نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چقدر مفید بود

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کم

1 25.00%
  • متوسط

1 25.00%
  • زیاد

2 50.00%
صفحه 60 از 98 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 974

موضوع: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

خیلی متشکر دوستان. یه سوال واسم پیش اومده:

بالاخره واسه دانشگاه های امریکا باید اون درسهایی رو که یه بار افتادیم رو هم توی GPA حساب کنیم یا فقط اونایی رو که پاس کردیم رو به حساب بیاریم؟

من چندین صفحه از این تاپیک رو خوندم ولی جواب قاطعی نگرفتم. بین علما انگار اختلاف هست! بعضی دوستان میگن همه رو باید حساب کرد (چه پاس شده و چه افتاده ) و برخی دیگه میگن واسه آمریکا فقط باید اون واحدهایی که پاس شدن رو به حساب آورد(یعنی اونایی که افتادیم رو حساب نکنیم). موندم حیرون !
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M University-Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل خيلي پايين میشه پذیرش گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza9170 نمایش پست ها
    عزیز یه سوال دارم: چطور میشه معدل رو ببریم تو مقیاس GPA؟ من معدل کارشناسیم 16.27 و معدل ارشدم 17.68. میخوام ببینم از 4 چقدر میشه هر کدوم؟
    هر دانشگاهی برای خودش معیاری داره ظاهرا. مثلا معدل منو یجا 3.03 حساب کردن و در شرایط مشابه یک دانشگاه دیگه 2.93. ولی اونچه که پیشنهاد میشه سیستم ارزیابی WES است. برای ایران:
    کارشناسی: زیر 10=0 10-12=1 12-14=2 14-16=3 16-20=4 بر این اساس نمره هر درس رو جداگانه حساب کن، ضربدر واحدش کن و معدلشون رو بگیر. همین قضیه برای ارشد هم صادقه با این تفاوت که در سیستم WESاشتباها حداقل نمره قبولی رو در ارشد 13 گذاشته یعنی: زیر 13=0 13-14=1 14-15=2 15-17=3 17-20=4. البته اصلا به این سادگیها هم نیست. توصیه میشه حتما به موضوع

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

سلام.

من الان یه سوالی برام پیش اومده. همانطور که میدونید اکثر دانشگاه ها نمرات (یا حداقل GPA) را با scale 4 مقایسه میکنن، مثلا 3.5/4 . حالا ما که مدارکمون رو میدیم دالترجمه (با مهر و ...). چطوری اون دانشگاه ها نمرات ما رو تبدیل می کنند (بر فرض ایکه ما نخواهیم 300 دلار پول بابت evaluation موسساتی نظیر wes را بدهیم.)

مثلا معدل 17.5 چطوری میشه. باید همینجوری معدلمون را تقسیم بر 5 کنیم یا ... ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    sahar_2013 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد official transcripts

نقل قول نوشته اصلی توسط iustlondon نمایش پست ها
    سلام.

من الان یه سوالی برام پیش اومده. همانطور که میدونید اکثر دانشگاه ها نمرات (یا حداقل GPA) را با scale 4 مقایسه میکنن، مثلا 3.5/4 . حالا ما که مدارکمون رو میدیم دالترجمه (با مهر و ...). چطوری اون دانشگاه ها نمرات ما رو تبدیل می کنند (بر فرض ایکه ما نخواهیم 300 دلار پول بابت evaluation موسساتی نظیر wes را بدهیم.)

مثلا معدل 17.5 چطوری میشه. باید همینجوری معدلمون را تقسیم بر 5 کنیم یا ... ؟
    نیازی به این کار نیست. همه جا با سیستم نمره گذاری از 20 آشنا هستن. ما که همین جوری ترجمه کردیم و فرستادیم. فقط تو رزومه خودم جلوم معدلم نوشتم که مثلا چند از 100 یا از 4 می شه.
    همواره به آینده فکر کن، هنوز کتاب هایی برای خواندن، غروب هایی برای تماشا کردن و دوستانی برای دیدن وجود دارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    خیلی متشکر دوستان. یه سوال واسم پیش اومده:

بالاخره واسه دانشگاه های امریکا باید اون درسهایی رو که یه بار افتادیم رو هم توی GPA حساب کنیم یا فقط اونایی رو که پاس کردیم رو به حساب بیاریم؟

