صفحه 25 از 99 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

سلام

امکان انتقال درس های گذرانده شده از کشور دیگر به امریکا و ادامه تحصیل در آن مقطع در امریکا وجود دارد یا خیر؟ ممنون

Junior Member

سلام
    من برای ترم پاییز 2012 برای مستر پذیرش داشتم و الان کالیفرنیا هستم. فکر میکردم بعد از اومدن می تونم برای گرفتن فاند اقدام کنم تو همین داشنگاه. ولی الان مطمئن شدم که دانشگاه به اندازه کافی پول نداره. اینه که فک کردم ترنسفر کنم برای یه جای دیگه. نمی دونم دقیقن مراحل چیه؟ آیا باید مسیرای معمولی اپلای کردنو برم جلو یا ترنسفر قوانین دیگه ای داره؟ اممکانش هست واحدایی که اینجا گذروندمو قبول نکن؟ چه قد ممکنه بتونم برای مستر فاند بگیرم؟
    خیلی ممنون میشم اگه کسی قبلن این کارو کرده راهنمایی م کنه

Junior Member

سلام
    دوستان من یه سوال داشتم. آیا برای ترانسفر کردن استاد دانشگاه مقصد لازمه بدونه که من الآن تو یه دانشگاه دیگه مشغول تحصیل شدم؟ میتونم بهش اول کار نگم؟
    مرسی

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نقل قول نوشته اصلی توسط myparivash نمایش پست ها
    سلام

امکان انتقال درس های گذرانده شده از کشور دیگر به امریکا و ادامه تحصیل در آن مقطع در امریکا وجود دارد یا خیر؟ ممنون
    امکان انتقال یک سری از واحد ها وجود داره. اما بستگی به واحد و دانشگاه مبدا و مقصد و مقطع هم داره. بهترین کار پرسیدن از دانشگاه هست.

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

سلام دوستان
    من برای spring 2013 از یه دانشگاهی در آمریکا پذیرش با RA دارم ولی خیلی از دانشگاش خوشم نمیاد و رنک جالبی نداره. از طرفی الان تونستم از چند تا استاد قول پذیرش برای fall 2013 بگیرم، که هنوز اپلای نکردم و جواب قطعی نیومده. با توجه به اینکه پروسه اپلای و پذیرش قابل پیش بینی نیست، نمیخواستم این امکانی که الان برای spring دارم را از دست بدهم.
    میخواستم بدونم آیا امکان این هست که الان برای fall 2013 اپلای کنم و از طرفی به این دانشگاهی که پذیرش برای spring 2013 دارم بروم؟
    اگه جواب پذیرش برای پاییز سال بعد اومد، میتونم ترنسفر کنم؟
    استاد دانشگاه مقصد از این موضوع با خبر می شود؟ ایا ممکن است در صورتی که متوجه بشه عکس العمل نشون بده و فاندم را قطع بکنه؟
    در بدترین حالت دانشگاه و استاد دانشگاه اول چه کار می توانند بکنند؟
    خواهش میکنم زودتر به من جواب بدهید چون در مضیقه زمانی قرار دارم.

سپاسگذارم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rebellion نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای spring 2013 از یه دانشگاهی در آمریکا پذیرش با RA دارم ولی خیلی از دانشگاش خوشم نمیاد و رنک جالبی نداره. از طرفی الان تونستم از چند تا استاد قول پذیرش برای fall 2013 بگیرم، که هنوز اپلای نکردم و جواب قطعی نیومده. با توجه به اینکه پروسه اپلای و پذیرش قابل پیش بینی نیست، نمیخواستم این امکانی که الان برای spring دارم را از دست بدهم.
    میخواستم بدونم آیا امکان این هست که الان برای fall 2013 اپلای کنم و از طرفی به این دانشگاهی که پذیرش برای spring 2013 دارم بروم؟
    اگه جواب پذیرش برای پاییز سال بعد اومد، میتونم ترنسفر کنم؟
    استاد دانشگاه مقصد از این موضوع با خبر می شود؟ ایا ممکن است در صورتی که متوجه بشه عکس العمل نشون بده و فاندم را قطع بکنه؟
    در بدترین حالت دانشگاه و استاد دانشگاه اول چه کار می توانند بکنند؟
    خواهش میکنم زودتر به من جواب بدهید چون در مضیقه زمانی قرار دارم.

