صفحه 102 از 120 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1197

موضوع: تائید مدارک توسط WES

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تائید مدارک توسط WES

سلام دوستان، ممنون میشم راهنمایی کنید
    در حال حاضر تو آمریکا مشغول تحصیلم و مدارکم رو برای
    WES فرستادم که ارزیابی کنن، مدارک تو پاکت دانشگاه بوده که درب پاکت چسب و مهر دانشگاه داشته، مدارک رو قبول کردن ولی برای تاییدیه یک نسخه از دانشنامه و ریزنمرات رو بصورت ایمیل و نامه ی پستی پست کردن ایران به دانشگاه آزاد. دانشگاه آزاد من تو مازندران بوده. حالا من میخوام زودتر پیگیری کنم که تو ایران زودتر تایید کنن و براشون پست کنن دوباره، ولی میخوام بدونم که WES پست کرده دانشگاه آزاد مرکزی تهران برای تایید یا فرستادن دانشگاه خودم تو مازندران. تماس هم گرفتم با WES ولی اون اپراتوری که باهاش صحبت کردم گفت ما به این اطلاعات دسترسی نداریم.
    ممنون میشم کسی میدونه یا تجربه مشابه داشته یا اگر میدونه که تو ایران و دانشگاه آزاد مرکزی از کدوم قسمت میتونیم پیگیری کنم راهنماییم کنه.
    با سلام.
    پیشنهاد میکنم از طریق سایت ازشون سوال کنید. https://www.wes.org/contact-us/

این روال اخذ تایید از دانشگاه وجود داره. به نظرم بهتر است صبور باشید. اگر هم لازم می دانید پیگیری شود، Wes مدارک را به همان آدرسی که روی پاکت دانشگاه شما بوده ارسال می کند. اگر آدرس خود سایت مازندران بوده است، به همان جا می فرستند.

Junior Member

سلام دوستان
    من کپی مدارک فارسی به همراه تکپی رجمه انگلیسی رو و فرم وس بردم دانشگاه که مهر. و موم. کنند. درسته دیگه؟ اصل مدرک که نیاز نیست؟

Junior Member

سلام
    اینکه خود دانشگاه با هزینه خودش مدرک رو ارسال کنه بعیده و اصلا این کار رو نمیکنه، باید یک نفر رو بفرستی پیگیری کنه برات، در خصوص ایمیل هم بعید میدونم دانشگاه های ایران ایمیل رو جواب بدن چون من خودم یکبار ریز نمرات میخواستم برای یک دانشگاه دیگه تو ایران به من ایمیل نکردند و گفت اصلا تیمیل نمیکنیم اطلاعات رو بیا دستی بگیر.

Junior Member

سلام دوستان
    من کپی مدارک فارسی به همراه تکپی رجمه انگلیسی رو و فرم وس بردم دانشگاه که مهر. و موم. کنند. درسته دیگه؟ اصل مدرک که نیاز نیست؟
    سلام
    خیر لازم نیست اصل مدارک رو بفرستید. کپی کفایت میکنه و خود وس نیز در پروفایل نوشته که اصل یا کپی

Junior Member

سلام
    اینکه خود دانشگاه با هزینه خودش مدرک رو ارسال کنه بعیده و اصلا این کار رو نمیکنه، باید یک نفر رو بفرستی پیگیری کنه برات، در خصوص ایمیل هم بعید میدونم دانشگاه های ایران ایمیل رو جواب بدن چون من خودم یکبار ریز نمرات میخواستم برای یک دانشگاه دیگه تو ایران به من ایمیل نکردند و گفت اصلا تیمیل نمیکنیم اطلاعات رو بیا دستی بگیر.
    دانشگاه اگر بخواهد از طرف خودش ارسال کند 300 تومن یا همین حدود هزینه پست بین المللی رو اخذ میکند

ApplyAbroad Veteran
    shahabkh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت ساخت - عمران دانشگاه تهران

سلام دوستان لطف می کنید به سوال من جواب بدین:

برادر من می خواد برای روش استانی با جاب آفر اپلای کنه برای و PR و یکی از مدارکی که باید آپلود بشه تاییدیه WES هستش.