من چندین صفحه از این تاپیک رو خوندم ولی جواب قاطعی نگرفتم. بین علما انگار اختلاف هست! بعضی دوستان میگن همه رو باید حساب کرد (چه پاس شده و چه افتاده ) و برخی دیگه میگن واسه آمریکا فقط باید اون واحدهایی که پاس شدن رو به حساب آورد(یعنی اونایی که افتادیم رو حساب نکنیم). موندم حیرون !
    با سلام
    نخیر برای آمریکا درس هایی که افتاده اید را نباید برای معدل حساب کنید.
    اما برای کانادا و اروپا حساب میشود.
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    با سلام
    تا چه حد مطمئن هستید؟ همۀ دانشگاه های امریکا همین جور هستند؟ جایی به صراحت درج شده که قابل مشاهده باشه؟ بچه های زیادی توی این فروم خصوصاً توی تاپیک بررسی شانس پذیرش هستند که نگران معدل لیسانس و نحوۀ محاسبۀ GPA هستند؛ اگر قطعاً برای کل امریکا صادق باشه، برای این دسته از دوستان، امیدوار کننده هست.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط maabedini نمایش پست ها
    این سایت اطلاعات نسبتا خوبی برای ممحاسبه معدل داده http://www.educationusairan.com/edu-...ionals/grading
    درود این یه سایت ایرانی هست که این روش محاسبه اش هم معتبر نیست (البته خودشم گفته که این روش یه ایده کلی برای محاسبه میده). در همه ی روش های موجود منابع معتبر در نمرات A و B اختلاف نظر ندارن بلکه در سطوح نمره ی پایین تر کمی تفاوت دارند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10
    پس تبدیلی که WES داده چی؟ http://www.wes.org/gradeconversionguide/index.asp برای نمره A و B متفاوت هستن این دو تا. کدمشون درسته پس؟
    صد در صد WES معتبر تر از این سایت ایرانی هست. در ضمن فکر کنم WES فرمول تبدیل ارشد رو در سایتش قرار نداد ولی یه فرمولی هم واسه اون داره که توی اون فایل هایی که آماده کردم هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10
    خیلی متشکر دوستان. یه سوال واسم پیش اومده: بالاخره واسه دانشگاه های امریکا باید اون درسهایی رو که یه بار افتادیم رو هم توی GPA حساب کنیم یا فقط اونایی رو که پاس کردیم رو به حساب بیاریم؟ من چندین صفحه از این تاپیک رو خوندم ولی جواب قاطعی نگرفتم. بین علما انگار اختلاف هست! بعضی دوستان میگن همه رو باید حساب کرد (چه پاس شده و چه افتاده ) و برخی دیگه میگن واسه آمریکا فقط باید اون واحدهایی که پاس شدن رو به حساب آورد(یعنی اونایی که افتادیم رو حساب نکنیم). موندم حیرون !
    درود. چرا حتما می خواین معدلتونو تبدیل کنید؟ آیا دانشگاه ازتون خواست؟ (اگه ازتون خواست حتما بایستی فرمول تبدیل رو ارائه کنه و یا یه ارزیاب معتبری مثل WES رو به شما معرفی کنه.) فرض کنید که WES می خواد براتون ارزیابی کنه و شما ریزنمرات رسمی رو براشون میفرستی و اونها هم اونو تبدیل می کنن و اصولا باید هر نمره ای که در ریزنمرات رسمیتون باشه رو تبدیل کنن. حالا اینجا سوال اینه که نمرات درسایی که افتادین در ریزنمرات میاد؟ (ولی فکر نکنم بیاد چون زمانی که شما یه درس رو میافتید بعدش اونو بر میدارید و اگه نمرتون بالاتر از حد نصاب باشه نمره ی قبلی حذف میشه) بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    با سلام
    در دانشگاههای کانادا هم عموما درسهایی را که چند بار گرفته باشید فقط نمره آخر حساب میشود. ولی با اداره پذیرش هر دانشگاه چک کنید که آیا برای اپلیکنت ها هم همینطور حساب میکنند یا نه..

Member ravak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics

من سایت حداقل ده دانشگاه آمریکا رو دیدم و تا 16 واحد تکرار درس مجاز بوده و نمره دوم توی معدل تاثیر داده میشه. حالا کسی میدونع برای تبدیل معدل international ها هم این قانون حذف درس افتاده و اعمال نمره دوم برقراره یا نه؟ کسی با WES ازریابی کرده که بتونه یه نظر موثق بده؟؟
    ... Cathedrals in my heart

mohammad_k88 آواتار ها

این سایت رو دانشگاه برای من ایمیل کرد که نمره هام رو به این اسکیل (0تا4) ببرم. دوست دارم اون رو اینجا به اشتراک بزارم که شما هم استفاده کنید:
    این سایت
    این سایت مجانی اینکار رو میکنه. بعضی ها رو هم دیدم که به WES میدن که آنلاین اینکار رو غیر رسمی انجام بده و 5 دلار یا بیشتر هم پول میگیره.
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)