صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 91

موضوع: Defense Letter for Dual Application of your research

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Defense Letter for Dual Application of your research

نقل قول نوشته اصلی توسط aypar نمایش پست ها
    اگه ممکنه بفرمایید رشته تحصیلتون چی هست ؟ کجا درس خوندین؟ در چه مقطعی هستید؟ در ایمیلتی که براتون فرستادن چی گفتن؟ یعنی به چه علت این نامه رو ازتون خواستن؟ آیا سابقه کار در جای بخصوصی داشتید؟
    تز کاریتون در کانادا در چه موضوعی هست؟
    ایمیلی که برام فرستادن، این بود:

I have reasonable grounds to be believe that you are inadmissible to Canada under section 34(1)(d) of the Immigration and Refugee Protection Act. A review of your academic history and research topics in electrical engineering demonstrates that you have been working in a field with dual use applications. Although your chosen research topic in Canada does not appear to be directly related to any programs of concern, the knowledge acquired could potentially contribute to better capabilities in this field in Iran. This could lead to providing technical assistance in the expansion of Iran's weapons programs, which constitutes a significant risk to the security of Canada and reasonable grounds to believe that you are inadmissible to Canada under section 34(1)(d) of the IRPA

Before a final decision is made on your application you have 15 days to submit any information that would allay my concerns. Failure to do so may result in a determination that you are inadmissible to Canada

رشتۀ تحصیلی من الکترونیک نیمه‌هادی هست. توی دانشگاه تهران فوق‌لیسانس‌ام رو گرفته‌ام و برای دکتری اقدام کرده‌ام. قرار هست که روی موضوع «انتقال کوانتومی در نانوساختارها» کار کنم که به هیچ وجه موضوع حساسی نیست. سابقۀ کار هم ندارم.

Senior Member aypar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics- photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط neda4488 نمایش پست ها
    ایمیلی که برام فرستادن، این بود:

I have reasonable grounds to be believe that you are inadmissible to Canada under section 34(1)(d) of the Immigration and Refugee Protection Act. A review of your academic history and research topics in electrical engineering demonstrates that you have been working in a field with dual use applications. Although your chosen research topic in Canada does not appear to be directly related to any programs of concern, the knowledge acquired could potentially contribute to better capabilities in this field in Iran. This could lead to providing technical assistance in the expansion of Iran's weapons programs, which constitutes a significant risk to the security of Canada and reasonable grounds to believe that you are inadmissible to Canada under section 34(1)(d) of the IRPA

Before a final decision is made on your application you have 15 days to submit any information that would allay my concerns. Failure to do so may result in a determination that you are inadmissible to Canada

رشتۀ تحصیلی من الکترونیک نیمه‌هادی هست. توی دانشگاه تهران فوق‌لیسانس‌ام رو گرفته‌ام و برای دکتری اقدام کرده‌ام. قرار هست که روی موضوع «انتقال کوانتومی در نانوساختارها» کار کنم که به هیچ وجه موضوع حساسی نیست. سابقۀ کار هم ندارم.
    دانشگاه تهران تحریم هست یعنی مشکوک به کمک برای سلاح های هسته هست. اما اونقدر هم جدی نیست میشه با نامه دفاعیه حلش کرد. و در نامه شما هم به این شاره نشده بیشتر بحث روی سابقه تحصیلیتون هست.
    و از همه مهمتر گفتن که رشته تحصیلیتون در کانادا میتونه صلح آمیز باشه ولی احتمالا برگشتی بیاید به پیشرفت سلاح ها کمک کنید.
    اولین کاری که باید بکنید اینکه در مورد تز ارشد و تحصیلاتتون در ایران بگید و ثابت کنید که اینا بشر دوستانه بودن و شما خیلی خیلی از اون اون اهداف نظامی و ساخت سلاح بدور هستید. یکمی هم راجع به اهداف بعد اتمام تحصیل بگید و بنویسید که مثلا هدفم فقط کسب علم و کمک به بشریت هست .
    امید وارم دوست عزیز sadeghja1070 همانطور که قول داده بودن بیان و کمک کنن

Junior Member

بسیار خوب شد که این تاپیک راه اندازی شده. بنده این موضوع برام اهمیت داره که بدونم آیا مهندس سخت افزار در یکی از شرکتهای شامل تحریم کانادا هم مشمول لطف آفیسر ها میشه و
    بنده هم باید انتظار داشته باشم بعد از مدت طولانی این نامه رو دریافت کنم ؟؟؟ ضمنا عرض کنم که رشته ی تحصیلی بنده مهندسی سخت افزار بوده در آلمان . صرفا نامه ی job offer از این ارگان دولتی تحریم شده فرستادم.

