صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: قوانین حمل اسلحه در امریکا !!!

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض قوانین حمل اسلحه در امریکا !!!

سلام
    ببخشید اگه سوالم یه کم خشنه!
    می خواستم بدونم قوانین حمل اسلحه توی امریکا چطوریه؟ شما تا حالا چندتا اسلحه واقعی دیدید؟ چند نفر رو دیدید که تو خیابون دوئل کنند؟ ;D قوانین ایالت های مختلف چقدر باهم فرق میکنه؟ داشتن اسلحه باعث امنیت فردی شده یا برعکس باعث نا امنی شده؟ و سوال آخر هم اینکه آیا منم به عنوان دانشجو می تونم اسحه داشته باشم؟ (البته اسباب بازی ... )
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : قوانین حمل اسلحه در امریکا !!!

فکر کنم باید بابک و دوستانی که اونجا هستند به سوال جواب بدن ! ...
    به نظر من توی خونه یه دونه باشه بد نیست .. از این جیبی هاش که زیر بالش جا بشه ! ;D

Senior Member

من از يكي از دوستام شنيدم كه بعد از اون قضيه virginia tech و دانشگاه ايالت ايلينوي يه طرحي داده بودن كه حمل اسلحه آزاد بشه تا مردم بتونن از خودشون دفاع كنن!!

ApplyAbroad Champion

این فروم جای مناسبی برای پرسیدن چنین سوالی نیست. اگر واقعا مایلید در مورد قوانین حمل اسلحه در آمریکا بدونید، روی اینترنت مطالبی زیادی پیدا خواهید کرد.
    در مورد این که چرا داشتن اسلحه شخصی در آمریکا آزاده زیاد بحث شده. یکی دو تا دلیل اصلی‌ای که بیشتر مطرح می‌شه اینه که قانون ممنوعیت داشتن اسلحه جلوی خلاف‌کارها رو نخواهد گرفت و فقط قربانیان رو خلا سلاح می‌کنه. به نظر من چنین حرفی تا حدودی غیرمنطقیه، چون تقریبا هیچ آدم عادی‌ای با خودش سلاح حمل نمی‌کنه که حالا اگر یک روزی هم بهش حمله شد بتونه از خودش دفاع کنه.
    دلیل دوم هم اینه که من شنیده‌ام این قانون از ابتدا به این دلیل وضع شد که جلوی قدرت گرفتنِ بی‌چون و چرای حکومت مرکزی گرفته بشه و حکومت متوجه باشه که مردم اسلحه دارند و اگر بخواهند می‌تونند با حکومت مبارزه‌ی مسلحانه کنند.
    اگر چه شاید دلایل وضع این قانون همین مواردی که گفتم بوده، اما فروش اسلحه یکی از پرفروش‌ترین تجارت‌های آمریکاست و هنوز که هنوزه خیلی‌ها اسلحه رو دوست دارند و مدل‌های مختلفش رو جمع‌آوری می‌کنند. به هر حال، نظر شخصی من اینه که یکی از دلایلی که داشتن اسلحه شخصی ممنوع نمی‌شه سود کلانی است که تولید کنندگان اسلحه به جیب می‌زنند.
    من تا به حال ندیدم که کسی اسلحه حمل کنه، اما تقریبا هر یکی دو هفته یک خبری در مورد تیراندازی وجود داره.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

هر چی بابک جان بگه .. اما منظور من برای پرسیدن این سوال این بود که یکی از نگرانی های اطرافیان و تا حدی هم خودم اینه که امنیت امریکا اینقدر هست که احساس نکنم 5 سال جونم رو نگذاشتم کف دستم بخاطر یه دکتری ؟ ... اینجا صحبت شده بود در مورد ایالت ها و شهرهای امن ... بچه ها هم لینک های خوبی گذاشته بودند و منم به اکثرشون سر زدم ... اما چیزی که می خوام بگم اینه که اونا یه سری امار و اطلاعات هستند ، با تجربه شخصی دوستانی که اونجا رفتن فرقی نمی کنه یعنی ؟ ... اینطور نیست که داری کنار خیابون راه می ری و یکی از یه پمپ بنزین دزدی می کنه و توی راه فرار فکر می کنه آدم می خواد بگیرتش و "شتلق" ما رو بکشه و در بره ؟! ... من بیشتر منظورم از این سوال راه های زنده موندن بود ;D ...

ApplyAbroad Champion

حسین جان
    من هنوز قدرت خوندن ذهنم اون قدرها خوب نشده که از سوال‌های بالا بتونم نگرانی‌های شما رو متوجه بشم!
    به هر حال، اوضاع امنیتی در آمریکا اون قدرها بد نیست. امنیت بسیاری از شهرهای آمریکا از تهران به مراتب بهتره، اما آمریکا کشور پهناوریه و شهرهای ناامن هم درش پیدا می‌شه. مثل همون تهران خودمون، همه جای همه‌ی شهرها امن نیست و شهرهای بزرگ معمولا محله‌های ناامن هم دارند.
    به هر حال، قانون کلی در مورد مواجه شدن با کسی که از جایی دزدی کرده، کسانی که با هم دعوا می‌کنند یا موارد مشابه اینه که به هیچ عنوان دخالت نکنید و فقط در صورت نیاز با پلیس تماس بگیرید.

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

مغازه های خرید و فروش اسلحه مثل سوپر مارکت ها زیادن توی امریکا؟ و اگه کسی بخواد راحت می تونه اسلحه با مجوز بخره؟
    سفرنامه عشق آباد

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    مغازه های خرید و فروش اسلحه مثل سوپر مارکت ها زیادن توی امریکا؟ و اگه کسی بخواد راحت می تونه اسلحه با مجوز بخره؟

والا تا اونجا که من دیدم از این خبرا نبود
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    والا تا اونجا که من دیدم از این خبرا نبود
    میشه بیشتر توضیح بدید؟ یعنی شما تا حالا مثل تو فیلما چنین فروشگاههایی رو اصلا ندیدید؟ منظورم اینه که خرید و فروش اسلحه توی امریکا متداول هست یا نه؟ و اگه یه فرد عادی بخواد می تونه اسلحه بخره و همراهش داشته باشه یا نه؟
    سفرنامه عشق آباد

تا جایی که من می دونم کسی که سیتیزن نباشه فکر نکنم بتونه سلحه بخره . در اکثر ایالتها کسی حق حمل اسلحه با خودش نداره و باید تو خونه باشه . تو ماشین هم نباید باشه و تو صندوق عقب باید باشه .

یه توصیه به خانومها (یا حتی آقایون ) با توجه به فیلم Seven که این توصیه پلیسی توش مطرح می شه.

اگر در معرض خطر (سرقت، تجاوز، . . . .) قرار گرفتید نباید فریاد بزنید Help چون کسی جونشو از سر راه نیاورده به شما کمک کنه . باید فریاد برنید Fire .
    The things you own end up owning you

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)