صفحه 13 از 101 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1010

موضوع: اطلاعات سفر به عشق آباد جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات کلی در ارتباط با سفر به عشق آباد - ترکمنستان

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsentaghavi1 نمایش پست ها
    دوست عزیز اطلاعات بسیار مفیدی بود. دوتا سؤال دارم. 1- این SEVIS fee payment را چگونه پرداختید و تایید آن چگونه بدست شما رسید. 2- من سن بالاتری از شما دارم و با اون روش برام امکان نداره. میخوام بدونم از باجگیران تا عشق آباد ماکسیمم چند ساعت وقت میگیره. دلیلی که میپرسم اینه که اگه شب قبل تو مهمانسرای باجگیران باشم و صبح زود شروع کنم به وقت 2 بعدازظهر میرسم؟ بازهم ممنون از همه مطالب که نوشتید.
    1- این SEVIS FEE رو از طریق یکی از سایت های صدور ویزا کارت اینترنتی به اسم delbari.com مبلغ معادل 200 دلار رو به حساب طرف ریختم و بعد اون با ویزا کارتی که داشت واسم پرداخت کرد و برگه تاییدیه اش رو برام ایمیل کرد. همین تاییدیه اینترنتی رو پرینت بگیری کافیه و نیاز نیست منتظر اصلش بمونی که یکی دو ماه طول میکشه بیاد دم در خونه.

2- ما :308 صبح لب مرز بودیم ولی 12:30 یا 1 ظهر بود رسیدیم دم در هتل. به طور کلی کار ریسکی ای هستش این کار چون لب مرز معلوم نیست چه اتفاقی بیافته. بعضی وقتا ترکمن ها بدجوری ایرانی ها رو سر کار میزارن که ممکنه چندین ساعت معطل بشید. تازه ممکنه گیر های الکی بدن مثلا اون روزی که ما رفتیم یه آقای ایرانی مدیرعامل شرکت چیتوز هم بود که بهش گیر دادن گفتن تو هروئین غورت دادی و باید بازداشت بشی که بنده خدا تا اومد حالیشون کنه که عکسی که افتاده عکس گردنبندش بوده نه هروئین تو معدش! کلی زمان برد و اگر یه ترکمن ایرانی به دادش نرسیده بود حتی ممکن بود دستگیر هم بشه. در ضمن ون های دولتی که گفته میشه یکی دو تا بیشتر نیستن و خود ما 1 ساعت نشستیم تا ون بیاد. در کل میشه گفت که میرسید ولی با اضطراب زیاد. من خودم اهل ریسک نیستم و همیشه زودتر از موعد سر قرار حاظر میشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza85 نمایش پست ها
    1- این SEVIS FEE رو از طریق یکی از سایت های صدور ویزا کارت اینترنتی به اسم delbari.com مبلغ معادل 200 دلار رو به حساب طرف ریختم و بعد اون با ویزا کارتی که داشت واسم پرداخت کرد و برگه تاییدیه اش رو برام ایمیل کرد. همین تاییدیه اینترنتی رو پرینت بگیری کافیه و نیاز نیست منتظر اصلش بمونی که یکی دو ماه طول میکشه بیاد دم در خونه.

2- ما :308 صبح لب مرز بودیم ولی 12:30 یا 1 ظهر بود رسیدیم دم در هتل. به طور کلی کار ریسکی ای هستش این کار چون لب مرز معلوم نیست چه اتفاقی بیافته. بعضی وقتا ترکمن ها بدجوری ایرانی ها رو سر کار میزارن که ممکنه چندین ساعت معطل بشید. تازه ممکنه گیر های الکی بدن مثلا اون روزی که ما رفتیم یه آقای ایرانی مدیرعامل شرکت چیتوز هم بود که بهش گیر دادن گفتن تو هروئین غورت دادی و باید بازداشت بشی که بنده خدا تا اومد حالیشون کنه که عکسی که افتاده عکس گردنبندش بوده نه هروئین تو معدش! کلی زمان برد و اگر یه ترکمن ایرانی به دادش نرسیده بود حتی ممکن بود دستگیر هم بشه. در ضمن ون های دولتی که گفته میشه یکی دو تا بیشتر نیستن و خود ما 1 ساعت نشستیم تا ون بیاد. در کل میشه گفت که میرسید ولی با اضطراب زیاد. من خودم اهل ریسک نیستم و همیشه زودتر از موعد سر قرار حاظر میشم.
    ساعت رو بد تایپ کرده بودم تو پست قبلی. اصلاح میکنم:
    2- ما 8:30 صبح لب مرز بودیم...

