صفحه 124 از 171 نخستنخست ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط nima-javan نمایش پست ها
    ایشون که فرمودند.آفیسر عوض شده.اون خانم مسن بود که مصاحبه هاش 2-3 دقیقه ای بود
    نه آفیسر عوض نشده
    هنوز همون خانم مسن (Aleta Kovensky) هست
    http://turkmenistan.usembassy.gov/key-personnel.html
    اما بعضی وقتا یه خانم جوون به جای ایشون میاد
    اما هر دو خوبن...
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط roady نمایش پست ها
    سلام من هم با یکی از دوستای خوبم ۶ سپتامبر رفتیم اشگابات
    ،مسیر هم من از تهران به مشهد با پروازه ساعته ۲۳:۵۵ زاگرس بود،گرچه خودم اول میخواستم صبح برم ساعته ۵.۳۰ والی چند نفر بصورته اورژانسی و به شیوه جالبی پرواز امریکا داشتن روزه جمعه و اگر ویزا تا جمعه صبح به دستشون نمیرسید باید با این ترم و کلا امریکا خداحافظی میکردن،،این جور شد که ما مجبور شدیم شبونه بریم تا بتونیم قبل ۱۲ ظهر به وقته اشگابات که نیم ساعت از ما جلوتر هستن خودمونو به اونجا برسونیم ،کلا توصیه نمیکنم شب راه بیفتید مگر اینکه با اتوبوس دارید از یک جایی قبلا میرد ،،چون تو مشهد شب ماشین گیر اوردن اون هم ساعته ۳ صبح برای قوچان یه کم سخته،،گر چه ما فلکه پارک رفتیم و ماشین های بجنورد و قوچان اونجا هستن ولی همه خوابند و برای همین خطرناکه که شب با راننده خسته این مسافتو تا قوچان برین،،در ضمن چون به جز شما مسافری نیست باید پوله بقیه مسافر ها رو بدین تا حرکت کنه ،،معمولا نفری ۴ تومان تا قوچان میگیرن ،صبحه زود رسیدیم به میدون فلسطین باید نفری ۳ تومان بدین که برین تا باجگیران ،،اینجا خوب سرتون کلاه میزارن ،،هواستون باشه،،میگید چند بار که تا بالای بالا میخوام برم ،اونها هم میگن اره میریم ولی وقتی سوار شدین وسط راه میگن یک ذره بالاتر باید نفری ۳ تومان بدین،،خلاصه ما کلا با نفری ۱۵۰۰ تومان سرشو جمعکردیم ،،توی مرز ،مرز از ۷ بازه و هر چه زودتر برسین ترکمن ها کمترن یا اصلان نیستن و شما زودتر میتونید به اشگابات برسید ،ولی اگه خروجی نداده باشید جای دگه به بانک اینجا تا ۸ که ماموره بانک میاد باید صبر کنید ،ما داده بودیم ولی چون منات باید میخردیم باید صبر میکردیم تا مدیره تاکسی ها که منات هم میفروشه بیاد ،که نیومد و مجبور شدیم از آقای جوونی که دلال بود بخریم ۷۷۵ تومان ،بعد رفتیم خروج و نهاد ریاست جمهوری رفتیم و اونور مرز ،یادتون باشه حالا راست یا دروغه کسی که کیفه ما رو بازرسی میکرد تو ایران کلی توی دلمونو خالی کرد که آفیسر یک آقا شده و رجکت کرده دیروز ۲ نفر و و خوده خانومه مسن رفته قبرس ،،خلاصه این جور نبود و آفیسر جوون خانوم بود و خیلی مهربون و نه آقا ماله ما ،،گرچه ما زود رسیدیم اون ور مرز ولی بانکه باید ۱۱ دلار بدین بهش و درست در سمته چاپ سالن ورودی به اشگابات هست که مسئولش یک ساعت بعد اومد و ساعت ۹ شد ، بانک اشگاباتیه هم دلار میگیره منات هم با دلار جنج میکنه و تا اون پوله بانکو ندین نمیتونید پاسپورت کنترل کنید،
    البته میتونید توی صف جا بگیرید ولی اگه تا اون موقع حاضر نشه یکی دیگه جاتونو میگیره ..ساک رو گذاشتیم رو ایکس ری و ماموره بد اخلاق اومد گفت کیفتونو باز کنید ،،و همه چی رو بیرون ریخت و حتا نخ دندون هم باز میکرد بو میکرد ،،ما ۱۷ تا پاسپورت برای پیک آپ داشتیم و اول همه پاسپورت ها رو ریخت رو زمین و داد زد سرمون که هر نفر باید یک پاسپورت و اون هم ماله خودشو داشته باشه ،،حتا پاسپورت های قبلیه خودمونو رو هم گیر داد ، ما کلی توضیح دادیم و اون هم نمیذاشت ،،یک آقا به دادمون رسیدی که میتونست ترکمن حرف بزنه ،و گر نه خودمون هم نمی گذاشتن بریم و همه پاسپورت ها هم میموند اونجا ..خلاصه اگه خیلی نگران پیک آپ هاستین بدونید اینجا هر کاری بخوان میکنن ،،و حتا ممکنه پاسپورت این وسط که میریزن رو زمین گم بشه ،،مدیرشون اومد و بعد از کلی حرف زدن گفت برن والی باره آخره این بار میارین
