صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: مهمترین توصیه های بچه هایی که پذیرش گرفته اند به بچه های جدید!

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض مهمترین توصیه های بچه هایی که پذیرش گرفته اند به بچه های جدید!

سلام
    در جاهای مختلف فروم بچه ها براساس تجربیاتشون یک سری توصیه هایی رو به بچه هایی که تازه می خوان Apply کنند ذکر می کردند. با توجه به اهمیت این موضوع و همچنین طبقه بندی بهتر تجربیات, از دوستانی که امسال موفق شدند خواهش می کنم مهمترین توصیه هاشون را اینجا ذکر کنند.
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهمترین توصیه های بچه هایی که پذیرش گرفته اند به بچه های جدید!

خيلي موضوع خوبي ايجاد كرديد.
    من يه پيشنهاد دارم. بهتره مراحل پروسه‌ اپلاي رو اينجا ليست كنيم. با تجربه‌ها بيان و توصيه‌ها و پيشنهاداشونو براي هر مرحله بدن. اين رو براي اين مي‌گن كه ممكنه يكي با ديدن اين ليست چيزي به ذهنش برسه كه بدون ديدن اون ممكن بود يادش نياد.
    مثلاً:
    تماس با اساتيد
    فرستادن مدارك
    پيگيري رسيدن مدارك
    پيگيري جواب دانشگاه
    پيگيري از استاد در مورد فاند
    .....
    البته اگه اين طوري موضوعات خيلي زياد شد، مي‌شه موضوعات كلي‌تري مطرح كرد. با دسته بندي كردن موضوعات بحث خيلي منسجم تر مي‌شه.

me_f
    Guest

سلام

من یه نکته به ذهنم میرسه که خودم نمیدونستمش و باش مواجه شدم

سعی کنید حتما اول application آن لاین رو submit کنین بعد مدارکی که باید پست کنین، برسه اونجا! من یه دانشگاهی که میخواستم اپلای کنم، استادی که باش در تماس بودم، گفته بود که بت application fee waiver میدم، منم فرستادم مدارکو به امید اینکه ازش بگیرم code fee waiver رو! اما از بد شانسی من رفته بود یه کشور دیگه کنفرانس، دیر دیده بود ایمیل منو، خلاصه من وقتی آن لاین سابمیت کردم که مدارکم چند روز قبلش رسیده بود!! بعد سر این ماجرا، یه سری مشکلات برام پیش اوند که من مجبور شدن، toefl report رو دودباره بفرستم براشون! خانمه که مسول آموزش بود، میگفت علتش اینه که اول ریپورتت رسیده دست ما بعد سابمیت کردی!!

خلاصه برای اطمینان این موضوع رو در نظر بگیرید

Barcelona
    Guest

به نظر من email زدن مهم نيست. recommendation هم همين طور. همين طور كم شدن نمره ي Verbal تاثير منفي نداره. فقط CV خودت مهمه.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

ارتباط با استاد وemail مهمه. recomm مهمه نمره verbal مهم نيست. اينو من از هر كسي كه تو آمريكا پذيرش گرفته شنيدم. cv خيلي مهمه.اما اون طوري كه من شنيدم وقتي cv فرستاده مي شه نكته مهم و تاثير گذار اولويت بندي كارهاتونه. اگه براي يه دانشكده تو زمينه نانو متريال apply مي كنيد و حالا يه مقاله در زمينه ساخت الياف داريد خيلي نياز نيست highlightesh كنيد. يه كنفرانس تو زمينه نانومتريال اونطوري كه شنيدم اهميتش خيلي زيادتره(تو اين apply خاص)
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Barcelona
    Guest

من كه email هام نتيجه ي درستي نداشت. ارديبهشت عزيز هم اين رو تاييد مي كنه. recom درست حسابي هم نداشتم. ولي reject نشدم. جايي هم كه دارم مي رم استاده خودش بهم email زد كه مداركتو ديدم. كارت بهم مي خوره. verbal ام هم افتضاح بود.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

خوب ها:

