صفحه 15 از 151 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

ApplyAbroad Editor

پیش فرض پاسخ : آیا اقامت دائم کانادا ارزش 120 هزار دلار را دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    - شما در آمریکا هم با هر اعتقادی در هرجایی می تونی به راحتی زندگی کنی و در کانادا هم می تونی.
    - دوست من از مثلا 20 تا دانشگاه اول دنیا چندتاش تو کاناداست چند تاش تو آمریکا؟ از 50 تا چی؟ (http://www.arwu.org/ARWU2010.jsp)

- این نقشه و این مقاله جالب هستن.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_atheism
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:Re...th_America.png
    - بیمه های بیکاری و درمانی براتون مهم نیستن: دسترسی به نطام بداشتی برام مهمه و آمریکا از این نظر بهتره به نظرم برای من.
    - جامعه خشک مذهب براتون مهم نیست: قابلیت همزیستی برام مهمه و آمریکا این قابلیت رو به اندازه بسیار بیشتر از کافی داره. (حتی مالزی هم این قابلیت رو به اندازه کافی داره. برای این میگم که شما که تجربه زندگی در مالزی خداباور و مسلمان رو هم داری.)
    - رفاه اجتماعی براتون یه حسن نیست: رفاه اجتماعی و رفاه زندگی شحصی مطمئنا هر دو حسن هستند و هر دوی اینها در مجموع در آمریکا بیشتر از کانادا هستند (مقایسه دهک های بالای جامعه).
    - به حقوق اقلیت ها اهمیتی نمیدید: ؟؟؟!
    - سیستم اقتصادی کانادا - که خیلی خیلی کمتر از 7 کشور صنعتی دیگه در رکود ضربه خورد - رو قبول ندارین و بهش شبه سوسیالیستی میگین: دوست من این اسم اون سیستمه، من نمی گم. والا ما سر کلاسهامون هم همین رو میگفتیم و میگیم. درباره رکود هم بحث فراتر از اینه که من بخوام اینجا درباره اش بحث کنم.
    - گرفتن پاسپورت براتون ارزشی نداره: ارزش داره، اما اینکه اون پاسپورت من رو پابند کدوم نقطه جغرافیایی جهان بکنه هم مهمه.

انتخاب هیچ کس قرار نیست به کس دیگه ای تعمیم پیدا کنه. همه حرفها رو میشنون و بعد تصمیم خودشون رو میگیرن.
    "انتخاب هیچ کس قرار نیست به کس دیگه ای تعمیم پیدا کنه. همه حرفها رو میشنون و بعد تصمیم خودشون رو میگیرن"
    کاملا با این حرفتون موافقم. اما وقتی یهو میگید:
    "کانادا از نظر فرصتهای پیشرفت شغلی محدوده (محدودتر از اروپا و با آمریکا که قابل مقایسه نیست. تا حدی مشابه استرالیا)
    از نظر هویت تاریخی جزء بی هویت ترین هاست (حتی بدتر از آمریکا. با اروپا هم که قابل مقایسه نیست)
    از لحاظ وزن فرهنگی و هنری در حال حاضر هم حرف چندانی برای گفتن نداره (در مقایسه با اروپا و آمریکا)"

یعنی تعمیم دادن اطلاعات نادرستتون.

این هم لیستی از چند رنکینگ معتبر برای بهترین شهر های دنیا برای زندگی که شهر های آمریکا در هیچ کدوم اونا نیست و کانادا در یکیش حتی اوله. بیمه و سرما و موارد دیگه هم بررسی شده.

در هر صورت شما با توجه به شرایط خودتون آمریکا رو انتخاب کردین و من و خیلی ها کانادا رو.

موفق باشین

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mammad_r نمایش پست ها
    یعنی تعمیم دادن اطلاعات نادرستتون.
    در مورد اول موضوع تعمیم انتخاب بود، نه تعمیم اطلاعات. (اطلاعات رو مگه میشه تعمیم داد؟)

... برای بهترین شهر های دنیا برای زندگی ...
    در مورد دوم موضوع دانشگاهها بود.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

