نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
به نظرم میتونید ازشون درخواست ریکام کنید و ضرری نداره (در بدترین حالت ممکنه رد کنند درخواست شما رو که خب عیبی نداره و چیزی نمیشه)
ولی قاعدتا وقتی پروژه تون با ایشون بوده و راضی بودن ازتون ریکامتونم میکنن
من متوجه نشدم که شما بعدا از اپلای میخوایید برید سراغ نوشتن مقاله ؟!
خب شما به اون مقاله نوشتن توی دوران اپلای تون نیاز خواهید داشت. مگه اینکه رزومه تون قویه ولی بازم من متوجه اولویت این موارد توی کامنتتون نشدم
درضمن من متوجه نشدم برای چه مقطعی میخوایید اپلای کنید. برای دکترا؟
و اینکه برای چه جاهایی دارید اپلای میکنید ؟ الان شما به موردی بر خوردید که به هارد کپی ریکام نیاز دارید ؟ (یا اینکه فایل ریکام رو نیاز دارید جایی اپلود کنید؟)
چون خیلی وقت ها پروسه ریکام انلاینه و شما باید توی پروفایل اپلای تون ایمیل اساتید مربوطه رو بدید و براشون ایمیلی میره که اون استادها باید براتون اون ایمیل و فایل یا لینکی که توشه رو پر کنند و کل پروسه انلاینه
همه اینا رو عرض کردم که بگم شاید الان نیازی به خود ریکام نداشته باشید (هرچند اگه همیشه یه ریکام به صورت فایل یا هاردکپی از استادتون داشته باشید خوبه و ضرری نداره)

به نظرم شاید مهم تر از همه چی این باشه که شما از ایشون اجازه بگیرید که بتونید اسمشون رو به عنوان استاد ریفرنس توی رزومه تون بزنید
این درخواست شاید مهم تر از خود ریکام باشه
راجع به متن ایمیل هم فکر میکنم ساده یه چیزی بنویسید کافی باشه
حالا خودتون میتونید بهترشم بکنید مطمینا
کافیه همچین چیزی رو توی گوگل سرچ کنید و تعداد خیلی زیادی سمپل پیدا کنید
how to ask for reference letter from professor

مثلا این لینک نمونه خوبی داره

یا این لینک

و یا این

و خیلی موارد دیگه

موفق باشید
سلام خیلی ممنونم از راهنماییتون، من برای دانشگاه واترلو برای مقطع دکترا میخوام اپلای کنم و اونها برای استاد ایمیل میزنن. الان مقاله ارشدم under review هست و خوشبختانه بار دوم Minor revision خورد. این پروژه را بعد از ارشدم برداشتم و برای ارتقاء رزومه ام این پروژه را برداشتم.
پس براشون ایمیل میزنم.
بازم ممنونم