سپاسگذارم.
    ترنسفر کردن راحته و استاد دانشگاه مقصد هم اگه خبردار بشه مشکلی پیش نمیاد تازه باید از خداش هم باشه!
    ولی در مورد دانشگاه مبدا وقتی شما فاند گرفتید یعنی تعهد اخلاقی دارید و از نظر اخلاقی زیبنده نیست ولی از نظر قانونی مشکلی نداره.
    در بدترین حالت میتونند از شما دلخور بشن و کارای اداری ترنسفر رو با تعلل انجام بدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط mmsh81 نمایش پست ها
    ترنسفر کردن راحته و استاد دانشگاه مقصد هم اگه خبردار بشه مشکلی پیش نمیاد تازه باید از خداش هم باشه!
    ولی در مورد دانشگاه مبدا وقتی شما فاند گرفتید یعنی تعهد اخلاقی دارید و از نظر اخلاقی زیبنده نیست ولی از نظر قانونی مشکلی نداره.
    در بدترین حالت میتونند از شما دلخور بشن و کارای اداری ترنسفر رو با تعلل انجام بدن.

ممنون از پاسختون. خیلی مفید بود.

پس اینطور که من فهمیدم این کار هیچ ریسکی نداره و تاثیری تو نتیجه پذیرش نمیزاره. و من میتونم برای spring 2013 همین دانشگاه رو که پذیرش دارم رو برم و از اون طرف به طور موازی اپلای کنم. اگه جواب بهتری اومد که ترنسفر میکنم اگه نه که همین رو ادامه میدم. درسته؟
    اگه این دانشگاه هایی که الان می خوام اپلای کنم براشون بفهمن که من دانشجوی یه جا دیگه هستم تاثیری میزاره تو نتیجه پذیرش؟
    اصلا چه قدر احتمال داره که بفهمن؟
    از نظر اخلاقی هم قبول دارم که درست نیست ولی واقعا چاره ای ندارم، خودم تو ذهنم هست که اگه این اتفاقات افتاد، برای استاده بعدا یه جوری با مقاله دادن باهاش جبران کنم و از دلش در بیارم.
    یه نگرانی دیگه هم دارم اینه که چون استاده دانشگاه اول و دانشگاه احتمالیه دوم هر دو از یه کشورن، اینا با هم ارتباط برقرار کنن و این استاده یه جوری تلافی کنه.
    چون این بلا یه بار تو ایران سرم اومد که یکی از استادم بی جهت به یکی دیگه از استادم گفته بود که حالم رو بگیرهL
    به نظر شما این مسائل جای نگرانی داره؟

ترنسفر کردن از آمریکا به یه کشور دیگه هم به راحته یا اون داستانه دیگه ای داره؟

ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rebellion نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. خیلی مفید بود.

پس اینطور که من فهمیدم این کار هیچ ریسکی نداره و تاثیری تو نتیجه پذیرش نمیزاره. و من میتونم برای spring 2013 همین دانشگاه رو که پذیرش دارم رو برم و از اون طرف به طور موازی اپلای کنم. اگه جواب بهتری اومد که ترنسفر میکنم اگه نه که همین رو ادامه میدم. درسته؟
    اگه این دانشگاه هایی که الان می خوام اپلای کنم براشون بفهمن که من دانشجوی یه جا دیگه هستم تاثیری میزاره تو نتیجه پذیرش؟
    اصلا چه قدر احتمال داره که بفهمن؟
    از نظر اخلاقی هم قبول دارم که درست نیست ولی واقعا چاره ای ندارم، خودم تو ذهنم هست که اگه این اتفاقات افتاد، برای استاده بعدا یه جوری با مقاله دادن باهاش جبران کنم و از دلش در بیارم.
    یه نگرانی دیگه هم دارم اینه که چون استاده دانشگاه اول و دانشگاه احتمالیه دوم هر دو از یه کشورن، اینا با هم ارتباط برقرار کنن و این استاده یه جوری تلافی کنه.
    چون این بلا یه بار تو ایران سرم اومد که یکی از استادم بی جهت به یکی دیگه از استادم گفته بود که حالم رو بگیرهL
    به نظر شما این مسائل جای نگرانی داره؟

ترنسفر کردن از آمریکا به یه کشور دیگه هم به راحته یا اون داستانه دیگه ای داره؟

ممنون
    ترنسفر کردن کار بسیار متداولی هستش اینجا مخصوصا" تغییر رشته در مقطع لیسانس.
    دانشگاه دوم بالاخره باید بدونه که شما دانشجو هستین چون نیاز هست که SEVIS ترنسفر بشه حتما باید اطلاع داشته باشن.
    در خصوص ارتباط اساتید با هم دیگه... این مساله میتونه مشکل ساز باشه اگر استاد اول و دوم همدیگرو بشناسن و زمینه کاریشون مشابه هم باشه و مثلا" هر دو در یک ایالت باشن.
    ولی امریکا انقدر کشور بزرگی هستش که احتمال این قضیه کمه.

