صفحه 127 از 171 نخستنخست ... 2777117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,261 تا 1,270 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

Member alirezazd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط ahr_1989 نمایش پست ها
    سلام...ميخواستم بدونم كه به جز BS بردن اسناد املاك والدينم لازم هست يا يك امر دلخواه و شايد بي مورد هست؟ ضمنا در ارتباط با كارنامه و دانشنامه-آيا اين ها رو هم همراه با باقي مدارك با افيسر بايد داد يا همون I-20 گوياي شرايط علمي هست و فقط در صورت لزوم بايد ارائه بشن؟
    با تشكر از پاسختون
    والا تا اونجایی که ما میدونیم سابقه نداشته که از کسی سند بخوان و فقط همون BS براشون کافیه. دانش نامه و ریزنمرات هم نمیخوان و همون آی-20 کفایت میکنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

عشق آباد 12 سپتامبر 2012 :

خلاصه : 7 نفر ایرانی بودیم که همه حاضر و آماده دم سفارت بودیم. از 7 نفر 1 نفر ریجکت شد و بقیه همه کلییرنس . (خانم مسنه مصاحبه کرد)

توضیح کامل :
    من از تهران با هواپیما رفتم مشهد ، (یک ساعت و 10 دقیقه رسید ) بعد ساعت 3.5 از مشهد در بست 70 هزار تومن تا باجگیران که 1 ساعت پشت گمرک وایسادیم تا 7 بشه درو باز کنن . (مرز ترکمن ساعت 7.5 باز می شه )
    اما ساعت 9.5 دیگه کلن اونور بودیم . منتظر ون های دولتی شدیم و نفری 40 منات گرفت چون ویزامون HS یا همون خصوصی بود. اگه از سفارت تو تهران با وقت مصاحبه visa بگیرید خصوصی میده ولی از لحاظ مالی بازم به سرفه تره چون اگه با دعوتنامه بخواید بگیرید باس به آژانس ها پول بیشتری بدید. بعد ساعت 10.15 رفتیم دم سفارت آمریکا که کارای پیک آپ رو بکنیم و گفت فرداش ساعت 11 بریم که پاس تحویل بگیریم .
    عشق آباد جای واقعا خوبی نیست از نظر من شهر کاملا مصنوعی و بی انرژی ( کاری به جمعیتش ندارم ) ، واینکه زبونشون مخلوطی از ترکی و روسی ( با لهجه کاملا روسی ) و یه مقداری عربی قاتیشه . بجز اینا دیگه هیچی حالیشون نیست ( عربی هم نمی فهمن فقط مثل ما یسری کلمات نفوذ کرده چون اکثرا مسلمونن ) .

هتل عشق آباد که "اطاق نداشت" مثل همیشه که بچه ها میگن ، ولی معلوم بود چرت میگن و احتمالا چون نزدیک سفارت آمریکا هست به ایرانیا نمی دن . خلاصه رفتیم آق آلتن و اتاق گرفتیم و رفتیم برای مصاحبه همون روز .

**دو سری غذا خوردیم که هر دو دفه فوق العاده عالی بود. سری اول ییمپاش دنر ساندویچ و شب هم نزدیک هتل که این واقعا غذاش عالی بود . جوجه باربیکیو توصیه می کنم برید امتحان کنید. ( از هتل که میرید بیرون و کوچه جلو هتل دست راست )
    از صبحانه هتل راضی نبودیم ( کلا از هتل رازی نبودیم ) .
    ** ( ما آدمای منفیی نیستیم فقط اینکه جاهای خیلی بهتر و ارزون تری رو تجربه کردیم )
    **دلار هارو حتما نو ببرید وگرنه به مشکل بر می خورید.