    رفتیم سواره ون بشیم که دیگه میدونن دانشجویی از همون اول میگه ۴۰ منات نه کمتر و نه بیشتر حتا پاسپورت هم نشون دادیم و گفت خودتی این توریستی نیست
    رسیدیم مرز گودان و اونجا بعد از یک پاسپورت کنترل دیگه که فقط در حد یادداشت اسم هست رفتیم تاکسی آماده بود برای هر جا که بخواین با ۱۰ تا ۱۵ منات نفری میبرن هتل ،،ما رفتیم ۱۱ به وقته خودشون اشگابات هتل ،،که جا نبود در کمال تعجب ،،یا به مجرد جا نداد نمیدونیم ،،و بعد رفتیم اول ویزا ها رو دادیم سفارت برای پیک آپ که این قدر خوش برخورد هستن که نمیدونید،،با این ادم های توی ایران که به هموطنه خودشون فحش میدن دم در سفارت های کشور های اروپایی خیلی فرق دارن
    و بعد رفتیم هتل گراند ترکمن که هم انگلیسی بلد بودن هم هتل بدی نبود ،گر چه نوشته روش ۵ ستاره ولی ۳ ستاره بیشتر نبود به جز استخر که ۵ ستاره بود سایزش
    فردا برای پیک آپ رفتیم ساعته ۱۱ که از ۱۷ تا پاسپورت ۹ تا رو داد ،و گفت بعد از ناهار بیاید ،،ما رفتم ۱.۳۰ اومدیم فقط ۲ تا دیگه داد ..گفت برید مصاحبه بعدش میدم ،،رفتیم مصاحبه که ساعته ۲ ما شد ۳ که تازه پول و مدرکه رو تحویل گرفتن ،،و تازه ۳.۳۰ اولین نفر که من بودم رفتم تو برای مصاحبه توی اتاقک ،،که دختر خانوم جوون بود افیسر ،،و نیم ساعت هم مصاحبه هر کی طول کشید یکم بیشتر یا کمتر ،،ما اون روز ۵ نفر بودیم که ۱۴ نفر وقت داشتن ولی بقیه نتونسته بودن بیان اون روز ،،شاید برای همین ریلکس مصاحبه میکرد،،خیلی خوش برخورد بود و گفت که برو تا ۳ هفته دیگه اگه بهت میل نزدیم بهمون میل بزن تا ویزا بگیری،،،
    گرچه ما هنوز ۴ تا پاسپورت مونده بود برای پیک آپ -که من تا ساعته ۵،۳۰ هر 15 تا ۳۰ دقیقه یک بار یک دونه میگرفتم ،،به ما گفته بودنا مرز ۶ میبنده و یبینید که اونور تو تهران منتظر باشن که پاسپورت بگیرن برن سوار هواپیما بشن چه حسی میشد که اگه نرسید ،،ما هم دل زدیم به دریا و راه افتادیم به مرز ،،ماشین یارو ۶۰- تا ۷۰ بیشتر نمیرفت و هر چی گفتیم تند برو پول بیشتر میدیم میگفت پلیس پلیس و ما رسیدیم ساعت ۶.۱۵ مرز ولی باز بود ولی ون نبود ،۲۰ دقیقه هم برای ون صبر کردیم و ۶.۴۰ دقیقه رسیدم بالا ،،و گفتن که تا ۷.۳۰ باز هستیم ولی هی با ما میگفتن که دیگه کسی پایین نبود ،،شاید آگه بدونن کسی پایین نیست میبندن ،،والی خدا به این بچه ها کمک کرد که بریم اون ور مرز و اومدیم دیگه
    اون روزی که من رفته بودم پاسپورت بچه ها رو توی یه کاور گذاشته بودم و تو در سامسونتم بود اصلا کسی ندید!
    آره من هم که 2 ماهه پیش رفته بودم تو نهاد ریاست جمهوری بهم گفت آفیسر عوض شده و چندتا رو ریجکت کرده با اینکه من کامل آمار روزای قبلش رو داشتم که همه اکسپت شده بودن و بهش گفتم نه این طور نیست... جالب اینجاست موقع رفتن تو نهاد ریاست جمهوری یه آقایی هست که چند دقیقه باهاتون صحبت میکنه و اسم دانشگاه، رشته، بورس، آدرس خونه، تلفن و ... رو تو کامپیوترش ثبت میکنه اما موقع برگشت نه و درنتیجه آماری از قبولی و ریجکتی ندارن
    آره بوفه دم در ورودی گمرگ که منات داره ساعت 8 میاد اگه بتونید تو شهر خودتون منات بگیرید بهتره که اگه قبل از ساعت 8 رسیدید معطل نشید عوارض خروجی هم همین طور بانک اونجا ساعت 8 باز میکنه و بهتره قبلا واریز کرده باشید
    اگه ساعت 7 دم مرز باشید و قبلا عوارض رو پرداخت کرده باشید و منات هم خریده باشید خیلی خوبه چون مرز خیلی خلوته و عملا کسی به غیر از شما اونجا نیست به راحتی میتونید از مرز رد بشید
    البته ما ساعت 7:30 رسیدیم لب مرز و تا 8 منتظر بانک و منات شدیم با این حال اون موقع هم خیلی خلوت بود و فقط خودمون بودیم... البته مواقعی هم بوده که بانک یا بوفه یکی دو ساعت دیرتر باز کرده و بچه ها معطل شدن...
    سفرنامه عشق آباد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Proxy نمایش پست ها
    خدا خیرتون بده !!! خیلی به بچه ها کمک کردید! امید وارم که خودتونم هر چه سریعتر ویزاتون آماده بشه!