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

سلام
    من از یکی از دانشگاههای امریکا پذیرش فول فاند داشتم و رفتم برای ویزا اما حدود 10 روز بعد از مصاحبه از یه دانشگاه دیگه پذیرش فول فاند گرفتم
    من خیلی منتظر جواب این دانشگاه دوم بودم چون از لحاظ رنک، آب و هوا و ... بهتر بود و چند بار بهشون ایمیل زده بودم اما خبری نشد
    اما چون شروع کلاسام نزدیک بود مجبور شدم با همون پذیرش اول برم برای ویزا اما چند روز بعد پذیرش دانشگاه دوم اومد!
    چون می ترسیدم اگه به سفارت بگم دانشگاهم عوض شده کلیرنس طولانی تر بشه تصمیم گرفتم که ترنسفر کنم
    به دانشگاه دوم گفتم که من با پذیرش یه دانشگاه دیگه برای ویزا اقدام کردم و می خوام همون ترم اول مستقیم بیام دانشگاه شما و درخواست ترنسفر بدم. دانشگاه دوم هم گفت باید یه ترم دانشگاه اول بمونی بعد ترنسفر کنی منم در جواب بهش گفتم طبق قانون ترنسفر (که تو صفحه قبل لینکش رو گذاشتم) میشه همون ترم اول ترنسفر کرد و لینکش رو براش فرستادم اونم ایمیل من رو برای international student advisor دانشگاهشون فوروارد کرد و اون هم جواب داد که بله میشه همون ترم اول ترنسفر کرد و وقتی وارد امریکا شدی از دانشگاهت بخواه که ترنسفر کنی و این جواب رو داد:

Upon entering the United States you should be in touch (call and email) with your International Student Office at your first university and ask them to transfer your SEVIS I-20 record to our university

بعد چون احتمال میدادم که اگه به دانشگاه اول بگم که می خوام همون ترم اول ترنسفر کنم احتمال داره بگه خب برای همون دانشگاه دوم برو درخواست ویزا بده چیزی نگفتم و طبق تجربه بچه ها خواستم وقتی وارد امریکا شدم به دانشگاه اول بگم که می خوام ترنسفر کنم (حتی یکی از بچه ها استاد دانشگاه دومش بهش گفته بود تا قبل از اینکه بیای به دانشگاه اول چیزی نگو که می خوای ترنسفر کنی چون احتمال داره I20 تو رو باطل کنن)
    در نهایت کلیرنس من حدود 3 ماه طول کشید و به اون ترم نرسیدم و هر دو تا دانشگاه رو دیفر کردم اما خدا رو شکر بالاخره کلیر شدم و ویزام رو برای دانشگاه اول گرفتم
    حدود یه هفته قبل از تاریخ ورودم به امریکا دانشگاه اول بهم ایمیل زد که ویزاتو گرفتی؟ منم جواب دادم بله. بعد پرسید کی میای ما می خواهیم هماهنگ کنیم با ادوایزرت...
    من چون نمی تونستم بهش دورغ بگم و نگران بودم اگه بگم I20 رو باطل کنه و بگه برای اون دانشگاه برو ویزا بگیر اول بهش جواب ندادم بعد دوباره پرسید منم مجبور شدم راستش رو بگم که من یه پذیرش دیگه گرفتم و می خوام همون ترم اول ترنسفر کنم... البته خیلی محترمانه نوشتم و ازشون خیلی تشکر کردم و عذرخواهی کردم که نمی تونم اونجا برم و نوشتم که با دانشگاه دوم هم صحبت کردم و موافقت کردن که من همون ترم اول ترنسفر کنم برو اونجا
    اما خدا رو شکر قبول کرد و این جواب رو بهم داد:

Well, This is not very good news. We are sorry that you decided to choose another school
    However, it is of course possible to transfer you and here is the process
    Since you will be entering the U.S. on our I-20 I need to get a scan of all your documents: copy of passport, copy of visa page, copy of I-94 front and back and copy of your I-20 stamped
    I will have to “register” you in SEVIS before I can transfer you over to the other school
    Before I can transfer you, I need a copy of your admission letter to that school, as well as a TRANSFER IN form from them
    Once I have all the documents in hand, I will transfer your file in the system
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

سلام دوستان
    دوستان قانونی وجود نداره که بگه دانشجو باید حد اقل چند ترم در دانشگاه مبدا بماند بعد به دانشگاه مقصد منتقل شود؟
    با احترام