سلام

اگه تعداد دانشگاههای که می خواهید ثبت نام کنید زیاده بهترین روش برای کم شدن هزینه پست اینه که همه مدارک رو توی یه پاکت بذارید و برای یکی از دوستاتون توی امریکا بفرستید بعد اون دوستتون از اونجا برای دانشگاهها پست کنه.
من پارسال 12 تا دانشگاه ثبت نام کردم و همین کار رو کردم. همه مدارک رو برای دوستم توی امریکا فرستادم (البته بهتره مدارک هر دانشگاه را توی یه پاکت مجزا بذارید و آدرس فرستنده گیرنده هم بنویسید و همه اون پاکت ها رو توی یه پاکت بزرگتر بذارید که وقتی به دست دوستتون رسید راحت اونا رو دربیاره و پست کنه) کلا وزنش شد 2 کیلو و قیمتش هم 90 هزار تومن و دوستم هم برای دانشگاهها فرستاد که هزینه پست اونجا کلا $65 شد و 2 روزه هم به دست دانشگاهها رسید. (البته من پول رو تو پاکت گذاشته بودم اما این کار غیرقانونیه و من توصیه نمیکنم اما برای من جالب بود که پاکت من توی گمرک باز هم شده بود اما کاری با پول نداشتن در هر صورت به نظر من چون مبلغش زیاد نیست اگه با یه روش دیگه به دست دوستتون برسونید بهتره مثلا همین جا به خانوادش بدید یا بعدا که رفتید بهش بدید که یه موقع مدارکتون توی گمرک گیر نکنه) در کل با این روش برای من حدود 160 هزار تومن شد درصورتی که اگه می خواستم مستقیم برای دانشگاهها بفرستم 40*12 یعنی 480 هزار تومن میشد یعنی با این کار 320 هزار تومن به نفعم شد!

موفق باشید.