رشته و دانشگاه
    physics- photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط rimrim77 نمایش پست ها
    بسیار خوب شد که این تاپیک راه اندازی شده. بنده این موضوع برام اهمیت داره که بدونم آیا مهندس سخت افزار در یکی از شرکتهای شامل تحریم کانادا هم مشمول لطف آفیسر ها میشه و
    بنده هم باید انتظار داشته باشم بعد از مدت طولانی این نامه رو دریافت کنم ؟؟؟ ضمنا عرض کنم که رشته ی تحصیلی بنده مهندسی سخت افزار بوده در آلمان . صرفا نامه ی job offer از این ارگان دولتی تحریم شده فرستادم.
    فکر کنم همین که تحصیلاتتون در آلمان بوده نکته بسیار مفیدی براتونهست یعنی از لحاظ سابقه تحصیلی بیمه شدین و اون نامه رو نمیگیرید حالا مونده سابقه کاری
    اونم وابسته به اینه که اون شرکت از چه لحاظ تحریم شده و اهمیتش واسه سفارت چقدر هست و وظایف شما چی بوده و یا خواهد بود.

Junior Member

سپاسگذارم از توجه شما ، ظاهرا تجربه خوبی دارید.
    نگرانی بنده بیشتر از بایت نامه ی کاری هست. بله بنده ویزا داشتم و 2 سال برای کارشناسی ارشد آلمان بودم.
    البته اهمیت این ارگان دولتی برای سفارت فکر نمیکنم کم باشه ، حالا فعلا که خبری نشده ، امیدوارم حداقل جواب ایمیل بنده را بدهند.

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط aypar نمایش پست ها
    فکر کنم همین که تحصیلاتتون در آلمان بوده نکته بسیار مفیدی براتونهست یعنی از لحاظ سابقه تحصیلی بیمه شدین و اون نامه رو نمیگیرید حالا مونده سابقه کاری
    اونم وابسته به اینه که اون شرکت از چه لحاظ تحریم شده و اهمیتش واسه سفارت چقدر هست و وظایف شما چی بوده و یا خواهد بود.

الان اون لیست اولیه دقیقا چیه؟! هم دانشگاه شهید بهشتی توش هست و هم دانشکده مهندسی دانشگاه شهید بهشتی! کم نگرانی داشتیم این هم اضافه شد...
    من سخت افزار می خونم شهید بهشتی و الان ۱ ماه میشه برای ویزا اقدام کردم، هنوز که خبری نشده...

سلام
    منم مداركم را 5 نوامبر 2012 در آنكارا تحويل دادم. بعد از حدود 8 ماه و پيگيري هاي زياد بالاخره در 2 جولاي 2013 برام نامه كاربرد دوگانه اومد. كه به تزم در كانادا كه كاربردش در صنايع نفت كانادا بود گير داده بودن. من يك نامه تهيه كردم و به همراه يك نامه از استادم در دانشگاه آلبرتا براشون ايميل كردم. الان 2 هفته از ارسال نامه ام مي گذره اما هنوز هيچ خبري نشده از شون. رشته ام مواد ه و از دانشگاه صنعتي اصفهان هر دو تا مدركم را گرفتم. ميشه بچه هايي كه جواب شون بعد از اين نامه مياد بگن بعد از چند روز جواب گرفتن و پاس شدن يا ريجكت؟ من حسم اينه وقتي تو اين مرحله دوباره معطل مي كنن حتما مي خوان ريجكت كنن!
    البته اينو بگم كه واقعا ديگه برام مهم نيست ريجكت كنن فقط دلم مي خواد از اين بلاتكليفي مزخرف در بيامP:

