صفحه 9 از 135 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafaa747 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی تون! ولی میشه بگید منظور از داشتن پرونده چیه؟ یعنی مثلن من برای گذاشتن وثیغۀ خروج از کشور گذرم به وزارت علوم افتاده و توی سایت نشا مدارکی آپلود کردم و در آینده هم برای ارز دانشجویی اقدام میکنم. آیا این یعنی من توی وزارت علوم پرونده دارم؟
    مرسی
    وقتی پدرم بار اول برای تایید گواهی اشتغال به تحصیلم به وزارت خارجه مراجعه کرده بود، بهش یک شماره دادن، بار دوم که برای پرس و جو در مورد تمدید پاسپورت رفت، بهش گفتن پرونده دارین؟ بعد مسوولش اسم منو تو سیستمش زد و گفت بله شما پرونده دارین. در ضمن من جهت وزارت خارجه گفتم این مساله رو وزارت علوم رو دقیقا نمیدونم که خوب البته تمدید پاسپورت ربطی به پرونده ی وزرات علوم نداره .

Member Mostafaa747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Management

نقل قول نوشته اصلی توسط more نمایش پست ها
    وقتی پدرم بار اول برای تایید گواهی اشتغال به تحصیلم به وزارت خارجه مراجعه کرده بود، بهش یک شماره دادن، بار دوم که برای پرس و جو در مورد تمدید پاسپورت رفت، بهش گفتن پرونده دارین؟ بعد مسوولش اسم منو تو سیستمش زد و گفت بله شما پرونده دارین. در ضمن من جهت وزارت خارجه گفتم این مساله رو وزارت علوم رو دقیقا نمیدونم که خوب البته تمدید پاسپورت ربطی به پرونده ی وزرات علوم نداره .
    بله حق با شماست من اشتباهن وزارت علوم برداشت کرده بودم، که شما گفته بودین وزارت امور خارجه

سلام دوستان قرار بود من بعد از گرفتن پاسپورت نتیجه قطعی رو اینجا بذارم. بلاخره پاسپورت من تعویض شد،البته با کمی دردسر همونطور که قبلا گفتم در صورتی که در وزارت امور خارجه پرونده دانشجویی داشته باشید پاسپورت براتون به طور رایگان تعویض میشه، و خوب دقیقا همینطور هم بود و ما برای تعویض پاسپورت هزینه ای پرداخت نکردیم که از عجایب هست!!!! و یک خبر خوشحال کننده تر اینکه این پاسپورت ظرف مدت چند دقیقه !!!!! صادر میشه و ضمنا پاسپورت تمدید نمیشه بلکه تعویض میشه، دقیقا مثل پاسپورت های دیگه. در پاسپورت قدیمی هم فقط صفحه ی اطلاعات شخصی یعنی صفحه ی اول و دوم و صفحه ی آخر سوراخ میشه و صفحه ی ویزا دست نمیخوره، پس جای نگرانی نیست، اعتبارش هم همون ۵ سال هست، دقیقا مثل بقیه پاسپورت ها.فقط دوستان یک توصیه اکید اینکه حتما با مدارک کامل مراجعه کنید و از همه مهم تر حتما اطلاعات پاسپورت جدید رو با قدیم چک کنید تا هیچ گونه اشتباهی صورت نگرفته باشه اسپل اسم ها تاریخ تولد و محل تولد رو دقیق چک کنید، چون سر همین موضوع و این اشتباهات برای من ۳ بار پاس تعویض شد. البته برای اصلاح این موارد هم اصلا باهاتون خوب بر خورد نمیکنن و سعی میکنن شمارو دست به سر کنن که ما خودمون مرجع هستیم وقتی میگیم این قبوله یعنی قبوله ولی زیر بار نرید، چون همونطور که میدونید کوچکترین اختلاف پاس جدید با قدیم، میتونه اینجا براتون درد سر ساز شه.
    و اما مدارکی که از ما گرفتن:
    ۱- اصل شناسنامه به همراهه کپی
    ۲- اصل کارت ملی به همراه کپی
    ۳- اصل کارت پایان خدمت یا معافیت یا هر چیزی که به این گزینه مربوطه
    ۴- دو قطه عکس جدید ۶*۴
    ۵- یک مدرکی که شرایطه اقامتیتون رو نشون بده که من یک گواهی اشتغال به تحصیل فرستاده بودم
    ۶- یک سری فرم هم هست که خوب ما هیچ جوری نتونستیم روی سایت وزارت خارجه پیداش کنیم، ولی خوب پدرم اونجا جای من پر کرد.
    خوب امیدوارم که این اطلاعات مفید بوده باشه براتون

