صفحه 79 از 80 نخستنخست ... 29697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 781 تا 790 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh135135 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان.
    نمیدونید چقدر خوشحالم که این فروم آپدیت شده رو می بینم. از پارسال که تصمیم به اپلای گرفتم هرچی به اپلای ابرود سر میزدم با فروم های غیرفعال مواجه می شدم که اکثرا از 2012 دیگه اپدیت نشدن.
    من 31 سالمه. رشته ام مشاوره خانواده است. دانشگاه غیرانتفاعی. معدلم 17.74 که به جی پی ای تبدیل کردم شد 3.76.
    لیسانسم اما مرتبط نیست. علوم سیاسی خوندم دانشگاه دولتی اصفهان و بین لیسانس و فوقم 5 سال فاصله افتاد.
    اما دوره ارشدم سه سال طول کشید و کارگاهها و کارورزی های زیادی رو گذروندم. یه جورایی قسمت اسکیلز رزومه ام سنگین و پرباره.
    قبل از عید دفاع کردم و یه مقاله ISI سابمیت شده دارم و یه مقاله بین المللی کنفرانسی که البته پرزنت نشد و فقط چکیده اش نمایه شده. در حال حاضر هم با یکی دیگه از اساتیدم دارم روی مقاله جدید کار میکنم.
    برنامه ام پاییز سال اینده است و کشورهای هدفم کانادا امریکا و استرالیاست. در حال حاضر دارم برای ازمون ایلتس برای نمره 7 اماده می شم و بعد از اون هم جی ار ای.
    رشته ای هم که به نظر خودم می تونم اپلای کنم که بخاطر نامرتبط نبودن ریجکت نشم مشاوره روانشناسی هست (Counseling Psychology). البته در امریکا Family Therapy یا Couple Therapy به عنوان یک کورس دکتری ارائه میشه. در واقع به نظر خودم امریکا شانسم بیشتره. در کانادا هم فقط 4 دانشگاه تاپ رشته منو دارن: تورنتو، مک گیل، بریتیش کلمبیا و آلبرتا.
    مسئله اینجاست که من میخوام رزومه ام انقدر سنگین و قابل ارائه بشه که عیوبی مثل دانشگاه غیرانتفاعی و نامرتبط بودن لیسانس رو کاور کنه. دوستان عزیزم در این خصوص اگر پیشنهادی دارید ممنون می شم راهنماییم کنید.
    و نکته دیگه اینکه من اینطور متوجه شدم در رشته های حوزه علوم انسانی بر خلاف مهندسی ها، استادهای کمی هستند که فاند داشته باشند و فاند دانشجو از طرف خود دانشکده تامین میشه. بنابراین لازم نیست استاد محور اپلای کنید. در هر صورت اگر پذیرش بشید دانشکده شما رو به یک استادی معرفی خواهد کرد. و 95 درصد دانشجوهای دکتری فول فاند پذیرش خواهند شد. (اینو یه دانشجویی که خودش سه ساله امریکاست لایو گذاشته بود و می گفت). اگر نظری در این خصوص دارید بفرمایید.

Other folks are helping you here which is great. But I also would like to point out to other issues.

This psychology topic within this forum has many many fantastic people who are contributing. If I were you, I would have browsed every single page of this topic to fully get informed (75 pages?). When I started this journey, this topic had only 5 pages I guess…so, a significant improvement, and knowledge has been shared since then for free. We should all take advantage of that and also give back if we can.
    I have not seen any major changes in unive admission processes since 2010, except the fact that GRE score is getting less and less important. Many psych deps have dropped this requirement in the past few years…
    Please also consider that I was just uniquely talking about USA universities. Things might have changed elsewhere…

Sasali
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    I personally feel you have a good shot. You just applied to top ranked universities and expect a miracle.
    Try middle ranked universities. Your background will be very well considered given that you have an engineering degree. Educational psychology has moved towards the integration of computerized methodologies. Your application would have an upper hand compared to others. Also, try cognitive psychology and neuroscience programs.

So, the best strategies is to search, search and search as many American, Canadian, Australian universities as possible.
    You should find a right fit and it definitely comes with persistent communications and position hunting.

Back in days, I applied to 10 USA universities and one Canadian university. I only applied to those schools that I knew they strongly consider my application. How did I get to know about this? Only by searching, communication, looking up their average GRA scores, application deadlines and so forth and so on. I had a long list of Excel sheet organizing each program, their requirement, my strengths and chances. I painstakingly reviewed over 200 departments in the US and Canada. Think about it…

Also, a rule of thumb is that if the application deadline of a program is around Dec 1 or earlier, that program is really competitive. If any deadline is going to be around Feb 1st or Jan, that is going to be a much less competitive program and you might have a good shot depending upon other factors. Plus, you should find a faculty who seriously considers your application. That is actually the number one factor to nail it. And, of course, throughout the years, I have completely come to this conclusion that chance indeed plays some role in this process, but not more than your own control over your admission. For example, the situation is completely messed for upcoming Iranian students due to Covid 19. I am not even sure they can get their visas on time before the semester begins.