رشته و دانشگاه
    physics- photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط arrubyyan نمایش پست ها
    الان اون لیست اولیه دقیقا چیه؟! هم دانشگاه شهید بهشتی توش هست و هم دانشکده مهندسی دانشگاه شهید بهشتی! کم نگرانی داشتیم این هم اضافه شد... من سخت افزار می خونم شهید بهشتی و الان ۱ ماه میشه برای ویزا اقدام کردم، هنوز که خبری نشده...
    در مورد این نوع دانشگاهها (شریف، تهران، بهشتی...) رشته تحصیلی بیشتر اهمیت داره. و همین طور عنوان پایان نامه ها اینجا و در کانادا اما سخت افزار فکر نمیکنم جای نگرانی خاصی داشته باشه، جدولو نگاه ببین چند نفر واسه کامپیوتر ویزا گرفتن که از دانشگاه تهران و یا بهشتی بودن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, Waterloo

سلام
    من هم 23 آوریل درخواست ویزا دادم و از مرداد ماه پروندم دست Outside Agency بود تا اینکه بالاخره چند روز پیش این نامه رو گرفتم:
    A review of your academic history and research demonstrates that you have been working in a field with dual
    use applications. Your research in Materials Engineering has applications in ballistic missile and nuclear technologies. The knowledge that you would acquire - during your proposed studies in Canada - could potentially contribute to better capabilities in these fields in Iran.
    This could lead to providing technical assistance in the expansion of Iran's weapons programs, which
    constitutes a significant risk to the security of Canada and reasonable grounds to believe that you
    are inadmissible to Canada under section 34(1)(d) of the IRPA.
    درضمن رزومه ی من پر از زمینه های متنوع کاری و آموزشی هست. حالا موندم باید همه این موارد رو جداجدا مطرح کنم طرفو قانع کنم یا یه چیز کلی بنویسم و تمام. اگر پیشنهادی دارید لطفا مطرح کنید
    به نظر شما اگر حجم پاسخ چندین صفحه باشه زیاد بودن پاسخ مشکلی ایجاد نمیکنه؟

رشته و دانشگاه
    physics- photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط hgoodarzy نمایش پست ها
    سلام
    من هم 23 آوریل درخواست ویزا دادم و از مرداد ماه پروندم دست Outside Agency بود تا اینکه بالاخره چند روز پیش این نامه رو گرفتم:
    A review of your academic history and research demonstrates that you have been working in a field with dual
    use applications. Your research in Materials Engineering has applications in ballistic missile and nuclear technologies. The knowledge that you would acquire - during your proposed studies in Canada - could potentially contribute to better capabilities in these fields in Iran.
    This could lead to providing technical assistance in the expansion of Iran's weapons programs, which
    constitutes a significant risk to the security of Canada and reasonable grounds to believe that you
    are inadmissible to Canada under section 34(1)(d) of the IRPA.
    درضمن رزومه ی من پر از زمینه های متنوع کاری و آموزشی هست. حالا موندم باید همه این موارد رو جداجدا مطرح کنم طرفو قانع کنم یا یه چیز کلی بنویسم و تمام. اگر پیشنهادی دارید لطفا مطرح کنید
    به نظر شما اگر حجم پاسخ چندین صفحه باشه زیاد بودن پاسخ مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    اولین و مهمترین نکته به نظرم اینکه شما با جدیت تمام ثابت کنید که اصلا به تولید صلاح و ... ارتباطی ندارید. از نکات بشر دوستانه رشته تون بنویسید و اینکه رشته تحصیلتون و علمی که در کانادا کسب میکنید ارتباطی به تولید صلاح نداره. از اهداف آموزشی و بشر دوستانتون بگید و هدف شغلی مناسبی رو توضیح بدید.
    فکر نمیکنم اینکه حجمش چند صفحه باشه مشکلی ایجاد کنه. اما متنتون پیوسته باشه اول بطور خلاصه دلایلی که این اتهاماتو رد میکنه رو لیست کنید بعد همه رو یکی یکی توضیح بدید. بطوریکی که خواننده با خواندن پاراگراف اول کلیات مطالب بدستش بیاد. بعد در بقیه پااگرافها دنبال جزئیات باشه.
    در نوشتن نامه لطفا دقت کنید که مثلا شغلی که بهش اشاره میکنید خودش در یک مرکز تحریمی نباشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)