چند بار PBT یا iBT دادید و نمره های قبلی و بهترین نمره ای که کسب کرده اید (بالای 600) چند بوده؟
دو بار PBT که هر دو بار 647 شدم رایتینگ رو هم بار اول 4 و بار دوم 5 شدم. البته برای بار دوم هیچی نخونده بودم ولی خب ثبت نام کرده بودم دادم. سال قبلش هم دو بار تولیمو داده بودم.

چه مدت زمانی رو برای تافل وقت گذاشتید؟ چه منابعی رو مطالعه کردید؟
من برای تافل یکماه کتاب لانگمن(قرمز) رو خوندم و CD رو تمرین کرد.

پیش زمینه زبانتون چطور بود؟
من از جمله کسانی نبودم که از بچگی میرن کلاس زبان و از 18 سالگی تازه شروع کردم. وقتی تافل دادم حدود پنج سال بود که متوسط روزی نیم ساعت زبان خونده بودم.

و هر توصیه مهم دیگه ای که به نظرتون میرسه رو ذکر کنید.

من نمی دونم امتحان شما کی هست. مسلما شما با دیدن سئوالات متنوع و خوندن نکات مختلف کتابهای مرسوم می تونید تو بخش structure نمره کامل رو بگیرید اصلا کار سختی نیست. ولی برای بخش های دیگه به غیر از اینکه باید زیاد تمرین کنید, باید سعی کنید دانش کلی زبان خودتون رو بالا ببرید. دیدن روزی حداقل یک فیلم, خوندن کتاب به زبان اصلی(کتاب داستان موقع خواب مثلا), دنبال کردن اخبار از طریق کانال های انگلیسی زبون و سایت های خبری خارجی و .... همگی خیلی موثر هست. خلاصه اینکه به قول معروف خودتون رو تو انگلیسی غرق کنید و مطمئن باشید از نتیجه ای که می گیرید تعجب خواهید کرد. اینکه یه عده میگن چیزهای متفرقه کمکی نمی کنه حرف کاملا غلطی هست و به نظر من در کنار منابع تافل لازمه. حالا از حوصله این بحث خارجه که چرا.