من فقط اضافه میکنم اینها طرفداری نیست واقعات جامعه و مقایسه با همه
    در ثانی الان کشور دوم من کاناداست اینجا خونه منه و حق دارم ازش دفاع کنم تمام کسانی که اقامت دایم و تابعیت میگیرند این حالت دارند مثل و محمد و بقیه که نظر دادند اینها ملیت کانادایی دارند احسان عزیز
    سوما تو مملکت مادری خودت بهتر میدونی وضع چطوره و ارزش یک تحصیل کرده مستقل چقدره و من چیزی نمیگم
    پس 120000 و بیشتر ارزش داره و ما همه خاک وطنمون ایران را دوست داریم و این صحبت ها ربطی به وطن و طرفداری از بیگانه(هرچند بیگانه معنایی اینجا ندارد) نداره.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    من فقط اضافه میکنم اینها طرفداری نیست واقعات جامعه و مقایسه با همه
    در ثانی الان کشور دوم من کاناداست اینجا خونه منه و حق دارم ازش دفاع کنم تمام کسانی که اقامت دایم و تابعیت میگیرند این حالت دارند مثل و محمد و بقیه که نظر دادند اینها ملیت کانادایی دارند احسان عزیز
    سوما تو مملکت مادری خودت بهتر میدونی وضع چطوره و ارزش یک تحصیل کرده مستقل چقدره و من چیزی نمیگم
    پس 120000 و بیشتر ارزش داره و ما همه خاک وطنمون ایران را دوست داریم و این صحبت ها ربطی به وطن و طرفداری از بیگانه(هرچند بیگانه معنایی اینجا ندارد) نداره.
    ارتین جان من هنوز کانادا نیامدم ، البته دو سالیست که در یک کشور اروپایی زندگی می کنم که خیلی هم بهم امکانات داده و ازش متشکرم ولی هیچ احساس تعلقی بهش ندارم، کانادا هم که بیام همینه یعنی حاضر نیستم اگه بین کانادا و امریکا جنگ بشه واسه کانادا اسلحه بردارم
    افتتاح پرونده: ژوئیه 2005 دمشق
    دریافت ویزا: مارس 2011 ورشو

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan110 نمایش پست ها
    ارتین جان من هنوز کانادا نیامدم ، البته دو سالیست که در یک کشور اروپایی زندگی می کنم که خیلی هم بهم امکانات داده و ازش متشکرم ولی هیچ احساس تعلقی بهش ندارم، کانادا هم که بیام همینه یعنی حاضر نیستم اگه بین کانادا و امریکا جنگ بشه واسه کانادا اسلحه بردارم
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan110 نمایش پست ها
    دوستان دمتون گرم نه نخست وزیر کانادا و نه رئیس جمهور امریکا هیچکدوم نمی تونن اینجوری که شماها از کشورشون دفاع می کنید، از این دوتا کشور دفاع کنن. منم واسه اینکه پستم حذف نشه میگم بستگی به شرایط و دارائی و خیلی عوامل شخصی فرد داره و نمیشه حکم کلی صادر کرد و به نظرم این تاپیک رو میشد در قالب همون تاپیک ایا به کانادا مهاجرت کنیم یا نه؟ مطرح کرد
    احسان جان، مسئله برای من دفاع از یک کشور یا حمله به یک کشور نیست. اینجا که جنگ نمی کنیم، بیان نظر می کنیم.

ApplyAbroad Editor

در مورد اول موضوع تعمیم انتخاب بود، نه تعمیم اطلاعات. (اطلاعات رو مگه میشه تعمیم داد؟)

در مورد دوم موضوع دانشگاهها بود.
    آره عزیزم. شاید من فارسی بد نوشتم. شما دقیقا دارین hasty generalization fallacy میکنین. یعنی سفسطه جزء به کل. مثلا در زمینه ی کاری شما در کانادا کار کمه. شما تعمیم میدی به همه موارد و میگی : "کانادا از نظر فرصتهای پیشرفت شغلی محدوده". و یا سفسطه های دیگتون.

همون طوری هم که دوستان دیگه گفتن، هر جایی کمی و کاستی هایی داره و همچنین مزیت هایی داره که ما با توجه به اونا و شرایط خودمون تصمیم بگیریم. در ضمن سه شنبه همین هفته دولت کبک جلسه داره که ببینه آیا سرمایه گزاری 120 هزار دلاری رو ادامه بده یا نه
    ویرایش توسط mo_eini : October 10th, 2010 در ساعت 08:17 PM

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

با سلام
    شاید بد نباشه شرایط منحصر به فردی که گرم شدن جهان در طی سه دهه آینده برای کانادا از نظر اقتصادی و دستیابی به منبع نفت و .... به ارمغان خواهد آورد را هم برای تصمیم گیری برای مهاجرت با این شرایط در نظر بگیریم.هرچند که این شرایط به درد آیندگان و نوادگان ما بخورد.

Senior Member

آره عزیزم. شاید من فارسی بد نوشتم. شما دقیقا دارین hasty generalization fallacy میکنین. یعنی سفسطه جزء به کل. مثلا در زمینه ی کاری شما در کانادا کار کمه. شما تعمیم میدی به همه موارد و میگی : "کانادا از نظر فرصتهای پیشرفت شغلی محدوده". و یا سفسطه های دیگتون.

