صفحه 9 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 154

موضوع: اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : اطلاع از احکام شرعی لازمه، جهت زندگی در خارج از کشور

برای پیدا کردن 1085 مسجد در امریکا به این سایت مراجعه کنید:

http://www.islamicity.com/Orgs/
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member

با تشکر از اطلاعات علمی خانم/آقای zari. فقط يک نکته اينکه ما حدس می زنيم که علت فلان حکم فلان دليل تجربی(علمی) است. و اگر به تاريخ علوم دقت کنيم می بينيم که بعضا حرف های دانشمندان يک علم در عرض 1 يا 2 سده ، 180 درجه دگرگون شده است. لذا اين علوم پايه محکمی برای اتکا، رجوع و يافتن ريشه های احکام دين نيستند.
    البته اگر حقيقت احکام به نويسنده ی مذکور اشراق شده باشد ، حرف ديگری است و مرا در آن ساحت دخولی نيست.

اما يک سری سايت های دينی:

1. پايگاه راهنمای پايگاههای اسلامی www.noordir.com
    2. پايگاه اطلاع رسانی رسول نور www.rasoolnoor.com
    3. پايگاه امام علی (ع) www.imamalinet.net
    4. کتابخانه ديجيتالی نور www.noorlib.com
    5. پايگاه اطلاع رسانی حوزه www.hawzah.net
    6. پایگاه شبکه نور www.noornet.net

موفق باشين

سلام
    می خام از مدیران محترم خواهش کنم در صورت امکان پست های اضافی از این تاپیک پاک بشه تا غنای بیشتری داشته باشه.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    من نظرم اینه این مطالب در اون یکی فروم مطرح بشه غنای بیشتری به اون یکی فروم داده میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd
    درود
    من نظرم اینه این مطالب در اون یکی فروم مطرح بشه غنای بیشتری به اون یکی فروم داده میشه.
    ما بیشتر.
    در فضایی آزاد و دوستانه کاملا مخالفم . باز ریش و قیچی دست شماست. شاید چهار نفر تونستن چهار تا مطلب از اینجا به دست بیارن.
    حالا یعنی این چند صفحه که البته اگر یه سری از داستان ها از وسطش حذف بشه کوتاهتر هم میشه اونقدر آزار دهندست که هر روز یکی می خاد حذفش کنه؟
    اصلا من با جناب علی آقا باید رودر رو صحبت کنم ببینم مشکلش با من چیه که هر چی می گم فقط دوست داره حذفش کنه؟

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mhs
    اصلا من با جناب علی آقا باید رودر رو صحبت کنم ببینم مشکلش با من چیه که هر چی می گم فقط دوست داره حذفش کنه؟
    درود
    من همه ش مطالب شما رو حذف میکنم؟

با سلام به دوستان عزيز

من تا اونجايى كه ديدم اكثر سايتهاى اوقات شرعى كه تعدادشون هم كم نيست مربوط به اوقات شرعى برادران و خواهران اهل تسنن بود . ولى براى دوستان اهل تشيع اين سايت پايين رو توصيه ميكنم . به خصوص براى دوستانى كه توى شهرهاى كوچك , نه چندان معروف و یا دورافتاده (مثل خود من ) زندگى ميكنند كه بتونند راحت از همه جا اوقاتشو پيدا كنند، میتونه مفید باشه.
    راستى اونو براى شهر خودمون چك كردم، درسته. البته همونطور كه خودش گفته 3 دقيقه خطا رو براش در نظر بگيريد.
    فقط قبل از اون بايد طول و عرض جغرافييايى شهر، ... خودتون رو پيدا كنيد (با google کردن یا غیره). بعد از اون به فرض كه شهر شما بين اسامى موجود نيست، يكى رو به دلخواه انتخاب كنيد و طول و عرض جغرافييايى شهر خودتونو وارد كنيد. (به شمال و جنوب و شرق و غربش هم توجه داشته باشيد).
    راستى ساعتتون رو هم نسبت به GMT بايد مشخص كنيد. ;D

