صفحه 154 از 171 نخستنخست ... 54104144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,531 تا 1,540 , از مجموع 1708

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

بچه ها ....سلام عرض شد
    کسی رو میشناسید که یک بار با بند 306 ریجکت شده باشه و عشق آباد کلیر شده باشه؟
    خواهشا منو از نگرانی در بیارین

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد - ترکمنستان در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط spn نمایش پست ها
    سلام
    به همتون تبریک میگم.
    یک سوال داشتم.
    کسی بوده که رشته حساس نداشته و خوب دختر هم بوده و سربازی نرفته..... همون موقع ویزا بگیره؟
    من دو نفر رو میشناسم که دختر بودن رشته های هنر و پزشکی که درجا ویزا گرفتن
    اما کلا عشق آباد خیلی کم بدون کلیرنس ویزا میده
    خوبی عشق آباد اینه که تقریبا به همه ویزا میده و اکثر بچه ها رو 3-2 هفته ای کلیر میکنه
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of Waterloo

دوستان عزیز خواستم سفر نامه ی کامل به عشق آباد رو بنویسم که دیدم انقدر اینجا سفرنامه هست که فقط می شه تکرار مکررات. فقط خواستم یه تعدادی نکته در مورد سفر به ترکمنستان و در مورد داخل سفارت بنویسم:
    سفر به عشق آباد
    - شدیدا پیشنهاد می کنم که یک روز زودتر از وقتتون برید عشق آباد از اونجایی که فصل سرما رو هم پیش رو دارید بعید نیست به برف و اینا بخورید ولی جدای از هوا واقعا توی مرز آدم اذیت میشه از طرفی خستگی راه زمینی و مرز و اینا رو با خودتون نبرید سفارت به جاش خیلی راحت بعد از سفارت برگردید چون اون قسمت پایین که تاکسی های ون دولتی ترکمنستان شما را تا باجگیران می برن تا ساعت 6 بازِ و خود مرز تا ساعت 8 به وقت ترکمنستان که میشه 6.30 به وقت ایران...
    - شدیدا پیشنهاد می کنم که تا جایی که می تونید دسته جمعی به عشق آباد سفر کنید. ما از مشهد 8 نفر بودیم و 1 نفر هم تو باجگیران منتظر ما بود شدیم 9 نفر و همه جا همین 9 نفر می رفتیم....
    من به شخصه اگه تنها بودم بعد از مصاحبه که به تاریکی می خوردیم بر نمی گشتم و یک شب هم اضافه می موندم و روز بر می گشتم. ولی چون 8 نفر بودیم که بر می گشتیم مشکلی حس نمی کردم (تاریکی و مسیر خیلی خیلی خلوت و کمی ترسناک باجگیران تا قوچان )