بردادرم فوق دیپلم از دانشگاه علمی کاربردی داره و لیسانس از دانشگاه آزاد

سوال من حالا این هستش که برای ارسال مدارک برای ارزیابی میتونی ترجمه دانشنامه ها و ریز نمرات هر دو موسسه رو بره دانسگاه آزاد بگه توی یک پاکت بذارن و مهر و موم کنن و بفرسته برای WES؟

ضمنا، دقیق نمی دونم مراحل چی هست، گویا اول باید توی سایت register بشی و reference number بگیری بعد پر کردن فیلدها و بعدش باید بری دانشگاه و بگی ترجمه ها رو بذارن تو پاکت و بفرستی به آدرس WES، اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

موقع شروع ثبت نام دو تا گزینه داره: WES Standard Application و ECA Application for IRCC درست نمی دونم برای اپلای اقامت دائم از طریق جاب آفر کدومشون رو باید انتخاب کرد.

مرسی از وقتی که می ذارید برای پاسخ
    درد من حصار برکه نيست، درد من زيستن با ماهياني است که فکر دريا به ذهنشان خطور نکرده است.

Junior Member

سلام دوستان لطف می کنید به سوال من جواب بدین:

برادر من می خواد برای روش استانی با جاب آفر اپلای کنه برای و PR و یکی از مدارکی که باید آپلود بشه تاییدیه WES هستش.

بردادرم فوق دیپلم از دانشگاه علمی کاربردی داره و لیسانس از دانشگاه آزاد

سوال من حالا این هستش که برای ارسال مدارک برای ارزیابی میتونی ترجمه دانشنامه ها و ریز نمرات هر دو موسسه رو بره دانسگاه آزاد بگه توی یک پاکت بذارن و مهر و موم کنن و بفرسته برای WES؟

ضمنا، دقیق نمی دونم مراحل چی هست، گویا اول باید توی سایت register بشی و reference number بگیری بعد پر کردن فیلدها و بعدش باید بری دانشگاه و بگی ترجمه ها رو بذارن تو پاکت و بفرستی به آدرس WES، اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

موقع شروع ثبت نام دو تا گزینه داره: WES Standard Application و ECA Application for IRCC درست نمی دونم برای اپلای اقامت دائم از طریق جاب آفر کدومشون رو باید انتخاب کرد.