سفارت و مصاحبه :
    بعد از چک شدن توسط گارد ( یه کاغذ مانندی رو کشیدن رو دستا و بدنمون ، لطفا اگه کسی می دونه چه نوع چک کردنیه و واسه چیه توضیح بده چون خیلی کنجکاو شدم ) رفتیم و شماره دادن و شمارمونو خوندنو مدارک و گرفتن و انگشت نگاری کردن . مدارک و من با توجه به گفته بچه ها به ترتیب روی هم گذاشتم و همرو دادم :

Passport, DS-160 Confirmation, SEVIS reciept, I-20, CV, SOP, BS, Course Information Page

و درجا رفتم تو اطاق واسه مصاحبه. تا رفتم تو مثه ابلحا در جا نشتم رو صندلی های اون تو و تو دلم گفتم : " وااا نگا کن مثه روانیا صندلی چیندن " بعد آفیسر گفت : " C’mon stand up " ...... بلههههههه
    خدمتتون بگم که جو به هیچ وجه سوال و جوابی نبود ، بلکه مکالمه عادی بین دو نفر .
    پرسید که یه توضیحی بده و اینکه کی این هزینه رو میده و خوش و بش و تمام ، CLEARANCE . کلا 5 دقیقه کمتر .
    و مجموعا هم 10 دقیقه بیشتر تو سفارت نبودم که بیشتر چکینگ توسط گارد بود .
    بر گشتنه فرداش پاس تحویل گرفتیم واس بچه ها و را افتادیم . چون بلیط هوایی هم نبود رفتیم از قوچان اومدیم و استراحت و الان هم که در خدمتتونم.

من در مورد کیس reject شده اطلاعاتی ندارم.

ولی به هیچ وجه نا امید نباشید آفیسر عشق آباد فرد کاملا منطقی و با شعوریه ( خیلی ) و اگر منطقی و درست خودتونو پرزنت کنید هیچ مشکلی نخواهد بود. ( کیس خود من هم خیلی پیچیده بود و بعدا برای یه سری از دوستان تاپیک جداگانه می سازم ) آفیسر حتی از من نپرسید که بر می گردی ایران؟ یا اینکه بعد از تحصیلات چه می کنی؟ هیچی به این طور نپرسید.

موفق و سر بلند باشید.
    ویرایش توسط Proxy : September 14th, 2012 در ساعت 10:38 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezazd نمایش پست ها
    والا تا اونجایی که ما میدونیم سابقه نداشته که از کسی سند بخوان و فقط همون BS براشون کافیه. دانش نامه و ریزنمرات هم نمیخوان و همون آی-20 کفایت میکنه.
    بله کافیه اون مدارک برای کیس های Tourist ها بدرد می خوره!

رشته و دانشگاه
    physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Proxy نمایش پست ها
    عشق آباد 12 سپتامبر 2012 :

خلاصه : 7 نفر ایرانی بودیم که همه حاضر و آماده دم سفارت بودیم. از 7 نفر 1 نفر ریجکت شد و بقیه همه کلییرنس . (خانم مسنه مصاحبه کرد)

توضیح کامل :
    من از تهران با هواپیما رفتم مشهد ، (یک ساعت و 10 دقیقه رسید ) بعد ساعت 3.5 از مشهد در بست 70 هزار تومن تا باجگیران که 1 ساعت پشت گمرک وایسادیم تا 7 بشه درو باز کنن . (مرز ترکمن ساعت 7.5 باز می شه )
    اما ساعت 9.5 دیگه کلن اونور بودیم . منتظر ون های دولتی شدیم و نفری 40 منات گرفت چون ویزامون HS یا همون خصوصی بود. اگه از سفارت تو تهران با وقت مصاحبه visa بگیرید خصوصی میده ولی از لحاظ مالی بازم به سرفه تره چون اگه با دعوتنامه بخواید بگیرید باس به آژانس ها پول بیشتری بدید. بعد ساعت 10.15 رفتیم دم سفارت آمریکا که کارای پیک آپ رو بکنیم و گفت فرداش ساعت 11 بریم که پاس تحویل بگیریم .
    عشق آباد جای واقعا خوبی نیست از نظر من شهر کاملا مصنوعی و بی انرژی ( کاری به جمعیتش ندارم ) ، واینکه زبونشون مخلوطی از ترکی و روسی ( با لهجه کاملا روسی ) و یه مقداری عربی قاتیشه . بجز اینا دیگه هیچی حالیشون نیست ( عربی هم نمی فهمن فقط مثل ما یسری کلمات نفوذ کرده چون اکثرا مسلمونن ) .

