صفحه 8 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 154

موضوع: اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

این نکته رو هم قبلا گفتم اگه دیدید یه توی یه مسئله اختلاف فتوا هست اگه مرجع تقلیدتون اجازه بده (بیش از %90) میتونید به اون نظری که آسون تره عمل کنید.

(به نظر من بچه هایی که علاقه مند به دانستن مسائل شرعی هستند خیلی راحت میتونند اینجا تبادل نظر بکنند و از عزیزانی که علاقه مند نیستند هم خواهش می کنم بحث های حشیه ای را مطرح نکنند و حتی شاید نیاز نباشد تاپیکی رو که علاقه ندارند بخونند و نظر بدند. از مدیر مربوطه هم خواهش می کنم پست های حاشیه ای را حذف کنند تا این تاپیک در مسیر طبیعی خودش پیش بره.)
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

یعنی دوستانی که مخالفند نظر ندهند!؟
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    منم نظرم اینه که دوستانی که برای این مسائل وقت میذارند و پیگیر هستند مطالب این تاپیک رو دنبال کنند و بتونن برای سؤالاتشون ،جوابی پیدا کنند.
    چون دوستانی که با این نظرات مخالف هستند بحث رو به مسائل اساسی و اعتقادی می کشونند، منم به عنوان یه کاربر ترجیح میدم کسانی که این مسائل براشون حیاتی هست ارسال پست داشته باشن.
    البته قصدم این نیست که بگم در چه موردی پست بفرستید یا نفرستید، فقط می خوام تاپیک به حاشیه کشیده نشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd
    نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    منم نظرم اینه که دوستانی که برای این مسائل وقت میذارند و پیگیر هستند مطالب این تاپیک رو دنبال کنند و بتونن برای سؤالاتشون ،جوابی پیدا کنند.
    چون دوستانی که با این نظرات مخالف هستند بحث رو به مسائل اساسی و اعتقادی می کشونند، منم به عنوان یه کاربر ترجیح میدم کسانی که این مسائل براشون حیاتی هست ارسال پست داشته باشن.
    البته قصدم این نیست که بگم در چه موردی پست بفرستید یا نفرستید، فقط می خوام تاپیک به حاشیه کشیده نشه.
    دقیقا! من الان تمام این 5 صفحه را خوندم. و نظرم اینه که افراد مخالف یا افرادی که از نوشته هاشون تابلو هست که غیر معتقد هستند نظر ندهند یا پست شون حذف شود . و اگر به هر دلیل حذف نشد بقیه دوستانِ معتقد اصلا به پست هاشون توجه نکنند و خواهشا حلم به خرج بدند و در مورد مسائلی که تا چند وقت دیگه با اونها روبرو می شیم صحبت کنند.

میشه برای افراد مخالف یک تاپیک باز کرد با عنوان " دین: آری یا نه ؟" برند اونجا هر چقدر می خوان بحث کنند . مطمئنا من فعلان تا وارد دانشگام نشم و یه چند سالی نگذره نه وقت و نه هیچ علاقه ای دارم که وارد اینجور تاپیک ها بشم. و سالهاست که این مسئله برام حل شده.

اینم یه سایت خوب برای ساعات شرعی در نقاط مختلف زمین :

http://iec-md.org

موفق باشین

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhang
    دقیقا! من الان تمام این 5 صفحه را خوندم. و نظرم اینه که افراد مخالف یا افرادی که از نوشته هاشون تابلو هست که غیر معتقد هستند نظر ندهند یا پست شون حذف شود .
    درود
    برای پیشواز ماه رمضان تاپیک رو دوباره فعال کردید.
    شما احتمالاً علم لدنی دارید که با خوندن مطالب دیگران در دو سه خط میتونید معتقد و غیر معتقد رو از هم تشخیص بدید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farhang
    میشه برای افراد مخالف یک تاپیک باز کرد با عنوان " دین: آری یا نه ؟" برند اونجا هر چقدر می خوان بحث کنند .
    والله این فروم برای اهداف دیگه ای برنامه ریزی شده ، اینقدر اینجا مشغله های فراوان داریم که وقتی برای این مسائل کاملاً شخصی (که در حیطه کنکاش کسی هم نیست ) نداریم.
    ضمناً برای مسدود شدن فروم راهکارهای بهتری هم هست احتیاج نیست این همه در مورد مسائل خاص بحث بشه.

Senior Member

خارج از این بحثا این سایت به خصوص برای ماه رمضون ممکنه به درد یه سری بخوره. البنه معروفه و خیلیا حتما می دونن. حالا محض احتیاط
    http://www.praytime.info/
    هر جایی که باشید اوقات شرعی میده و اذان می گه و ...

