نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
سلام
ببینید دارالترجمه های رسمی قاعدتا با مهر تحویلتون میدن...و اصلا باید مهر شده وزارت امورخارجه و دادگستری تحویلتون بدن.قبل از گرفتن مهر وزارت امور خارجه باید مهر دادگستری خورده باشه. مگر اینکه دارالترجمه رسمی غیر مجاز رفته باشید..
وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه، اصالت مهر مترجم رسمی و دادگستری را تایید می کنند و اصلا کاری به صحت ترجمه صورت گرفته شده ندارند. یعنی غیر مجاز باشه دالترجمه، تایید نمیشه.
اول زنگ بزنید به خود دارالترجمه ای که رفتید (اگر دارالترجمه رسمی با مجوز) هست..چون شما این هزینه ممهور کردن مدارک رو ندادید که مهر نشده بهتون بدن که فکر نمیکنم مجاز بوده باشه..باید به شما هزینه رو برمیگردوند..
وگرنه همون هزینه رو باید بدید دارلترجمه رسمی دیگر. اون هزینه رو مجدد ازتون میگیرند...

موفق باشید

مهر دادگستری ارتباطی به غیرمجاز بودن دارالترجمه نداره و الزامی نیست. دارالترجمه‌ی رسمی در سربرگ و با مهر مترجم تحویل می‌ده و اگه مشتری درخواست کنه مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم می‌گیره. (دو پست قبل از پست شما هم به این موضوع اشاره شده بود)

نقل قول نوشته اصلی توسط teraktor2003 نمایش پست ها
سلام

من مدارکمو 4 ماه پیش ترجمه کردم (ریز نمرات و دانشنامه) اما الان متوجه شدم مهر دادگستری هم میخواد، می خوام ببینم می تونم این مدارک رو دارترجمه دیگه ای ببرم تا کارای مهر دادگستری رو براش انجام بدن یا فقط همون دارترجمه باید اینکارو انجام بده؟

ممنون.
چرا می‌خواید دارالترجمه‌ی دیگه‌ای ببرید؟
اگه مثلاً تهران ترجمه کرده بودید الان شهرستان هستید فکر می‌کنم بشه. تنها راه اطمینان اینه که زنگ بزنید از چند تا دارالترجمه بپرسید.
این که مستقیم بشه خودتون ببرید هم ممکنه بشه.