صفحه 32 از 186 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414282132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 1855

موضوع: اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering-Azad University of Arak

پیش فرض پاسخ : اوضاع واقعی کار درکبک ( به روایت دوستان ساکن کبک ) !

نقل قول نوشته اصلی توسط ShapourMahaei نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی تون
    حالا به نظر شما در ایران چه طوری میشه به اون سطح از زبان رسید که intermediate نباشیم ؟
    آخه همه آموزشگاهها در ایران نمیتونن اون طور که باید و شاید فرانسه رو بصورت یک زبان محاوره ای آموزش بدن. حداقل تجربه شخصی من اینطور بوده.
    I dont agree in Iran you can learn both English and French up to a very advanced level it only depends on how much time you spend on it

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering-Azad University of Arak

نقل قول نوشته اصلی توسط alinejad نمایش پست ها
    خیلی خوشحال شدیم که بواسطه این پست مدیر عامل شرکتی هم از تجاربشون توضیح دادند فقط نگفتند چرا همین دوستان از نیروی ماهر ایرانی در شرکتشون استفاده نمیکنند و مورد دیگر آنکه مشکلات بیان شده در پست جاری مربوط به نیروی ماهر است که در کبک ساکنند و اصولا" هر وقت از مشکلات بیان میشود این جمله ، سریع بیان میشود که :"اقايون و خانوم ها اگه شرايط اينقدر بد هست چرا دو دستى كانادا رو چسبيديد؟؟؟
    همين فردا پاشيد بريد ايران."" به نظر بنده این کمترین کاریست که مهاجرین میکنند که خودتان میدانید عده شان هم کم نیست ! و اما آیا بیان مشکلات این فروم بایستی به این جمله ختم شود ! به نظرتان با گفتن این حرف کمک به این پست کردید ! این طرز بدگویی کاذب هم مختص به طبقه ثروتمندان هست که اینجا مثل ایران نمیتوانند پول جمع کنند و باید حساب پس دهند و البته قشر تحصیل کرده با این اهداف وارد این کشور نمیشوند.
    بهتر است گفته ها در سطح و طبقه مهاجر از دسته نیروی ماهر بیان شود تا کلی گویی و الا بنده هم میتوانم از آقای دکتر حسابی و رئیس بخش فارسی گوگل و آقای خدیر در کبک و امثالهم بگویم که چه هستند !

- راجع به دوستمون Artaxerxes هم باید به سایت نمونه شرکت بیان شده شان سر بزنید و ببیند که سابقه موردنیاز بین 5 تا 10 سال مورد نیاز است ! این دوستمون هم توضیح بدند که این جا در یک شرکت خصوصی با 10 نفر نیرو و سابقه درخواستی بین 6 ماه تا 1 سال سابقه ، به سختی کسی را Hire میکنند حال چطور ممکن است بنده وارد شرکت های بزرگی با 5 سال سابقه کانادایی شوم ؟ تجربه وارد شدن به چنین شرکت هایی را برای هموطن تان share کنید بلکه دوستان از نگرانی موجود در این پست در بیایند ؟
    ممنونم
    Now you are exagerating my friend ,when i arrived in Montreal it took me less than 6 months to get my first job with BBA which is a medium size company with about 500 employees and i did not have any Canadian experience at all and i only had some Iranian experience and believe it or not i sent less than 25 eresumes to find this job i had 2 other job offers which where out of Montreal,so i chose this one .The first job is very important,and i know some Iranian friends who started with SNC Lavalin with no Canadian experience and right now the job market is very good for engineers just today they called me from SNC Lavalin Hydro department and wanted to put an interview for me as soon as possible but i am not sure if i want to work in Hydro.Again i suggest the Iranian immigrants to focus on language and working skills look in the workopolis adds and see what skills they eare looking for,what softwares they are looking for,which codes you should be familiar with.For civil engineers i suggest that they read the Canadian code(NBC)before coming to Canada it will help you a lot.