مرسی از وقتی که می ذارید برای پاسخ
    با سلام.
    شما می بایست از طریق
    ECA Application for IRCC اقدام کنید. (جهت مهاجرت می باشد.)
    قبل از ارسال مدارک می بایست در سایت wes.org ثبت نام کرده (هزینه 207 دلار کانادا) و پس از پرداخت هزینه و دریافت Ref Number جهت موارد ذیل اقدام کنید. (با یک سرچ در وب می توانید مراحل ثبت نام را پیدا کنید.)
    در خصوص ارسال دو مدرک لازم نیست خود دانشگاه ارسال کند. خودتان کپی های هر دو مدرک دانشنامه و ریز نمرات را به همراه ترجمه آنها تحویل دانشگاه بدهید تا مهر و موم کنند. سپس پاکت ها را تحویل بگیرید و داخل یک پاکت پستی قرار داده و با آدرس خودتان ارسال کنید.
    فراموش نکنید که Ref Number دریافت شده را بر روی تمامی پاکت های پستی بنویسید.
    همچنین آدرس پستی ، ایمیل ، وب سایت و شماره تماس دانشگاه ها رو روی هر کدام مجزا بنویسید
    سپس پاکت پستی را تحویل یک شرکت پست بین الملل مثلا کاراپست داده تا برایتان ارسال شود. حداکثر یک هفته زمان تحویل مدارک خواهد بود.
    پس از دریافت توسط WES ، وضعیت پروفایل شما تغییر خواهد نمود.
    با آرزوی موفقیت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت تکنولوژی دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط me11700 نمایش پست ها
    ببینید دوستان من تجربه یک بار ارسال مدارک به وس داشتم حالا اینجا تجربه خودمو میگم شاید به کار بقیه هم بیاد:
    اول اینکه دانشگاه ریز نمرات و توضیح رشته فارغ التحصیلی رو همراه با ذکر معدل و ... روی سربرگ دانشگاه به زبان لاتین بهم داده بود و مهر هم کرده بود
    من یه پرینت رنگی از ریزنمرات و اصل دانشنامه فارسی هم ضمیمه اش کردم
    بعد همه مدارک بالا رو گذاشتم تو پاکت آرم دار دانشگاه که روی درب پاکت هم مهر لاتین دانشگاه داشت
    درب پاکت رو با چسب مایع یا ماتیکی چسبوندم(حواستون باشه روش نوار چسب شیشه ای نزنید ظاهرا" نوار چسب شیشه ای روی درب که عادت ما ایرانیهاست مشکل ایجاد میکنه) آدرس فرستنده خودم رو و گیرنده هم وس رو نوشتم فرستادم رفت و خوشبختانه دو سه ماه بعد تاییدیش هم اومد
    سلام
    با توجه به اینکه از اپلای ابرود، برای انجام کارهام استفاده کردم وظیفه خودم می دونم که تجربه خودم را با دوستان به اشتراک بگذارم
    اول اینکه یکی از دوستان قبلا فرموده بودند که بسته مدارک حتما باید با چسب ماتیکی و یا چسب مایع مهر و موم بشود، چنین چیزی واقعیت ندارد . بنده هر دو مدرکم با چسب شیشه ای مهر و موم شد و مدارکم هم در وس تایید شد.
    لیسانسم دانشگاه آزاد و ارشدم دانشگاه تهران بود. هیچ کدام از ترجمه هام را مهر دادگستری و وزارت خارجه نزدم . با وجود اینکه در وب سایت دانشگاه آزاد نوشته که برای مهر و موم، به مهر دادگستری نیاز است ولی عملا بدون مهر، کار من انجام شد و هیچ مشکلی پیش نیامد .
    در خصوص مدارک ترجمه شده هم بنده اصلا ترجمه ها را ارسال نکردم، حتی کپی رنگی هم نگرفتم، فقط کپی سیاه و سفید معمولی ولی خوانا گرفتم .
    همه این موارد رو گفتم که بیخودی پولتون رو حروم نکنید.
    پروسه تایید وس از زمان ارسال مدارک تا زمان انجام، کمتر از 50 روز طول می کشد.
    در زمان مراجعه به دانشگاه برای مهر و موم مدارک ، حتما صفحه اول اون فرم دوصفحه ای موجود در سایت وس را پرینت گرفته و قسمت اولش رو خودتان پر کنید و قسمت دومش را به شخص مربوطه در دانشگاه بدهید تا پر کند.
    هزینه وس برای ارزیابی اولیه اکسپرس انتری 207 دلار کانادا شد
    هزینه ارسال مدارکم 200 هزار تومن شد

Junior Member

با درود
    دوستان لطفا اگر میدانید کمک نمایید:
    برای wes کانادا، دو پرسش دارم:
    1. من کارشناسی تا دکتری را گرفته ام. آیا لازم است همه مدارک را به wes بدهم برای ارزیابی یا فقط دکتری را بدهم؟
    2. چیزی که باید داخل پاکت گذاشته شود، فقط ریزنمرات انگلیسی ست یا دانشنامه هم باید ترجمه شود؟

ممنون

Junior Member

با درود
    دوستان لطفا اگر میدانید کمک نمایید:
    برای wes کانادا، دو پرسش دارم:
    1. من کارشناسی تا دکتری را گرفته ام. آیا لازم است همه مدارک را به wes بدهم برای ارزیابی یا فقط دکتری را بدهم؟
    2. چیزی که باید داخل پاکت گذاشته شود، فقط ریزنمرات انگلیسی ست یا دانشنامه هم باید ترجمه شود؟

ممنون
    با سلام. وقت شما خوش
    کلا در زمینه مدراک آموزشی و تحصیلی دو سطح از تحصیلات وجود دارد. تحصیلات مدارس تا دیپلم (Secondary Education) و یا دانشگاهی (Higher Education).
    1- در مورد مربوط به شما با توجه به اینکه تحصیلات دانشگاهی داشته اید، الزام است که تمامی مدارک اخذ شده دانشگاهی خودتان را ارسال نمایید. یعنی لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا.
    2- شما می بایست ترجمه تمامی دانشنامه های خود در سه مقطع تحصیلی دانشگاهی رو به همراه ترجمه ریز نمرات آنها و پلمپ شده توسط دانشگاه های محل تحصیل ارسال کنید. این نکته رو هم یادآوری کنم که بابت ارزیابی سه مدرک تحصیلی هزینه اضافه ای پرداخت نخواهید کرد و همان 207 دلار کانادا قابل پرداخت است اما هزینه دارالترجمه سربار خواهد بود.
    با آرزوی موفقیت پیش رو

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)