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام دوستان قرار بود...
    ۴- دو قطه عکس جدید ۶*۴
    ۵- یک مدرکی که شرایطه اقامتیتون رو نشون بده که من یک گواهی اشتغال به تحصیل فرستاده بودم
    ۶- یک سری فرم هم هست که خوب ما هیچ جوری نتونستیم روی سایت وزارت خارجه پیداش کنیم، ولی خوب پدرم اونجا جای من پر کرد.
    خیلی لطف کردین
    من چندتا سوال دارم ازتون
    ما که قراره شناسنامه مون رو ببریم با خودمون ...اما ایران بهش نیاز دارن..باید مجدد پست کنیم ایران؟ مشکلی در پست کردنش نیست؟
    و یا زمانی که پاس رو دادن چطور تحویل گرفتینش، پدر براتون پست کردن؟
    شما چقدر مونده به پایان تاریخ انقضای پاس اقدام کردین؟
    ممنونم از اطلاعاتتون
    دوستان عزیزی که برای روادید دانشجویی کانادا اقدام کردید ، لطفا اطلاعاتتون رو در جدول وارد بفرمایین، با این کار به دوستان دیگه کمک می کنید تا با مقایسه شرایط استرس کمتری داشته باشند .
    " کاش یه بارم به جای کمک گرفتن به فکر کمک کردن باشیم"

Senior Member aypar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics- photonics

من پاسم 3 سال از اعتبارش مونده بود رفتم اداره گذرنامه (تو شهر خودمون)که تمدیدش کنم. اول قبول نکرده بودن اما در مراجعه دومم که نامه درخواست تعویض پاسپورتو تایپ کرده بودم قبول کردن که پاس باطل کنند و جدیدشو برام صادر کنن. بعد اداره گذرنامه یک نامه بهم داد بردمش پلیس +10 و پاسپورتو باطل کردن واسه جدیدش درخواست دادم. من سه شنبه مدارکمو کامل دادم به پلیس+10 چهارشنبه ش رفتم اداره گذرنامه گفتم که پاسم زودتر لازم هست زودتر صادر کنید. گفتن باشه برو شنبه بیا بگیر. اما با کمال تعجب همون فرداش یعنی پنجشنبه ظهر پاسمو پست واسم آورد. پاسم الان 5 سال اعتبار داره و ویزام پیک آپ شده اعتبارش 4 سال هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash86 نمایش پست ها
    خیلی لطف کردین
    من چندتا سوال دارم ازتون
    ما که قراره شناسنامه مون رو ببریم با خودمون ...اما ایران بهش نیاز دارن..باید مجدد پست کنیم ایران؟ مشکلی در پست کردنش نیست؟
    و یا زمانی که پاس رو دادن چطور تحویل گرفتینش، پدر براتون پست کردن؟
    شما چقدر مونده به پایان تاریخ انقضای پاس اقدام کردین؟
    ممنونم از اطلاعاتتون
    سلام من شناسنامه و کل مدارکم رو با خودم آورده بودم، و برای تعویض پاسپورت همراه پاسپورتم به یکی از دوستان دادم که برام ببره ایران و دوباره با خودش برگردونه، فکر میکنم این بهترین کاره، مدارک اصلی مثل شناسنامه پاسپورت و ... رو فکر نمیکنم بتونید پست کنید،پاسپورت رو مطمئنم،پس بهتره که بدید کسی ببره و دوباره برگردونه براتون.
    پاسپورت من تقریبا یک سال از اعتبارش مونده بود ولی از این جهت مشکلی نبوده.

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام من شناسنامه و کل مدارکم رو با خودم آورده بودم، و برای تعویض پاسپورت همراه پاسپورتم به یکی از دوستان دادم که برام ببره ایران و دوباره با خودش برگردونه، فکر میکنم این بهترین کاره، مدارک اصلی مثل شناسنامه پاسپورت و ... رو فکر نمیکنم بتونید پست کنید،پاسپورت رو مطمئنم،پس بهتره که بدید کسی ببره و دوباره برگردونه براتون.
    پاسپورت من تقریبا یک سال از اعتبارش مونده بود ولی از این جهت مشکلی نبوده.
    جسارتا یه سوال دارم جهت اطلاعات شخصی خودم، چرا از طریق سفارت پاکستان در امریکا اقدام نکردین؟
    دوستان میگفتن میتونیم به امریکا پست کنیم
    ممنون از پاسختون
    دوستان عزیزی که برای روادید دانشجویی کانادا اقدام کردید ، لطفا اطلاعاتتون رو در جدول وارد بفرمایین، با این کار به دوستان دیگه کمک می کنید تا با مقایسه شرایط استرس کمتری داشته باشند .
    " کاش یه بارم به جای کمک گرفتن به فکر کمک کردن باشیم"

