صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 91

موضوع: Defense Letter for Dual Application of your research

پیش فرض پاسخ : Defense Letter for Dual Application of your research

سلام دوستان
    اول از همه عذر میخوام که یه مقدار طول کشید
    طبق قولی که داده بودم یه روال کلی برای نوشتن نامه اینجا میذارم که امیدوارم براتون مفید باشه
    البته قبلش این توضیح رو بدم که من خودم این نامه کاربرد دوگانه رو بعد از 11 ماه از ارسال مدارکم دریافت کردم و یه دفاعیه 3-4 صفحه ای آماده کردم که از طریق اون تونستم ویزام رو دریافت کنم.
    این مسائلی هم که اینجا مطرح میکنم چیزاییه که توی نامه خودم انجام دادم و جواب گرفتم.
    باید تاکید کنم که این چیزایی که من میگم لزوما تنها روش نیست و میتونید نامه هاتون رو به روش های خیلی بهتر هم بنویسید
    ضمنا همونطور که قبلا خیلی از دوستان دیگه هم گفتن،به هیچ عنوان نامه های دفاعیه افراد دیگه رو نخونید.این کار تمام ایده های خوبی رو که ممکنه به ذهن خودتون برسه میپرونه و نامه تون حالت کپی به خودش میگیره.
    سعی کنیدخودتون نامه رو بنویسید و بعد از کمک های دوستانی که تجربه های مشابه داشتن برای ویرایش نامه تون استفاده کنید.
    اینم متن ایمیلی که من برای خیلی از دوستانی که مشکل داشتن فرستادم و راهنمایی ها رو توشون نوشتم:

1- پاراگراف اولت باید با تشکر از اونا شروع بشه

به این صورت که بهشون میگی از اینکه یه فرصت برای دفاع در اختیارت گذاشتن ممنون هستی و امیدواری بتونی توضیحات قانع کننده ای ارائه کنی

2- پاراگراف دوم در مورد مسائلیه که اونا گفتن

به این صورت که به صورت گذار میگی که اولا در مورد مسئله اولی که گفتین(کاربرد دوگانه رشته ارشد) یه سری توضیحات میدم و دوما در مورد مسئله دوم(پروژه دکترا) توضیحات ارائه میدم و بعد از اون شروع میکنی به توضیحات

3- توی قسمت بعدی یه توضیح کلی از رشته ت و پروژه ارشدت ارائه میدی

به این صورت که به زبانی که برای یه آدم عادی قابل فهم باشه،مهمترین نکات پروژه ارشدت رو توضیح میدی و بهشون میگی که این پروژه انسان دوستانه و ... بوده.

توی این قسمت باید مراقب باشی که تمام مسائل به زبان ساده بیان بشه و زیادی تخصصی نباشه/فک کن داری برای یه آدم دیپلمه توضیح میدی

این قسمت میتونه چندین پاراگراف هم بشه و محدودیتی نداره

4- قسمت بعدی مربوط به پروژه دکترات میشه و براشون توضیح میدی که قراره چه کارایی انجام بدی و اینم به صورت خلاصه شده و به زبان ساده بیان میکنی

5- توی قسمت آخر هم یه مقدار از کانادا تعریف میکنی و میگی که اصلا کاری به سیاست نداری و فقط میخوای بری یه جای آروم و دموکراتیک درس بخونی

تا یادم نرفته اینم بگم که توی هرکدوم از قسمت ها اگه مدرک خاصی هم داشته باشی خیلی موثرتره

مثلا من همراه با نامه(البته به صورت جداگانه اتچ کرده بودم) خلاصه ی پروژه ارشدم رو هم گذاشته بودم(ابسترکت انگلیسی) و توی نامه هم گفته بودم که اگه خودتون بخونیدش متوجه میشید که پروژه من هیچ ربطی به مسائل تهدید آمیز نداره

در آخر هم به استادت توی کانادا یه ایمیل بزن و شرایط رو توضیح بده

مشخصات خودت از جمله شماره پاسپورت و شماره پرونده رو هم بهش بده و ازش خواهش کن یه نامه از طرف خودش به سفارت بزنه و یه سری توضیحات در مورد پروژه ت بده و بهشون بگه که اینا ربطی به مسائل هسته ای نداره.این نامه خیلی تاثیر داره.

