صفحه 121 از 171 نخستنخست ... 2171111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط panahi1361 نمایش پست ها
    مرسی
    یعنی بعده دو سال دوباره باید تمدید بشه؟؟؟
    حالا چقد اعتبار داره ویزا مالتیپل؟ یعنی از موقعی که ویزا رو گرفتیم چقد فرصت داریم بریم آمریکا؟
    ممنون
    How long may I stay on my F-1 student visa?

When you enter the United States on a student visa, you will usually be admitted for the duration of your student status. That means you may stay as long as you are a full time student, even if the F-1 visa in your passport expires while you are in the United States. For a student who has completed the course of studies shown on the I-20, and any authorized practical training, the student is allowed the following additional time in the U.S. before departure:

• F-1 student - An additional 60 days, to prepare for departure from the U.S. or to transfer to another school.
    • M-1 student - An additional 30 days to depart the U.S. (Fixed time period, in total not to exceed one year). The 30 days to prepare for departure is permitted as long as the student maintained a full course of study and maintained status. An M student may receive extensions up to three years for the total program.

As an example regarding duration of status, if you have a visa that is valid for five years that will expire on January 1, 2009, and you are admitted into the U.S. for the duration of your studies (often abbreviated in your passport or on your I-94 card as "D/S"), you may stay in the U.S. as long as you are a full time student. Even if January 1, 2009 passes and your visa expires while in the U.S., you will still be in legal student status. However, if you depart the United States with an expired visa, you will need to obtain a new one, applying at an Embassy abroad, before being able to return to the U.S. and resume your studies.
    http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1268.html ref:

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

سلام
    این سه مدرک CV SOP RP دقیقا چه مدارکی هستند؟ هر سه مربوط به مقطع فوق لیسانس و دکترا می شوند؟
    آیا به این مدارک برای مصاحبه ویزای دانشجویی برای مقطع لیسانس ،نیازی هست؟
    خیلی ممنون می شم اگه دوستان راهنماییم کنند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط daryushk نمایش پست ها
    سلام
    این سه مدرک CV SOP RP دقیقا چه مدارکی هستند؟ هر سه مربوط به مقطع فوق لیسانس و دکترا می شوند؟
    سلام cv and sop لازمه ولی rp نه.cvکه همه ی مشخصات شماست.sop هم دلیله انتخاب این رشته و تمام علایق و اهدافتون در رابطه با این رشته.

نقل قول نوشته اصلی توسط daryushk نمایش پست ها
    سلام
    با سلام .... CV رو همه باید داشته باشن که تاریخچه تحصیلی و کاری فرد رو توش ذکر میکنن .... SOP هم برای افرادیه که میخوان اونجا در یک زمینه خاص تحصیل (بصورت دکتری یا فوق لیسانس یا حتی لیسانس) کنند و توش دلایل انتخاب رشته مذکور، اهداف فرد از انتخاب این رشته و گرایش فرد مشخص میشه و میتونید از سایت های مختلف نمونه های SOP رو ببینید .... اما RP یا Research Plan یا Research Proposal در صورتی داده میشه که موضوع پروژه کاری در آمریکا تعریف شده باشه .... به عنوان نمونه برای من که برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم چون دانشجوی دکتری ایران هستم و پروپوزال خودمو هم دادم و میخوام قسمتی از پروژه خودمو اونجا به انجام برسونم، شرحی از پروژه و مواردی که قراره اونجا انجام بدم رو بعنوان RP نوشتم و به سفارت تحویل دادم ..... موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط lilium123 نمایش پست ها
    با تشکر از آقا مرتضی منظورم این بود که افیسر از ما CV خواست که بعد از مصاحبه email کردیم و حدود 1 هفته بعد اعلام وصول شد و گفته شد که حالا مدارک شما برای انجام کار روی ویزا کامل است. آیا 10 روز کاری از این روز حساب می شود یا از روز مصاحبه؟
    خواهش میکنم دوست عزیز .... ببینید تاریخ اصلی شروع کار بر روی کیس شما تاریخ مصاحبتون هست ولی ممکنه بخاطر نقص مدارک کارتون رو بر اساس نظر صدرا جان از تاریخ تکمیل مدارک شروع کنن که هر دوی اینها احتمالش هست .... یعنی هم ممکنه کارتون تا زمان تکمیل معلق بمونه و از اون روزی که مدارکتون کامل کردید شروع کنن و هم ممکنه کارتون رو شروع کنن و مدارکتون رو که بعداً میفرستید در طی فرآیند کلیرنس شما بگیرند و مطالعه کنند...موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Waterloo