    - بیشترین قسمتی که وقت ما رو خیلی گرفت توی مرز باجگیران پر کردن فرمهایی بود در قسمت نهاد ریاست جهموری!!! که من از قبل نمی دوستم اینجا هم باید بریم و همه منو سوژه کرده بودن که خاطرات و سفرنامه های توی فروم رو خوب نخوندی و کلی نا امید شدیم ازت و ... خیلی فرم ها مرخرف بود و تمامی اطلاعاتت رو در مورد دانشگاه آیندت تو امریکا و فاند داری یا نه و آیا فامیل تو خارج داری یا نه و ... می پرسید یک قسمتی هم داشت که نوشته بود با چه ایمیلی از سفارت وقت گرفتی که من راستش رو نوشتم ولی بودن بعضی از دوستان که یک ایمیل دیگشون رو نوشتن! حالا آپ تو یو
    بعد چون ما 9 نفر بودیم خیلی طول کشید پر کردن فرم ها و خوردیم به وقت بخور بخور (نهار) کارکنان مرز ترکمنستان. تقریبا 3و4 ساعتی رو در مرز معطل شدیم. بعد از مرز هم با ون اومدیم که هرکاری کردیم کمتر از 40 منات نگرفت که تنها با تلاش زیادِ یکی از بچه های گل سفر (مرتضی) به جای 360 منات سر جمع 350 منات دادیم که با اون 10 مناتِ اضافی آخر تونستیم حساب کتابامون و صاف کنیم.
    - ما هتل آک آلتین موندیم که 4 ستاره بود ولی در حد 3 ستاره ی ایران بود تنها نکته ی مثبتش صبحانش بود که ما خیلی استفاده کردیم. من نمی دونم هتل عشق آباد چطوره و باید از کسانی که هر دو را رفتن پرسید. ولی همین انگلیسیه دست و پا شکسته ی کارکنان روس تبار هتل فوق العاده کمک می کرد. ملحفه و بالش موکت کف اتاق کاملا تمیز بود. سرویس بهداشتی و حوله ها مثل بقیه هتل های 4 ستاره کاملا تمیز بود ولی تو اتاق و سرویس بهداشتی دمپایی نبود من یک حوله ی بزرگ کف دستشویی انداخته بودم. Safety box نداشت!!! سیستم گرماییش هنوز روشن نشده بود و خیلی از بچه ها نزدیک صبح احساس سرما کرده بودن و خوابشون سبک شده بود... چون من 2 تا پتو انداخته بودم با اینکه سرمایی هستم ولی چیزی حس نکردم اگه شما هم در هفته های آتی قصد دارید اونجا اقامت کنید پیشنهاد می کنم چه سیستم گرمایی روشن باشه چه نباشه محض اطمینان زنگ بزنین رسیپشن یه پتوی اضافی درخواست کنین. صبحانه ی هتل معمولی بود چیز خاصی نداشت ولی سلف سرویس بود و هر چقدر که می خواستی می تونستی بخوری. ما که زیاد خوردیم تا اینکه ساعت 2و3 دیگه احساس گرسنگی نکنیم و اذیت نشیم. اگه دسته جمعی رفتید من ترجیح می دم تابع جمع باشم و با بقیه باشم تا اینکه به خاطر 10-20 $ کمتر یا یکم هتل بهتر بخوام برم یه هتل دیگه تنها باشم پیشنهاد من به شما باز همینه