دوست عزیز ممنون از توضیحاتتون
    ببخشید صبح ساعت چند از قوچان سوار تاکسی به مقصد باجگیران شدید؟

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

13- دم در سفارت میرید جلوی شیشه بعد دربونای هیکل درشت سفارت بهتون میگن برید کنار پلیس بایستید و بعد تک تک اشاره می کنن بیاید برید تو و بعد از بازرسی بدنی میفرستنتون اتاق انتظار و بعدش هم به ترتیب شماره صداتون میکنن میرید مدارکی که دارین و 160 دلار پول رو تحویل میدید به یه پنجره ای. بعدش میرید تو اتاق با یه خانومی مصاحبه می کنید از پشت شیشه. انقدر این خانوم مهربون بود و احوال پرسی و خوش و بش کرد که استرس مصاحبه کاملا از بین رفت و فقط سه سوال پرسید.1- چرا میری این دانشگاه؟ 2- بعد دکترا چیکار میخوای بکنی؟ 3- زمینه کاریت چیه؟ که سرجمع 5 دقیقه هم نشد و بعدش گفت فعلا همه چیز خوبه و شما 10 روز دیگه ایمیل بزن.
    پس آفیسر عوض شده!

قبلا آقای Fadi Haddad بود اما الان شده خانم Aleta Kovensky

http://turkmenistan.usembassy.gov/key-personnel.html
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Junior Member

بچه‌ها مرز تا ساعت چن بازه؟ من شاید تا ظهر مثلا ساعت ۱۲ یا ۱ مدارکم جور نشه، بد بخوام اون موقع از مشهد راه بیفتم می‌شه خوب خوب برم ۳ ساعت یا ۲ ساعتو نیم جای مرزم یعنی‌ ساعتهای ۳ یا ۴ظهر دیر نیست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IT - Cleveland State

نقل قول نوشته اصلی توسط Imeh نمایش پست ها
    بچه‌ها مرز تا ساعت چن بازه؟ من شاید تا ظهر مثلا ساعت ۱۲ یا ۱ مدارکم جور نشه، بد بخوام اون موقع از مشهد راه بیفتم می‌شه خوب خوب برم ۳ ساعت یا ۲ ساعتو نیم جای مرزم یعنی‌ ساعتهای ۳ یا ۴ظهر دیر نیست؟
    مرز تا ساعت 5:30 ما که میشه 6:00 اونا بازه و میتونید تردد کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط abc#def نمایش پست ها
    مرز تا ساعت 5:30 ما که میشه 6:00 اونا بازه و میتونید تردد کنید.
    من فکر می کنم مرز اونا تا 5 بیشتر باز نیست. چون ما 5:10 به وقت ترگمنستان رسیدیم داشتن میرفتن ولی مرز خودمون تا 5:30 بازه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_123 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از توضیحاتتون
    ببخشید صبح ساعت چند از قوچان سوار تاکسی به مقصد باجگیران شدید؟
    سلام
    ببینید قوچان تا باجگیران بر اساس گفته آقای راننده 80 کیلومتره و از اونجایی که جاده خیلی خلوته راننده ها با کمتر از 120 کیلومتر در ساعت نمیرن این راهو. که میشه 40 دقیقه راه. شما در بدترین حالت بگیر 1 ساعت. حالا خودتون حساب کنید من ساعت چند سوار تاکسی شدم. فکر کنم 7:30 بود.

Member
    رشته و دانشگاه
    IT - Cleveland State

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseini_m نمایش پست ها
    من فکر می کنم مرز اونا تا 5 بیشتر باز نیست. چون ما 5:10 به وقت ترگمنستان رسیدیم داشتن میرفتن ولی مرز خودمون تا 5:30 بازه
    من با نهاد رئیس جمهوری که دوشنبه صحبت می کردم گفت که جدیدا اونا تا 6:00 خودشون بازن، می گفت ولی ما بازیم تا 6:30 خودمون. حالا شما واسه احتیاط به نظرم هر چی زودتر بری بهتره

نقل قول نوشته اصلی توسط bae نمایش پست ها
    سلام! دوستان یه سوال! اینجوری که من فهمیدم اگه دعوتنامه داشته باشیم ویزای ترکمنستان یه روزه صادر می شه. این درسته؟ یعنی دعوتنامه رو ببریم سفارت همون روز ویزا رو میده؟
    بچه ها کسی جواب این سوالو نمیدونه؟
    Good luck for all...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)