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra نمایش پست ها
    میشه دقیق تر توضیح بدید؟
    چون من تا حالا به ندرت دیدم کسی ریجکت بشه!
    برای توریستی بودن کسایی که ریجکت شدن اما دانشجویی خیلی کم!
    یکی‌شون ریجکتی دوبی و آنکارا بود
    یکی‌ یه خانم جوان بود که برا لیسانس می‌رفت
    یکی فکر کنم فاند نداشت
    آخری رو نمی‌دونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Waterloo

نقل قول نوشته اصلی توسط lilium123 نمایش پست ها
    با تشکر از آقا مرتضی منظورم این بود که افیسر از ما CV خواست که بعد از مصاحبه email کردیم و حدود 1 هفته بعد اعلام وصول شد و گفته شد که حالا مدارک شما برای انجام کار روی ویزا کامل است. آیا 10 روز کاری از این روز حساب می شود یا از روز مصاحبه؟
    شما موقع مصاحبه CV همراهتون نبود؟ یا مثل من CV رو بهتون برگردوند؟

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط feri4030 نمایش پست ها
    یکی‌شون ریجکتی دوبی و آنکارا بود
    یکی‌ یه خانم جوان بود که برا لیسانس می‌رفت
    یکی فکر کنم فاند نداشت
    آخری رو نمی‌دونم
    فک کنم کیسشون خیلی خاص بوده چون همون طور که گفتم عشق آباد به همه ویزا میده و به ندرت ریجکت میکنه
    و اینکه به همه مالتی میده یعنی اینکه دیدشون خیلی مثبت هست...
    حتی کسایی که قبلا 2 بار از دبی ریجکت شده بودن عشق آباد ویزا گرفتن
    اما برای لیسانس قبلا سابقه داشته که ریجکت کنن
    ولی بدون فاند مشکلی نداره من خیلی ها رو دیدم که بدون فاند ویزا گرفتن
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member

سلام دوستان عزيز..در ارتباط با مداركي كه بايد به سفارت ببريم..راستش بنده براي مستر مكانيك ميرم و استادي كه اونجا قرار هست تو تيمش كاركنم برام يك نامه ي رسمي ( رو سر برگ دانشگاه و با امضا) فرستاده كه توش شرح داده رو چه موضوعي كار مي كنم و تيمش از چند نفز تشكيل شده و من قراره چه پوزيشني تو تيمش داشته باشم. ميخواستم ببينم كه آيا اين رو همراه با باقي مدارك به آفيسر بدم يا نه ؟ ضمنا با وجود اين نامه آيا لازم هست كه RP هم بدم. راستش بنده يك RP از موضوع تحقيقاتي و پيشينه ي كاري خودم رو موضوع و اون استاد مربوطه دارم...يا اينكه تصور مي كنيد با توجه به مستر بودنم نيازي به اون نباشه... از پاسختون سپاسگذاري مي كنم.

