صفحه 13 از 81 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Member Aaida آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English literature,Islamic Azad University,Rasht

پیش فرض پاسخ : اوضاع گرفتن پذیرش در رشته زبان انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط نیدا نمایش پست ها
    سلام دوستان من ادبیات انگلیسی‌ خوندم،الزهرا،معدل۱۵.۴۷. و الان آموزش زبان،تربیت معلم،ترم یک هستم.مقاله و تافل و آیلتس ندارم فعلا اما قصدشو دارم تا پایان ارشدم آماده کنم. سوالام اینه که برای پی‌ اچ دی ، کدوم کشورها طالب هستند که یکی‌ مثل من رو با فاند قبول کنن. اینجا رو خوندم اما چندان کمکم نکرد متاسفانه.برای شروع باید از الان چی‌ کار کنم و بیشتر رو چه کشورهایی تمرکز کنم. اصلا فاند میدن؟؟
    تا اونجایی که من میدونم باید مقاله داشته باشین و نمره ی تافل یا ایلتس بالا و اگه اینا رو داشته باشین خیلی از کشورا امکانش هست.فاند یه مقدار کم هستش اما اسکلارشیپ بیشتره امکانش. باید هرجا میشه بفرستین مدارکتون رو.البته با استاد ها هم باید هماهنگ کنین Jan assmusen یه استادیه که من میشناسم که الان آلمان هست.یه سرچ کنین تو گوگل ایمیلش رو پیدا میکنین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته زبان انگلیسی

سلام
    من مترجمی زبان انگلیسی خوندم. میخوام واسه کبک اقدام کنم. 7 سال هم سابقه کار دارم. از کجا و چطور بدون وکیل شروع کنم.

Member aidin1840 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مترجمی زبان انگلیسی پیام نور دماوند

نقل قول نوشته اصلی توسط amin55 نمایش پست ها
    سلام
    من مترجمی زبان انگلیسی خوندم. میخوام واسه کبک اقدام کنم. 7 سال هم سابقه کار دارم. از کجا و چطور بدون وکیل شروع کنم.
    سلام دوست عزیز
    لطفا از لینک زیر بازدید کنید:

http://www.applyabroad.org/wiki/inde...A9%D8%A8%DA%A9

موفق باشید
    به خويشتن اعتماد كن، آنگاه راه زندگي را خواهي يافت.

خوشحالم که این بخش فعال شد.انقدر کسی جواب نداد بهم دیگه سر نزدم.
    می خواستم واسه نروژ اقدام کنم که دیر شده بود. گفتم یه سال دیرتر میرم ولی باز زده به سرم که بایدامسال برم. فهمیدم آلمان شهریه هاش کمه می خوام ببینم اونجا می تونم اقدام کنم یا نه. حالا به نظرتون من که لیسانسم مترجمی انگلیسی بوده، برای فوق زبانشناسی بخونم یا تدریس که بازار کارش اونجا بهتر باشه. تا مقطع دکترا هم می تونم ادامه بدم. ولی اینکه بعدش بتونم کار کنم خوب برام مهمه.
    نظرتون چیه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط eli_e نمایش پست ها
    خوشحالم که این بخش فعال شد.انقدر کسی جواب نداد بهم دیگه سر نزدم.
    می خواستم واسه نروژ اقدام کنم که دیر شده بود. گفتم یه سال دیرتر میرم ولی باز زده به سرم که بایدامسال برم. فهمیدم آلمان شهریه هاش کمه می خوام ببینم اونجا می تونم اقدام کنم یا نه. حالا به نظرتون من که لیسانسم مترجمی انگلیسی بوده، برای فوق زبانشناسی بخونم یا تدریس که بازار کارش اونجا بهتر باشه. تا مقطع دکترا هم می تونم ادامه بدم. ولی اینکه بعدش بتونم کار کنم خوب برام مهمه.
    نظرتون چیه؟
    سلام
    من هم مثل شما لیسانس مترجمی هستم و برای فوق برای زبان شناسی اقدام کردم. اصولا بازار کار این رشته ( زبان شناسی) بیشتر حول محور پژوهشی هست که معمولا خود دانشگاه ها جذب می کنند. در مورد تدریس هم که کاملا مشخصه. اما در مورد کشور آلمان که فرمودین من زیاد اطلاع دقیقی ندارم . می تونید از انجمن مربوطش لستفاده کنید.