ضمنا این نکته رو هم اضافه کنم که طول نامه اصلا مهم نیست.من نامه م رو توی 3 صفحه و نیم نوشتم و جواب مثبت گرفتم اما یادمه که یکی از دوستان 45 صفحه دفاعیه نوشته بود و کلی مدرک هم همراهش ضمیمه کرده بود وجواب منفی گرفت

توی این مرحله باید یه مقدار واقع بین هم باشید.یعنی از نظر آماری فک کنم بالای 80 درصد افرادی که این نامه رو دریافت کردن ریجکت شدن.پس شما هم در کنار نوشتن نامه و تلاش برای گرفتن پذیرش،به صورت هم زمان برای جاهای دیگه هم دست به کار بشید که اگه خدای نکرده ریجکت شدین حداقل گزینه های جایگزین داشته باشید.

در آخر هم اگه سوالی بود خوشحال میشم کمک کنم
    موفق باشید.

صادق

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

دوستان با این وضعیت که کلا دنبال بهانه برای ریجکت کردن ایرانی ها هستند به نظرتون بهترین (امن ترین) زمینه برای ادامه تحصیل در کانادا در رشته مکانیک بغیر از بایو چی میتونه باشه؟

Senior Member aypar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics- photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezanear نمایش پست ها
    دوستان با این وضعیت که کلا دنبال بهانه برای ریجکت کردن ایرانی ها هستند به نظرتون بهترین (امن ترین) زمینه برای ادامه تحصیل در کانادا در رشته مکانیک بغیر از بایو چی میتونه باشه؟
    اینطوری هم که شما میگید نیست. مواردی که به انرژی ربط دارن احتمالش هست که سفارت از طرف نامه دفاعیه بخواد چون اون علم هم میتونه در موارد صلح آمیز بکار بره و هم میتونه در تهیه صلاح ... به کار بره. اما نکته اینجاست سفارت از روی اطلاعاتی که شما بهشون میدی تصمیم میگره آیا بشردوستانه هست یا نه. پس با انتخاب کلمات مناسب برای توضیح میشه تا حدی این مشکلو حل کرد. از طرفی اگه مقالات و پایان نامه اتون صلح آمیز باشه تا حدی خطر رفع میشه. و کلا خیلی از بچه ها در رشته مکانیک به راحتی ویزا گرفتن. مثلا یکی بود حتی فاند هم نداشت(نداشتن فاند خودش میتونه امتیاز منفی باشه) اما در 45 روز ویزا گرفت. البته من نمیدونم گرایش ایشون چی بود.
    نکته دیگه اینه که وقتی به طور واضح رشته تون به موارد صلح آمیز مربوط میشه احتمال اینکه اگه نامه گرفتید خوب توجیه کنید زیاد هست که بعدش ویزا بگیرید.
    اینکه میگیم احتمال هست گیر داده بشه اما این گیر دادن به پارامترهای مختلفی بستگی داره. بر فرض شما رشته تون فیزیک هسته ای باشه خوب در این صورت میشه با قطعیت گفت که احتمال اینکه ویزا به مشکل بخوره زیاده (البته بودن کسانی که این رشته هم ویزا گرفتن اما قبلا) اما در مورد رشته مکانیک و برق (مواردی که ارتباط مستقیم با انرژی دارن )نمیشه اینو گفت ، بلکه بهتره گفته بشه به احتمال خیلی زیاد مشکلی وجود نخواهد داشت.
    اینکه کجا درس خونید و کجا کار کردید هم خیلی مهمه، استادتون کی بوده و چه کسی خواهد بود هم مهمه
    درصد دوستانی که این نامه رو میگیرن خیلی کمه

Junior Member

به طور باورنکردنی بعد از 14 ماه ویزام اومد....بعد از 13 ماه نامه ی دفاعیه برام فرستادن...اونایی که این نامه رو میگیرن اصلا نگران نباشن، میشه با دفاعیه ی خوب ویزا رو گرفت..

سلام دوستان، من هم جز کسانی هستم که نامه دفاعیه رو دریافت کردم و پاس شدم، اینجا چند تا نکته میگم شاید برای بقیه دوستان هم مفید باشه. من رشته ام برقه و اصلا هم سابقه کاری نداشتم. سفارت به زمینه کاری من توی ایران گیر داده بود و گفته بود که کاربرد دوگانه داره. از سابجکت تزم و مقالاتم این برداشت میشد که می تونه کاربردهای دوگانه داشته بشه ولی در حقیقت کار من کاملا تئوری و ریاضی بود که تونستم از این نکته استفاده کنم، همچنین زمینه کاریم توی کانادا کاملا متفاوت بود و هیچ کاربرد حساسی هم به هیچ عنوان نداشت که همین مسئله به نظرم در تغییر نظر آفیسر خیلی تاثیر داشت. من یه نامه دفاعیه خودم نوشتم، یه نامه هم از استاد کانادام گرفتم که نکات فوق رو تایید می کرد. مقالاتم رو هم براشون فرستادم.