- چون نهار نخورده بودیم نهار و شام رو یکی کردیم و رفتیم ایمپاش و یه شام مفصل خوردیم. ایمپاش یه چیزی شبیه هایپر استار یا پروما یا شهروندِ ... طبقه ی سومش 3و4 تا رستوران داره یکی فست فود و یکی ساندویچیو یکی هم کبابیِ ... که ما این آخری رو رفتیم غذاش خوب و تمیزِ ولی نسبت به پولی که می دی واقعا حجم غذاش کمِ که من به شخصه با نون زیاد غذامو خوردم... تقریبا غذاهاش از 20 منات تا 30 منات هست که با این پول تو تهران می تونی یه چلو کباب فوق العاده تو یه رستوران تمیز تر از اونجا بخوری. کارگراش هم هر وقت دلشون بخواد میان غذا رو از جلوتون وردارن که خیلی رک اگه تموم نکردید بگید. در ضمن بعد از غذا هم براتون یه چایی میارن که حسابی به ما چسبید ( پول جداگانه ای هم بابت چایی نمی گیرن و روی غذا هست)
    طبقه ی پایین ایمپاش نزدیک ورودی داروخانه و صرافی هست اگه چیزی احتیاج داشتید. و پیشنهاد می کنم آب رو از همون طبقه ی پایین بخرین و به هتل ببرین و از آب داخل یخچالتون استفاده نکنین که بسی گرانِ آب 1.5 لیتری تو ایمپاش 1 مناتِ ولی آب نیم لیتری یخچالتون تو هتل 1 دلارِ
    - در ضمن ما پول یک شب اقامت رو همون اول دادیم و پاسپورتمون رو پس گرفتیم اینجور که می گفتن یکم خطرناکِ بدون پاسپورت تو شهر رفتن.
    - نکته ی بسیار مهم: اگر می خواهید یک شب تو عشق آباد بخوابید فقط 150 منات بخرید و با خودتون ببرید حالا اگه بیشتر اونجا موندید یا بیشتر لازموتون شد تو پاساژا صرافی هست به ازای هر دلار 2.8 منات می دن به شما. اون تاکسی که ما رو آورد کلی فَک زد که نه لازمتون میشه 200 منات بخرید حتما لازمتون میشه تازه اگه موند 20 تومن زیر قیمت می تونید بفروشید! ما منات رو 1100 خریدیم و همه هم 200 منات خریدیم ولی آخرش همه 65 منات اضافه آوردیم و زنگ زدیم به همون محسن که شمارش رو تو همین فروم می تونید پیدا کنید و 1000 تومن از ما خرید هر چقدر هم گفتیم که خودت تائید کردی که 1080 ازتون می خرم به خرجش نرفت.
    - خرج ما از این قرار شد:
    1- از مشهد تا باجگیران نفری 17500 که فهمیدیم خیلی دادیم و می تونستیم با 10-12 تومن سر و تهش رو هم بیاریم.
    2- 11000 تومن خروجی که از قبل داده بودیم اونجا بانک هم هست.
    3- 12 دلار بابت ورودی به ترکمنستان که چون ما 9 نفر 9 تا 10 دلاری دادیم + 2 دلار بابت نوشتن مدارکش که چون نداشت بقیشو پس نداد و منات هم نمی داد بقیشو سعی کنید پول خرد ببرید البته پولی نمیشه ها مخصوصا اگه تقسیم برتعداد بشه
    4- (جذاب ترین بخش) رشوه به دکتر مرز!!!! 5 منات باید بدید فقط سعی کنید پول خرد داشته باشید وگرنه 10-20 مات میگیره از شما! تو یه اتاقی نشسته خیلی رسمی ازتون رشوه می گیره فقط هم از ایرانیا می گیرن از توریست های ترکیه ای که نگرفتن
    5- 40 منات تا قسمتی که من اسمش یادم نیست (گوران یا همچین اسمی) که تاکسی های عادی هستن ( لازم به ذکرِ که من تاکسیِ زرد رنگ یا سبز رنگی ندیدم هر ماشینی بالقوه می تونه یه تاکسی باشه اگه تو خیابون مونده بودید به هر کدوم که خالی هست دست تکون بدید)
    6- از اونجا تا هتل هم 10 منات دادیم که راننده تاکسی 20 منات می خواست و یک راننده دیگه که فارسی خوب بلد بود ( آقا قربان) با اون چونه زد و 10 منات از ما گرفت و بقیه بچه ها رو هم خود آقا قربان آورد.
    7- 50 دلار هم هزینه هتل!
    8- 20 الی 30 منات شام
    9- تاکسی ها هم از هر جایی به جای دیگه 3-5 منات برای کل ماشین میگیرن و ربطی نداره چند نفر باشین می تونین چونه اش رو اولش بزنین که تو بقیه پست ها بچه ها اشاره کردن که اعداد به ترکی چی میشه
    10- بعد از سفارت هم از هتل تا خود مرز باجگیران با آقا نظر رفتیم که بچه های هفته ی پیش معرفیش کرده بودن فوق العاده مرد خوب و خوش حسابیه . از عتل تا سفارت که ما رو مجانی برد چون گفت مسیر خونمون بودِ و با 40 منات از هتل تا باجگیران رفتیم که 10 منات صرفه جویی بود + کلی اطلاعات عمومی در مورد عشق آباد و ترکمن ها... شماره ی آقا نظر :
    +(993 65) 63 7427
    که می تونین به هتل بگید بهش زنگ بزنه! اگر هم خواستین تو شهر جایی برین اگه زیاد بودین بگین بیاد دنبالتون
    اگه سوالی راجع به مسافرت بود در خدمتم.
    ویرایش توسط saeidam : November 16th, 2012 در ساعت 03:02 PM