هتل عشق آباد که "اطاق نداشت" مثل همیشه که بچه ها میگن ، ولی معلوم بود چرت میگن و احتمالا چون نزدیک سفارت آمریکا هست به ایرانیا نمی دن . خلاصه رفتیم آق آلتن و اتاق گرفتیم و رفتیم برای مصاحبه همون روز .

**دو سری غذا خوردیم که هر دو دفه فوق العاده عالی بود. سری اول ییمپاش دنر ساندویچ و شب هم نزدیک هتل که این واقعا غذاش عالی بود . جوجه باربیکیو توصیه می کنم برید امتحان کنید. ( از هتل که میرید بیرون و کوچه جلو هتل دست راست )
    از صبحانه هتل راضی نبودیم ( کلا از هتل رازی نبودیم ) .
    ** ( ما آدمای منفیی نیستیم فقط اینکه جاهای خیلی بهتر و ارزون تری رو تجربه کردیم )
    **دلار هارو حتما نو ببرید وگرنه به مشکل بر می خورید.

سفارت و مصاحبه :
    بعد از چک شدن توسط گارد ( یه کاغذ مانندی رو کشیدن رو دستا و بدنمون ، لطفا اگه کسی می دونه چه نوع چک کردنیه و واسه چیه توضیح بده چون خیلی کنجکاو شدم ) رفتیم و شماره دادن و شمارمونو خوندنو مدارک و گرفتن و انگشت نگاری کردن . مدارک و من با توجه به گفته بچه ها به ترتیب روی هم گذاشتم و همرو دادم :

Passport, DS-160 Confirmation, SEVIS reciept, I-20, CV, SOP, BS, Course Information Page

و درجا رفتم تو اطاق واسه مصاحبه. تا رفتم تو مثه ابلحا در جا نشتم رو صندلی های اون تو و تو دلم گفتم : " وااا نگا کن مثه روانیا صندلی چیندن " بعد آفیسر گفت : " C’mon stand up " ...... بلههههههه
    خدمتتون بگم که جو به هیچ وجه سوال و جوابی نبود ، بلکه مکالمه عادی بین دو نفر .
    پرسید که یه توضیحی بده و اینکه کی این هزینه رو میده و خوش و بش و تمام ، CLEARANCE . کلا 5 دقیقه کمتر .
    و مجموعا هم 10 دقیقه بیشتر تو سفارت نبودم که بیشتر چکینگ توسط گارد بود .
    بر گشتنه فرداش پاس تحویل گرفتیم واس بچه ها و را افتادیم . چون بلیط هوایی هم نبود رفتیم از قوچان اومدیم و استراحت و الان هم که در خدمتتونم.

من در مورد کیس reject شده اطلاعاتی ندارم.

ولی به هیچ وجه نا امید نباشید آفیسر عشق آباد فرد کاملا منطقی و با شعوریه ( خیلی ) و اگر منطقی و درست خودتونو پرزنت کنید هیچ مشکلی نخواهد بود. ( کیس خود من هم خیلی پیچیده بود و بعدا برای یه سری از دوستان تاپیک جداگانه می سازم ) آفیسر حتی از من نپرسید که بر می گردی ایران؟ یا اینکه بعد از تحصیلات چه می کنی؟ هیچی به این طور نپرسید.

موفق و سر بلند باشید.
    خیلی ممنون از تجربیاتی که در اختیار بچه ها گذاشتید.
    اون کاغده چک مواد شیمیایی هستش! اگر اون وقت که پشته در سفارت ایستاده بودید دقت میکردید میدید که روی ماشیی هم که وارد سفارت میشن اونو میکشن. بعد از اینکه کاغذ و کشیدن هم میذارش تو یه دستگاه که چک کنه!

از دوستان 12 سپتامبر کسی از شرایط فرده ریجکتی اطلاعی نداره که تو ضیح بده؟ ممنون
    راستی از پاس پورت هایی که برای پیک آپ برده بودید کسی شامل ریکلیرنس نشد؟

Junior Member

خیلی ممنون از تجربیاتی که در اختیار بچه ها گذاشتید.
    اون کاغده چک مواد شیمیایی هستش! اگر اون وقت که پشته در سفارت ایستاده بودید دقت میکردید میدید که روی ماشیی هم که وارد سفارت میشن اونو میکشن. بعد از اینکه کاغذ و کشیدن هم میذارش تو یه دستگاه که چک کنه!