برای نوشتن نامه هم خیلی وقت گذاشتم و با همکاری چند تا از دوستام و استادام توی ایران نامه رو آماده کردم، به نظرم خیلی مهمه که نامه رو بدین به افراد مختلف بخونن که ببینین برداشتتشون از قسمت های مختلف نامه چیه و دوباره اصلاحش کنین تا به یه نامه کامل و بی نقص برسین. همچنین توصیه می کنم که:

1. متن نامه تون قاطعانه باشه و اصلا از موضع ضعف ننویسینش، الیته باید مواظب باشین که طلبکارانه هم نباشه.
    2. اگر نامه ای رو که بهتون دادن کلی و مبهم هست و هیچ اشاره ای به چیز خاصی مثل محل کارتون نکردن، من توصیه ام اینه که شما هم به همون اندازه کلی بهشون جواب بدین و به هیچ عنوان خودتون یه مسئله ای مثل پروژه یا محل کارتون رو بولد نکنین. در انتها هم می تونین بگین که اگر دقیق تر بدونین که مسئله چیه، می تونین اطلاعات مناسب تری در اختیارشون بذارین.
    3. نامه رو طولانی ننویسین در حد 1.5 تا 2 صفحه و یا ماکزیمم 3 صفحه کافیه
    4. اگر به محل کارتون یا دانشگاهتون گیر دادن می تونین بگین که مثلا اونجا یه کارمند/دانشجوی معمولی بودین و موضوعی که شما داشتین روش کار می کردین کاملا غیرحساس بوده و اگر که بعضی پروژه های شرکت یا دانشگاه تحریم شدن به شما ربطی نداره یا مثلا از اون ها بی اطلاع هستین.
    5. در رابطه با دوگانه بودن زمینه کاری ایران هم اگر واقعا و تنها کاربرد کارتون نظامی نباشه به نظر من با واضح تر توضیح دادن کارتون و هدفش و اینکه وابسته به هیچ ارگان خاصی نبوده و صرفا کار دانشجویی بوده میشه قانعشون کرد. اینم که زمینه کاریتون توی کانادا متفاوت از ایران باشه خیلی دلیل محکمی هست و به خوبی می تونین ازش استفاده کنین.
    6. موضوعاتی مثل قضیه دیر اومدن ویزا و گله و شکایت و غر زدن جاش تو این نامه نیست و اصلا این موضوعات رو مطرح نکنین و خیلی محترمانه نامه رو بنویسین.

به امید پاش شدن همه دوستان

سلام ، من سوالم از 2 دوستی که پست های اخیر رو گذاشتند و مطلعین اینه:
    1-آیا این دوستان Ask question شده بودند؟
    2- تو این 14 ماه احتمالا پذیرش قبلیشون از بین رفته؟ ایا دنبال پذیرش جدید میرن؟ در صورت گرفتن پذیرش جدید ، آیا مشکلی ایجاد نمیشه؟ چون با پذیرش قبلی study permit صادر شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط fifijoon نمایش پست ها
    به طور باورنکردنی بعد از 14 ماه ویزام اومد....بعد از 13 ماه نامه ی دفاعیه برام فرستادن...اونایی که این نامه رو میگیرن اصلا نگران نباشن، میشه با دفاعیه ی خوب ویزا رو گرفت..
    نقل قول نوشته اصلی توسط northstar_2200 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من هم جز کسانی هستم که نامه دفاعیه رو دریافت کردم و پاس شدم، اینجا چند تا نکته میگم شاید برای بقیه دوستان هم مفید باشه. من رشته ام برقه و اصلا هم سابقه کاری نداشتم. سفارت به زمینه کاری من توی ایران گیر داده بود و گفته بود که کاربرد دوگانه داره. از سابجکت تزم و مقالاتم این برداشت میشد که می تونه کاربردهای دوگانه داشته بشه ولی در حقیقت کار من کاملا تئوری و ریاضی بود که تونستم از این نکته استفاده کنم، همچنین زمینه کاریم توی کانادا کاملا متفاوت بود و هیچ کاربرد حساسی هم به هیچ عنوان نداشت که همین مسئله به نظرم در تغییر نظر آفیسر خیلی تاثیر داشت. من یه نامه دفاعیه خودم نوشتم، یه نامه هم از استاد کانادام گرفتم که نکات فوق رو تایید می کرد. مقالاتم رو هم براشون فرستادم.