این هم سایتش:

http://prayer.aviny.com

این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

Junior Member

پیش فرض برای دست ندادن با خانمها از چه جمله ای استفاده کنم؟

من از یکی از دانشگاههای هلند پذیرش PhD دارم و سوپروایزر من یک خانومه. مشکلی که وجود داره اینه که من چطور و با چه جملاتی که به کسی برنخوره به سوپروایزرم و به بقیه خانمهایی که دست می دن بگم که از انجام این کار به دلایل مذهبی معذورم و مشکلی هم پیش نیاد
    ممنونم

پیش فرض پاسخ : برای دست ندادن با خانمها از چه جمله ای استفاده کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ARZ
    من از یکی از دانشگاههای هلند پذیرش PhD دارم و سوپروایزر من یک خانومه. مشکلی که وجود داره اینه که من چطور و با چه جملاتی که به کسی برنخوره به سوپروایزرم و به بقیه خانمهایی که دست می دن بگم که از انجام این کار به دلایل مذهبی معذورم و مشکلی هم پیش نیاد
    ممنونم
    دوست عزیز
    بهتره شما به هلند نروی.
    مشکل دست دادن را حل کنی، مشکلات دیگر را چی کار می کنی. تمام خورد و خوراک از روغنی استفاده شده که اون حیوان از طریق اسلامی ذبح نشده تازه این از حیوانات حلال گوشت است ممکنه خدای ناخواسته حرام گوشت هم باشه. روغن در نان و چیپس گرفته تا انواع شکلات ها مختلف وجود دارد. بعد هم با مردها هم به راحتی نمی توانی دست بدهی، چه برسد به زنها. هلند یکی از بالاترین آمار بی دین ها را در اروپا داره، بیشتر از 30% مردم مخصوصاٌ تحصیل کرده ها به هیچ خدایی اعتقاد ندارند، که این باعث می شود کافر باشند و کافر هم نجس است و دست زدن به نجوسات جایز نمی باشد. دختر و پسر ها هم بدون ازدواج با هم زندگی می کنند. 80 درصد بچه های زیر 20 سال هم پدر و مادرشان ازدواج قانونی نکردند که عملاً حروم زاده به حساب می آیند.
    موفق باشید.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

پیش فرض پاسخ : برای دست ندادن با خانمها از چه جمله ای استفاده کنم؟

من بر خلاف این دوست عزیزمون آقا پیمان نظر دیگه ای دارم. تمامی مواد غذایی این نوع نیستند. بسیاری از این مواد با روغن گیاهی تهیه شدن که میتونین از به راحتی استفاده کنید. مساله کافر اینا هم همه جا وجود داره و من موافق نیستم که به کسی برچسب نجس بودن زده بشه. ضمنا تو همین ایران چند نفر به خدا اعتقاد دارن؟ هلند با وجود این که خیلی آدم غیر معتقد به دین داره ، مسلمون هم خیلی داره و حالا چیزی که به نظر من اومد این بود که خانم های با حجاب حتی از انگلیس هم بیشتر بود تو خیابون ها. اگر این همه آدم دارن زندگی میکنند اونجا ، شما هم به راحتی میتونین. کسی هم کاری باهاتون نداره.
    اما برای مساله دست دادن. ترجیحا شما این مورد اجتماعی رو انجام بده. حتی 1-2 از مراجع تقلید هم گفتند مشکلی نداره. ولی اگه 100% اعتقاد به انجام ندادنش دارید، خیلی مودبانه بهشون همون دفه اول بگید ، اون ها هم خیلی راحت قبول میکنن بدون حتی سر سوزنی مشکل. برخلاف ما که ممکنه برچسب کافر و نجس بودن به کسی بزنیم به خاطر اعتقاداتشون، این جا احترام گذاشتن به باور های افراد یکی از اصول اولیه محسوب میشه.
    موفق باشید.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)