صفحه 10 از 25 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 247

موضوع: تغيير نام در امريكا

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : تغيير نام در امريكا

List of most popular given names

United States, Male
    1. James
    2. John
    3. Robert
    4. Michael
    5. William
    6. David
    7. Richard
    8. Charles
    9. Joseph
    10. Thomas

United States, Female
    1. Mary
    2. Patricia
    3. Linda
    4. Barbara
    5. Elizabeth
    6. Jennifer
    7. Maria
    8. Susan
    9. Margaret
    10. Dorothy

Iran, Male
    1. Mohammad
    2. Ali
    3. Hossein
    4. Mahdi
    5. Hassan
    6. Reza
    7. Ahmad
    8. Mohammad-Reza
    9. Abbas
    10. Ali-Reza

Iran, Female
    1. Fatemeh
    2. Zahra
    3. Maryam
    4. Ma'soumeh
    5. Sakineh
    6. Zeinab
    7. Roghayyeh
    8. Khadije
    9. Leyla
    10. Somayyeh

http://en.wikipedia.org/wiki/Most_popular_given_names
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بحث جالبی رو پیش کشیدید که خوبه یک کمی بازش کنیم. نکته همین جاست که چرا باید تغییر نام یک موضوع غیرتی و فرهنگی تلقی بشه که تغییرش عقب نشینی و از موضوع کوتاه اومدن بحساب بیاد. یک اسم نه علامت شخصیت بنده و شماست نه فرهنگ و نه دانش و انسانیتمون.

سادی کارنو فیزیکدان بزرگ فرانسوی در قرن نوزدهم اسمش رو پدرش از اسم سعدی انتخاب کرده بود. آیا کسی میتونست بهش بگه تو اسمت فرانسوی نیست و ایرانیه پس فرهنگتو از دست دادی؟
    دیک دیویس که استاد فرهنگ و زبان فارسی دانشگاه اوهایو امریکاست مترجم شاهنامه، رباعیات خیام، دیوان عطار نیشابوری و حتی کتاب دائی جان ناپلئون به زبان انگلیسی است (که این آخری را من خودم خوانده ام و استادی مترجم در ترجمه عبارات کتاب باورنکردنی است). قرابت و آشنایی ایشان با فرهنگ ایرانی از میلیونها ایرانی با نامهای اصیل و غیر اصیل ایرانی بیشتر است ولو اینکه اسمش "دیک" باشد و نه "سیاوش"!
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%...88%DB%8C%D8%B3

نظر شخصی بنده اینه که از نظر منطقی خیلی ساده تر و عملی تر است که اگر قصد زندگی دائم در خارج را داریم و اسممان نامانوس است خودمان آن را به اسم مانوس جامعه مقصد تغییر بدهیم، تا اینکه انتظار داشته باشیم میلیونها نفر دیگر یادش بگیرند! قانون وعرفی در این مورد وجود ندارد که ما را مجبور کند ولی وقتی را که صرف اسپل کردن و توضیح دادن اسممان هر روز میکنیم را میشود به هزار روش بهتر صرف کرد ضمن اینکه مسائل ذاتی دیگر قضیه مثل stereotyping و غیره رو هم کاهش میدهد.

اسم شما صرفا یک اسم است. عوض کردنش عقب نشینی از چیزی نیست. convenience است و نزدیکی بیشتر با جامعه مقصد.
    به نظر من هم عوض کردن اسم ربطی به فرهنگ نداره. کلا عوض شدن ربطی به فرهنگ نداره. کلا اصلا فرهنگ اهمیت نداره.

آخه دوست عزیزی که می فرمایید نام علامت فرهنگ نیست؛ آیا همین کار کارنو نشون نمیده که با فرهنگ ایران آشنایی داشته؟ آیا نشون نمیده که بر خلاف یک فرانسوی میانگین، که در اون عصر اطلاعی از وجود جایی به اسم پرشیا نداشته، کارنو علاقه مند به فرهنگ ایران بوده؟ یا مثلا نشون نمیده که توی فرهنگ فرانسه در اون زمان هم میشه علاقه و احترام به سایر فرهنگ ها رو دید. و یا خیلی برداشتهای دیگه.