Sasali
    سلام سسلی عزیز.خیلی خوشحال شدم که پاسخ دادید و بی نهایت ممنونم که انقدر کامل راهنماییم کردید ،خیلی مفید بود برام، مخصوصا در مورد رشته.
    نکته اخرتون در مورد ددلاین هاهم جالب بود.
    انشالله می خوام مجدد ایلتسبدم. چون اغلب جاها مینیم 7 می خوان. واین خودش زمان می گیره ازم.

برای همین، لطفا اینم پاسخمیدهید :

تو موضوعی که می خوام تو دکتریبخونم تقریبا بک گروند کاری دارم مثلا کار در مهدکودک و کارگاه برای والدین و ...
    ولی بک گروند مقاله ای ندارم ،این رو چطور جبران کنم؟
    اگر تو ایمیلم به استاد درکنار سی وی ،ی کاورلتر بذارم و توش همین کارایی که کردم را بگم، خوبه؟جبرانمی کنه که خیلی خالی الذهن هم نیستم؟
    کلا پیشنهادتون برای رفع اینمشکل چیه؟

پیش فرض پاسخ : رشته روانشناسی

ممنون از مطالب با ارزشتون
    میشه در مورد روانشناسی شناختی هم اگر نکاتی هست بگین، مثلا اینکه حیطه کاری و شغلی خوبی دارن؟ در حیطه درمانگری چطور؟

Junior Member

سلام .
    من دانشجوی ترم پنج لیسانس دانشگاه دولتی هستم و معدلم بالای 19 هست. زبانم هم خوبه ولی امتحان زبانی ندادم تا حالا. میخواستم بدونم با نمره زبان خوب (مثلا آیلتس 7.5 - 8) شانس گرفتن فاند از اروپا یا آمریکا برای ارشد هست؟بیشتر مد نظرم رشته های حوزه شناختی و نوروساینس هست . اینکه اگه بتونم مقاله ای داشته باشم تا اخر دوره لیسانس چی ؟ ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Zsoleimany نمایش پست ها
    سلام سسلی عزیز.خیلی خوشحال شدم که پاسخ دادید و بی نهایت ممنونم که انقدر کامل راهنماییم کردید ،خیلی مفید بود برام، مخصوصا در مورد رشته.
    نکته اخرتون در مورد ددلاین هاهم جالب بود.
    انشالله می خوام مجدد ایلتسبدم. چون اغلب جاها مینیم 7 می خوان. واین خودش زمان می گیره ازم.

برای همین، لطفا اینم پاسخمیدهید :

تو موضوعی که می خوام تو دکتریبخونم تقریبا بک گروند کاری دارم مثلا کار در مهدکودک و کارگاه برای والدین و ...
    ولی بک گروند مقاله ای ندارم ،این رو چطور جبران کنم؟
    اگر تو ایمیلم به استاد درکنار سی وی ،ی کاورلتر بذارم و توش همین کارایی که کردم را بگم، خوبه؟جبرانمی کنه که خیلی خالی الذهن هم نیستم؟
    کلا پیشنهادتون برای رفع اینمشکل چیه؟
    I don't know. Try to apply to programs that you have a similar background and you have evidence to support that. And again, it is all about how you sell your application holistically.
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidBasiryan نمایش پست ها
    ممنون از مطالب با ارزشتون
    میشه در مورد روانشناسی شناختی هم اگر نکاتی هست بگین، مثلا اینکه حیطه کاری و شغلی خوبی دارن؟ در حیطه درمانگری چطور؟
    Did you look up the previous pages?
    I honestly think there is vast amounts of knowledge in this topic. Browse the entire 75 pages. You get your answer.

Good luck,
    Sasali

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    I don't know. Try to apply to programs that you have a similar background and you have evidence to support that. And again, it is all about how you sell your application holistically.

خیلی ممنونم. موفق باشید

سلام کارشناسی روانشناسی پیام نور برای ادامه تحصیل در اروپا یا امریکا معتبر ؟ پذیرش میدن یا نه ؟

دوست عزیز درگیر دانشگاه نباشید. دانشگاه شریف ما با اون همه اهن و تلپ رنکش در دنیا بالای ۷۰۰. دانشگاه فقط به رزومه شما نگاه میکنه یعنی معدل و بک گراند پژوهشی و نمرات زبان (اگر نیازه)

نقل قول نوشته اصلی توسط amirehtsham نمایش پست ها
    با سلام به مینای عزیز و باقی دوستان
    من امیر احتشام هستم و مدیر وبلاگ psychology 999.blogfa .com. از این که به وبلاگ من سر زدین مرسی و ممنونم! من یه چند مدتی مسافرت بودم و این شد که اصلا پیدام نبود. من دانشجوی رشته ی روانشناسی بالینی در دانشگاه آزاد هستم، البته قبلا هم در دانشگاه سراسری روانشناسی بالینی می خوندم که به دلایلی انصراف دادم .من عازم آمریکای شمالی هستم، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی.اگه کسی سوالی داره در مورد تحصیل در رشته روانشناسی بالینی در تمامی دنیا فقط کافیه با من تماس بگیره
    سلام آقای احتشام.من هم دانشجو ارشد روانشناسی بالینی هستم و میخواستم برای دکتری آمریکا اقدام کنم.از چه طریقی میتونم ازتون سوالاتم رو بپرسم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)