مشابه زیرگروههای فعلی) اختصاص داد چون تعداد زیرگروهها زیاد میشه بلکه بهتره داخل همون تاپیک مطالب طبقه بندی موضوعی بشن و در تاپیک های مختلف به صورت زیرشاخه قرار داده بشن و ابتدای تاپیک اصلی لینک زیرشاخه هاش معرفی بشه و برای نظم بهتر تاپیک های زیرشاخه ها فقط از این طریق قابل دردسترس باشن. علاوه بر اینکه مطالب هر تاپیک باید مرتب بشه تاپیک های مربوطه هم باید یکی بشه

الان با توجه به اینکه توی فروم سعی میشه تاپیک ها با عنوان کلی مطرح بشن و همه مباحث مربوطه توی یک تاپیک مطرح میشه عملا استفاده زیادی از برچسب ها نمیشه چون عنوان تاپیک ها گویا هستند. در عین حالی که فقط روی تاپیک میشه برچسب زد و روی پست ها به طور مجزا نمیشه برچسب زد و طبقه بندی کرد.

اگه این پیشنهادی که من دادم عملی بشه مباحث توی فروم کاملا طبقه بندی میشن و به راحتی میشه توی ویکی قرار داد.

من هنوز هم در انجمن های مختلف فروم می بینم که وقتی یه تاپیک تعداد صفحاتش زیاد میشه سوالات تکراری زیاد پرسیده میشه به خصوص اینکه چون روز به روز تعداد پست ها زیاد میشه اگه الان طبقه مناسبی انجام بدیم در آینده با مشکلی مواجه نخواهیم شد. و یا اگه بررسی کنید تاپیک های یک انجمن که در صفحه اول اون انجمن نیستند تعداد مشاهده کمی در حال حاضر دارن و به عبارتی دارن خاک میخورن... که برای این اطلاعات ارزشمند واقعا حیفه!

به نظر من طبقه بندی شاخه ای بهترین کاریه که میشه کرد.

یه پیشنهاد دیگه ای هم که به ذهنم رسید که نیاز نباشه برای هر زیرشاخه یه تاپیک اختصاص داد اینه که تعداد مجاز پست های هر صفحه را زیاد کرد (الان 14 تا هست) بعد هر صفحه تاپیک را به یک موضوع خاص اختصاص داد و در ابتدای تاپیک لینک صفحات با موضوعات مربوطه را معرفی کرد.
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)