Junior Member

سلام . از اینکه دیر اینجا می نویسم عذر خواهی می کنم .
    تقریبا همه مطالب قبلا ذکر شده است و من چند تا نکته مهم ناگفته رو اضافه می کنم:

1. گاهی اطلاعات زیادی هم استرس زاست: برای ما تشریفات گمرگ خیلی راحت تر از تصورمان برگزار شد. گشتن داخل چمدان و ... در حد یک نگاه کلی بود. لذا کل گمرک در کمتر از نیم ساعت طی شد .
    2. ما از تهران منات خریدیم ۷۰۰ تومان که اگر معادل دلار حساب می کردید (*۲.۸۴)هر دلار ۱۹۹۰ تومان می شد حال آنکه دلار آن روز در تهران ۲۱۰۰ تومان بود.
    3. ما از بعد ون تا هتل پایتخت را کلا ۲۰ منات دادیم . چون پایتخت جای خالی نداشت با ۳ منات هم تا آک آلتین رفتیم.
    4. هزینه هتل دو نفر بزرگسال و یک کودک ۷ ساله ۱۰۷ دلار شد.
    5. خوب شد یک روز زودتر رفتیم. آرامش بیشتری داشتیم.
    6. یک سری از شعب بانکها ۲۴ ساعت هستند (نزدیک هتل آک آلتین هم یکی از اینها هست)، که خوشان می گویند Iyrmi dort saat - Alghi - Satghi (ّخرید و فروش ۲۴ ساعته) با مراجعه به اینها هر دلار را با ضریب ۲.۸۴۳ به شما منات می دهند و نیز فاکتور معتبر بانکی می دهند.

و اما سفارت:

در حین مصاحبه زیرکانه عمل کنید هر چند کنسول هم سر نخ هایی می دهد:

1.مثلا جملات غیر مستقیمی بگویید که Social Tie خود را تفهیم کنید:
    ما دوستی آنجا نداریم، پدر ومادرم اینجا هستند، موقعیت شغلی بهتر پس از فارغ التحصیلی، و ... که شما در موردخود بهتر از هر کسی می دانید.

2.در رابطه با Bank Statement دقت خاصی به خرج بدهید که معقول و معتدل باشد. زیادی بالا باشد هم گرفتاری دارد. از طرفی می توانید اموال غیرمنقول خود یا والدین را هم جهت تاکید نام ببرید. مثلا از ما پرسید این پول از کجاست؟ گفت این همه داشته ی شماست؟

3. کلا هم خودتان را طوری معرفی کنید (چه ظاهر و چه گفتار) که شما یک دانشجوی عادی به دنبال تحصیلات تکمیلی بدون هیچ گرایش خاص اجتماعی هستید که آمدید در پروسه پذیرش خود و اخذ ویزا مصاحبه کنید.

4.حتما از اصطلاحات رشته خود به ویژه موارد تحقیقاتی استفاده کنید تا خود را هر چه بیشتر غرق در کتاب نشان دهید.

5.CV و SOP خیلی مهم است. البته که برای این افیسر. لذا سر صبر هر دو اینها را حتما تهیه کنید و موارد گفته شده در بند ۱ و ۳ هم را در نوشتن لحاظ کنید.

7. روز مصاحبه ما سه دانشجو جلوتر از ما بوند که فکر کنم هر سه رفتند برای Clearance و ازبقیه هم زن و شوهری که دبی Reject شده بودند که از نتیجه ایشان هم بی خبرم.

8. نفر اول که مصاحبه می شد ما داشتیم فرمها را تحویل می دادیم و صداشون به راحتی شنیده می شد. بعضی ها فقط فکر خودشون هستند. بعد از اینکه کنسول گفت: Your Visa Is approved but it needs more processing متقاضیه یه سوالایی می پرسید که افیسرگفت نمیتونم جواب بدم. دوباره یکی دیگه، افیسر هم خندید و گفت شما می تونید هر سوالی بپرسید ولی ما نمی تونیم هر سوالی رو جواب بدیم!!
    دوستان لطفا اگر خیر نمیرسونید شر هم نرسونید.

اگر سوال خاصی بود در خدمتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)