صفحه 51 از 120 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
    فایل پیوست 34946

دوستان میتونند منو راهنمایی کنند
    یه کم در مورد این جدول گیج شدم ... میشه لطفا دوستان آگاه توضیحی در مورد این جدول بدن ؟ با تشکر
    یعنی اگر مثلا صد هزار دلار درآمد دارید، سی و هشت هزار دلار اولش با آن نرخ ها و بعد قسمت 38 تا 45 هزار دلارش با آن ردیف نرخ ها و الخ محاسبه میشه. در هر براکت هم نرخ مالیات capital gain و سود سهام dividend آورده شده. وقتی یک سهام کانادایی را می خرید در مشخصاتش عنوان میشه که اصلا dividend داره یا نداره چون خیلی هاشون ندارن، و اگر داره آیا eligible برای اعتبار مالیاتی هست یا خیر. خیلی ها این مطلب را نمی دونن اما سود dividend سهام در براکت های اولیه یا اصلا مالیات بهش تعلق نمی گیره (همون عددهای منفی که مشاهده می کنید) یا مالیات اون بسیار کمتر از درآمد کاری یا مالیات مثلا سود بانکی است. شما اصلا شاید بتونید در بعضی استان ها تا پنجاه هزار دلار در سال dividend بگیرید اما بخاطر tax credit که بهش تعلق می گیره اصلا مالیاتی ندید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    یعنی اگر مثلا صد هزار دلار درآمد دارید، سی و هشت هزار دلار اولش با آن نرخ ها و بعد قسمت 38 تا 45 هزار دلارش با آن ردیف نرخ ها و الخ محاسبه میشه. در هر براکت هم نرخ مالیات capital gain و سود سهام dividend آورده شده. وقتی یک سهام کانادایی را می خرید در مشخصاتش عنوان میشه که اصلا dividend داره یا نداره چون خیلی هاشون ندارن، و اگر داره آیا eligible برای اعتبار مالیاتی هست یا خیر. خیلی ها این مطلب را نمی دونن اما سود dividend سهام در براکت های اولیه یا اصلا مالیات بهش تعلق نمی گیره (همون عددهای منفی که مشاهده می کنید) یا مالیات اون بسیار کمتر از درآمد کاری یا مالیات مثلا سود بانکی است. شما اصلا شاید بتونید در بعضی استان ها تا پنجاه هزار دلار در سال dividend بگیرید اما بخاطر tax credit که بهش تعلق می گیره اصلا مالیاتی ندید.
    ممنونم از توضیحاتتون ولی ببخشید من متوجه نشدم میشه لطفا جدا از هم هر کدام را توضیح بدید ( معنی تحت لفظیشونو میفهمم ولی چی هستن و چطور استفاده میشن نمیفهمم ) و بعد مثال بزنید
    مثلا اینطوری

Marginal tax rate :
    Other income :
    Capital gains :
    Canadian dividends eligible :
    Canadian dividends non-eligible :

ApplyAbroad Superstar

[QUOTE=PyGentleman;2185541]ممنونم از توضیحاتتون ولی ببخشید من متوجه نشدم میشه لطفا جدا از هم هر کدام را توضیح بدید ( معنی تحت لفظیشونو میفهمم ولی چی هستن و چطور استفاده میشن نمیفهمم ) و بعد مثال بزنید
    مثلا اینطوری

Marginal tax rate :
    یعنی سیستم براکت بندی درآمد برای منظور مالیات. همان براکت 38 هزار دلار که مشاهده می کنید یک نرخ مالیات داره و براکت درآمد بالاتر، مالیات بیشتر.

Other income :
    درآمدهای عادی غیر از سهام

Capital gains :
    بهره حاصل از فروش سهام با قیمت بالاتر

سود توزیع شده سالیانه سهام کانادائی (در صورت وجود) اگر مشمول اعتبار مالیاتی باشد

Canadian dividends non-eligible
    سود توزیع شده سالیانه سهام کانادائی (در صورت وجود) که مشمول اعتبار مالیاتی نیست

اگر کار سهام می کنید قویا توصیه می شه از حسابدار برای فایل کردن مالیات استفاده کنید.

ممنونم از توضیحاتتون ولی ببخشید من متوجه نشدم میشه لطفا جدا از هم هر کدام را توضیح بدید ( معنی تحت لفظیشونو میفهمم ولی چی هستن و چطور استفاده میشن نمیفهمم ) و بعد مثال بزنید
    مثلا اینطوری

Marginal tax rate :
    یعنی سیستم براکت بندی درآمد برای منظور مالیات. همان براکت 38 هزار دلار که مشاهده می کنید یک نرخ مالیات داره و براکت درآمد بالاتر، مالیات بیشتر.

