صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: مهمترین توصیه های بچه هایی که پذیرش گرفته اند به بچه های جدید!

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : مهمترین توصیه های بچه هایی که پذیرش گرفته اند به بچه های جدید!

یه مورد دیگه ای که بهتره بهش توجه کنین recom گرفتنه، دانشگاه هایی که می خواین اپلای کنین رو از قبل مشخص کنین و با یک لیست مشخص برین سراغ استاد هاتون (ترجیحا زود برین، چون در فصل اپلای سرشون شلوغ می شه و ممکنه دیگه قبول نکنن برای شما بنویسن یا بیفتین آخر صف و اذیت بشین). اگه دائم دانشگاه هاتون رو عوض کنین و دوباره برین سراغ استاد ممکنه خوششون نیاد (من یکی که خیلی سر این موضوع اذیت شدم، بعضی از استاد ها بیشتر از 2 ماه ظول کسید تا برام ریکام بنویسن و نزدیک ددلاین هر دانشگاه که می شد باید می رفتم یاد آوری)
    ضمنا به استادتون بگین که چه چیزایی رو می خواین براتون بنویسه (اگه شاگر اول هستین بگین براتون بنویسن) یا نقاط قوتتون رو در رزومه bold کنین و بهشون بدین. همیشه اونا حافظه خوبی ندارن.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    خوب ها:
    - تافل و جی ار یی خوب دو المان برای فرار از اما و اگرها (معدل رو دیگه نمیشه کاریش کرد)
    بدها:
    - اپلای کردن با سطح زبان کمتر از upperintermediate
    حالا که قراره اینجا بشه محل جمع آوری نکات ، پس بهتره دقیق نصیحت کنیم ...

1. این همه توی فروم بچه ها گفتند و شواهدش رو هم دیدیم که تا حد خیلی زیادی GRE بالا مخصوصآ توی verbal معدل رو می تونه کمرنگ کنه ... همینطوری مقاله های درست و حسابی ... پس همیشه یه راهی برای اینکه معدل رو یه کاریش کنی هست ! ... امید الکی دادن با واقع بینانه حرف زدن فرق داره به نظر من ! ( به نظر من در مورد معدل بهتره زیاد حساس نشد ... دانشگاه های رنک زیر 10 تمام معیارها رو دقیق می سنجند اونم بخاطر level بالای applicantهاشون هست .. )

2. خیلی ها با سطح زبان intermediate هم تونستن یه نمره pbt 550 بگیرن و بتونن اپلای کنن ... اینکه بخوایم برای بچه ها سطح زبان تعریف کنیم هم به نظر من اشتباهه و الکی بچه ها رو دلسرد می کنه ... فقط کسی که intermediate ه باید بیشتر مراقب تافلش باشه ... تمرین بیشتر می خواد ! ... کسی هم که advanced داره می خونه تضمین نمی شه که بالای 100 یا 600 بشه ... !

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

to some14Myself:

درسته واقعا نمیشه سطح زبان تعریف کرد- زبان انگلیسی شرووع داره با am , is, are اما انتها نداره
    شما ملاکت نمره 550 هستش-خب ایرادی نداره- 550 رو اره خیلی ها میتونند با سطح متوسط بگیرند و خیلی ها هم نه
    من منظورم از نمره تافل دیگه این روزها بالای 580 هستش که فکر نکنم با زبان متوسط بشه گرفت (یعنی با آمار بالا)

در مورد intermediate هم که حرفمون یکی هستش- شما میگید فقط یه کم تمرین بیشتر میخواد-خب -تمرین بیشتر واسه کسی که intermediate هستش میشه همون upperintermediate - قدیمی ها میگند چو 100 آید 90 هم پیش ماست

موضوع تاپیک هم داره میگه: توصیه های کسایی که این راه رو رفتند- و این توصیه های من بود - حالا شاید یکی هم بیاد بگه نه من با elementry نمره 100 گرفتم

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    سلام

to some14Myself:

درسته واقعا نمیشه سطح زبان تعریف کرد- زبان انگلیسی شرووع داره با am , is, are اما انتها نداره
    شما ملاکت نمره 550 هستش-خب ایرادی نداره- 550 رو اره خیلی ها میتونند با سطح متوسط بگیرند و خیلی ها هم نه
    من منظورم از نمره تافل دیگه این روزها بالای 580 هستش که فکر نکنم با زبان متوسط بشه گرفت (یعنی با آمار بالا)

در مورد intermediate هم که حرفمون یکی هستش- شما میگید فقط یه کم تمرین بیشتر میخواد-خب -تمرین بیشتر واسه کسی که intermediate هستش میشه همون upperintermediate - قدیمی ها میگند چو 100 آید 90 هم پیش ماست

موضوع تاپیک هم داره میگه: توصیه های کسایی که این راه رو رفتند- و این توصیه های من بود - حالا شاید یکی هم بیاد بگه نه من با elementry نمره 100 گرفتم
    ... حالا شد ! ...

چونکه توی اپلای کردن انتظارات فردی آدم می آد وسط به نظر من بهتره برای هیچ کدوم از موارد مثل معدل و نمره های زبان حد پایین و بالا تعریف نکنیم ...
    یکی با تافل 70 کارش راه می افته ، یکی هم مثل من یه دانشگاه پیدا می کنه که برای هر کدوم از skillها جداگانه معیار مینیمم 26 رو گذاشته ...
    حالا کسی که زیاد وارد این داستان ها نشده و دلش رو به یه دانشگاه خوش کرده که زبان 70 می خواد با خوندن این توصیه از همون یه دونه هم دلسرد می شه ، سیاوش جان ... درسته که این تجربه شما بوده اما شما تجربه های دیگه رو هم دیدین ، بهتره تجربیاتمون رو با چیزی که دیدیم ادغام کنیم و یه توصیه مناسب تر بنویسیم ! ...

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

to some14:

دقیقا-
    همینجا هم به بچه هایی که دارند این تاپیک رو میخونند میگم دقت کنند اینها بیشتر بر اساس تجارب اون شخص هستش و دیگه برداشت ها و استفاده ازین ها با قضاوت و کاربرد خودتون-همونطور که مهین هم نظرش رو درمورد کیس خودش میدونه
    Asman روز اول نظرش این بود که اصلا قفل بشه این تاپیک تا conflict نظرات پیش نیاد-والا ممنون که باز شد تاپیک- دوما با علم به اینکه بچه ها تجربه خودشون رو میگند دیگه میشه انتظار داشت که جمع اضداد پیش نیاد ...........

Senior Member

دوستانی که امسال پذیرش گرفتند می شه یه راهکار بهینه (هر کس بر اساس تجربه خودش) برای پروسه بعد از اومدن نتایج پذیرش بگن. مثلا فرض کنید یه نفر امروز فهمید ار دانشگاهی در آمریکا پذیرش با فاند گرفته ، بعدش چه pitfall هایی ممکنه پیش بیاد؟ راهکار بهینه چی هست در پروسه های بعدی...؟

بچه هایی که امریکا اقدام می کنن، شاید بد نباشه که قبل از انتخاب نهایی دانشگاه، چک کنند که deferring policy دانشگاه چه جوریه.آیا defer میشه کرد یا وضعیت فاند چه جوری میشه و ...(اصولا در قسمت FAQ در سایت دانشکده توضیح میدن)
    همچنین به تاریخ شروع ترم ها هم توجه کنید. مثلا بچه هایی که هنوز مشغول به تحصیل هستند، اگه ترمشون اگوست شروع بشه، احتمالا اون آخرا برای کارهای فارغ التحصیلی (به خصوص آقایون که کارهای نظام وظیفه هم دارند) خیلی وقتشون تنگ خواهد بود.

نمره GREوربال رو دسته کم نگيرين، من 340 شدم و چند جا خیلی ضرر کردم، خيلی اضافی نميخاد روش وقت بگذارين اما بی خيالش هم نباشين. در ضمن از هيچی هم نترسين،تکیه تون به خدا باشه، کار نشد نداره.

Barcelona
    Guest

زياد به جواب استادا اعتماد نكنيد. دانشگاهايي apply كنيد كه زياد به نمره ي GRE و Toefl گير نباشن. قبل از apply بدونين دارين كجا apply مي كنين. خيليا اول apply مي كنن بعد پذيرش مي گيرن بعد تازه نگاه مي كنن ببينن كجا مي خوان برن. اونايي كه سربازي دارن حتما الان پاسپورت بگيرن. بعدا خيلي سخت ميشه و كلي اعصابتون خورد ميشه. حتما سعي كنين گروهي apply كنين. اين طوري هم پروسه جالب تر ميشه هم مي تونين تو نوشتن چيزايي مثل SOP به هم كمك كنين هم اعصابتون خورد نميشه و به هم روحيه مي دين. خلاصه اين تجارب ما بود.

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

به هیچ وجه به Recommendation استادتون اعتماد نکنید!
    حتما از متن ریکام مطمئن بشید. اگه استادتون بصورت نامه دربسته بهتون تحویل داد حتما یکی اضافه بگیرید و بعدا درش رو باز کنید تا از متنش مطمئن بشید. برای دانشگاههای امریکا چون Online هست باید مواظب باشید که یه موقع ضرر نکنید!
    من پذیرش چندتا دانشگاه رو از دست دادم فقط به این دلیل که بیش از حد به استادم اعتماد کردم. استادی که ازش پروژه رو 20 گرفتم و یه مقاله بین الملی هم به اسم اون فرستادم که حتی %10 کار هم مال اون نبود! و در کل تحصیلم هم از گل بهش نازک تر نگفته بودم اما متاسفانه اون برام یه ریکامی نوشت که دشمنم هم برام نمی نوشت!!! و چون Online فرستاده بود متاسفانه خیلی دیر متوجه شدم!
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)