بحث من این نیست که عوض کردن اسم خوبه یا بده، اما چیزی که مسلمه اینه که اسم بخشی از هویت و فرهنگ هر انسان هست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط matarsak نمایش پست ها
    به نظر من هم عوض کردن اسم ربطی به فرهنگ نداره. کلا عوض شدن ربطی به فرهنگ نداره. کلا اصلا فرهنگ اهمیت نداره.

آخه دوست عزیزی که می فرمایید نام علامت فرهنگ نیست؛ آیا همین کار کارنو نشون نمیده که با فرهنگ ایران آشنایی داشته؟ آیا نشون نمیده که بر خلاف یک فرانسوی میانگین، که در اون عصر اطلاعی از وجود جایی به اسم پرشیا نداشته، کارنو علاقه مند به فرهنگ ایران بوده؟ یا مثلا نشون نمیده که توی فرهنگ فرانسه در اون زمان هم میشه علاقه و احترام به سایر فرهنگ ها رو دید. و یا خیلی برداشتهای دیگه.

بحث من این نیست که عوض کردن اسم خوبه یا بده، اما چیزی که مسلمه اینه که اسم بخشی از هویت و فرهنگ هر انسان هست.
    شما بحث رو دقیق مطالعه نکردید. صحبت سر این بود که چرا فکر کنیم تغییر نام باعث از دست دادن فرهنگ خود میشه. بی تردید پدر کارنو با فرهنگ ایرانی اشنایی داشته ولی اینکه پسرش نام ایرانی داشته آیا چیزی از فرهنگ فرانسوی پسرش کم کرده؟ اگر شما در ایران بزرگ شده اید و در سنین دانشگاه و بعد از آن به خارج میائید تغییر نام تاثیری بر فرهنگ ایرانی تون نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

من کل پست های تاپیک رو خوندم ولی یه سوال دارم که جوابشو نگرفتم. اگه قبل از اپلای اسم کوچک+پسوند اسم خانوادگی رو تو ثبت احوال تغییر بدی با توجه به اینکه اسمی که تو مدرک دانشگاهیت هست همون اسم قبلیه تو مراحل اپلای یا گرفتن ویزا مشکلی ایجاد نمیکنه؟ مثلا نمیگن اسم تو با این مدرک نمیخونه؟

Senior Member mdemehri آواتار ها

یه موضوع جالب:
    ما باید اسمای خارجیا رو درست بگیم...اما اونا نمی تونن اسم ما رو بگن!
    اگرم اسمشون رو یه کم بد تلفظ کنیم آآآآآآآآآی بهشون بر می خوره...اما اونا علاقه ی شدید دارن یه اسم دیگه برای خودمون بذاریم :|
    واقعاً مسخرست..... من که خیلی لجم در میاد!
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    یه موضوع جالب:
    ما باید اسمای خارجیا رو درست بگیم...اما اونا نمی تونن اسم ما رو بگن!
    اگرم اسمشون رو یه کم بد تلفظ کنیم آآآآآآآآآی بهشون بر می خوره...اما اونا علاقه ی شدید دارن یه اسم دیگه برای خودمون بذاریم :|
    واقعاً مسخرست..... من که خیلی لجم در میاد!
    شما در کشور اونها هستید یا اونها در کشور شما؟