از دوستان 12 سپتامبر کسی از شرایط فرده ریجکتی اطلاعی نداره که تو ضیح بده؟ ممنون
    راستی از پاس پورت هایی که برای پیک آپ برده بودید کسی شامل ریکلیرنس نشد؟
    خیلی ممنون داشتم می مردم از کنجکاوی!

نه من reclearance ندیدم ! البته بچه های دیگه هم پیک آپ انجام دادن نمی دونم اونا برخورد داشتن یا نه!

ظاهرا reclearance در صورت تغییر یکی از مدارک کلی هست! :-؟؟

راستی officer به من گفت که SEVIS رو update کنن دانشگاه! این یعنی چی؟

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

همه ی مدارک رو که نه!
    CV و RP و SOP رو نگه میداره! (ملا لغتی! :P)
    بله معمولا CV, SOP, RP رو آفیسر نگه میداره
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Cognitive Rehabilitation

سلام از دوستان اگه از منبع موثقی اطلاع داره خواهش میکنم کمک کنید.شنیده بودم عشق آباد برای لیسانس خوب ویزا نمیده.حقیقت داره ؟ من پذیرش دارم از دانشگاه تروی برای رشته روانشناسی تازه پذیرشم اومده اما چون برای مقطع لیسانس دارم اقدام میکنم خیلی ها که کلا میگن اصلا واسه لیسانس ویزا نمیدن اما دیدم چند نفریو که ویزا گرفتن.حالا واقعا نمیدونم کدوم کشور برم که شانسم بالاتر باشه.ترکمنستان که دوستان میگن خیلی خوب ویزا میده اما واسه لیسانس رو نه.به نظر شما کجا بهتره دوبی ترکیه قبرس فرانکفورت هم شنیدم خیلی خوب ویزا میده اما خرجش بالا در میاد.نمیدونم چیکار کنم اگه ریجکت بشم زندگیم میره رو هوا.

رشته و دانشگاه
    physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Proxy نمایش پست ها
    خیلی ممنون داشتم می مردم از کنجکاوی!

نه من reclearance ندیدم ! البته بچه های دیگه هم پیک آپ انجام دادن نمی دونم اونا برخورد داشتن یا نه!

ظاهرا reclearance در صورت تغییر یکی از مدارک کلی هست! :-؟؟

راستی officer به من گفت که SEVIS رو update کنن دانشگاه! این یعنی چی؟
    یعنی اینکه شما از تاریخی که توی I-20 زده رد کردین و طبق قانون آمریکا ورود بعد از تاریخ موجود در I-20 به آمریکا غیرقانونی میشه برای شما.
    این تاریخ موجود در I-20 در سیستم SEVIS هم ثبت هستش. حالا شما برای وود به آمریکا 2تا راه دارین:

اول اینکه از دامشگاه اگر زیاد از تاریخ I-20 نگذشته نامه ی late arrival بگیرید.

دوم اینکه دیفر کنید و دانشگاه برای شما I-20 با تاریخ جدید صادر بکنه که بلافاصله تاریخ ورود شمارو تو سیتم SEVIS هم آبدیت میکنن و اگر کلیر بشید سفارت ویزاتونو صادر میکنه.

اما اگر کلیر بشید و تاریخ ورودتون تو SEVIS بروز نشده باشه سفارت ویزای شمارو صادر نمیکنه!
    دقت کنید که همین که SEVIS بروز بشه کافیه و نیازی نیست که حتماً I-20 جدید بدسته شما رسیده باشه!

Junior Member

دوستان متاهل:
    سفارت آمریکا تو عشق آباد غیر از ترجمه سند ازدواج و شناسنامه ها، عکس هم ازتون خواستن؟

رشته و دانشگاه
    physics

نقل قول نوشته اصلی توسط s2233 نمایش پست ها
    دوستان متاهل:
    سفارت آمریکا تو عشق آباد غیر از ترجمه سند ازدواج و شناسنامه ها، عکس هم ازتون خواستن؟

اون جنتا زوجی که من میشناسم رفتن عشق آباد از هیچ کدومشون نخواسته! فقط سند ازدواج و شناسنامه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)