موفق باشید

سلام به همه دوستان
    من لیسانس شیمی دارم اما علاقه زیادی به زبان انگلیسی دارم و الان دارم برای IELTS می خونم.
    پیدا کردن معلم خصوصی خوب خیلی سخته.
    دوست دارم بتونم در رسامه های ارتباط جمعی فعالیت داشته باشم.
    آیا کسی در این زمینه می تونه کمکی کنه؟ آیا در این زمینه ما رشته دانشگاهی داریم؟
    آیا اصلا خوندن زبان در کشورهای خارجی توصیه می شه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط marijamali نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من لیسانس شیمی دارم اما علاقه زیادی به زبان انگلیسی دارم و الان دارم برای IELTS می خونم.
    پیدا کردن معلم خصوصی خوب خیلی سخته.
    دوست دارم بتونم در رسامه های ارتباط جمعی فعالیت داشته باشم.
    آیا کسی در این زمینه می تونه کمکی کنه؟ آیا در این زمینه ما رشته دانشگاهی داریم؟
    آیا اصلا خوندن زبان در کشورهای خارجی توصیه می شه؟
    سلام...
    فكر ميكنم اگه ادبيات انگليسي بخونين خيلي بهتر باشه... بله، رشته هاي ژورناليسم و مولتي مديا ژورناليسم به حيطه اي كه علاقه منديد نزديكه...

متاسفانه ما ايراني ها تصورمون از رشته زبان اينه كه طرف اگه زبان بخونه ، ميتونه انگليسي صحبت كنه! بله اينم هست ولي اصل رشته چيز ديگه ايه...مثلا كسي كه ادبيات فارسي ميخونه، چرا كسي اين تصور رو نداره كه طرف ميتونه باهاش به زبان فارسي صحبت كنه؟! نمونش دوست خودم، كاليفرنيا زندگي ميكنه بعد بهش گفتم دانشگاه اونجا ادبيات انگليسي داره؟ برگشته بهم ميگه ميخواي بياي جايي كه همه به زبان انگليسي صحبت مي كنن زبان بخوني؟!!!! ( يعني نهايت سخن معقول بود!)

من به طور خلاصه چون شما رشتتون كاملا فرق داره درمورد رشته هاي زبان يه تو ضيح مختصر ميدم:
    كلا زبان به چند رشته تقسيم ميشه، از جمله:
    1-ادبيات انگليسي ...بيشتر تمركز اين رشته روي چگونگي نوشتن و نقد كردنه... و كلا كسي كه ادبيات انگليسي بخونه در چندين رشته ميتونه فعاليت كنه: 1- نقد ادبي 2- نويسندگي 3 - روزنامه نگاري 4-ترجمه 5- تدريس 6- آژانس هاي هواپيمايي 7-مديريت تور و ...
    2- مترجمي زبان انگليسي... از اسمش معلومه كه هدف رشته چيه ولي كساني كه مترجمي مي خونن هم مي تونن همون شاخه هايي كه يه نفر از ادبات انگليسي ميره ادامه ميده رو ادامه بدن، به شرط علاقه و البته اطلاعات...
    3-دبيري... باز هم هدف رشته كاملا مشخصه و باز هم شخص مي تونه با توجه به علاقه و اطلاعات شاخه هاي مختلفي رو ادامه بده.
    4- زبانشناسي... كه در ايران فقط گرايش همگانيش رو دارن دانشگاه ها... اين رشته بيشتر تحقيقاتيه و با رشته هاي بسيار وسيعي در ارتباطه و اگه كسي بخواد زبان رو در خدمت علم بگيره اين رشته بسيار كاربرديه.
    5- فرهنگ و زبان هاي باستاني كه همونطور كه از اسمش پيداست زبان هاي ايران باستان رو كار مي كنن و دايره كاريش يكم فرق ميكنه: شامل باستان شناسي و مديريت تور ميتونه باشه.

از بين تمام اين 5 شاخه زبان، كاربردي ترينش (بهتره بگم كامل ترينش) ادبيات انگليسيه، نه كه چون رشته خودم باشه اينو ميگم ولي واقعا از لحاظ دانشي اطلاعات بيشتري به شخص اضافه مي كنه و بر عكس بقيه گرايش ها كه ترم به ترم بيشتر به زبان فارسي نزديك ميشن، ادبيات ترم به ترم از فارسي دورتر ميشه! ...ولي متاسفانه تو ايران دبيري و مترجمي بسيار زياد جا افتاده و تا ميگي زبان مي خوني سريع مي پرسن مترجمي يا دبيري؟!!!

اميدوارم اينايي كه نوشتم كمكي بهتون بكنه،
    موفق باشيد.
    ویرایش توسط le-ciel : January 9th, 2011 در ساعت 08:51 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin1840 نمایش پست ها
    سلام
    من هم مثل شما لیسانس مترجمی هستم و برای فوق برای زبان شناسی اقدام کردم. اصولا بازار کار این رشته ( زبان شناسی) بیشتر حول محور پژوهشی هست که معمولا خود دانشگاه ها جذب می کنند. در مورد تدریس هم که کاملا مشخصه. اما در مورد کشور آلمان که فرمودین من زیاد اطلاع دقیقی ندارم . می تونید از انجمن مربوطش لستفاده کنید.