ApplyAbroad Editor

من تقریبا دو سه روزه این تاپیک رو دیدم. و فقط و فقط میخوام مشاهدات و نظرات خودم از این 8 ماهی که مونترال بودم رو بنویسم:

1- ما به اینجا مهاجرت کردیم. اسمش روشه. اومدیم زندگی تازه شروع کنیم، از صفر شروع کنیم. از صفر شروع کردن یعنی مدارک رو تطبیق دادن، یعنی با محیط و سیستم خو گرفتن، یاد گرفتن قوانین، یاد گرفتن فرهنگی جدید و خرج کردن از جیب مبارک برای چندین ماه. تو ایران هم از تهران بریم اصفهان و بخوایم از صفر شروع کنیم همین دردسر ها هست. چه برسه به کانادا. توقع بسیار زیادیه که دوستان میخوان بعد 1 یا 2 ماه کاملا جا بیفتن.

2- ما به جایی اومدیم که زبانش فرانسه‌ست. یعنی حتی اگر در حد B2 هم بدونیم، لااقل چند ماه طول میکشه که تازه بفهمیم چی میگن، اصطلاح هاشون چیه؟ لهجشون چه طوریه و غیره. خوب مسلمه که وقتی زبون بلد نیستی بهت کار نمی دن. این موضوع برای دوستانی که رشته شون دیمند بوده سخت تره، چون
    الف) با سطح زبان بسیار پایین تری نسبت به دیگر دوستان مصاحبه شون رو پاس کردن؛
    ب) جو دیمند بودن گرفته شون. فکر می کنن چون اداره مهاجرت گفته به اینا احتیاج دارن تا اومدن اینجا براشون کار ریخته‌ست. نیاز به یادآوریه که لیست رشته ها برای استان کبکه و نیاز بازار کار مونترال خیلی با لیست رشته ها همخوانی نداره. اونایی که رشته دیمند یا امتیازی دارن جو گیر نشن و رو زبانشون تمرکز کنن.

3- زبان انگلیسی هم زبان دوم اینجاست و اکثر مهاجر های مونترال هر دو زبان رو سلیس و روان حرف میزنن و بیشتر مصاحبه ها ی کاریابی به هر دو زبان انجام میشه. اکثر دوستان مهاجر ایرانی چون بیشتر تمرکزشون روی زبان فرانسه بوده و چون انگلیسی امتیاز چندانی برای پروسه مهاجرت نداره انگلیسی رو در حد متوسط بلدن و عملا کارفرما ها کمتر اونا رو انتخاب میکنند.

4- دوستانی که دانش کاری دارن حتی با سابقه خوب، بدونن که چون سیلابس رشته های ایران با همون رشته در کانادا قدری تفاوت داره عملا شما چه شاگرد اول باشی چه نباشی باید چند تا کورس یا امتحان رو بگذرونی. بیشتر رشته ها هم انجمن دارن که اون انجمن باید شما رو تایید کنه. برای همین دوستان کمی علافی (چند ماه تا چند سال برای بعضی رشته ها) هم سر این انجمن ها میکشن.

5- تو انگلیسی یه اصطلاح هست به نام "corporate ladder" یا نردبان ترقی. اگر شما در ایران این نردبان رو طی کردین و الان مدیر هستین، دلیل نمیشه که اینجا در همون پله قبولتون کنن، حتما و حتما چند پله پایین تر میرین. تو ایران با روابط میشه این نردبان رو زود تر بالا رفت اما اینجا چون روابط و نتورکی نداریم، مدت زمان بیشتری برامون طی میشه.

6- بعضی از دوستان که تازه از ایران میان، به دلیل دلبستگی هایی که در ایران دارن، یا تنهایی و هوای بد اینجا و یا عدم تطابق با محیط اینجا، یکمی دیپرس میشن و مایوس. بیشتر مهاجرین هم خواه ناخواه با این قضیه برخورد داشتن و سال اول بهشون خوش نگذشته و ناراضی بودن. به این دسته افراد توصیه میکنم به هدفشون توجه کنن و با اولین مشکل میدان رو خالی نکنن.

7- خیلی از مهاجرین برای اینکه پروسه طولانی تطبیق مدارک رو طی نکنن ترجیه میدن اینجا از دانشگاه دیپلم و یا مدرکی دوباره بگیرن. که باز هم اینجا مشکل زبان پیش میاد و خیلی ها که حتی زبان انگلیسی محاوره خوبی دارن از پسش بر نمیان و نا امید میشن.

8- از نظر من مونترال یکی از بهترین شهر های کاناداست و درسته که مثل همه جا نقاط ضعف بسیاری داره اما هیچ کس و هیچ چیز پرفکت نیست و باید به نیمه پر لیوان نگاه کرد.