همون طوری هم که دوستان دیگه گفتن، هر جایی کمی و کاستی هایی داره و همچنین مزیت هایی داره که ما با توجه به اونا و شرایط خودمون تصمیم بگیریم. در ضمن سه شنبه همین هفته دولت کبک جلسه داره که ببینه آیا سرمایه گزاری 120 هزار دلاری رو ادامه بده یا نه. این لینک خبر.
    شما چطور متوجه شدید که من سفسطه جزء به کل کردم؟! مثلا در مورد همین زمینه کاری مگه من اصلا درباره جزء حرفی زدم که سفسطه جزء به کل بتونه اتفاق بیفته؟ شاید ایرادات دیگه ای به گفته هام وارد باشه، اما مطمئنا سفسطه جزء به کل درش وجود نداره.

عزیز من آخه اینکه کانادا از نظر فرصتهای پیشرفت شغلی در مقایسه با آمریکا و اروپا محدوده، اونقدر اظهر من الشمسه که نیاز به سفسطه نداره. فرصت پیشرفت شغلی همیشه تو اقتصادهای بزرگ بیشتره و همیشه با تعدد سازمانها (شرکتها و دانشگاهها) و کاهش نسبت نیروی کار ماهر افزایش پیدا می کنه. کانادا اقتصادش از آمریکا و اروپا به مراتب کوچیکتره، تعداد سازمانهاش کمتره و نسبت نیروی کار ماهرش بیشتره. چطور ممکنه فرصت پیشرفت شغلیش بیشتر باشه؟
    ویرایش توسط سهیل : October 10th, 2010 در ساعت 08:33 AM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    با سلام
    شاید بد نباشه شرایط منحصر به فردی که گرم شدن جهان در طی سه دهه آینده برای کانادا از نظر اقتصادی و دستیابی به منبع نفت و .... به ارمغان خواهد آورد را هم برای تصمیم گیری برای مهاجرت با این شرایط در نظر بگیریم.هرچند که این شرایط به درد آیندگان و نوادگان ما بخورد.
    نظریه گرمایش زمین موافق و مخالف زیاد داره. اما فارغ از اون، این شکل تفکر استراتژیک شما برای انتخاب جای تبریک داره ...

ApplyAbroad Editor

شما چطور متوجه شدید که من سفسطه جزء به کل کردم؟! مثلا در مورد همین زمینه کاری مگه من اصلا درباره جزء حرفی زدم که سفسطه جزء به کل بتونه اتفاق بیفته؟ شاید ایرادات دیگه ای به گفته هام وارد باشه، اما مطمئنا سفسطه جزء به کل درش وجود نداره.

عزیز من آخه اینکه کانادا از نظر فرصتهای پیشرفت شغلی در مقایسه با آمریکا و اروپا محدوده، اونقدر اظهر من الشمسه که نیاز به سفسطه نداره. فرصت پیشرفت شغلی همیشه تو اقتصادهای بزرگ بیشتره و همیشه با تعدد سازمانها (شرکتها و دانشگاهها) و کاهش نسبت نیروی کار ماهر افزایش پیدا می کنه. کانادا اقتصادش از آمریکا و اروپا به مراتب کوچیکتره، تعداد سازمانهاش کمتره و نسبت نیروی کار ماهرش بیشتره. چطور ممکنه فرصت پیشرفت شغلیش بیشتر باشه؟
    این دقیقا گفته ی شماست: "برای مهاجرت کسانی که هدفشون کار آکادمیک نیست، کانادا جای بدی نیست. اما برای مخاطبین این فروم که خیلیهاشون در آینده در دانشگاهها کار خواهند کرد، کانادا فرصتهای شغلی به مراتب محدودتری از آمریکا و اروپا داره. تعدد دانشگاهها در کانادا کمه و جذابیت position هاشون هم به خاطر کوچک بودن Community علمی کانادا (در مقایسه با آمریکا و اروپا) پایینه."
    اگر جمله ی بالاتون رو با جمله ی دیگرتون ""کانادا از نظر فرصتهای پیشرفت شغلی محدوده" کنار هم بزاریم دقیقا مصداق سفسطه جزء به کله.

آره تعداد فرصت های شغلیش کمه چون اقتصادش کوچیکتره و جمعیتش به مراتب کمتر از اروپا و آمریکاست. اما نرخ بیکاری کمتری از آمریکا و اروپا داره:
    کانادا 8.1%
    اروپا 9.6%
    آمریکا 9.6%

و راستش سهیل جان دیگه حوصله ندارم این بحث بی مورد رو ادامه بدم. ما همون طوری که خودمون میخوایم فکر میکنیم و برداشت میکنیم.

امیدوارم هر جا که هستی موفق باشی و به اهدافت برسی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)