موفق باشید
    مرسی از جوابتون. می شه بگید شما برای کجا اقدام کردید؟ و توی چه مرحله ای هستید؟

Red face پاسخ : رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    سلام...
    فكر ميكنم اگه ادبيات انگليسي بخونين خيلي بهتر باشه... بله، رشته هاي ژورناليسم و مولتي مديا ژورناليسم به حيطه اي كه علاقه منديد نزديكه...

متاسفانه ما ايراني ها تصورمون از رشته زبان اينه كه طرف اگه زبان بخونه ، ميتونه انگليسي صحبت كنه! بله اينم هست ولي اصل رشته چيز ديگه ايه...مثلا كسي كه ادبيات فارسي ميخونه، چرا كسي اين تصور رو نداره كه طرف ميتونه باهاش به زبان فارسي صحبت كنه؟! نمونش دوست خودم، كاليفرنيا زندگي ميكنه بعد بهش گفتم دانشگاه اونجا ادبيات انگليسي داره؟ برگشته بهم ميگه ميخواي بياي جايي كه همه به زبان انگليسي صحبت مي كنن زبان بخوني؟!!!! ( يعني نهايت سخن معقول بود!)

من به طور خلاصه چون شما رشتتون كاملا فرق داره درمورد رشته هاي زبان يه تو ضيح مختصر ميدم:
    كلا زبان به چند رشته تقسيم ميشه، از جمله:
    1-ادبيات انگليسي ...بيشتر تمركز اين رشته روي چگونگي نوشتن و نقد كردنه... و كلا كسي كه ادبيات انگليسي بخونه در چندين رشته ميتونه فعاليت كنه: 1- نقد ادبي 2- نويسندگي 3 - روزنامه نگاري 4-ترجمه 5- تدريس 6- آژانس هاي هواپيمايي 7-مديريت تور و ...
    2- مترجمي زبان انگليسي... از اسمش معلومه كه هدف رشته چيه ولي كساني كه مترجمي مي خونن هم مي تونن همون شاخه هايي كه يه نفر از ادبات انگليسي ميره ادامه ميده رو ادامه بدن، به شرط علاقه و البته اطلاعات...
    3-دبيري... باز هم هدف رشته كاملا مشخصه و باز هم شخص مي تونه با توجه به علاقه و اطلاعات شاخه هاي مختلفي رو ادامه بده.
    4- زبانشناسي... كه در ايران فقط گرايش همگانيش رو دارن دانشگاه ها... اين رشته بيشتر تحقيقاتيه و با رشته هاي بسيار وسيعي در ارتباطه و اگه كسي بخواد زبان رو در خدمت علم بگيره اين رشته بسيار كاربرديه.
    5- فرهنگ و زبان هاي باستاني كه همونطور كه از اسمش پيداست زبان هاي ايران باستان رو كار مي كنن و دايره كاريش يكم فرق ميكنه: شامل باستان شناسي و مديريت تور ميتونه باشه.

از بين تمام اين 5 شاخه زبان، كاربردي ترينش (بهتره بگم كامل ترينش) ادبيات انگليسيه، نه كه چون رشته خودم باشه اينو ميگم ولي واقعا از لحاظ دانشي اطلاعات بيشتري به شخص اضافه مي كنه و بر عكس بقيه گرايش ها كه ترم به ترم بيشتر به زبان فارسي نزديك ميشن، ادبيات ترم به ترم از فارسي دورتر ميشه! ...ولي متاسفانه تو ايران دبيري و مترجمي بسيار زياد جا افتاده و تا ميگي زبان مي خوني سريع مي پرسن مترجمي يا دبيري؟!!!

اميدوارم اينايي كه نوشتم كمكي بهتون بكنه،
    موفق باشيد.

سلام،
    اما من قصد ندارم واسه این رسته دوباره برم دانشگاه. دارم سعی می کنم اطلاعاتم رو همینطور افزایش بدم. از توضیحاتتون ممنونم. صحبت شما در مورد زبان شامل همه رشته هاست.
    من قصد دارم دانش زبانم رو بالا ببرم. امیدوارم بتونم به حیطه ادبیات نزدیک تر بشم. راهنماییتون مفید بود. ممنون
    M.jamali

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط eli_e نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون. می شه بگید شما برای کجا اقدام کردید؟ و توی چه مرحله ای هستید؟
    سلام
    من برای نروژ و فنلاند و مالزی اقدام کردم و تمام مدارک هم ارسال کردم فقط منتظر جواب دانشگاه هستم.

موفق باشی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)