فقط امکان داره که بگید بقیه چه شد؟ گرفتن؟ و رشته ها چه بود و اینکه تو این 30 min چی پرسید؟ بگو بخند بود؟؟؟؟
    نه نصفی بگو بخند بود نصفی هم سوال جواب ،،من از طریقه کلاس های کاپلان اقدام کرده بودم و پزشکی بودم ،ولی چون بچه های دیگه هم از همین جا تونسته بودن برای کاپلان مدیکال اقدام کنن من هم اقدام کدام ،این افسر شاید نمیدونست که سیستم پزشکی چه جوره تو ایران یا شاید میخوان بدون ما راست میگیم یا دروغ ،،و بیشتر راجع به سربازی که من چرا نرفتم و کفالت داشتم پرسید و گفت چرا طرح نرفتم و پول گذاشتم بجاش با اگه میرفتم سربازی اون وقت طرح ام چی میشد پوسید و اونجا چه تخصصی میخوام بخونم و،و گفت چرا کالیفرنیا من هم گفتم تا دوستم گفت به این سنتر زنگ بزن من هم زدم ،،و بدش کلان بیشتر من داستانه اومدنم رو تعریف کردم که تو جاده چه بالایی سرمون داشت میومد و هی بگو بخند بود ،،و حتی وسطه مصاحبه من گفتم باید ویزای j1 یکی از بچه ها رو هم امضا کنه که دیروز آورده بودم و بنده خدا رفت دنباله ویزا توی اتاق دیگه و اورد و گفت کجاشو باید امضا کنم اینقدر مهربون هستن که نمیدونید ،،بچه های دیگه با من یک آقا برای mba فکر کنم میرفت که و کلیر بهش خورد و گرفت و یک زن و شوهر جوون بسیار گل هم برای رسرچ یا فرصت مطالعاتی میرفتن که ما چون کلان تا ۵.۳۰ هم که دم در بودیم بیرون نیومده بودن نمیدونم چی شد ،،دوسته خوبه خودم هم که مهندسی کامپوتر بود خیلی براش ناراحت شدم رجکت شد ،،اصلان پسر به خوبی من ندیدم ،،فقط به خاطره این که چون ۲ تا از برادرش توی همون ایالت بودن و قبلا هم از دوبی رجکت شده بود به همین دلیل و افیسر بهش گفت تو زبانت خیلی خوبه ولی قانونه ما به من اجازه نمیده به تو ویزا بدم ،،خیلی سخت بود هم برای من و بیشتر برای خودش ،،ولی من مطمئن ام که یک ایالت دیگه حتمن میتونه بگیره و باز هم باید بره یا همین جا یا هر سفارته دیگه ای