برای نوشتن نامه هم خیلی وقت گذاشتم و با همکاری چند تا از دوستام و استادام توی ایران نامه رو آماده کردم، به نظرم خیلی مهمه که نامه رو بدین به افراد مختلف بخونن که ببینین برداشتتشون از قسمت های مختلف نامه چیه و دوباره اصلاحش کنین تا به یه نامه کامل و بی نقص برسین. همچنین توصیه می کنم که:

1. متن نامه تون قاطعانه باشه و اصلا از موضع ضعف ننویسینش، الیته باید مواظب باشین که طلبکارانه هم نباشه.
    2. اگر نامه ای رو که بهتون دادن کلی و مبهم هست و هیچ اشاره ای به چیز خاصی مثل محل کارتون نکردن، من توصیه ام اینه که شما هم به همون اندازه کلی بهشون جواب بدین و به هیچ عنوان خودتون یه مسئله ای مثل پروژه یا محل کارتون رو بولد نکنین. در انتها هم می تونین بگین که اگر دقیق تر بدونین که مسئله چیه، می تونین اطلاعات مناسب تری در اختیارشون بذارین.
    3. نامه رو طولانی ننویسین در حد 1.5 تا 2 صفحه و یا ماکزیمم 3 صفحه کافیه
    4. اگر به محل کارتون یا دانشگاهتون گیر دادن می تونین بگین که مثلا اونجا یه کارمند/دانشجوی معمولی بودین و موضوعی که شما داشتین روش کار می کردین کاملا غیرحساس بوده و اگر که بعضی پروژه های شرکت یا دانشگاه تحریم شدن به شما ربطی نداره یا مثلا از اون ها بی اطلاع هستین.
    5. در رابطه با دوگانه بودن زمینه کاری ایران هم اگر واقعا و تنها کاربرد کارتون نظامی نباشه به نظر من با واضح تر توضیح دادن کارتون و هدفش و اینکه وابسته به هیچ ارگان خاصی نبوده و صرفا کار دانشجویی بوده میشه قانعشون کرد. اینم که زمینه کاریتون توی کانادا متفاوت از ایران باشه خیلی دلیل محکمی هست و به خوبی می تونین ازش استفاده کنین.
    6. موضوعاتی مثل قضیه دیر اومدن ویزا و گله و شکایت و غر زدن جاش تو این نامه نیست و اصلا این موضوعات رو مطرح نکنین و خیلی محترمانه نامه رو بنویسین.

به امید پاش شدن همه دوستان
    جان هيچ و جسد هيچ و نفس هيچ و بقا هيچ--- اي هستي تو ننگ عدم تا بکجا هيچ
    منزل عدم و جاده نفس ما همه رهرو ---- رنج عبثي ميکشد اين قافله با هيچ -بیدل

پیرو سوال دوم ، از خانم Aypar که خودشون ویزا گرفتن تقاضا میکنم یه نمونه از متن اون نامه هایی که بعد ویزا ایمیل میکنن رو برامون بذارن ، آیا تو اونا اسم دانشگاه هست؟

رشته و دانشگاه
    physics- photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط Hich نمایش پست ها
    سلام ، من سوالم از 2 دوستی که پست های اخیر رو گذاشتند و مطلعین اینه:
    1-آیا این دوستان Ask question شده بودند؟
    2- تو این 14 ماه احتمالا پذیرش قبلیشون از بین رفته؟ ایا دنبال پذیرش جدید میرن؟ در صورت گرفتن پذیرش جدید ، آیا مشکلی ایجاد نمیشه؟ چون با پذیرش قبلی study permit صادر شده.
    1. من در مورد این دوستان نمیدونم. امیدوارم خودشون جواب سوالتونو بدن. اما چند نفر از دوستان که الان نام کاربریشون یادم نیست یادمه که میگفتن اسک کویشن شدن.
    2. اغلب وقتی با استاد مکاتبه میشه پذیرش جدید واسه سال جدید میده. استادی پرمیت هم تا وقتی شما تشریف نبرید فرودگاه کانادا صادر نمیشه. و اون موقع هم براساس نامه پذیرش و نامهPOE Introduction letter که بعد گرفتن ویزا میدن استادی پرمیت صادر میشه. واسه ویزا هم اگه سفارت خودش ازتون نامه دیفر و یا پذیرش جدید نخواد شما باید هنگام پیک آپ ویزا نامه دیفر و یا پذیرش جدید (در همون رشته با همون اوستاد در همون دانشگاه) نشون بدید که ویزا براساس تاریخ نامه دیفر صادر بشه.
    امیدوارم دوستان تجربیات شخصی خودشونو در این رابطه بگن

