نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

رأی دهندگان
499. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استاد

135 27.05%
  • خودم

364 72.95%
صفحه 7 از 36 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 356

موضوع: گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

annita
    Guest

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از استادی نمیشناسیم اش

سلام

اگر توصیه نامت هر چقد قوی تر باشه بهتره اصلا مطرح بودن استاد هیچ کمکی نمی کنه.
    مطمئن باش

نقل قول نوشته اصلی توسط annita
    سلام

اگر توصیه نامت هر چقد قوی تر باشه بهتره اصلا مطرح بودن استاد هیچ کمکی نمی کنه.
    مطمئن باش
    منظورت از اینکه قوی تر باشه چیه یعنی مطرح بودن استاد کم مطرحه؟
    every thing is possible, but you must pay for it

annita
    Guest

سلام
    ببین من دو بار یعنی در دو سال apply کردم سال اول استادهایی که برام recom نوشتند معتبر بودند ولی حاضر نشدند خیلی خوب strong بنویسند و من هیچ جا پذیرش نگرفتم امسال با استادهای ناشناس ولی recom خیلی قوی البته نامه را خودم نوشتم اونا فقط امضا کردند امسال از همه جا پذیرش گرفتم
    اگر کمکی هست خوشحال می شوم

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : Recommendation از استادی در US

نقل قول نوشته اصلی توسط agmrany
    به نظر من در مورد استاداي ايراني اصلا آنلاين تقاضاي توصيه نا مه نكنيد . اكثرشون سوتي مي دن! يه استادي رو پيدا كنيد كه براتون همونيو كه مي خواهيد بنويسه اونم hard copy نه آنلاين.
    میشه بگی معمولا چه سوتی هایی می دن ؟ ;D
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

پیش فرض پاسخ : recommendation از استادی که دانشجوی دکتراست

نقل قول نوشته اصلی توسط yare.dabestani
    سلام

من خودم از 3 recomm كه داشتم يكيش ماله يه استاده فوق ليسانس بود هيچ صحبتي هم در موردش نكردن و پذيرش هم با fund گرفتم
    فقط با استاد اصلي كه باهاش پروژه داشتم و بايد حتما براتون recom بنويسه تماس گرفتن و كلي در مورد من سوال كردن
    تازه استاده فوق ليسانسه professor هم نبود instructor بود. من خيلي از دوستامو ديدم كه ايجوري گرفتن هيچ مشكلي هم براشون پيش نيومده.

اصولا اگر استادتو معروف نيست، مثله شريف بختيار يا .... ، فرقي نميكنه كه كي براتون recom مينويسه مهم اينه كه از شما كلي تعريف كنه وبگه كه
    جزو دانشجوهاي تاپ كلاسش بودين و اگر بعدن باهاش تماس گرفتن (كه من خيلي ديدم اين كارو ميكنن) حداقل اسمه شما رو يادش بياد و بگه كه من نوشتم وگر نه براتون ممكنه خيلي گرون تموم شه و دانشگاه فكر كنه كه recom الكي فرستاديد!!

موفق باشيد. علي
    مطلب بسیار مفیدی بود حالا یه سوال بین یه استاد که فوق لیسانس داره و سایت داره و یه استاد که دانشیاره ولی سایت نداره کدومو انتخاب می کنید؟
    توصینامه های من:
    1 . یه تمام استاد که کاملا شناخت داره روم و تحصیلکرده USC سایت داره و پروژه کارشناسی من هم با اونه و مقاله باهش دادم.
    2. یه استادیار که 2 تا درس باهش داشتم سایت داره.
    3. یه استادیار که شناختی به اون شکل ندارن ولی دارم باهش مقاله میدم. سایت داره
    4. یه دانشیار که خیلی شناخت نداره. بی سایت
    5.یه استاد فوق با شناخت و سایت داره
    6.و چند تا دانشجوی دکترا که درس باهشون داشتم، شناخت دارن ولی سایت ندارن
    بین اینا، فکر می کنید از کدوما توصینامه بگیرم بهتره؟
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : recommendation از استادی که دانشجوی دکتراست

به نظر من داشتن سایت امتیاز نمیتونه محسوب بشه که اینقدر روش تاکید دارید. اگه قرار باشه با استاد تماس بگیرن خوب از روی سربرگ توصیه نامه ایمیل و تلفن رو میتونن بردارن دیگه.
    من اگه جات بودم نگاه میکردم کی برام بهتر مینویسه و یا حتی اجازه میده خودم بنویسم و اون امضا کنه فقط. بعضی استادای بهتر زورشون میاد توصیه نامه خوب بدن در حالی که فقط تو ایران شناخته شده هستن.
    هر سال n نفر از USC فارغ التحصیل میشن و دلیلی نمیشه که فکر کنی این میتونه مزیت محسوب بشه چون به هر حال استاد تو فقط تو ایران شناخته شده هست. ضمن اینکه کسی نمیاد تو توصیه نامه بنویسه من از فلان جا فارغ التحصیل شدم. اگرم فکر میکنی اونا وقت میذارن و میرن سایت استادتو زیر و رو میکنن کاملا اشتباه میکنی.
    به نظر من فقط به قوی بودن تو صیه نامه توجه کن و از کسایی بگیر که مدرک دکترا دارن. ارزشش بیشتر هست از توصیه نامه یه فوق لیسانس یا دانشجوی دکترا
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member pouya4 آواتار ها

پیش فرض توصیه نامه از استاد دوره لیسانس برای اقدام برای PhD ؟

درود!

ببخشید آیا توصیه نامه استاد دوره لیسانس برای اقدام کردن واسه PhD به درد می خوره یا فقط باید از استاد های دوره فوق لیسانس باشه؟
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از استاد دوره لیسانس برای اقدام برای PhD ؟

استاد راهنمای دوره لیسانس که خوبه . استاد دوره لیسانس هم خوبه فقط یک شرط خیلی خیلی مهم دارد.

مطمئن شوید استاد خوب می نویسد؟!

او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

پیش فرض بازه زمانی آشنایی استاد با دانشجو

سلام
    من یه سوال دارم اینکه آیا بازه زمانیی که استاد دانشجو رو می شناسه خیلی مهمه مثلا حتما باید 4 سال باشه یا نه مثلا 2 سال هم با ذکر دروسی که باهش پاس کردی و مقاله و کار تحقیقاتی، می تونه کافی باشه؟
    کلا بازه زمانی شناخت استاد باید حتما ذکر بشه؟
    مرسی
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

Senior Member

پیش فرض پاسخ : بازه زمانی آشنایی استاد با دانشجو

بله تو فرم توصیه نامه دانشگاها یه گزینه داره که چند سال می شناسن استادا. اگرم نداشته باشه تو نامه باید ذکر بشه.
    دو سال هم کافیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)