عزیزان این آفیسرهای محترمه! عشق آباد به موضوع سربازی و رندوم و اجباری بودنش واسه اکثر پسرها واقفن؟؟ ممنون

نه نصفی بگو بخند بود نصفی هم سوال جواب ،،من از طریقه کلاس های کاپلان اقدام کرده بودم و پزشکی بودم ،ولی چون بچه های دیگه هم از همین جا تونسته بودن برای کاپلان مدیکال اقدام کنن من هم اقدام کدام ،این افسر شاید نمیدونست که سیستم پزشکی چه جوره تو ایران یا شاید میخوان بدون ما راست میگیم یا دروغ ،،و بیشتر راجع به سربازی که من چرا نرفتم و کفالت داشتم پرسید و گفت چرا طرح نرفتم و پول گذاشتم بجاش با اگه میرفتم سربازی اون وقت طرح ام چی میشد پوسید و اونجا چه تخصصی میخوام بخونم و،و گفت چرا کالیفرنیا من هم گفتم تا دوستم گفت به این سنتر زنگ بزن من هم زدم ،،و بدش کلان بیشتر من داستانه اومدنم رو تعریف کردم که تو جاده چه بالایی سرمون داشت میومد و هی بگو بخند بود ،،و حتی وسطه مصاحبه من گفتم باید ویزای j1 یکی از بچه ها رو هم امضا کنه که دیروز آورده بودم و بنده خدا رفت دنباله ویزا توی اتاق دیگه و اورد و گفت کجاشو باید امضا کنم اینقدر مهربون هستن که نمیدونید ،،بچه های دیگه با من یک آقا برای mba فکر کنم میرفت که و کلیر بهش خورد و گرفت و یک زن و شوهر جوون بسیار گل هم برای رسرچ یا فرصت مطالعاتی میرفتن که ما چون کلان تا ۵.۳۰ هم که دم در بودیم بیرون نیومده بودن نمیدونم چی شد ،،دوسته خوبه خودم هم که مهندسی کامپوتر بود خیلی براش ناراحت شدم رجکت شد ،،اصلان پسر به خوبی من ندیدم ،،فقط به خاطره این که چون ۲ تا از برادرش توی همون ایالت بودن و قبلا هم از دوبی رجکت شده بود به همین دلیل و افیسر بهش گفت تو زبانت خیلی خوبه ولی قانونه ما به من اجازه نمیده به تو ویزا بدم ،،خیلی سخت بود هم برای من و بیشتر برای خودش ،،ولی من مطمئن ام که یک ایالت دیگه حتمن میتونه بگیره و باز هم باید بره یا همین جا یا هر سفارته دیگه ای
    مرسی عزیز از مطالبت
    اون داداش گل اگه از یجا دیگه بگیره فکر کنم سریع بتونه ترانسفر کنه به همینجا که دوست داره