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

سلام دوستان قرار بود من بعد از گرفتن پاسپورت نتیجه قطعی رو اینجا بذارم. بلاخره پاسپورت من تعویض شد،البته با کمی دردسر همونطور که قبلا گفتم در صورتی که در وزارت امور خارجه پرونده دانشجویی داشته باشید پاسپورت براتون به طور رایگان تعویض میشه، و خوب دقیقا همینطور هم بود و ما برای تعویض پاسپورت هزینه ای پرداخت نکردیم که از عجایب هست!!!! و یک خبر خوشحال کننده تر اینکه این پاسپورت ظرف مدت چند دقیقه !!!!! صادر میشه و ضمنا پاسپورت تمدید نمیشه بلکه تعویض میشه، دقیقا مثل پاسپورت های دیگه. در پاسپورت قدیمی هم فقط صفحه ی اطلاعات شخصی یعنی صفحه ی اول و دوم و صفحه ی آخر سوراخ میشه و صفحه ی ویزا دست نمیخوره، پس جای نگرانی نیست، اعتبارش هم همون ۵ سال هست، دقیقا مثل بقیه پاسپورت ها.فقط دوستان یک توصیه اکید اینکه حتما با مدارک کامل مراجعه کنید و از همه مهم تر حتما اطلاعات پاسپورت جدید رو با قدیم چک کنید تا هیچ گونه اشتباهی صورت نگرفته باشه اسپل اسم ها تاریخ تولد و محل تولد رو دقیق چک کنید، چون سر همین موضوع و این اشتباهات برای من ۳ بار پاس تعویض شد. البته برای اصلاح این موارد هم اصلا باهاتون خوب بر خورد نمیکنن و سعی میکنن شمارو دست به سر کنن که ما خودمون مرجع هستیم وقتی میگیم این قبوله یعنی قبوله ولی زیر بار نرید، چون همونطور که میدونید کوچکترین اختلاف پاس جدید با قدیم، میتونه اینجا براتون درد سر ساز شه.
    ۴- دو قطه عکس جدید ۶*۴
    یه جا یکی از دوستان نوشته بود که شناسنامه باید جدید باشه و شناسنامه قدیمی قبول نیست ! مال شما جدید بود؟ چون خود همون تعویض شناسنامه داستانی هست واسه خودش!
    واقعا توی چند دقیقه؟ حالا 1 روزه هم باشه ، عالیه !
    ما که مشمول هستیم و معافیت تحصیلی داریم باید چه مدرکی واسه معافیتمون نشون بدیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash86 نمایش پست ها
    جسارتا یه سوال دارم جهت اطلاعات شخصی خودم، چرا از طریق سفارت پاکستان در امریکا اقدام نکردین؟
    دوستان میگفتن میتونیم به امریکا پست کنیم
    ممنون از پاسختون
    ۱- به این دلیل که شنیدم خیلی دردسر داره و اونا خودشون اعلام کردن ما پستی قبول نمیکنیم و حالا یک عده به ضمانت خودشون اینکارو کردن و خوب شانسشون کارشون هم انجام شده، وگرنه واشینگتون میگه باید خود شخص حضوری پاس رو بیاره
    ۲- به خاطر اجتناب از هزینه زیادش،هم هزینه پست مدارک و هم هزینه صدور پاسپورت که شنیدم خیلی هم زیاده، حدوده ۴۰۰ دلار
    خوب با این تفاسیر شما باشین اینکارو نمیکنین؟؟؟ بدون هزینه یکی از دوستانم لطف کرد برام برد ایران،اونجا هم بدون هزینه پاسپورتم صادر شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    یه جا یکی از دوستان نوشته بود که شناسنامه باید جدید باشه و شناسنامه قدیمی قبول نیست ! مال شما جدید بود؟ چون خود همون تعویض شناسنامه داستانی هست واسه خودش!
    واقعا توی چند دقیقه؟ حالا 1 روزه هم باشه ، عالیه !
    ما که مشمول هستیم و معافیت تحصیلی داریم باید چه مدرکی واسه معافیتمون نشون بدیم؟
    والا جریان این شناسنامه جدید رو نمیدونم چیه، شناسنامه من همونی بود که از اول تولد داشتم با همون شناسنامه کارم انجام شد.
    بله دقیقا در عرض چند دقیقه انجام میشه، فقط حتما چک کنید که همه اطلاعات درست مثل پاس قدیم باشه، چون مال من به خاطر همین موضوع ۳ بار عوض شد
    من اصل کارت معافیت رو داده بودم، حالا برای شما نمیدونم هر مدرکی که به خدمت مربوطه اصلش رو بفرستید،بلاخره شما هم با یک مدرکی تونستید خارج شید از کشور دیگه همونارو بفرستید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)