سلام
    همسر من همین الان کلیر شد خودم هم 12اکتبر کلیر شده بودم تاریخ مصاحبه 29 اگوست.از دوستان کسی هست زحمت پیک اپ ما رو بکشه لطفا پ خ بده.

Junior Member

برای مقطع فوق لیسانس پذیرش گرفتن در حالیکه یک فوق لیسانس هم دارم آیا rp لازم دارم برای مدارکم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidam نمایش پست ها
    کی برای ویزا اقدام کردن؟ 13 و 14 نوامبر هیچ کسی بدون کلیرنس همون جا ویزا نگرفت... حتی خانوم بدون سربازی رشته غیر حساس
    28آگوست و 18 سپتامبر...هر2 پزشک و سابقه ریچکت...کار دولتی هم داشتن( پزشک خانواده)
    بنظر میاد از سخاوتمندی سفارت کاسته شده

Junior Member

با سلام بر دوستان گرامی.

من امروز کلیر شدم و توی ایمیلی که برام فرستادن نوشتن که باید پاسپورت و پرینت ایمیل کلیرنس که برام فرستادن رو براشون بفرستم. خود آفیسر هم بهم گفته بود که فرم DS2019 هم باید برای پیک آپ ویزا ببرم. حالا یه سوالی که دارم اینه که من اون فیش ۱۶۰ دلار که توی سفارت پرداخت کردم رو انداختم دور (!) و یکی از دوستان بهم گفت که برای پیک آپ ویزا اون هم لازمه! می خواستم ببینم این طوری هست یا نه؟

یه خواهش دیگه هم که دارم اینه که جون مادرتون (!) این دیتابیس سفارت ترکمنستان رو تکمیل کنین، به خدا اطلاعاتش خیلی به درد دوستانی می خوره که می خوان تصمیم بگیرن کدوم سفارت برن. الان دیگه شاید باور کنین برای خودم نمی گم (!)، به خدا تکمیل کردنش کار دو دقیقه است. من آدرسشو یه بار دیگه اینجا می ذارم:

https://docs.google.com/spreadsheet/...na1ZiVmc#gid=0

با تشکر فراوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kharchang نمایش پست ها
    با سلام بر دوستان گرامی.

من امروز کلیر شدم و توی ایمیلی که برام فرستادن نوشتن که باید پاسپورت و پرینت ایمیل کلیرنس که برام فرستادن رو براشون بفرستم. خود آفیسر هم بهم گفته بود که فرم DS2019 هم باید برای پیک آپ ویزا ببرم. حالا یه سوالی که دارم اینه که من اون فیش ۱۶۰ دلار که توی سفارت پرداخت کردم رو انداختم دور (!) و یکی از دوستان بهم گفت که برای پیک آپ ویزا اون هم لازمه! می خواستم ببینم این طوری هست یا نه؟
    ...
    با تشکر فراوان
    سلام دوست عزیز
    DS2019 نیاز نیست، من خودم نفرستاده بودم. فقط پاسپورت، اون ایمیل و فیش رو فرستاده بودم. نگران فیش هم نباشید خیلی ضروری نیست. بهشون ایمیل بزنید و توضیح بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط kharchang نمایش پست ها
    با سلام بر دوستان گرامی.

یه خواهش دیگه هم که دارم اینه که جون مادرتون (!) این دیتابیس سفارت ترکمنستان رو تکمیل کنین، به خدا اطلاعاتش خیلی به درد دوستانی می خوره که می خوان تصمیم بگیرن کدوم سفارت برن. الان دیگه شاید باور کنین برای خودم نمی گم (!)، به خدا تکمیل کردنش کار دو دقیقه است. من آدرسشو یه بار دیگه اینجا می ذارم:

https://docs.google.com/spreadsheet/...na1ZiVmc#gid=0

با تشکر فراوان
    به به تبریک دوست عزیز..نه من واسه 12نفر پیگاپ کردم..فقط پاسپورتو خاست..واسه ویزای خودمم از اون شخص فقط پاسو خاسته بود..
    (من دیتبیسو پر کردما قبلا )

Junior Member

بچه ها سلام
    من 13 نوامبر مصاحبه داشتم ... واقعا سفر عالی بود به صدقه سری Apply abroad با دوستای خوبم آشنا شدم و سفر کاملا ایمن و برنامه ریزی شده ای داشتیم . 16 نفر بودیم و همگی approve شدیم اما همگی کلیرنس خوردیم و گفتن 2 هفته تا یک ماه دیگه بهتون ایمیل می زنیم .
    برای همگی آرزوی موفقیت می کنم .
    راستی بگم که شهر عشق آباد شهر فوق العاده زیبا ، تمیز و آرومی بود .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)