9- اکثر قریب به اتفاق مهاجرین ایرانی بعد از پشت سر گذاشتن این مشکلات جا میفتن و دیگه از اینجا تکون نمی خورن. پس اولش کمی سخته و تلاش و کوشش بیشتری میخواد.
    ویرایش توسط mammad_r : May 7th, 2011 در ساعت 05:31 AM

Mentors help immigrants find success in Canada

http://www.calgaryherald.com/life/Me...166/story.html

نقل قول نوشته اصلی توسط aabed نمایش پست ها
    با عذر خواهى از همه دوستان، من فكر ميكنم با گذاشتن نيم ساعت وقت و نوشن پست به دوستان يك چيزى هم بدهكار هم شدم.

من فكر كنم بهتر باشه دوستان از نزديك خودشون مسايل كانادا رو تجربه كنند و وقت ، انرژى و هزينه اون رو هم پرداخت كنند.

موفق باشيد
    دوست عزیز ممنون از شما که با هدف کمک مطالبتون رو بیان کردین و وقت گذاشتین. ولی شما اگه فکر می کنین نظرتون درسته وایستید و پاسخ بدید. پا پس کشیدن و گفتن اینکه :
    ((من گفتم باور ندارین خودتون بیان وقت بزارید و هزینه شو بدین تجربه کنید ))
    کمکی به ما که ایران هستیم نمی کنه. بزارین سایر دوستان خودشون تشخیص بدن حق با چه کسی هستش.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    computer/software

نقل قول نوشته اصلی توسط Artaxerxes نمایش پست ها
    I dont agree in Iran you can learn both English and French up to a very advanced level it only depends on how much time you spend on it
    یعنی نمیشه 2 زبان رو باهم به شکل موازی پیش برد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ShapourMahaei نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی تون
    حالا به نظر شما در ایران چه طوری میشه به اون سطح از زبان رسید که intermediate نباشیم ؟
    آخه همه آموزشگاهها در ایران نمیتونن اون طور که باید و شاید فرانسه رو بصورت یک زبان محاوره ای آموزش بدن. حداقل تجربه شخصی من اینطور بوده.
    اصولا تا لول b1 , b2 متد و معلم و اینا تاثیر داره، برای C1,C2 باید برین روی اخبار و فیلم و ... یعنی NATIVE MATERIAL و نقش معلم و متد کم رنگ میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi60 نمایش پست ها
    یعنی نمیشه 2 زبان رو باهم به شکل موازی پیش برد؟
    شادی جان ایشون گفتن میشه: you can
    توی فروم how to learn any language کسانی هستن که 5 -6 تا زبان رو بلدن و 5-6 تا دیگه هم همزمان دارن یاد میگیرن و شغل و زندگی خودشون هم دارن، پس شدنیه ولی اینکه آیا بهترین روش هست یا نه خودش جای سواله

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    computer/software

نقل قول نوشته اصلی توسط solitude نمایش پست ها
    شادی جان ایشون گفتن میشه: you can
    توی فروم how to learn any language کسانی هستن که 5 -6 تا زبان رو بلدن و 5-6 تا دیگه هم همزمان دارن یاد میگیرن و شغل و زندگی خودشون هم دارن، پس شدنیه ولی اینکه آیا بهترین روش هست یا نه خودش جای سواله
    بله درسته من اشتباها you can't خوندم. اینجور که دوستان ساکن کبک میگن ظاهرا باید به هر دو زبان مسلط باشیم تا کار راحتتر پیدا کنیم.

Junior Member

سلام دوستان عزیزوممنون ازهمه شما به خاطر اطلاعات مفیدی که در اختیار دیگران قرار میدهید .رشته من پرستاری است ویکماه قبل مصاحبه را قبول شدم باسطح فرانسه6وانگلیسی8.ضمنا طبق مکاتباتم با انجمن پرستاری کبک از مراحلی که باید بگذرانم تا حدی مطلعم ومیخواستم بدانم ایابین دوستان فردی با پرستار ایرانی ساکن در کبک یا مونترال اشنایی یابرخوردی داشته اند یا درمورد اوضاع واقعی کار پرستاران دراین استان اطلاعی دارند؟(ضمنا من دارم زبان فرانسه راادامه میدهم وکتابهای مرجع پرستاری در کانادا را به زبان انگلیسی مطالعه میکنم والبته هم میدانم سال اول هیچ امیدی برای یافتن کار نباید داشته باشم.)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)