Junior Member

موقع برگشت هم ماله ما رو کسی چک نکرد که چرا پاسپورت دارین این همه و اصلان باز نکرد دره پوشه رو ،،گفتم اون آقای بلند قده بداخلاق که صبح اونجا بود گیر داد و همون آقا موقع برگشت مرزه گودان یا پایین بود که فقط اسم مینوشت و بالا فقط خانوم و چند تا نگهبان آقا بودن که کیف رو میگشتن و مهربون بودن ،،کلان ما برای بردنه پاسپورت ها اونور- رفتنی مصیبتی کشیدیم

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط sodami نمایش پست ها
    عزیزان این آفیسرهای محترمه! عشق آباد به موضوع سربازی و رندوم و اجباری بودنش واسه اکثر پسرها واقفن؟؟ ممنون
    نگران سربازی نباشید البته معمولا یه مقدار بیشتر طول میکشه تا کلیر بشید
    من و دوستم ارتش بودیم اما آفیسر اصلا در مورد سربازی ازمون سوال نکرد فقط گفت کی فارغ التحصیل شدی و بعد از اون چی کار کردی؟ که منم گفتم سربازی اجباری رفتم همین! دیگه نه پرسید کجا بودی؟ نه اینکه چی کار میکردی؟ و ... ما 50 روزه کلیر شدیم البته بودن بچه هایی که سربازی رفته بودن و 2 هفته ای کلیر شدن
    یکی دیگه از بچه ها هم بودن که سربازیش تو سپاه بود البته تو فرم ds ننوشته بود و 2 هفته ای هم کلیر شد
    سفرنامه عشق آباد

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

،دوسته خوبه خودم هم که مهندسی کامپوتر بود خیلی براش ناراحت شدم رجکت شد ،،اصلان پسر به خوبی من ندیدم ،،فقط به خاطره این که چون ۲ تا از برادرش توی همون ایالت بودن و قبلا هم از دوبی رجکت شده بود به همین دلیل و افیسر بهش گفت تو زبانت خیلی خوبه ولی قانونه ما به من اجازه نمیده به تو ویزا بدم ،،خیلی سخت بود هم برای من و بیشتر برای خودش ،،ولی من مطمئن ام که یک ایالت دیگه حتمن میتونه بگیره و باز هم باید بره یا همین جا یا هر سفارته دیگه ای
    ظاهرا عشق آباد برای چنین کیس هایی خوب نیست
    چون قبلا هم یکی از بچه ها با همین شرایط متاسفانه ریجکت شده بود
    مستر بدون فاند که قبلا از دبی ریجکت شده بود و برادرش تو همون شهر سیتیزن بود
    البته بچه هایی هم بودن که قبلا از دبی ریجکت شده بودن و این شرایط (برادر سیتیزن تو همون شهر) رو نداشتن و عشق آباد ویزا گرفتن
    چنین کیس هایی بهتره از یه دانشگاه دیگه پذیرش بگیرن بعد ترنسفر کنن
    سفرنامه عشق آباد

Junior Member

... و یک زن و شوهر جوون بسیار گل هم برای رسرچ یا فرصت مطالعاتی میرفتن که ما چون کلان تا ۵.۳۰ هم که دم در بودیم بیرون نیومده بودن نمیدونم چی شد ،
    اگر کسی از نتیجه مصاحبه این زوج خبر داره ممنون میشم اطلاع بده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر

سلام دوستان
    کسی اطلاع داره که افیسر عوض شده یا نه؟
    لطفا اگه افیسرتغییر کرده خبر بدین.... اخه یکی از دوستان هم دو روز پیش مصاحبه شده و مصاحبه اش 40 دقیقه طول کشیده......

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)