Other income :
    درآمدهای عادی غیر از سهام

Capital gains :
    بهره حاصل از فروش سهام با قیمت بالاتر

سود توزیع شده سالیانه سهام کانادائی (در صورت وجود) اگر مشمول اعتبار مالیاتی باشد

Canadian dividends non-eligible
    سود توزیع شده سالیانه سهام کانادائی (در صورت وجود) که مشمول اعتبار مالیاتی نیست

اگر کار سهام می کنید قویا توصیه می شه از حسابدار برای فایل کردن مالیات استفاده کنید.
    توضیحاتتون بسیار عالی و شفاف بود واقعا ممنونم

هزینه حسابدار به چه صورت هست ؟ یا درصد خاصی میگیرن یا نرخ مشخصی دارند ؟؟؟ آیا مشاوره هم میدن که چطور میتونیم مالیات کمتری بدیم ؟؟؟ آیا باید در طول سال با حسابدار در ارتباط باشیم یا فقط قصل مالیات که میشه به سراغشون بریم ؟

ApplyAbroad Superstar

توضیحاتتون بسیار عالی و شفاف بود واقعا ممنونم

هزینه حسابدار به چه صورت هست ؟ یا درصد خاصی میگیرن یا نرخ مشخصی دارند ؟؟؟ آیا مشاوره هم میدن که چطور میتونیم مالیات کمتری بدیم ؟؟؟ آیا باید در طول سال با حسابدار در ارتباط باشیم یا فقط قصل مالیات که میشه به سراغشون بریم ؟
    هزینه بستگی به ساختار فعالیت و حجم فعالیت شما داره. اگر شخصی کار کنید یا شرکت ثبت کنید هزینه ها متفاوته چون تشریفات اداری شرکت بیشتره و کار بیشتری باید برای شما انجام بدهند. بله کاملا مشاوره می دن که چکار کنید و چطور عمل کنید. میزان ارتباط با حسابدار واقعا به حجم کاری شما بستگی داره. می تونید شخصی کار سهام بکنید - بدون شرکت - و فقط فصل مالیات سراغ حسابدار بروید. ولی قاعدتا در ابتدای کار بهتره بیشتر با حسابدار در ارتباط باشید، بعد که روی روال افتادید هر چند ماه یکبار یا فقط در فصل تسلیم اظهارنامه کفایت خواهد کرد. در هر صورت هزینه حسابدار جزو هزینه های بیزنس شما محسوب می شه و می تونید از درآمد مشمول مالیات تون کسر کنید.

هزینه بستگی به ساختار فعالیت و حجم فعالیت شما داره. اگر شخصی کار کنید یا شرکت ثبت کنید هزینه ها متفاوته چون تشریفات اداری شرکت بیشتره و کار بیشتری باید برای شما انجام بدهند. بله کاملا مشاوره می دن که چکار کنید و چطور عمل کنید. میزان ارتباط با حسابدار واقعا به حجم کاری شما بستگی داره. می تونید شخصی کار سهام بکنید - بدون شرکت - و فقط فصل مالیات سراغ حسابدار بروید. ولی قاعدتا در ابتدای کار بهتره بیشتر با حسابدار در ارتباط باشید، بعد که روی روال افتادید هر چند ماه یکبار یا فقط در فصل تسلیم اظهارنامه کفایت خواهد کرد. در هر صورت هزینه حسابدار جزو هزینه های بیزنس شما محسوب می شه و می تونید از درآمد مشمول مالیات تون کسر کنید.
    حجم کاری منظورتون تعداد معاملات هست یا مقدار سرمایه و یا تشریفات اداری ؟
    سهام غیر کانادایی به چه صورت هستند ؟ جز OTHER INCOME محسوب میشن ؟

ApplyAbroad Superstar

حجم کاری منظورتون تعداد معاملات هست یا مقدار سرمایه و یا تشریفات اداری ؟
    سهام غیر کانادایی به چه صورت هستند ؟ جز OTHER INCOME محسوب میشن ؟
    همه چیز. شما اگر day trading بکنید شاید هر روز چندین بار سهام خرید و فروش کنید. اینها در یک سال به حجم قابل توجهی از تراکنش های مالی تبدیل می شوند. سر سال بانک یا کارگزار شما یک بیلان کلی به شما خواهد داد که می تونه به صدها صفحه برسه و جزئیات تمام این معاملات را ذکر می کنه. حسابدار باید تمام اینها را محاسبه کنه.
    سهام را با dividend اشتباه نکنید. اگر حرفه ای سهام معامله کنید - تعداد معاملات شما زیاد باشد - سود شما از بالا رفتن سهام یا نوسان گیری برای مالیات بصورت personal income منظور میشه (همان other income). حالا اگر در طول سال می دانستید که فرضا سهام شرکت بلک بری در 10 آگوست dividend پرداخت می کنه و شما 9 آگوست یا هر آخرین مهلت زمانی که برای دریافت اون سود مجاز بوده تعدادی سهم از اون شرکت خریداری می کنید تا dividend بگیرید و بعد از چند روز اون رو می فروشید (اگرچه کار عبثی است چون قیمت سهام در آن محدوده های زمانی تقریبا به اندازه dividend اونها بالا می ره) برای آن dividend بسته به اینکه واجد شرایط اعتبار مالیاتی باشه یا خیر با نرخ های مالیات که در جدول شما ذکر شده مالیات محاسبه خواهد شد. پس بحث کانادایی و غیر کانادایی فقط برای همین یک منظور است. سود حاصل از معاملات سهام کانادایی و غیر کانادایی بسته به حجم معملات شما یا جزو capital gain محاسبه می شه یا other income/personal income. ببخشید یک مقدار پیچیده شد!