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما در کشور اونها هستید یا اونها در کشور شما؟
    به نظرم هیچ ربطی نداره. خیلی ها این رو می گن.
    من اسمم رو دوست دارم و بخشی از هویتم هست...اسمم معنی داره و از اسم های بی معنی اونها خیلی بهتره.
    یه اً رو بگیم آ دنیا رو سیاه می کنن پیش روی آدم یا می گن: اسمم رو درست بگو( با اخم)
    هر کسی برای خودش شخصیتی داره فکر کنم.
    اصولاً دوز خود مهم پنداریشون بالاست حس می کنم و بقیه براشون مهم نیست...مهم اینه اونا راحت باشن.
    بارها شده با من گفتن تلفظ اسمت برامون سخته...گفتم اسمم همینه و من دلیلی نمی بینم توش تغییری ایجاد کنم.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    به نظرم هیچ ربطی نداره. خیلی ها این رو می گن.
    من اسمم رو دوست دارم و بخشی از هویتم هست...اسمم معنی داره و از اسم های بی معنی اونها خیلی بهتره.
    یه اً رو بگیم آ دنیا رو سیاه می کنن پیش روی آدم یا می گن: اسمم رو درست بگو( با اخم)
    هر کسی برای خودش شخصیتی داره فکر کنم.
    اصولاً دوز خود مهم پنداریشون بالاست حس می کنم و بقیه براشون مهم نیست...مهم اینه اونا راحت باشن.
    بارها شده با من گفتن تلفظ اسمت برامون سخته...گفتم اسمم همینه و من دلیلی نمی بینم توش تغییری ایجاد کنم.
    خوب کسی که شما رو مجبور نمیکنه اسمتتون رو عوض کنید. توصیه ای که اینجادرمورد تغییر اسم کردیم فقط برای اینه که کار آدم رو راحت تر کنه ولی با این وجود اگرشما ترجیح میدید اسم خودتون رو نگهدارید میل خودتونه. من هم اسم خودم رو نگهداشتم که تلفظ نسبتا سختی هم داره ولی منکر نمیتونم بشم که به احتمال زیاد دشواری اسم من بعضی وقتها باعث مشکلاتی در پیشرفت شغلی ام شده بخصوص موقعی که آدم برای یکنفر رزومه میفرسته یا بیزینس کارت میده. همونطورکه کسی نمیتونه بزور آدم رو مجبورکنه که اسمش رو عوض کنه، بزور هم نمیشه مردم رو مجبورکرد که از اسم آدم خوششون بیاد.

این موضوع فقط مربوط به نژاد و فرهنگ نیست بعضی وقتها بخصوص در مشاغلی که با مردم سر و کارداره افراد اسمهاشون رو عوض میکنند و راحت تر میکنند. مثلا فرضا اگر تام کروز بجای این اسم راحت از اسم اصلی اش "توماس ماپوتر چهارم" استفاده میکرد یا مثلا جکی چان از اسم اصلی اش که "کونگ-سان چان" بود استفاده میکرد یا مثلا "مارتین شین" معروف بجاش از اسم اصلی اش "رامون آنتونیو استه وز" استفاده میکرد فکر میکنید همون موفقیت رو میداشتند؟
    ممکنه براتون جالب باشه این لیستی از ستاره های هالیووده که اسم حرفه ای شون کلا با اسم اصلی شون متفاوته:
    http://www.buzzfeed.com/mjs538/celeb...hanged-their-n

در بین بیزینسمن ها هم تغییر نام خیلی غیر رایج نیست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط tornadoz نمایش پست ها
    من کل پست های تاپیک رو خوندم ولی یه سوال دارم که جوابشو نگرفتم. اگه قبل از اپلای اسم کوچک+پسوند اسم خانوادگی رو تو ثبت احوال تغییر بدی با توجه به اینکه اسمی که تو مدرک دانشگاهیت هست همون اسم قبلیه تو مراحل اپلای یا گرفتن ویزا مشکلی ایجاد نمیکنه؟ مثلا نمیگن اسم تو با این مدرک نمیخونه؟
    کسانی که نام یا نام خانوادگی شان را به صورت رسمی در ایران عوض کرده اند یا پسوندشان را حذف کرده اند، این موضوع در صفحه توضیحات شناسنامه نوشته می شود و وقتی شما برای جایی آن مدارک را می فرستید باید ترجمه رسمی شناسنامه تان را هم بفرستید که معلوم شود پیشتر آن نام را داشته اید و حالا عوض شده است. معمولا هم در فرم های دانشگاه ها پرسیده می شود که آیا پیشتر نام های دیگری داشته اید یا نه؟

اگر شما مقیم کشور دیگری مثل آمریکا شوید و آنجا نام خودتان را در سیستم آمریکا (و روی گرین کارت یا گذرنامه آمریکایی تان) تغییر دهید آنوقت قضیه فرق می کند و مثلا وقتی برای جایی مدارک می فرستید می توانید مدارکی که نشان دهنده این تغییر نام در آمریکا باشد را ارائه دهید یا مثلا کپی برابر اصل شده گذرنامه ایرانی خودتان را که هنوز با نام قبلی شماست یا همان ترجمه رسمی شناسنامه تان را به همراه مدارک بفرستید.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

من اسمم رو اکثرا Sharrouz تلفظ می کردند و می کنند. من که مشکلی نداشتم فقط نکته جالبش اینه که چقد سخته براشون شه Shah گفتن، هر بار اینطوری تو سختی میفتن و می گن به اندازه یک ویزای مولتی پل، فیض می برم (just kidding)
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa