درود بر همه دانش دوستان

مدتی بود که تو فکر ایجاد این تاپیک بودم ولی متاسفانه فرصتش پیش نیومده بود و کم کم داشتم فراموش میکردم (فکر می کنم حدود 2 ، 3 ماه قبل توی یکی از نوشته هام توی فروم قولش رو داده بودم) امروز با خوندن تاپیک "یادگیری لغات GRE به کمک حافظه تصویری" کاری که مدتهاست در فکر انجام دادنش هستم برام یادآوری شد.
مطالبی که قرار توی این تاپیک باشه اول در مورد NLP و شناخت تفاوت بین آدم هاست و بعد از اون بررسی روشهای درست یادگیری برای آدمهای متفاوت. این موضوع خیلی مهمه که بدونیم همه روشها برای همه انسانها درست جواب نمیده ولی با دسته بندی کلی و شناخت میشه به راه حل های خوبی دست پیدا کرد.
مثلا بعضی دوستان در همون تاپیک "یادگیری لغات GRE به کمک حافظه تصویری" لطف کردن و تصاویری رو که خودشون برای لغات ساختن رو عنوان کردن تا بقیه هم استفاده کنند؛ اما همه اینها فقط میتونه به عنوان ایده و نمونه استفاده بشه و هر کسی باید خودش با تصویر ذهنی خودش اون لغت رو به حافظه بسپره و حتی ممکنه یک نفرصرفا با تصویر سازی نتونه این کار رو انجام بده! (منظور من دقیقا همون ضرب المثل معروف که بیاییم ماهی گیری یاد بگیریم) پس هر کسی باید بتونه بهترین روش رو برای خودش پیدا کنه.

آماده هستید؟! پس با ما باشید تا اسرار وجودی خودتون رو کشف کنید! ;D (اینم از اون جمله های تبلیغاتی بود که همه رو به سمت خودش جذب میکنه)

همه مطالبی که قصد دارم اینجا عنوان کنم منبع بخصوصی نداره و حتی بعضاَ از نتیجه گیریها و حاصل تجربیات خودمه. البته بعضی از مطالبی رو که قبلا جمع آوری کردم، متاسفانه الان منبع اونها رو نمی دونم ولی سعی میکنم تا حدممکن منابع ذکر بشه. (توی خیلی از وبلاگها هم که آدم نمی دونه منبع اصلی کدومه و کپی کدومه)