پیرو سوال دوم ، از خانم Aypar که خودشون ویزا گرفتن تقاضا میکنم یه نمونه از متن اون نامه هایی که بعد ویزا ایمیل میکنن رو برامون بذارن ، آیا تو اونا اسم دانشگاه هست؟
    نمیدونم آیا منظورتون همون نامه POE Introduction letter هست که بعد دیافت ویزا میدن که با اون استادی پرمیت صادر میشه؟
    اگه همون هست نه اسم دانشگاه در اون قید نشده فقط یکPermit validity داده که همون تاریخ انقضای ویزام هست
    You must enter Canada no later than the validity noted above.
    بقیه قسمتها نامه فقط یک سری قوانینو باز گو کرده

پس در ویزا و نامه های تابعه اون حرفی از دانشگاه نیست؟
    من میخوام این نتیجه رو بگیرم که آیا میشه با یه پذیرش ویزا گرفت و با پپذیرش یه دانشگاه دیگه وارد شد؟ البته با یه دلیل منطقی که مثلا دانشگاه اولیه با دیفر موافقت نکرد

نقل قول نوشته اصلی توسط aypar نمایش پست ها
    1. من در مورد این دوستان نمیدونم. امیدوارم خودشون جواب سوالتونو بدن. اما چند نفر از دوستان که الان نام کاربریشون یادم نیست یادمه که میگفتن اسک کویشن شدن.
    2. اغلب وقتی با استاد مکاتبه میشه پذیرش جدید واسه سال جدید میده. استادی پرمیت هم تا وقتی شما تشریف نبرید فرودگاه کانادا صادر نمیشه. و اون موقع هم براساس نامه پذیرش و نامهPOE Introduction letter که بعد گرفتن ویزا میدن استادی پرمیت صادر میشه. واسه ویزا هم اگه سفارت خودش ازتون نامه دیفر و یا پذیرش جدید نخواد شما باید هنگام پیک آپ ویزا نامه دیفر و یا پذیرش جدید (در همون رشته با همون اوستاد در همون دانشگاه) نشون بدید که ویزا براساس تاریخ نامه دیفر صادر بشه.
    امیدوارم دوستان تجربیات شخصی خودشونو در این رابطه بگن

نمیدونم آیا منظورتون همون نامه POE Introduction letter هست که بعد دیافت ویزا میدن که با اون استادی پرمیت صادر میشه؟
    اگه همون هست نه اسم دانشگاه در اون قید نشده فقط یکPermit validity داده که همون تاریخ انقضای ویزام هست
    You must enter Canada no later than the validity noted above.
    بقیه قسمتها نامه فقط یک سری قوانینو باز گو کرده

رشته و دانشگاه
    physics- photonics

پس در ویزا و نامه های تابعه اون حرفی از دانشگاه نیست؟
    من میخوام این نتیجه رو بگیرم که آیا میشه با یه پذیرش ویزا گرفت و با پپذیرش یه دانشگاه دیگه وارد شد؟ البته با یه دلیل منطقی که مثلا دانشگاه اولیه با دیفر موافقت نکرد
    در ویزا و نامه POE Introduction letter چیزی راجع به دانشگاه نمینویسه. اما فقط یک نکته هست اونم اینکه دانشگاه آینده و استادت و رشته ای که میخواهی تحصیل کنی جزئ موارد سکیوریتی چک هست.
    من خودم تجربه شخصی ندارم و تا حالا این مود به صراحت از کسی که این کارو کرده نشنیدم ولی با توجه به توجیهی که گفتم احتمالا به این راحتی هم نباشه که با یک پذیرش از یک دانشگاه ویزا بگیری بری استادی پرمیتتو با پذیرش دیگه صادر کنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)