همه چیز. شما اگر day trading بکنید شاید هر روز چندین بار سهام خرید و فروش کنید. اینها در یک سال به حجم قابل توجهی از تراکنش های مالی تبدیل می شوند. سر سال بانک یا کارگزار شما یک بیلان کلی به شما خواهد داد که می تونه به صدها صفحه برسه و جزئیات تمام این معاملات را ذکر می کنه. حسابدار باید تمام اینها را محاسبه کنه.
    سهام را با dividend اشتباه نکنید. اگر حرفه ای سهام معامله کنید - تعداد معاملات شما زیاد باشد - سود شما از بالا رفتن سهام یا نوسان گیری برای مالیات بصورت personal income منظور میشه (همان other income). حالا اگر در طول سال می دانستید که فرضا سهام شرکت بلک بری در 10 آگوست dividend پرداخت می کنه و شما 9 آگوست یا هر آخرین مهلت زمانی که برای دریافت اون سود مجاز بوده تعدادی سهم از اون شرکت خریداری می کنید تا dividend بگیرید و بعد از چند روز اون رو می فروشید (اگرچه کار عبثی است چون قیمت سهام در آن محدوده های زمانی تقریبا به اندازه dividend اونها بالا می ره) برای آن dividend بسته به اینکه واجد شرایط اعتبار مالیاتی باشه یا خیر با نرخ های مالیات که در جدول شما ذکر شده مالیات محاسبه خواهد شد. پس بحث کانادایی و غیر کانادایی فقط برای همین یک منظور است. سود حاصل از معاملات سهام کانادایی و غیر کانادایی بسته به حجم معملات شما یا جزو capital gain محاسبه می شه یا other income/personal income. ببخشید یک مقدار پیچیده شد!
    بله متوجه هستم dividend همان سود سالانه مجمع هست و نه سود حاصل از تفاوت قیمتها ...
    واقعا پیچیده شد و چون عادت دارم کامل متوجه بشم که اشتباهات کمتر شه بیشتر و بیشتر سوال میکنم شما منو عفو کنید که خیلی سوال میکنم
    بنده به طور میانگین 130 معامله در سال دارم . این معاملات جزو کدام دسته محسوب میشن ؟ و شرایط حسابدار را چطور باید درنظر بگیرم ؟
    ویرایش توسط PyGentleman : January 27th, 2016 در ساعت 09:50 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of civil eng. Shiraz uni

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نه این فرم record of employment را برای unemployment insurance باید استفاده کنید. فرم T4 شما قاعدتا جداگانه براتون میاد.
    ممنون از شما
    الان AFE از من خواسته که میزان درآمد سال قبلم را اعلام کنم و تایید کنم البته. سوال من اینه که میزان درآمد کلی من در سال 2015 در فرم record of employment با t4 فرقی که نمیکنه ؟ جون هنوز فرم t4 رو نگرفتم و تا 2 ماه دیگه بهم نمیدن.
    مرسی
    فایل نامبر کبک : Oct 2010, مصاحبه در استانبول: june 2012, فایل نامبر فدرال Aug 2012, اضافه کردن همسر: Sep 2013, مدیکال : Dec 2013, پاس ریکوست: JAN 2015 ویزا: JAN 2015 لندینگ: FEB 2015

ApplyAbroad Veteran
    shahabkh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت ساخت - عمران دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabkh نمایش پست ها
    دوستان عزيز سلام

من توي جون 2015 در تورنتو لند کردم و دو هفته بعد هم برگشتم ايران. فعلاً به دلايل کاري امکانش رو ندارم برگردم کانادا. باتوجه به اينکه کاملاً از داستان فرم هاي مالياتي و روش پر کردن و الزاماتش بي اطلاع هستم مي خواستم خواهش کنم برام توضيح بديد:
    1- چه فرم هايي بايد پر بشه و اونها رو از کجا بايد دانلود کنم؟
    2- چجوري بايد به اداره ماليات بفرستمشون؟
    3- چون در خاک کانادا نيستم، مشکلاتي که باهاشون بايد مواجه بشم چه چيزهايي هستن؟
    4- روش، راهنمايي براي پر کردن فرم ها سراغ داريد، لطف مي کنيد در اختيار من بگذاريد

بسيار سپاسگزارم
    خواهش ميکنم يکي دو تا از دوستان به سوال بنده جواب بدن. حداقل يک لينکي؛ راهنمايي چيزي معرفي کنن

ممنون از همه شما سروران
    درد من حصار برکه نيست، درد من زيستن با ماهياني است که فکر دريا به ذهنشان خطور نکرده است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)