-پیدا کردن استاد و اطمینان از فاند حتی الامکان
    - داشتن رزومه قوی و رسمی تا آخرین لحظه اپلای
    - انتخاب دانشگاه های مناسب واسه خودتون در رنک های بالا-متوسط و یه نمه پایین تر و در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی که بعد پشیمون نشید
    - تافل و جی ار یی خوب دو المان برای فرار از اما و اگرها (معدل رو دیگه نمیشه کاریش کرد)
    - پارالل انجام دادن امور زندگی بدون توجه به نتیجه اپلای و ویزا
    - سبک سنگین کردن رفتن یا نرفتن
    - زمینه تحقیقات پیشرفته تر تا ارزش رفتن بیشتر باشه
    - مشورت با این کاره ها در تک تک مراحل- که یک نکته تغییر جهت زندگی
    - نوشتن SOP مناسب و با دقت
    - داشتن روحیات اکادمیک و تحصیلی در کل پروسه اپلای- عاملی مهم برای خسته نشدن
    - ترجمه همزمان چند سری از مدارک- صرفه جویی زمانی و هزینه ها
    - حس بلند پروازی (البته در کشیدن چک توصیه نمیشه زیاد-اینجا اشکالی نداره)
    - مشاهده کل مسیر اپلای و ویزا روی کاغذ و بعد شرووع- استفاده از تابلوهای راهنمایی و رانندگی-رعایت سرعت ها و دست اندازها- تو خاکی نزدن- و ... فقط در اینجا سبقت از چپ و راست مجاز هستش
    -کمک به دیگران در این راه و شمول honesty pay

بدها:
    - داشتن غلط های زیاد و اشتباهات نگارشی در ایمیل به اساتید- ایمیل های طولانی و بدون رزومه
    - هماهنگ نکردن همیشگی با دارنده کردیت کارد بطوریکه مثلا ارسال گزارش نمرات تافل و جی ار یی on hold نشه
    - توصیه نامه ها اشتباه در پاکت های مربوط به دانشگاه های دیگه- توصیه نامه های کلیشه ای- توصیه نامه ای دیر ارسال شده
    - خسته شدن و نا امیدی در پروسه اپلای - ویزا-کلیرنس و ...... و نداشتن اعتماد به نفس
    - اپلای کردن با سطح زبان کمتر از upperintermediate
    - اکتفا کردن به حرف فقط یک استاد و دانشگاه
    - اپلای کردن و فرستادن مدارک ناقص بعد از دد لاین ها
    - اطلاع یافتن عامه- فامیل- همکاران که در حد کمک نیستند بلکه استرس ایجاد میکنند
    - یافتن رفتن بعنوان تنها راه زندگی بهتر
    - شرکت در لاتری (برای سفارتخونه های بهانه گیر)-(من که شرکت کردم دوبار مشکلی هم نبود)
    - اپلای نکردن در دانشگاه های بالا از ترس رقیب

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط Ayia Napa
    من كه email هام نتيجه ي درستي نداشت. ارديبهشت عزيز هم اين رو تاييد مي كنه. recom درست حسابي هم نداشتم. ولي reject نشدم. جايي هم كه دارم مي رم استاده خودش بهم email زد كه مداركتو ديدم. كارت بهم مي خوره.
    ببينيد من نگفتم هركس recomm درست حسابي نداشته باشه يا email نزنه reject مي شه. عرض كردم خيلي تاثير گذاره. من خودم دانشگاه سنگاپور ( يه مدت جوونيام!) كه مي خواستم apply كنم استاد مربوط به زمينه تحقيقاتي مورد نظرم خيلي كمك كرد چه تو ايجاد يك ديد مناسب و چه به برنامه ريزي من.
    از خيلي ها هم شنيدم كه بابا اين استاد كه روبات نيست كه. اونم بايد يه جوري با شما حال كنه از زمينه شما خوشش بياد. بهتر نيست كه خودتون مستقيما بگيد چي كارا كرديد يا اگر كاري نكرديد علاقه منديتونو بگيد؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

saeede83
    Guest

ایمیل زدن رو زود شروع کنین (اوایل مهر ماه)، بعضی وقتا دیر فرستادن باعث می شه به خاطر حجم زیاد استاد ها ایمیل های شما رو نخونن.
    روی نمرات زبانتون وقت بذارین. اگه وربال کم شدین هم پذیرش می تونین بگیرین اما نمره بالای وربال پذیرش خوب برای شما رو تضمین می کنه.
    مهم نیست که از اساتید خفن ریکام بگیرین. از کسی بگیرین که می دونین براتون وقت می ذاره و خوب می نویسه

Senior Member

باگ های اپلای:
    1. دیر ایمیل زدن به استادا
    2. گوش کردن به حرف اونایی که میگن وربال مهم نیست.
    3. دیر سابمیت کردن مقاله ها که جوابش تا موقع اپلای نیاد.
    4. ترسیدن از دانشگاه های بالا و اپلای نکردن.
    5. خیلی بزرگ کردن قضیه به خصوص موقع ویزا و کلیرنس.
    اینا 100 درصد باعث error نمیشن و ممکنه در مورد همه صدق نکنن. ولی تجربه من میگه مهمن.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)