Senior Member

If you are out of Iran and need to pay Fetryeh or Kaffare, you can pay it online with your visa card using Behzisti website
    http://payment.behzisti.ir/
    It's smooth and easy.

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

سلام دوستان
    من میخواستم چند تا نکته درباره غذاها بگم، چون دیدم که دوستان ظاهرا به یه نتیجه یکسان نرسیدن، به هر حال من رشته ام صنایع غذاییه!
    1- همه جای دنیا، حتی تو ایران خودمون برای صید ماهی یه جریان الکتریکی توی استخر برقرار می کنن که ماهی رو می کشه، پس اصولا ماهی اینجا معمولا فرقی با ماهی اونور نداره.
    2-ماهی های بدون فلس از نظر اسلام حرام هستند، دلیل واقعیش اینه که این ماهی ها از خزه های سمی تغذیه می کنن ولی 20-30 سال پیش معلوم شد بعضی ماهیا مثل اوزون برون، فیل ماهی و ... از این گیاها استفاده نمی کنند و سالمند، مراجع تقلید هم برای اینکه شأن حکمشون حفظ بشه گفتند که براش فلس پیدا کردند.
    3- همه جای دنیا، حتی تو ایران مرغ رو اول از طریق جریان الکتریکی بیهوش می کنن بعد از طریق یه دستگاه خودکار سرشو جدا می کنن، پس اینم همه جا یکسانه و اصولا اگه بخوایم شرط رو به قبله ذبح کردنو در نظر داشته باشیم، باید بگم که تو ایران خودمونم معمولا رو به قبله ذبح نمی کنن.
    4- گوشت خوک یه انگل داره به اسم تریشینلا، این انگل در اثر حرارت و خشک کردن از بین نمیره، ولی 48 ساعت انجماد اونو می کشه، برای همینم توی کلیه کشورهای دنیا قیل از اینکه گوشت خوک وارد بازار بشه، دو روز منجمد میشه، اما دلیل اینکه هنوزم حرامه وجود این انگل نیست، بلکه به این دلیله که گوشت خوک یه سری هورمونای نامناسب داره که در اثر خوردن میتونه روی خصوصیات آدما اثر بذاره.
    5- در خارج از کشور یه سری سوسیس و کالباس هستند به اسم سالامی، اینا با اینکه از گوشت گاو ممکنه درست شده باشن ولی چون تخمیری هستند، حرام هستند. کلیه سوسیس و کالباسای گوشت خوک هم حرام هستند. کلا سعی کنید زیاد از سوسیس و کالباس استفاده نکنید، چون به خاطر اینکه خیلی ادویه دارند زیاد برای سلامتی جالب نیستند.
    6- همه می دونین که ماء الشعیر در خارج از ایران درصد الکلش با ماءالشعیر داخل ایران فرق داره و از نظر قوانین اسلامی حرامه
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

تفاوت حلال و حرام بودن گوشت، خیلی، در روش کشتن حیوان نیست. مثلاً در فنلاند از نظر قانونی مشکل داره سر گوسفند زنده رو ببرند برای همین ابتدا بیهوش و نیمه جونش میکنند و بعد میکشنش.
    تفاوت این دو توی جهت قبله ایستادن و یاد خدا در ابتدای کاره و تقریباً همین یک نکته است که یکیو حلال میکنه و دیگری رو حرام.
    کسی که اعتقاد به این مسئله داره گوشت حلال بخوره کسی که نه، خوب نخوره!
    اعتقاد مگه دلیل پزشکی هم میخواد؟!

راستی یک فرق دیگه هم هست. اینجا گوشت حلال کمی به قیمت تر هست علیرغم اینکه جاهای دیگه عکس این صادقه. این تأثیر کمی داره؛ نهایتاً هر کی به این قاعده عقیده داره، گوشت حلال میخوره و هر کی نه نمیخوره.
    خدا رو شکر امروز فکر نکنم جایی باشه که کسی مجبور بشه به خاطر نبودن غذای حلال، به عقیایدش عمل نکنه. همه جا، برای هه کس، با همه جور عقایدی، همه جور امکاناتی هست. پس جای نگرانی نداره.

پی نوشت:
    راستی! برای فنلاند و علی الخصوص شهر هلسینکی اگه کسی اطلاعاتی درباره محل تهیه اغذیه حلال خواست پیغام خصوصی بفرسته تا بگم. در آینده اطلاعاتی کلی درباره فنلاند حاوی اطلاعات مذکور توی بخش فنلاند میگذارم.

سلام
    برای پیدا کردن رستوران و گوشت های حلال تقریبا در سراسر جهان به لینک زیر مراجعه کنید:
    www.zabihah.com

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)